ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Боровец - Мезек - предизвикателства и награди
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-8 Рила-Родопи Предишната тема
Следващата тема
Боровец - Мезек - предизвикателства и награди
Автор Съобщение
rachko69



Регистриран на: 08 Окт 2014
Мнения: 10

Мнение Отговорете с цитат
Поздравления абсурд! Много вдъхновяващо! След като прочетох пътеписа ви почити съм сигурен, че ще тръгна тази година по Е8. Казвам почити, понеже дългите преходи ги правя с моята дъщеря, ако тя се съгласи да направим с нея "хеттрик":
2016 - Е3, 2017 - Е4 и ако е рекъл господ 2018 - Е8 Very Happy А тя е на 13 години Very Happy
Пон Фев 05, 2018 5:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
абсурд



Регистриран на: 02 Сеп 2014
Мнения: 65

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря! Убедена съм, че децата са по-адаптивни, издръжливи и любознателни от възрастните, така че просто го направете по-рано, когато не е толкова горещо, колкото е през август, останалото ще се подреди.
Желая ви успех и много положителни емоции!
Пон Фев 05, 2018 9:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
абсурд написа:
Привет, dido! Проблемът с навигацията се появи в последния ден, предполагам, че на телефона ми му стана прекалено горещо и отказа да функционира като навигация. За момента не можах да направя нищо, но след като беше изключен около 5-6 часа, проработи все едно, че нищо не е било. Затова и на другия ден тръгнах обратно от Мезек към Св. Марина, за да не ми е незавършена пътеката. Иначе, основно използвах трака на Рекаро, който свалих от темата Е-8 Рила - Родопи 2014. На места се отклонявах от него и тогава се консултирах с БГ Маунтинс от навигацията, картите на БТС за маршрута Е-8 и Родопи -западна част, Родопи-източна част издания на Картография от 2005 г. Телефонът ми не е нищо особено - Huawei Y511, даже се учудвам, че издържа толкова тормоз. Ако нещо от тези карти ще е от полза за маркиране, мога да ги изпратя.


Планирам напролет да маркирам някои участъци след х. Сини връх. Тъй като там има доста неясноти относно трасето, за основа смятам да ползвам комплекта хартиени карти, който коментирахме в друга тема. Събирам и всякакви впечатления за този участък, събрани на живо (вкл GPS тракове).

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Фев 07, 2018 4:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
momchilov



Регистриран на: 15 Фев 2013
Мнения: 183
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ние също мислим да отъпчем пътеката, по-специално - след последното село преди финалът - където пътеката липсва. Без маркировка - не е ок, ама без пътека пък - хич!
Сря Фев 07, 2018 5:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
momchilov написа:
Ние също мислим да отъпчем пътеката, по-специално - след последното село преди финалът - където пътеката липсва. Без маркировка - не е ок, ама без пътека пък - хич!


Маркировката липсва само до вр. Света Марина. Натам е проверено и нанесено до с. Мезек.
Сря Фев 07, 2018 5:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
momchilov



Регистриран на: 15 Фев 2013
Мнения: 183
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И там има какво да се желае от маркировката, ако съдя по това, че аз загубих дирята. И да е имало - не е достатъчно. А и само е в кавички, според мен, като тръгнеш от Долно съдиево. Тази година 2-ма планински бегачи са обвили, че ще правят опити за бързо минаване и ако се провират през храстите - нищо няма да направят. А както и да го гледам - 2ма души повече си е 100% увеличение на трафика по маршрута Smile
Сря Фев 07, 2018 6:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
х. Сини връх-Аида и надолу до първите села ми е плана, поне засега.
Надморската е 1000 и надолу - мисля ще се класирам за края на март, началото на април ако случа дневни температури 10+ градуса.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Фев 07, 2018 7:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
абсурд



Регистриран на: 02 Сеп 2014
Мнения: 65

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
х. Сини връх-Аида и надолу до първите села ми е плана, поне засега.
Надморската е 1000 и надолу - мисля ще се класирам за края на март, началото на април ако случа дневни температури 10+ градуса.


Привет dido! Ако имаш нужда от помощници и планът ти за маркиране включва периода от 28 март до 02 април, на драго сърце ще се включа.
Чет Мар 15, 2018 1:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз също ще се включа, ако ми позволява един друг ангажимент.
Чет Мар 15, 2018 4:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
абсурд написа:
dido написа:
х. Сини връх-Аида и надолу до първите села ми е плана, поне засега.
Надморската е 1000 и надолу - мисля ще се класирам за края на март, началото на април ако случа дневни температури 10+ градуса.


Привет dido! Ако имаш нужда от помощници и планът ти за маркиране включва периода от 28 март до 02 април, на драго сърце ще се включа.


ivailo.hr написа:
Аз също ще се включа, ако ми позволява един друг ангажимент.


Ехо, маркировачите, 2018 откровено я пропуснахте.
Стегнахте ли раниците за 2019-а?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Фев 11, 2019 12:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да, стига да мога, ще се включа. Вече не съм айляк, обаче, както последните почти 2 години.
Пон Фев 11, 2019 6:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1389
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Дидо, пускай датите когато решиш, ако може Съдбата (жената) да направи така, че да дойда.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Вто Фев 12, 2019 4:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
Остана още едно проучвателно ходене, с което да огледаме за трети вариант на маршрута след Паничково. Сещам се също за една забележка по трасето над Сърница, която е добре да се изчисти.

След като разполагаме с детайлни впечатления за вариантите, ще се консултираме с централата на БТС и след тяхно одобрение, ще пусна дата. Предполагам, че това ще е нещо като края на март (оттам нататък почват да се редят празници разни).

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Фев 12, 2019 11:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
абсурд



Регистриран на: 02 Сеп 2014
Мнения: 65

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
абсурд написа:
dido написа:
х. Сини връх-Аида и надолу до първите села ми е плана, поне засега.
Надморската е 1000 и надолу - мисля ще се класирам за края на март, началото на април ако случа дневни температури 10+ градуса.


Привет dido! Ако имаш нужда от помощници и планът ти за маркиране включва периода от 28 март до 02 април, на драго сърце ще се включа.


ivailo.hr написа:
Аз също ще се включа, ако ми позволява един друг ангажимент.


Ехо, маркировачите, 2018 откровено я пропуснахте.
Стегнахте ли раниците за 2019-а?


Ако става само със стягане на раниците - готово! Иначе мога да се включа от 3 до 7 април.
Сря Фев 13, 2019 1:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1389
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Дидо е главният виновник да има марка по трасето. Той казва датите, иначе края на март е ученическа ваканция, за някои е по-добре, за други невъзможно да присъстват. Дидо, пиши ЛС ако ти трябват табели.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Сря Фев 13, 2019 9:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-8 Рила-Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov