ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
ПОДПИСКА ЗА ВРЪЩАНЕ НА ВИТОША НА ГРАЖДАНИТЕ НА СОФИЯ
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
ПОДПИСКА ЗА ВРЪЩАНЕ НА ВИТОША НА ГРАЖДАНИТЕ НА СОФИЯ
Автор Съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:


А спомняш ли си хилядите хора, чакащи на автогарата в Овча купел да се качат на автобусите за Златните мостове и Копитото? А опашките на Княжевския лифт спомняш ли си?



____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!


Е това е точно така. Зимните ваканции се качвахме с лифта ако са ти дали пари Smile, а иначе пеш и се скъсвахме да караме ски и мини ски на Ветровала , а после се пускахме по ски пътя до Княжево...
Пон Яну 22, 2018 5:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Алекс.Йо



Регистриран на: 24 Мар 2013
Мнения: 303
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
Алекс.Йо написа:
Подписката е абсурдна! Витоша е на всички и никой не я е отнел.

Така ли било? Ти колко скиора видя тази зима да карат ски на Витоша? А спомняш ли си хилядите хора, чакащи на автогарата в Овча купел да се качат на автобусите за Златните мостове и Копитото? А опашките на Княжевския лифт спомняш ли си?

П.П. Можеш да дойдеш и да кажеш на баба ми, че не ѝ е отнета Витоша.


Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!


Стефане, знаеш мнението ми относно темата. Имах предвид, че епитети като "да си върнем Витоша" , "взеха ни Пирин" итн. са крайно неуместни. Що се касае до спортната инфраструктура на Витоша, тя трябва да се подобри където е възможно. Бих се радвал да възстановят лифта Княжево- Копитото и да спрат хилядите автомобили, замърсяващи горе. Този лифт съм го ползвал десетки пъти като бях дете. Единствената писта, по която съм карал ски е "Стената" над Алеко. Би било чудесно всичко това отново да работи. Нещата ще станат, когато всички заинтересовани седнат на една маса и се постигне добро решение. С национализации, както пише в подписката, ми се струва абсурдно. Все пак живеем в Европа и сме 21-ви век.

____________________
Пон Яну 22, 2018 9:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение В криво огледало Отговорете с цитат
Алекс.Йо написа:
Нещата ще станат, когато всички заинтересовани седнат на една маса и се постигне добро решение. С национализации, както пише в подписката, ми се струва абсурдно.

Алекс, преди двайсетина години именно заинтересованите са седнали на една маса - масата за пиене, ядене и сделки, и са постигнали решение: на Цеко Витоша, на общинарите комисионните, а на софиянци курец! Имало писти и лифтове, а? А сега що ги няма? Да не са изчезнали? Имало хотел "Щастливеца", в който освен че хранеха чудесно, даваха ски под наем и безплатни шезлонги на припек. Продадоха го нали? Седнали на масата и се разбрали! Имаше хотел "Копитото". Неповторима атракция, влизаше в програмите на "Балкантурист", ученическите екскурзии и разходките на безбройните ТКЗС-та и работнически колективи. И него го продадоха! Нещо да кажеш за Златните мостове? Ресторант имаше там, нали? Сега - нищо! Продадено е! Престъпната пасмина на Стефан Софиянски - кмет, Евгени Бакърджиев и Антоан Николов - председатели на Общинския съвет, Стоян Янев (Стуци) - главен архитект на София заедно с цялата кохорта корумпирани чиновници разпродадоха всичко, което можеше. Къде е лятната къпалня, а? Къде е летният театър, а? Ще ми говориш за национализация, а тая "приватизация" с какво е по-добра? Отнеха ни дори символа от герба на София - Витоша, а вие сте се хванали за емоционалните думички в призива. Не била на софиянци, била на всички. Ами като е на всички, тем паче трябва да се борите да ви я върнат!
Пон Яну 22, 2018 11:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov