ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Търся: трекинг обувки 43 номер

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Търся: трекинг обувки 43 номер
Автор Съобщение
vasildiavolo



Регистриран на: 12 Апр 2018
Мнения: 15

Мнение Търся: трекинг обувки 43 номер Отговорете с цитат
Здравейте приятели,

Търси си нови туристически обувки. Проблемът е ограничения ми бюджет - 150 лева, максимум 200 и то ако много си заслужава. Беден студент, какво да се прави Smile

Опитах с бюджетни марки, като Quechua (моля ви, не се смейте), като им върнах 2 модела, понеже ми излязоха мазоли след кратки преходи в областта над петата. Телосложението ми е слабо, което може би също оказва влияние, защото съм чувал и за хора, които са доволни от марката, имайки предвид парите. Както и да е.

Моля насочете ме към модел/марка, които са доказано удобни и не биха ме оставили с мазоли след 3-4 часа преход. Фен съм на 2-дневните преходи от по 6-8 часа на ден с една нощувка, но тази година мисля да направя 4 дни и 3 нощувки по баирите на Пирин, та ще ми трябва хем достатъчно сигурна, хем със сигурност удобна и непричиняваща мазоли обувка. Нямам претенции дали да са високи или ниски. Ще съм благодарен на всякакви насоки.

Благодаря предварително![/b]
Чет Апр 12, 2018 1:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Отговорете с цитат
Изборът е личен. Целта е да намериш обувки, които най-точно съответстват на формата на стъпалата ти и подхождат на преходите, които правиш. Има значение и какви чорапи носиш и особено как връзваш обувките. И в това отношение обаче пак няма универсални решения. Имал съм обувки, които съм връзвал по един и същи начин и не са ми правили мазоли, но и други като сегашните ми летни, които са по-твърди и на качване трябва да са по-хлабави, а на слизане добре стегнати само над глезените. Ако се налага, експериментирай с различни връзвания. При цена до около 200 лева може да търсиш намаления на меки летни модели с добра мембрана и да ги пробваш с плътни планинарски чорапи. При обуването в магазина не бива да усещаш никакво неудобство, нито стягане, нито прекалено големи празни пространства. Не е желателно да тръгваш за няколко дни с напълно нови обувки, преди това направи пробен еднодневен преход, за да ги изпиташ. Ето един модел, който според мен се доближава до изискванията:

Lowa Tiago GTX Mid

Приемлива марка, намаление, летен модел, Gore-Tex, гумирано бомбе, кукичка за регулиране на стягането под и над глезените.
Чет Апр 12, 2018 2:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Netwalk бих препоръчал аз, по критериите изброени.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Чет Апр 12, 2018 11:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
пратих ти мой тел. на ЛС, звънни ми. Подарявам едни малко носени ниски обувки Vasque, 43 номер, идеални са за лятото.
Пон Апр 16, 2018 9:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение ! Отговорете с цитат
Васил Дяволо пита за обувки!
Пон Апр 16, 2018 11:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vasildiavolo



Регистриран на: 12 Апр 2018
Мнения: 15

Мнение Re: ! Отговорете с цитат
tzezko написа:
Васил Дяволо пита за обувки!

Да обясня никнейма освен, че доста хора мислят, че за парфюм става въпрос. Smile

Казвам се Васил, което предполагам сте разбрали.

Il Diavolo е прозвището на любимия ми футболен отбор в Италия, на италиански - Милан.

Та се получава игра на думи. vasIL Diavolo. С малки букви е от мързел Very Happy
Пон Апр 16, 2018 10:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov