ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Инциденти и нещастни случаи в българските планини
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 76, 77, 78 ... 217, 218, 219  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Инциденти и нещастни случаи в българските планини
Автор Съобщение
Даниел



Регистриран на: 19 Май 2015
Мнения: 153

Мнение Отговорете с цитат
Според едва ли не правителствената статия, пусната от Ведрин, излиза, че Москов не само че не трябва да го съдят за непредумишлено убийство, а и медал трябва да му дадат. Човекът спазвал всички условия за безопасност по "регламентирано трасе" (?), карал с максимум 20 км/ч и ... изведнъж бабуната го преобръща. А ние всички сме идиоти.
Жалко за невинното дете. Не скачам трупешката по главата на Московски, но и не го съжалявам. Точно такива като него карат като луди в насрещното, убиват нашите деца и после никога не са виновни.
Пет Фев 09, 2018 2:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Празни приказки.
Чии показания за скоростта му по време на инцидента ползваш за да правиш изводите си?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Фев 09, 2018 2:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Даниел



Регистриран на: 19 Май 2015
Мнения: 153

Мнение Отговорете с цитат
От линка на Ведрин. Понапълни ги ти малко със смисъл. Обясни ми какъв е този, цитирам: "маршрут, обозначен за каране на зимни шейни", по който шейна се обръща при "не повече от 20 км/ч,". Неее, статията в тази медия изобщо не се опитва да го оневини, ама хич. Естествено, че това е "злощастен инцидент, предизвикан единствено от лошите условия за каране на шейни". Разбира се, като са се качили, условията са били перфектни и никой не е взел грешно решение. Просто, както са си карали с не повече от 20 по обозначения маршрут, изведнъж условията от добри се сменят на лоши, бабуната ги преобръща и после хората започват да "изписват какви ли не глупости" за тях.
Повече от половината текст горе е съставен от дословни цитати от статията. Още ли не разбираш защо се пеня?
Пет Фев 09, 2018 3:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Не може ли да спрат коментарите по този инцидент ... Много жалко за невинната душа. Да помълчим заради него.
А баща му не заслужава и половин дума ... Дано скоро няма поводи за писане в темата!

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Пет Фев 09, 2018 3:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Даниел написа:
От линка на Ведрин. Понапълни ги ти малко със смисъл. Обясни ми какъв е този, цитирам: "маршрут, обозначен за каране на зимни шейни", по който шейна се обръща при "не повече от 20 км/ч,". Неее, статията в тази медия изобщо не се опитва да го оневини, ама хич. Естествено, че това е "злощастен инцидент, предизвикан единствено от лошите условия за каране на шейни". Разбира се, като са се качили, условията са били перфектни и никой не е взел грешно решение. Просто, както са си карали с не повече от 20 по обозначения маршрут, изведнъж условията от добри се сменят на лоши, бабуната ги преобръща и после хората започват да "изписват какви ли не глупости" за тях.
Повече от половината текст горе е съставен от дословни цитати от статията. Още ли не разбираш защо се пеня?


Аха.
Мислих, че се пениш щото си видял официалното комюнике на МВР за инцидента, а то било щото си чел линк с източник агенция "ЕЖК".

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Фев 09, 2018 3:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
hlebarov



Регистриран на: 04 Сеп 2017
Мнения: 91

Мнение Отговорете с цитат
Защо?

Защото се самонаказал ли - а се е самонаказал поради чиста случайност.

Чиста случайност е, че е убил детето си, а не някой, който може да е бил на пешеходен преход в района по същото време - аз, мой близък, някой от вас? Всеки, който не се отмести от пътя.

Как би се развил този случай, ако жертвата беше някой анонимник? Какво отношение да имам към този, който (вероятно пил) се качва на шейната и тръгва?

Аз съм срещал в планината разни с шейни - газят. Същите са и извън планината и нищо не може да се направи - само да се търпи. Но дори и да не се коментира, ако може - малко е в повече.
Пет Фев 09, 2018 3:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Даниел



Регистриран на: 19 Май 2015
Мнения: 153

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:

Аха.
Мислих, че се пениш щото си видял официалното комюнике на МВР за инцидента, а то било щото си чел линк с източник агенция "ЕЖК".


Не очаквах, че това разсъждение ще те затрудни толкова. Ше опитам отново.
От една страна се пеня за нескопосано написаната оправдателна статия в медия точно тип "ЕЖК" (а 90% от тях са такива, но по-важното - собственост на един богат и неприятен човек, който по случайност е в добри отношения с правителството), от друга страна се пеня и на МВР, от което ще получиш комюнике на върба у сряда, защото е по-добре случая да се замете под килима... все пак, кой ли дознател ще тръгне да разследва защо този министър и заможните му приятели са карали моторни шейни в национален парк, каква правоспособност имат, какви са истинските обстоятелства и т.н. Но може и да греша - ако е така, след някоя и друга седмица ще се радвам да ме опровергаеш.
Пет Фев 09, 2018 4:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Трудно се разбираме, май:

Правиш следния коментар:

Даниел написа:
...Не скачам трупешката по главата на Московски, но и не го съжалявам. Точно такива като него карат като луди в насрещното, убиват нашите деца и после никога не са виновни.


Подчертаното предполага, че знаеш колко бързо е карал в момента на инцидента. Би ли споделил откъде имаш информация за това?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Фев 09, 2018 5:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Даниел



Регистриран на: 19 Май 2015
Мнения: 153

Мнение Отговорете с цитат
Прав си, от мен е тръгнало неразбирателството.
Дали "такива като него карат като луди в насрещното"? Убеден съм. Макар да не съм карал моторна шейна, то поне са бръмчали покрай мен (тяхната мамица), включително един път присъствах като "рисуваха" по Леденото езеро и склоновете около него, така че имам наблюдения за стабилността им при немалка скорост. Не мога да повярвам, че едни хора могат да карат с видима скорост около 50-тина км/ч по склон с наклон, при който аз бих ползвал пикел, а друг да се обърне при ниска скорост на бабуна. За действията му нямаме доказателства, но за резултата от тях има. Явно лъжат, но дори да допуснем, че не е карал с несъобразена скорост, то трябва да има друга причина да се преобърне на бабуна. Каква?
Та оттам правя и екстраполацията, че вероятно на пътя се държи по познатия модел - чернто джипче, 180 на магистралата, къси-дълги... Нямам претенции за точност и изчерпателност в допусканията си. Просто ползвам бъснача на Окам.
Пет Фев 09, 2018 6:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Да - стигнахме до съществото на нещата.
Спор няма, прав си, че шейнарите масово правят точно така, както описваш. Подобно на тях и немалко шофьори по пътищата.

Съществуват все пак едни 10% вероятност събитията в конкретния ден да са се развили другояче. Ивайло Московски да е карал бавно, действително да е имало бабуна, да е управлявал несръчно с примерно 10 км/ч и да е станала беля тип "стъпи от килима на паркета и си счупи крака".

Заради тия 10% вероятност мисля, че да го анатамосваме без да познаваме детайлите е проява на лош вкус. Пак е проява на лош вкус да го анатемосваме ако и наистина да е виновен - да е карал бързо, невнимателно, неразумно и т.н. Мнението ми е, че случилото се е негова лична трагедия която трябва да остане само в семейството му, не да влиза в устите на хората.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Фев 09, 2018 6:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение И само? Отговорете с цитат
dido написа:
Мнението ми е, че случилото се е негова лична трагедия...

Дидо, все пак е убит човек, джанъм! Каква лична трагедия? Нарочно не обсъждах подробности, които не знам (подведох се само по слуха, че шейната се е ударила в дърво - може да не е така). Но продължавам да твърдя, че задължение на министъра е било да утвърди правилник за моторните шейни, а той не го е направил; абсолютно неразумно е било да качва четиригодишно дете на превозно средство, което е по-мощно от BMW и не се движи по магистрала, а презназначението му е именно да скача от бабуни; силно се съмнявам, че скоростта е била само 20 километра. В такъв случай възниква въпросът, колко е бил страничният наклон на тази бабуна, та шейната да се обърне? Трудно ми е да си представя, че по официална пътека за шейни ще има такава бабуна. Защо никой не я показва на снимка? Нали имало очевидци и свидетели?
Пет Фев 09, 2018 8:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Даниел



Регистриран на: 19 Май 2015
Мнения: 153

Мнение Отговорете с цитат
Дидо, разбира се, прав си - няма как да знаем със 100%, а просто с голяма доза увереност да го допуснем. Признавам и че реакцията ми е до известна степен емоционална - напоследък това правителство натвори твърде много простотии. Особено в този форум, няма как да не споменем например потресаващата наглост, свързана с Пирин. И само като видя безпардонната и некомпетентна физиономия на някой министър, сякаш по калъп правени, не мога да не попадна в изградения (до голяма степен с право) предразсъдък...
Както и да е, наистина няма смисъл повече да обсъждам случая, само искам да добавя, че напълно подкрепям написаното от Сотиров. Каквото и да изговорим, този човек не е обикновен баща с детенцето си, а обществена личност, която трябва да бъде за пример, вместо да бръмчи с мощна шейна по нерегламентирани маршрути в компанията на "бизнесмени", с които имат конфликт на интереси. Да, отново не съм 100% сигурен, но в какво ли можем да бъдем...
Съб Фев 10, 2018 11:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Мощност 150 кубика.
Кубика.. тополова дървесина или милилитри ракия? Idea
Несериозно е да се вземат насериозно такива източници на информация като написалите горното. Лъжат ви.
Съб Фев 10, 2018 9:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Отговорете с цитат
Двама македонски планинари са загинали при изкачване на Каймакчалан:


Исчезнатите планинари на Кајмакчалан пронајдени мртви
14:59 | февруари 11, 2018
„Макфакс“


(Видео) Планинарите на Кајмакчалан се бореле со ветер од 150 километри на час
18:25 | февруари 11, 2018
„Макфакс“

Пон Фев 12, 2018 3:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
https://sdk.mk/index.php/naslovna/grchkite-sluzhbi-gi-izvlekle-telata-na-makedonskite-planinari-na-kajmakchalan/#.WoBUcsc4b1Q.facebook

Как се движи група от 50 човека към връх в бурята?! Лъчезарно момиче е било, жалко...
Пон Фев 12, 2018 2:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 76, 77, 78 ... 217, 218, 219  Следваща
Страница 77 от 219

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov