ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Връх Конарево лятно време

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Връх Конарево лятно време
Автор Съобщение
Dimitar Todorov



Регистриран на: 11 Мар 2018
Мнения: 12

Мнение Връх Конарево лятно време Отговорете с цитат
Здравейте група!

Най-после се регистрирах тук след перипети. Както и да е. В последно време ми изникна фикс идеята да се кача на връх Конарево или Селския връх както му викат местните и биха ми били полезни съвети как да го осъществя. Варианта, който си мислех аз е през Каймакчал, на който съм бил и би трябвало да стигна безпроблемно, после да продължа на север към Конарево, би трябвало да мога да се провра през клека, после обратно нагоре (юг) към Перлешките езера и от там гледам на карти, че почва да се вие една пътека, която по-надолу се превръща в синя маркировка, отвеждаща до хижа Мочарата. Малко преди Мочарата видях, че има разклонение вдясно, което се включва в пътя от Безбог към Гоце Делчев. Ако някой има по-добри предложения или пък забележки и уточнения към горе описания маршрут моля да сподели.

Благодаря!
Нед Мар 11, 2018 10:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Конарево най-лесно се качва тръгвайки оттук: http://kade.si/#map=19/2613164.32/5131450.08/0
Финалът не е никак лесен, а и няма никакви гледки (клек до козирката) Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Мар 11, 2018 11:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Dimitar Todorov



Регистриран на: 11 Мар 2018
Мнения: 12

Мнение Dido Отговорете с цитат
Не е ли гола връхната точка? Тука има видео, в което се вижда, че има панорама, ако това е самият връх де https://www.youtube.com/watch?v=WzcI6gqwaX0&t=1s . Виж го. А там, откъдето си ми пратил не виждам пътеката да продължава до самия връх. [img] Иначе си мисля и за вариант директно от Мочарата.
Нед Мар 11, 2018 6:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Връхната точка, доколкото е лесно да се определи, е клечасала.
Видеото е снимано вероятно от котата, на която има триангулачен знак (с 10 m по-ниска е от най-високата)

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Мар 11, 2018 7:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Dimitar Todorov



Регистриран на: 11 Мар 2018
Мнения: 12

Мнение Dido Отговорете с цитат
Мисля да го мъча от към Каймакчал. Посочено е на картите на BG Mountains, че има някаква пътека. Провра ли се някак по нея после ще си се върна до перлешкия циркус и ще слезна до Мочарата. Това дето си си ми посочил накрая мисля, че е люто борене с клека.
Вто Мар 13, 2018 12:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Минаването от Каймакчал, което е дадено в BG Mountains, е минавано зимно, ето в такива условия:

http://mountain.bajhui.org/main.php?g2_itemId=7221

Лятото това са няколко километра клек до шия.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Мар 13, 2018 10:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Dimitar Todorov



Регистриран на: 11 Мар 2018
Мнения: 12

Мнение До Дидо Отговорете с цитат
Ще падне блъскане, дори не знам дали ще го правя това лято. Имам едни снимки от Google maps, на които съм начертал нещо като идея, но не знам в тоя форум как да ги прикача.
Сря Апр 04, 2018 9:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov