ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
ПОДПИСКА ЗА ВРЪЩАНЕ НА ВИТОША НА ГРАЖДАНИТЕ НА СОФИЯ
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
ПОДПИСКА ЗА ВРЪЩАНЕ НА ВИТОША НА ГРАЖДАНИТЕ НА СОФИЯ
Автор Съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение ПОДПИСКА ЗА ВРЪЩАНЕ НА ВИТОША НА ГРАЖДАНИТЕ НА СОФИЯ Отговорете с цитат
https://www.ipetitions.com/petition/podpiska-za-vrschane-na?utm_medium=email&utm_source=email&utm_campaign=Send%2Bto%2BFriend

Заглавието на подписката буди недоумение (гражданите на София?), но иначе текстът е смислен:

„ПОДПИСКА ЗА ВРЪЩАНЕ НА ВИТОША НА ГРАЖДАНИТЕ НА СОФИЯ

Настояваме Столична община и Столичният общински съвет:

1. Да ревизират или разтрогнат приватизационния договор с „Витоша Ски“, така че да осигурят функциониращи въжени съоръжения.
2. Да предвидят средства в общинския бюджет за настоящата година за:

премахване за сметка на собственика на съоръженията, за които след проверка бъде установено, че са опасни и за които собственикът отказва да се погрижи;

подобряване на автобусните маршрути с по-редовно разписание и връзки.

3. Да започнат публична дискусия за цялостно развитие на туризма в полза на ползвателите, която да включва следните мерки:

разработване на цялостен план за интегриран достъп до планината и ангажимент на общината в поддържането на туристическата и комуникационна инфраструктура;

разработване на цялостен план за конкурентност при развитието на ски и други спортове на Витоша с приоритет детския и масов спорт;

оценка на възможностите за връзки между съществуващите писти без сеч и премахване на морени, както и за възстановяването на съществуващите по-малки трасета в рамките на действащото законодателство.

Сегашното положение, при което достъпът до планината е силно затормозен и практически всички съоръжения са опасни и/или неработещи, е абсолютно недопустимо.Настояваме Столична община и Столичният общински съвет да престанат да търсят начини за ново строителство в защитената територия и да повтарят опорките на правонарушителя, а да използват всичките позволени от закона средства, за да осигурят адекватни, безопасени и модерени условия за практикуване на зимен и летен туризъм за българските граждани в природен парк Витоша.

Заедно да върнем Витоша на гражданите!“



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Яну 17, 2018 4:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Няма да я подкрепя щото не съм гражданин най- малко пък на София.
Чет Яну 18, 2018 9:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
Няма да я подкрепя щото не съм гражданин най- малко пък на София.


Laughing Laughing Laughing
Чет Яну 18, 2018 10:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение На Витоша няма морени! Отговорете с цитат
Хубаво думат, ама малко по-добре да се напишат исканията.
А селяните около Пернишко какво? Да се обиждаме ли?

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Чет Яну 18, 2018 11:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
А на парапланеристите кога ще се върне Витоша? Или те не са граждани, а диви селяни?! Първо тия зелените палячовци пищят що се коси старта на Комините, че видиш ли било защитена територия. В резултат там стана трън до тръна и няма къде да си разпъне летящия чаршаф клетият парапланерист. После тия кауни от РВД с техните безумни нови схеми за долитане до летище София дето е съвсем нормално, ако си успял да излетиш все пак от трънясалия старт да видиш колко синеоки втори пилоти имат Уиз Ер и Райън Ер или да станеш по неволя дубльор на Господин Тау, който както помним от детските филми се разхожда по крилата на летящите самолети.

Мен ако питат най-добре танковете да дойдат Boxing

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Чет Яну 18, 2018 2:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Аз подписах Отговорете с цитат
И бих подписал всяка петиция в защита на природата, дори да е далече от София, в Странджа да е! Затова намирам за неуместни литературните упражнения с несполучлив хумор. Продажните общински съветници съзнателно са сключили с Цеко Минев договор, с който му дават право изобщо да не пуска лифтовете - нали са негови!, а той от своя страна рекетира общината и иска промени в статута на планината и дори в закона. Не съм сигурен, че може нещо да се промени чисто юридически. Но все пак поне ясно да се види днешното положение и кой е виновен за него. Нека напомня, че главната злодейка и за Витоша, и за Пирин е Евдокия Манева (вече и Бабулкова), която като министър промени статута на парка от национален (тогава народен) в природен.
Чет Яну 18, 2018 4:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Re: Аз подписах Отговорете с цитат
Сотиров написа:
И бих подписал всяка петиция в защита на природата, дори да е далече от София, в Странджа да е! ...


Аз също обчиам природата, както Витоша, че ми е на един хвърлей, така и Странджа, че там е уникално за колело, нищо че е на майната си от тук.
И аз бих подписал нещо, ама стига да е добре направено, а не просто давай, щото е модерно да протестираме и да подписваме. Ама ми се плаче, като гледам хора, (не говоря за всички, но има такива!) които на стадния принцип ходят и по протести, и подписват.
Абстрахирам се вече от недодяланото заглавие на грната подписка и продължавам напред...
Във втора точка има противоречие:
Цитат:
2. Да предвидят средства в общинския бюджет за настоящата година за:

премахване за сметка на собственика на съоръженията

И това е от втора точка, то пък ми се струва недопустимо:
Цитат:
подобряване на автобусните маршрути с по-редовно разписание и връзки.
Един лифт качва и зиме и лете много повече хора, отколкото каквито и да са автобуси и коли, и не замърсява грам. С кола и рейс до Симеоново, Драгалевци и Княжево, три лифта да има нагоре и никакви коли и рейсове. Който не иска лифт, значи е печен планинар и ще ходи пеш. Аз да си призная, се качвам с колата до Алеко. Но защото може и не ми е приятно коли да ми пресичат пътеката, или по-скоро аз техния път. Забраняват се цивилните МПСта долу, без изключения. С радост бих тръгвал отдолу, или ако бързам за върха ще си хвана лифта. /В този ред на мисли, споделям мнението на Боян Петров за втори лифт в Банско, ама ще държим изкъсо и "Бащицата", да не би да сложи освен лифт и някоя керемида!!! Обеща все пак!/
В трета точка:
Цитат:
оценка на възможностите за връзки между съществуващите писти без сеч и премахване на морени

Няма да се уморя да повтарям,че на Витоша няма, не е имало и не се очертава в близко бъдеще да има морени - не е имало заледяване. Има каменни реки. И вулкан не е, и няма да бъде, който са го учили че е вулкан, да се качи на Черни връх, да бръкне в кратера и да свали малко лава насам.
Миналата година една приятелка стана пациент на болницата заради скъсан менискус. Едната и ска закачи едно паднало въже, от неработещото съоражение на Конярника. Няма място за такива опасности, не само там! Съди ги, ама процесът е бавен и не се знае, дали пък няма да я изкарат нея виновна...
Защо "еко терористите" на бучат за стария бетон и железата, които не изпълняват функция, а се заяждат с летящите хора, че косят тревата за старта си? Или като е бивш народен (впоследствие национален), а сега природен парк, няма право да се коси трева, и да се премахват неработещи съоражения, които не подлежат на ремонт? Хайде за Бистришко бранище не бутаме падналите дървета, заради екосистемата, ама има ли в нея място и за неработещи лифтове?
За мен е по-важно първо да се почисти от изоставени човешки артефакти планината. След това да строим "втори лифт", но при положение, че няма да се чудят след години внуците ми, "това пък как да го махнем?"

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Чет Яну 18, 2018 6:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Далеч съм от мисълта да защитатавам Цеко Минев и сие, но честно казано го слагам под един знаменател с т.нар. "еколози", които толкова ги "боли" за планината. Не знам дали някой си дава сметка колко удобна е "зелената" схема за източване на еврофондове в резултат на, която имаме куп неработещи или морално остарели и потенциално опасни въжени съоръжения, в случая на Витоша. В конкретния случай мога да говоря и от първо лице, защото преди точно 10 години бях потенциален участник в плановете за възстановяването на лифтовите съоръжения на Витоша от въпросния частен инвеститор. Тогава работех в несъществуващата вече авиокомпания Скорпион Еър, чийто хеликоптери основно построиха кабинката на Банско и ред друга скиорска инграструктура там, както и на Боровец в периода 2002-2004г. ПИБ купуваше тогава една машина Ка-32 именно за тези цели. Колеги ходиха на Витоша да огледат подходящ терен за площадка на хеликоптера и това, което се огласяваше тогава беше план за демонтиране на ВСИЧКИ съществуващи лифтови съоръжения на Витоша и инсталирането на нови такива на тяхно място. Хеликоптерът дойде, работа в БГ с него почти не се свърши и си клеясва на летище София.

Кой крив, кой прав не знам, но знам, че ми се наложи да си сменя работата, лифтовете спряха да работят, хижите на Витоша са в окаяно състояние, мръсотията и чалгата си станаха част от пейзажа. Цеко ли е виновен за всичко това? Щеше да е супер, ако е така. Въпросната петиция откровено дразни с това, че все едно е написана от нечии предизборен щаб. Значи общината това, общината онова, ами ти Гражданино къде си в цялата схема, освен в качеството си на консуматор? Всички вкупом ще чакаме общината да оправи нещата, така както един навремето обеща да ни "оправи" за 800 дни.. Поговорката за давещите се и съдбата им я знаем и проблемът у нас далеч не е в липсата на правила и закони, а в тяхното спазване.

Аз лично, а и редица форумни деятели писали по-горе, нямаме нужда от държавата или някой като Цеко Минев като решим да се включим със собствени сили и средства в градежа на чешма, възстановяването на хижа/заслон или разчистването на пътека. Даже изпаднахме с куриозна ситуация държавата в лицето на кметицата на близкото село при градежа на една от чешмите миналата година да умозаключи, че след като имаме пари да построим чешма на билото на планината, защо да не вземем да направим (с въпросните наши несметни богатства естествено) и една в селото, че да си имат хорицата вода откъде да пият?

Та с целия този барут по-горе искам да кажа само едно - с подписки и петиции не става! С такива мерки най-много да ни дойде някой като оня с 800-те дни да ни "оправя".

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Пет Яну 19, 2018 1:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Re: Аз подписах Отговорете с цитат
Сотиров написа:
И бих подписал всяка петиция в защита на природата, дори да е далече от София, в Странджа да е! Затова намирам за неуместни литературните упражнения с несполучлив хумор. Продажните общински съветници съзнателно са сключили с Цеко Минев договор, с който му дават право изобщо да не пуска лифтовете - нали са негови!, а той от своя страна рекетира общината и иска промени в статута на планината и дори в закона. Не съм сигурен, че може нещо да се промени чисто юридически. Но все пак поне ясно да се види днешното положение и кой е виновен за него. Нека напомня, че главната злодейка и за Витоша, и за Пирин е Евдокия Манева (вече и Бабулкова), която като министър промени статута на парка от национален (тогава народен) в природен.


Сотиров смешно е заглавието, че и съдържанието..........не нашите опити за несполучлив хумор. Що си мисля, че Витоша не е на гражданите на София. Ти ако си от София аз не бих казал, че съм от София па макар и наполовина. Витоша е такъв кенеф,че нямам и желание да отида там.Само че този кенеф не са го направили хората от на майната си ,а е сътворен от софиянци всякак, физически с боклуците и с карането на МПС, морално и аморално с не работещи нормативни уредби, съоръжения и т.н. с цел да се вземе някой лев и много други начини знайни и незнайни за широката пишеща публика.
Пет Яну 19, 2018 10:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
За тези, които намират текста на подписката за неподходящ и смешен - моля, дайте предложения как да се напише по-добре.

За ползата от подписката - вероятно няма да има полза. Но това не означава, че подписването ѝ е безсмислено. Все отнякъде трябва да се започне. Все говорим за гражданско общество, европейски, християнски и семейни ценности - ето, изграждането им започва от такива маловажни и безсмислени на пръв поглед неща, като подписване на подписка, без да очакваш резултат...


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пет Яну 19, 2018 10:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Няма да се подпиша заради заглавието. Very Happy
Да се промени: " Да спасим Витоша", " Да запазим Витоша " " Да възродим Витоша"или нещо от сорта ......ама от " Да върнем Витоша на гражданите на София" е все едно.... " Да върнем Пирин на гражданите на Банско"
Пет Яну 19, 2018 11:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
За тези, които намират текста на подписката за неподходящ и смешен - моля, дайте предложения как да се напише по-добре.

За ползата от подписката - вероятно няма да има полза. Но това не означава, че подписването ѝ е безсмислено. Все отнякъде трябва да се започне. Все говорим за гражданско общество, европейски, християнски и семейни ценности - ето, изграждането им започва от такива маловажни и безсмислени на пръв поглед неща, като подписване на подписка, без да очакваш резултат...


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!


За съжаление и аз не мога да го напиша, ама го усещам, че не е ок. Има си алгоритъм, термини, норми. Съответно и хора които пишат подобни прошения. То ако с гледане ставаше, знаете за кучето, че щеше да е месар. И тези хора, не е задължително да разбират и да обичат планината, но е желателно. А за да не изглеждам, че само мрънкам по български, мисля, че едно такова нещо първо трябва да се коментира добре. Според мен всеки би трябвало да си даде позицията, какво според него трябва и не трябва да се прави на въпросното място/даден парк - Витоша или Пирин. След обобщението вече да се оформи и да придобие издържан вид. Плановете за управление са приети, но очевидно търпят промени.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пет Яну 19, 2018 11:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Ясно ли ви е за какво се борите? Отговорете с цитат
Признавам, подписах петицията, без да съм я чел внимателно. Щом е за запазване на природата и против управляващите - подписвам всичко! Руши ли се природата? Руши се. Виновни ли са управляващите? Виновни са. Че кой даде на Цеко Минев таман две баници - Пирин и Витоша? Ти Пацко, като защищаваш лифтовете на Витоша, не забеляза ли, че точно за тях е битката? Спрени са, защото с НАРОЧНО непълен договор лифтовете са подарени на Цеко Минев. А Цеко иска земята под тях, за да ги пусне. А щом получи земята, не е ли ясно какво ще стане? Хайде да си спомним, кой продаде хотела "Щастливеца", при това заедно със земята под него! Сега там може да изникне поредният небостъргач - нали частната собственост е свещена и неприкосновена? И ти, Тито, май не си наясно какво точно искаш. Гражданите това могат - да протестират. Какво друго искаш да правят? Да поправят хижите? Ами нали ще ги арестуват, бе човек! Тия хижи уж имат собственик. Защо никой не му държи сметка? За провлачилото се въже кой е виновен, зелените ли със своите протести, а не ония, които поддържат парка? Смешни обвинения! Хванали сте се за дреболии - не били морени, не било вулкан, като че ли за тях е спорът. Като не са морени, а каменни реки (чудесно знам това, защото мой приятел е авторът на текстовете в Интернет!), ти да не би да надигна глас в защите на камънаците, когато ги взривяваха? Написали "Витоша - на софиянците" и това била причината да не подпишем. Брей, да му се не види! Ами щом софийските общинари я бастисаха планината, защо пък софиянци да не са най-заинтирисувани от връщането на планината? Милион и кусур малко ли са? Не ми се спори за глупости. Напишете нещо по-свястно, както ви съветва Стефан, ще го подпиша и него. Както прочее, ще подпиша и призив "Да върнем Голо бърдо на перничани", ако възникне нужда от такава акция.
Съб Яну 20, 2018 9:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Алекс.Йо



Регистриран на: 24 Мар 2013
Мнения: 303
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Подписката е абсурдна! Витоша е на всички и никой не я е отнел.
Нед Яну 21, 2018 10:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Алекс.Йо написа:
Подписката е абсурдна! Витоша е на всички и никой не я е отнел.

Така ли било? Ти колко скиора видя тази зима да карат ски на Витоша? А спомняш ли си хилядите хора, чакащи на автогарата в Овча купел да се качат на автобусите за Златните мостове и Копитото? А опашките на Княжевския лифт спомняш ли си?

П.П. Можеш да дойдеш и да кажеш на баба ми, че не ѝ е отнета Витоша.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Нед Яну 21, 2018 11:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov