ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ремонт на обувки. Разлепена подметка на Бестард.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Ремонт на обувки. Разлепена подметка на Бестард.
Автор Съобщение
2016godina



Регистриран на: 04 Яну 2016
Мнения: 71

Мнение Отговорете с цитат
След 29 дни ми се обадиха от магазин Стената, че обувките ми Бестард Катманду за готови. В Италия били им сменили мембраната. Ще видим дали са оправени. Smile
Пон Яну 29, 2018 4:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Испания?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Яну 29, 2018 5:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
2016godina написа:
След 29 дни ми се обадиха от магазин Стената, че обувките ми Бестард Катманду за готови. В Италия били им сменили мембраната. Ще видим дали са оправени. Smile


Като чуя за обувки от Стената и направо тръпки ме побиват.....аз имах 2 рекламации миналата и по миналата година и трети път вече не ми се ходеше, прежалих тези пари и спрях да се занимавам, дано ти имаш по голям късмет и нямаш повече проблеми с обувките си. Wink


Последната промяна е направена от bebo79 на Пон Фев 19, 2018 1:31 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Фев 01, 2018 1:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nina3d



Регистриран на: 13 Фев 2018
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте!
Имам едни комбинирани Динафит, които са ми много удобни, обаче са доста стари... Полиуретанът, който свързва подметките с пластмасата на обувките, се рони като сирене. Питах двама обущари да го изронят и да залепят подметките за пластмасата - не можело. Имате ли идеи как или кой да спаси положението?
Вто Фев 13, 2018 3:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
nina3d написа:
Здравейте!
Имам едни комбинирани Динафит, които са ми много удобни, обаче са доста стари... Полиуретанът, който свързва подметките с пластмасата на обувките, се рони като сирене. Питах двама обущари да го изронят и да залепят подметките за пластмасата - не можело. Имате ли идеи как или кой да спаси положението?

Аз. моите също се изрониха, явно са били същия модел. Направих следното - ронят се дори и като ги миеш с вода, като извара... изчистих всичко, грайферните подметки обаче, отпред и отзад са залепени директно на пластмасата - донякъде. За останалото направих нещо като стелки с формата на изроненото, овъргалях го във вездесъщия полиуретан за покривни изолации и го залепих на обувката. вече две години карам с така модифицираните обувки без да имам някакво усещане за разлика. Нужно е обаче въображение и май няма да намериш обущар, който да ти го направи по този начин. мога единствено като имам време да пусна снимка как изглеждат понастоящем...пък ако се навиеш, можеш самостоятелно да се пробваш. и без това обувките без тази корекция няма да стават за нищо.
Вто Фев 13, 2018 6:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nina3d



Регистриран на: 13 Фев 2018
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
Много благодаря! Ще пробвам, само ако може малко разяснения Very Happy
- първо изчистваш хубаво цялата "извара", нали?
- после тези "стелки" стават ли примерно от балатум? И са с формата на цялото ходило, нали, покриват цялата пластмаса? Не само на подметките?
- какъв полиуретан ползваш? Май не този, който е за изолации и се пръска като пяна?
- като ги оваляш в тоя полиуретан, той не се ли разтича? заглаждаш ли го някак отстрани, да докараш дизайна на стария полиуретан?
- всъщност тази стелка, която правиш, се явява свързващ елемент между подметките и пластмасата, нали?

Мисля да пробвам, по-зле няма да стане, пък хич не ми се изхвърлят обувките, имаме духовна връзка... Smile
Много ти благодаря отново![/img]
Вто Фев 13, 2018 10:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
nina3d написа:
Много благодаря! Ще пробвам, само ако може малко разяснения Very Happy
[/img]

подметката, какво виждаш, най-отпред е залепена директно за пластмасата, на след няколко сантиметра въпросната извара се явява като междинна на пластмасата и подметката. За да има твърдост, изрязах от твърд мокет форма, която овъргалях в полиуретана, с който намазах и подметката и пластмасата. след което подпъхнах мокетната вложка, натиснах докато пластовете се наместят и се получи височина, наподобяваща оригиналното положение. след което /с ръкавица, намазана със сапун/ загладих страничните неравности и участъка между тока и ходилото, после с грапава ръкавица придадох "естетичен вид" на страничния борд. Много е важно, ако отпред и отзад, там където оригинално подметката е залепена за пластмасата и ако там оригиналното залепване е здраво, да не опитваш да го разлепяш, за да не си докараш допълнителни проблеми на главата.
ето такъв полиуретан, купих го в практикер или друга железария
https://markita.net/poliuretan-600ml-emfi-pu-50-cheren.html
Сря Фев 14, 2018 10:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nina3d



Регистриран на: 13 Фев 2018
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
Да, точно - отпред е залепено направо за пластмасата. Направих стелки от мокетна изтривалка, изглеждат ми малко дебели - дали няма да надигнат гумените подметки като ги втъкна?
Изчегърках скапания материал и сега с вода ще се опитам хубаво да го изчистя. Взех и едно черво полиуретан - ти с какво го нанесе? Сигурно слоят трябва да е тънък, реално няма много място между пластмасата и гумата на подметките...
Сря Фев 14, 2018 2:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Има специални пишови за такива салами, но може и на ръка, но с гумени ръкавици, че иначе става страшно. За дебелината е много важно преди това да започнеш с мазането да провериш височината, така ще знаеш и колко дебело да мажеш. Преди това почисти и с разредител, за да се обезмазни и да хваща лепилото по добре
Сря Фев 14, 2018 3:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
angel 2908



Регистриран на: 10 Фев 2018
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
nina3d написа:
Здравейте!
Имам едни комбинирани Динафит, които са ми много удобни, обаче са доста стари... Полиуретанът, който свързва подметките с пластмасата на обувките, се рони като сирене. Питах двама обущари да го изронят и да залепят подметките за пластмасата - не можело. Имате ли идеи как или кой да спаси положението?

Аз. моите също се изрониха, явно са били същия модел. Направих следното - ронят се дори и като ги миеш с вода, като извара... изчистих всичко, грайферните подметки обаче, отпред и отзад са залепени директно на пластмасата - донякъде. За останалото направих нещо като стелки с формата на изроненото, овъргалях го във вездесъщия полиуретан за покривни изолации и го залепих на обувката. вече две години карам с така модифицираните обувки без да имам някакво усещане за разлика. Нужно е обаче въображение и май няма да намериш обущар, който да ти го направи по този начин. мога единствено като имам време да пусна снимка как изглеждат понастоящем...пък ако се навиеш, можеш самостоятелно да се пробваш. и без това обувките без тази корекция няма да стават за нищо.

Това ронене на средната подметка и разпад на цялата обувка става, даже обувките да стоят в шкаф без да се носят, забелязах при марката Мазало. Обуваш 10 пъти носени обувки за две години, и стават на извара. При 2 чифта Райхл все пак доста километри бяха навъртени, та не ме разочарова, че станаха на юфка. Лошото беше, че това се случи до Каменица, и прибирането стана с някакви скалъпени навуща от фанелки, връзки и остатъци от обувки, тип изпаднал германец.
Интересно, Саломоните , въпреки невзрачният си вид, въпреки зверската употреба, и след 10 години нямат промяна в еластичността на средната си подметка, която се усеща както в първият си ден. Стелката му Ортолайт също е такава.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com/2016/10/14.html
Чет Фев 15, 2018 4:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
angel 2908 написа:
Саломоните...

Вече наистина си мисля, че си зачислен на щат там, за да рекламираш тия вонящи и куци боклуци. Very Happy
Чет Фев 15, 2018 9:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nina3d



Регистриран на: 13 Фев 2018
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
Залепих обувките - изчистих старата извара, поизтърках с разредител, сложих стелки от пластмаса (изрязах от бидон) и омазах всичко с полиуретана. Посъхна няколко дена и сега са готови да ги пробвам, но сигурно ще е чак уикенда. Визуално ги докарах добре Laughing
А този полиуретан си седи доста мек и гъвкав, не стана твърд - дали това е ок, или съм сбъркала материала?
Пон Фев 19, 2018 10:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
angel 2908 написа:
Саломоните...

Вече наистина си мисля, че си зачислен на щат там, за да рекламираш тия вонящи и куци боклуци. Very Happy

КТ по заместване на половин щат, чакам да се отвори място Very Happy

_________________
https://blogailiev.blogspot.com

Последната промяна е направена от аngel на Пон Фев 19, 2018 2:14 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Пон Фев 19, 2018 12:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
nina3d написа:
Залепих обувките - изчистих старата извара, поизтърках с разредител, сложих стелки от пластмаса (изрязах от бидон) и омазах всичко с полиуретана. Посъхна няколко дена и сега са готови да ги пробвам, но сигурно ще е чак уикенда. Визуално ги докарах добре Laughing
А този полиуретан си седи доста мек и гъвкав, не стана твърд - дали това е ок, или съм сбъркала материала?

така си стои, да, но да не ти пука. карай доколкото може, пък после - на боклука..
Пон Фев 19, 2018 1:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maat1n



Регистриран на: 21 Фев 2019
Мнения: 1

Мнение Лепене на цяла подметка на сноуборд обувки. Отговорете с цитат
Здравейте, прочетох темата и се обнадеждих, че няма да изхвърлям любимите обувки.
Става дума за обувки за сноуборд, на които се отлепиха и двете подметки в резлултат на изгниване на средната подметка.
Има ли някой майстор , който да ги оправи или да купувам "салам" полиуретаново лепило и да започвамSmile.
Мисля по 300 мл. на обувка да сложа и да изградя средна подметкаSmile
Кое лепило да взема се чудя? Видях някакво швейцарско Sika, добро ли е?
Чет Фев 21, 2019 9:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Страница 5 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov