ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Чорапи за туризъм
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Чорапи за туризъм
Автор Съобщение
onogondur



Регистриран на: 05 Дек 2013
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
rozi4kata написа:
Вече няколко месеца съм с термо чорапите на Zajo. В началото ми се стори, че има ефект, ама май по-скоро си въобразих. Повече няма да търся никакви чорапи, истината е в обувките. Лошото е, че топлите обувки обикновено са грознички за жени.
При студени крайници, няма никаква файда от скъпи чорапи.


Значи трябва да опитате някой чифт чорапи от домашна предена вълна,ръчно плетени. Аз в момента имам щастието да притежавам такива.Но са и много дебели,понеже при ръчната обработка на влакната се е образувала много дебела прежда.Но пък са много топли ,само за върло време.
Пон Фев 12, 2018 9:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
onogondur написа:

Значи трябва да опитате някой чифт чорапи от домашна предена вълна,ръчно плетени. Аз в момента имам щастието да притежавам такива.Но са и много дебели,понеже при ръчната обработка на влакната се е образувала много дебела прежда.Но пък са много топли ,само за върло време.

Има и още по-добри решения по това направление. Преди години имаше едни магазинчета мухоморка ли беше ,мишеморка ли, не си спомням точно как се казваха. Там продаваха всякакви боклуци за откачени будисти, хиндуисти и вся остальная. Покрай тях обаче, се предлагаха и шапки и чорапи, непалско производство, плетени ръчно, с материал - вълна от як. Изключително дебели и много добри.
Вто Фев 13, 2018 9:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
neillmakoli



Регистриран на: 29 Юли 2015
Мнения: 223
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Вълната от як не пуска вятъра...
Вто Фев 13, 2018 3:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 203
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Някой тествал ли е Пирин Хил - с мерино вълна 42%, доста добра цена са?
Говорим за града и селото (зимата). Идеята е да не спарват.

Надявам се 98% памук - да са ОК, че от години търся нещо не спарващо.

Наще са взели някакви от ангорска 90% (по няколко лева бройката), но отвътре са с доста мазна плетка и не ми се вярва...


_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Пет Ное 09, 2018 3:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Може да пробваш Mund Himalaya Имам 2 чифта много топлят, не спарват за мен други зимни чорапи няма.
Но все пак е въпрос на усещане и индивидуалност, потене, студени крайници и тн.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Съб Ное 10, 2018 8:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
djogobg



Регистриран на: 28 Дек 2016
Мнения: 106

Мнение Отговорете с цитат
Аз от много време насам, когато не съм с маратонки на планина, а с по-стабилни обувки, ползвам ски компресионни чорапи. И зиме и лете. Не отичат краката при дълъг преход. Взел съм си вълнени на Point6 са, преди бях взел на smartwool, ама нямаха в магазина, като стана време за смяна. Плюсовете са следните:
1. Вълнени са и лесно се отмирисват с малко проветрение(пък и трудно се вмирисват).
2. Компресионни са и краката не отичат.
3. Дебели са само на определени места(под възглавничките, под петата и отпред на тибията), така че не запарват, вместо това отвеждат потта към обувката, а пък крака ти стои сух и топъл.
4. Дооста са издръжливи спрямо обикновените плетени чорапи. Обикновените ми се пробиват след около месец-два ходене, тези ми издържат по 3-4 години зверско ходене и каране на ски.
5. Тъй като имат някакво количество еластични елементи стоят прилепнали по крака и не стават пришки за разлика от "бабините" чорапи, които винаги ми се набръчкват, освен, когато съм стегнал толкова обувките, че нямам кръв в краката.

Имат и няколко недостатъка:
1. Ако спреш на студено на едно място за повече от 30-40 минути краката започват да изстиват, та си трябва подскачане или просто да са ти кратки почивките.(аз си нося винаги резервен чифт дебели чорапи, за нощувката, примерно, че не е гот да се спи с компресионни чорапи)
2. Цената им е 30-40 лева.
3. Високи са до под коляното, та лятно време може да те запарват повечко. На мен не ми пречи пролетно и есенно време, щото дори да се изпотя, отвеждат потта и не ме спарват. Лятото ходя с маратонки, та този проблем го нямам.

Та така - за в планината, ако имаш среден или висок клас обувки ще са ти перфектни(ако имаш нисък клас няма чорап, който да ти помогне напълно). За града - Mund имат наистина добри дебели чорапи, но има и много евтини, вълнени, топли, не-бабини, които вършат работа. Най добре си е, обаче с чай, да ти отваря кръвоносните съдове.
Сря Ное 14, 2018 4:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
madsnake



Регистриран на: 14 Юни 2012
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
Днес поръчах няколко чифта от чорапите на Cotton Step за тест. Взех едни с мерино, едни копринени, спортните (високите) и тези за "екстремен спорт". Цените са им меко казано добри, ако са добри и самите чорапи ще е чудничко Smile
Сря Ное 21, 2018 4:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
madsnake написа:
Днес поръчах няколко чифта от чорапите на Cotton Step за тест. Взех едни с мерино, едни копринени, спортните (високите) и тези за "екстремен спорт". Цените са им меко казано добри, ако са добри и самите чорапи ще е чудничко Smile

Като ги тестваш, пиши, аз лично съм ежедневен ползвател на копринената им серия повече от 10 години и, както писах по-горе, ги препоръчвам.
Сря Ное 21, 2018 4:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
madsnake



Регистриран на: 14 Юни 2012
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
Мога вече да споделя малко опит. За момента само градски такъв.
Вълнените ги тествах за дневна разходка до работа и обратно. Общо се събраха около 15км ходене като температурата беше около 10те градуса. Обувките бяха тънки боти, не бяха ватирани, просто височки. Никакви проблеми със студени крака, никакви проблеми с вмирисване на обувките. Супер комфортни са от гледна точка на това, че са тънки. Не знам как ще са при висока температура за дълго ходене, за градска среда са чудесни.
Тези за екстремен спорт ги тествах днес в снега. Около 10км ходене сутринта в снега. Обувките пак са боти, но са ватирани. Никакъв студ в краката на този етап. Преди малко свалих, няма и вмирисване до тук. По принцип това с миризмата ми е проблем, особено с памучен чорап. Изненадва ме фактът, че тук такова не се наблюдава засега.
Копринените още не съм ги обувал, само ги премерих и на първо четене мисля, че за лятото ще са много добре. Нямам идея дали биха спарвали, това ще е обект на доста далечни тестове така като гледам. Ще тествам и вариантите за два слоя с тях, но нямам планирано по-дълго ходене на този етап. Честно казано за цената си, определено са много приятни всичките модели. Ще си купя още от тези с мериното (ако наистина е мерино на тази цена). Ще си взема и още от тези за екстремен спорт, изглеждат чудесни за колоездене. Скиорските са доста високи, но и тях още не съм обувал. Само вкъщи за проба. Дано съм бил полезен.
Сря Ное 28, 2018 2:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
shaggy86



Регистриран на: 12 Фев 2017
Мнения: 29

Мнение Ето - ТЕМА-СЛЪНЦЕ... Отговорете с цитат
Декатлонците също са пуснали мерносов клин за ходене на прилични цени 60тна лева и горе е с ластик. Ще го пробвам тия дни и ще докладвам.
Моето питане е за чорапи- чудя се между тези>

https://www.yako.bg/%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%BE-%D1%87%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%B8-lasting-wsm-%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD.html?mfp=manufacturers%5B100%5D&search=%D1%87%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%B8&sort=p.price&order=DESC

или тези?
https://tashev.bg/store/bg/chorapi-tashev-arctic-trek-merino-2002

или някакви подобни да препоръчате в този ценови диапазон? Има Аисбрейкр в стената по 50-60 лв но ми се струват много за едни чорапи. Основното е да са от мерино за мен.
Сря Яну 08, 2020 1:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Страница 11 от 11

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov