ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Въпрос за Каца камък

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Въпрос за Каца камък
Автор Съобщение
Chavdar_K.



Регистриран на: 13 Сеп 2014
Мнения: 1
Местожителство: София

Мнение Въпрос за Каца камък Отговорете с цитат
Привет на всички
Моля за извинение, ако има такава тема или не й е тук мястото.

Искам да помоля за малко информация за Каца камък:
1. Най-близко населено място (име и отстояние)
2. Трудност на прехода - става ли за любители
3. Има ли обозначен маршрут
4. Къмпингуване - подходящо ли е за няколкодневен престой
5. Проблеми свързани с това, че е на границата

Благодаря предварително и моля по-опитните да добавят каквото съм изпуснал да попитам.

_________________
Смелите умират веднъж, страхливите по сто пъти на ден.
Съб Сеп 13, 2014 3:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mom4i



Регистриран на: 05 Авг 2014
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Предполагам някакъв черен път от Дива Слатина и после по браздата.

Предполагам около 10-тина километра.

Около 1000 м денивелация

Няма маркировка. Едва ли е трудно, сигурно ще има накрая храсталаци...

Сигурно може да спестиш нещо с джип, ако граничните те пуснат.

Обърни се към гранична полиция за посещение и особено за престой. Ако си без разрешение, ще ти се зарадват граничарите (по-добре нашите, отколкото сръбските Smile )

Странно място за престой... Сигурно има някъде скрита чешма, все пак събори са правели там едно време...

Има един монтанец дето много ходи по Балкана там, той със сигурност знае повече Smile


Момчи
Съб Сеп 13, 2014 6:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
mom4i написа:
Предполагам някакъв черен път от Дива Слатина и после по браздата.

.................................

Момчи


Точно този път ме интересува и мен. Смятам, че това трябва да е пътя по р.Мисленица, но не съм сигурен. Смятам така, защото в миналото са се събирали хора от България и Сърбия в м.Каца камък и би трябвало нашите да са минавали някъде от там.

Ще се радвам ако някой може да ми помогне, по възможност с по-прясна информация.
Вто Апр 03, 2018 10:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
yu1up



Регистриран на: 17 Мар 2015
Мнения: 58

Мнение Отговорете с цитат
Тази група в Фейсбук провежда всяка година постоянни срещи по върховете на Стара планина от Ком до Миджур. Основният организатор е Валери Велков и е от Чипровци. Изпрати му писмо на лични, този човек ще ти обясни най-добре.
Аз съм бил там преди три години, но излязохме от сръбската страна.
https://www.facebook.com/groups/1529280937285146/about/
Сря Апр 04, 2018 10:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobbyfm



Регистриран на: 23 Яну 2014
Мнения: 130

Мнение Отговорете с цитат
3. Обозначени маршрути няма;
4. Става за престой няколко дена ако си носите храна и вода;
5. Препоръчително е да се пусне уведомление до гранична полиция с имена, ЕГН и номера на лични карти на всички в групата(може и по мейл).

За най-близко населено място не мога да ти кажа, тъй като съм стигал до там по границата само.
Сря Апр 04, 2018 3:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 254
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Според мен е по-лесно откъм хижа Копрен само по черния път до ловджийския заслон. След това покрай Дупни камик излизате на границата и по нея до Каца Камик.
Мисля че в района на Дупни камик има и чешма.

Някъде (май беше в bgmountains.org) имаше трак на обиколка през Копрен и Дупни Камик, където беше отбелязана чешмата.

После ще чакаме разказ, че и аз съм го намислил оттам да отида до Каца Камик.
Сря Апр 04, 2018 4:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Моята идея е да тръгна от х.Ком по билото до вр.Копрен и х.Копрен. Някъде около с.Дива Слатана смятам да нощувам, та затова се интересувам от пътя от селото до Каца камък.
В момента всичко са само планове за лятото.
Сря Апр 04, 2018 8:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ogobogo



Регистриран на: 24 Окт 2012
Мнения: 116

Мнение Отговорете с цитат
Водата най-вероятно ще ти е долу. На самата бразда ще е доста обрасло и трънесто. Ако не знаеш какво търсиш и къде да го търсиш, ще ти е доста трудно.
Спомените са ми, че и аз се оглеждах за вода около сцената, ама не намерих. Бях се оставил на късмета. А той ме споходи малко след като се качих на Копрен и минах покрай едни мочурища, а в далечината видях група туристи, които нещо се шматкаха на едно място. Та се засилих към тях и се оказа, че почиват на едно изворче. След като се разделихме на няколко пъти се обръщах да ги гледам вървящи към Копрен.Освен да те посъветвам, след като качиш Копрен да се огледаш за пътека, влизаща в Сърбия. друго не знам.

Откъм България този район е доста стръмен и много малко хора ходят, т.е. няма пътеки. Докато в сръбско черните пътища вървят до самата граница и е много по-удобно да вървиш по тях, отколкото по пирамидите. Там един или два пъти попадах на чешми ( в см. маркуч, излизащ от почвата). По-скоро да попаднеш на дървосекачи и ловджии, отколкото на граничари.

Спомените са ми от края на май 2013, когато зимата мисля, че беше суха.

М/у другото го ядох най-вече от нашите милиционери, но не и от сърбите. Явно съм имал късметSmile

Ако ти се занимава да ходиш с някого, можеш да ми драснеш някой ред, когато решиш.
Сря Апр 04, 2018 10:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wanderer142



Регистриран на: 10 Май 2014
Мнения: 539

Мнение Отговорете с цитат
Свържете се с администратора на фейсбук групата "Туризъм в Северозападна България", Красимир се казва - със сигурност ще ви каже вариантите.
Чет Апр 05, 2018 9:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
yu1up написа:
Тази група в Фейсбук провежда всяка година постоянни срещи по върховете на Стара планина от Ком до Миджур. Основният организатор е Валери Велков и е от Чипровци. Изпрати му писмо на лични, този човек ще ти обясни най-добре.
Аз съм бил там преди три години, но излязохме от сръбската страна.
https://www.facebook.com/groups/1529280937285146/about/


wanderer142 написа:
Свържете се с администратора на фейсбук групата "Туризъм в Северозападна България", Красимир се казва - със сигурност ще ви каже вариантите.


Благодаря. Нямам Фейсбук-профил, но ще намеря вариант да се свържа.

ilievvli написа:
.........................

Някъде (май беше в bgmountains.org) имаше трак на обиколка през Копрен и Дупни Камик, където беше отбелязана чешмата.

После ще чакаме разказ, че и аз съм го намислил оттам да отида до Каца Камик.


Да, този трак го намерих именно в този сайт, имам го Smile


ogobogo написа:
Водата най-вероятно ще ти е долу. На самата бразда ще е доста обрасло и трънесто. Ако не знаеш какво търсиш и къде да го търсиш, ще ти е доста трудно.
Спомените са ми, че и аз се оглеждах за вода около сцената, ама не намерих. Бях се оставил на късмета. А той ме споходи малко след като се качих на Копрен и минах покрай едни мочурища, а в далечината видях група туристи, които нещо се шматкаха на едно място. Та се засилих към тях и се оказа, че почиват на едно изворче. След като се разделихме на няколко пъти се обръщах да ги гледам вървящи към Копрен.Освен да те посъветвам, след като качиш Копрен да се огледаш за пътека, влизаща в Сърбия. друго не знам.

Откъм България този район е доста стръмен и много малко хора ходят, т.е. няма пътеки. Докато в сръбско черните пътища вървят до самата граница и е много по-удобно да вървиш по тях, отколкото по пирамидите. Там един или два пъти попадах на чешми ( в см. маркуч, излизащ от почвата). По-скоро да попаднеш на дървосекачи и ловджии, отколкото на граничари.

Спомените са ми от края на май 2013, когато зимата мисля, че беше суха.

М/у другото го ядох най-вече от нашите милиционери, но не и от сърбите. Явно съм имал късметSmile

Ако ти се занимава да ходиш с някого, можеш да ми драснеш някой ред, когато решиш.


Водата ще я търся около Дупни камък, по възможност ще избягвам ходенето в сръбско.
Относно ходенето разбира се, че е по-добре с компания, особено из този район. Проблемът при мен е, че търся максимално хубаво време и тръгванията са ми в последния момент. И тук още един проблем, че трябва да уведомя граничните власти 15 дни по-рано, та не знам как ще стане...
Чет Апр 05, 2018 11:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobbyfm



Регистриран на: 23 Яну 2014
Мнения: 130

Мнение Отговорете с цитат
За граничните - избери си някакъв период (примерно няколко седмици) и им кажи, че ще практикуваш туризъм в района за този период. Ние като тръгвахме от Връшка чука до Емине бяхме писали 2 седмици и нямахме никакви проблеми.
Чет Апр 05, 2018 12:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение Каца камък Отговорете с цитат
@ Chavdar_K.
За експертна туристическа информация за района-Краси от Монтана, същият споменат от Wanderer и вероятно и от mom4i. Ако имаш интерес обади ми се на ЛС за да ти дам л.тлф. за връзка, говорих с него.
Чет Апр 05, 2018 1:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov