ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на яке
Иди на страница Предишна  1, 2

Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на яке
Автор Съобщение
vladofff

Мнение Отговорете с цитат
bebo79 написа:
...започнаха да му се разлепват от вътре лепените шевове.......

Ако не е класическо немарливо изпълнение на работник от третия свят, където се правят повечето неща вече, има възможност шевът да се е отлепил и заради изминало време от датата на производство. Т.е. купил си си сега ново/никога не носено и в опаковка/ яке, ама стар модел например 2005г, правено тогава и седяло на склад десетина години - много вероятно е да се разлепи. Имам яке за сериозна цена, което не нося много често/3-4 пъти годишно/ но пък си го държа от 10 години. просто на петата година, от стоене в гардероба всички "ламинати" от външната страна около зипове и шевове се нацепиха зверски, предполагам че и лепените шевове вътре са в същото положение, но не мога да ги видя, защото има и "антерийка" отвътре.
Пет Мар 30, 2018 9:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff

djambarski написа:
А какво мислите за нещо втора ръка?

Нищо не мисля, ако открия читаво нещо, направо купувам и нося въпреки, че мога да си купя каквото ми скимне включително и от най-скъпите. Миналата година открих една Салева, от серията Алпайнекстрем, почти не личи да е носено, в едно "кило" и ми струваше страшната цена от 35лева. Инак може да видиш в сайта на Салева колко струва такова нещо като ново.
Пет Мар 30, 2018 9:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
djambarski

Гледах едни в https://bazar.bg/ , ще помисля още малко и трябва да реша вече дали да си взема някое от там да не да ги продадат.
Пет Мар 30, 2018 1:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff

vladofff написа:
djambarski написа:
А какво мислите за нещо втора ръка?

Само да поясня каква е логиката да се купуват наистина читави дрехи на старо от килото. По принцип като нови са били скъпи, по презумпция защото би трябвало да са в пъти по-здрави от обикновените. Ако човек ходи само по пътеки, надали има значение с какви дрехи е, защото почти всички ще се представят добре. Не е така обаче, ако ходиш да се катериш, най-вече зимно и по разни зачукани места. Особено неприятно е катерене да кажем по гнъсни камини, "изградени" по някои северни стени. Почти винаги става въпрос за остри режещи камъни, между които тече гнилоч, глъзгави лишеи и мъхове. Не знам как е било при другарите, но аз лично, особено като започна да губя равновесие и да ме изплюва навън, а долната осигуровка е на повече от 10 метра и е клема или френд, набухан в цепка между полуоткъртен камък и стетната, често изпадам в особено състояние на борба за живота. Тогава дори най-скъпата екипировка започва рязко да губи цената си. За броени секунди лактите на якето за 1000лв биват раздрани или в най добрия случай протъркани, защото ръцете са се опитвали да се зацепят в острите краища на камината. Гетите за 200лв и панталона за 700лв най безмилостно са били разпрани от котките за 400лв, защото краката, на които гореописаното имущество е обуто, са провели хаотични движения да се задържат на някое ръбче, дълбоко скрито под гнилоча в камината, не са го намерили и в крайна сметка предните наточени зъби на суперкотките са разпробили суперобувката за 900лева.... Та за такива "положения" струва ли си да се дават пари за нова и суперскъпа екипировка, при възможност за алтернативен и евтин аналог на старо от килото?
Ето тук има една такава камина "изрисувана", която общо взето е лукс откъм удобства в сравнение с това което се предлага на около 300 метра по-нагоре.
https://www.youtube.com/watch?v=DnlHl3sUh_o
Пет Мар 30, 2018 2:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79

Местожителство: София

vladofff написа:
bebo79 написа:
...започнаха да му се разлепват от вътре лепените шевове.......

Ако не е класическо немарливо изпълнение на работник от третия свят, където се правят повечето неща вече, има възможност шевът да се е отлепил и заради изминало време от датата на производство. Т.е. купил си си сега ново/никога не носено и в опаковка/ яке, ама стар модел например 2005г, правено тогава и седяло на склад десетина години - много вероятно е да се разлепи. Имам яке за сериозна цена, което не нося много често/3-4 пъти годишно/ но пък си го държа от 10 години. просто на петата година, от стоене в гардероба всички "ламинати" от външната страна около зипове и шевове се нацепиха зверски, предполагам че и лепените шевове вътре са в същото положение, но не мога да ги видя, защото има и "антерийка" отвътре.

Якето е купено от тук и не е стар модел , не струва 200 -300лв от промоция а поне два пъти по толкова, те са еденични бройки май но това няма значение. ....
Пет Мар 30, 2018 4:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff

Значи може да си уцелил нещо по хипотеза първа с немарливото изпълнение. Отнякъде се ширеше и слух, че нашите тарикати внасяли бракувани серии, купени евтино, продавани скъпо. Не знам дали не е и тая работа станала.
Пет Мар 30, 2018 4:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79

Местожителство: София

Мнение . Отговорете с цитат
Здравейте,

Търся да си купя някакво яке което да го нося при дъжд в планината със по тежка раница 10-12кг

Имам в момента 2 якета за дъжд но те са много тънки и не стават за това което ми трябва.

Видях на много добра промоция това яке на марката Fjern , някой има ли някакви наблюдения относно тази марка.

https://www.sportpursuit.com/catalog/product/view/id/1091195

След като потърсих някакво инфо за якето видях единствено този тест,не знам колко е достоверен обаче,дали не е всичко просто една реклама.

https://mclovinmountains.com/2017/12/31/fjern-orkan-on-test/

Ако някой друг може да предложи нещо добро на подобна цена ще съм му много благодарен.

Благодаря предварително за отговора и отделеното време.
Съб Апр 14, 2018 7:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

Вземи рекламен банер   

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.