ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Garmin 64 S ST отзиви и проблеми
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Garmin 64 S ST отзиви и проблеми

Ползвам следния модел:
Garmin 64
7%
 7%  [ 1 ]
Garmin 64 S
76%
 76%  [ 10 ]
Garmin 64 ST
15%
 15%  [ 2 ]
Общо гласове : 13

Автор Съобщение
Бориската



Регистриран на: 29 Апр 2010
Мнения: 30
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Разбрано, благодаря на dido и Валери, явно в този случай проблема не е в зад-кормилното устройство както казват в един друг форум, ами е в самото кормило.
Пон Сеп 04, 2017 3:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Валери написа:
Траковете на Pelitko почти винаги са в gdb формат.За да ги види мойта машинка/на Андроид е/първо конвертирам този файл с помощта
на програмата Route Converter за Windows-тя има наистина много възможности;можеш в какъвто искаш за твоя уред формат да ги конвертира.
Поздрави!


Самият МапСорс може да запише вече отворен .gdb като .gpx (File->SaveAs ...)

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Сеп 12, 2017 10:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Допълвам списъка с проблеми със следния:

След забиване или угасване заради паднали батерии, 64-ката не може да намери сателити дълго време (>10 мин). Проблемът излиза да е свързан с активираната ГЛОНАСС поддръжка. След като спра ГЛОНАСС-а машинката отново чува сателитите от GPS-съзвездието. Оставям я да поработи половин час, след рестарт и повторна активация на ГЛОНАСС-а работи отново нормално.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Сеп 12, 2017 10:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Смяна на корпуса на машинката - 49 лв в Геотрейд. Моята я пукнах тук-там, ползвайки устройството...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Сеп 19, 2017 9:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
GeorgiG



Регистриран на: 22 Яну 2017
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Хубава тема и много полезна информация. Ето и моите наблюдения.

Явно проблемът с бавното стартиране е бил коригиран до известна степен. Моят 64s стартира за 13 секунди - от натискането на бутона до показването на картата, с инсталирани BgMountains, OSM Quebec + няколко следи и точки.

Спомням си че една от основните причини Oregon да забива беше ползването на CustomSymbols. Някой пробвал ли е дали това влияе на 64-ката?

Аз също имах 60CSx и когато го смених с Oregnon 600 бях силно разочарован от това колко по-тъмен е екрана, когато се използва без подсветка. Това беше и един от основните ми мотиви да се върна към Gpsmap и да прежаля touchscreen-а.

Яркост на екрана при 50% посдветка - ами да, със сигурност не е 50% от максималната осветеност. Предполагам нарочно направено с цел икономия на батерия. Така или иначе, през деня няма нужда изобщо от подсветка, така че карай да върви.

Pan & Zoom - 64-ката се справя добре. Спомням си че 60-ката ми се виждаше малко туткава. При Oregon имаше опция - да рисува по-бързо и да гори повече ток или да рисува по-мудно, но да пести ток. При 64-ката няма опции - може би това допринася донякъде за повишената консумация?

Geocaching - случвало ми се е няколко пъти да се окажем на едно и също място по едно и също време с други търсещи. И все не разбирах защо се лутат насам-натам, докато моят уред ме отвеждаше точно на място. После като минах от Gpsmap на Oregon разбрах - Helix антената помага много сред дървета и шубраци. Дали защото е Helix или защото физически е по-голяма - не знам, но има разлика.

Качество на изработка: това на 60-ката беше перфектно. Oregon-ът който имах скърцаше много дразнещо като го натиснеш странично. 64-ката скърца, ако я натисна отзад точно под сребристия елемент за закачване. Ако обаче халката е завъртяна в положение "отворено", не скърца.

Индикатор за батериите - нормално да е ненадежден със Low Self-Discharge. На графиката която vedrin е публикувал се вижда как волтажът на стандартната батерия пада постепенно с намаляването на заряда. Докато Eneloop и сродните поддържат почти хоризонтална линия, която тръгва рязко надолу съвсем малко преди да бъде изчерпан заряда. При това положение, мисията на горкия индикатор е почти невъзможна.

Връзката за китка - оказва се че е включена само в комплекта на жълтия модел, но там пък няма карабинер. Аз почти бях тръгнал да звъня да се разправям как така са ми пратили непълен комплект Smile

И най-накрая, нещото което изпълва моето сърце е оранжевият цвят! 60-ката може да e легендарна, но се предлагаше само в сиво Wink


Пет Дек 01, 2017 7:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Бориската



Регистриран на: 29 Апр 2010
Мнения: 30
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте. На вътрешната памет на уреда (щото държача на SD картата се счупи и тя е неизползваема) имам качена предишна версия на BGMountains. Имах желанието да я сменя с последната такава. Доколкото помня - първо трябва да де-инсталирам старата версия. Компютърът обаче въобще не открива наличие на каквато и да е карта на GPS-a, докато уредът пък си работи перфектно. Пробвах, превключвах - BGMountains - Custom Map - BGMountain и всичко си е ОК. Всякакви мурафети с вадене / слагане на батерии, рестартиране не дадоха резултат. Някакви хрумвания от Ваша страна ?
Сря Апр 18, 2018 6:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Бориската написа:
Здравейте. На вътрешната памет на уреда (щото държача на SD картата се счупи и тя е неизползваема) имам качена предишна версия на BGMountains. Имах желанието да я сменя с последната такава. Доколкото помня - първо трябва да де-инсталирам старата версия. Компютърът обаче въобще не открива наличие на каквато и да е карта на GPS-a, докато уредът пък си работи перфектно. Пробвах, превключвах - BGMountains - Custom Map - BGMountain и всичко си е ОК. Всякакви мурафети с вадене / слагане на батерии, рестартиране не дадоха резултат. Някакви хрумвания от Ваша страна ?

Дай да видим съдържанието на вътрешната памет на джипиеса - файлове и папки.

Деинсталирането на старата версия представлява просто изтриване на .img файла, който представлява картата БГМаунтийнс.

Инсталиране на новата версия е копиране на новия .img файл на БГМаунтийнс във вътрешната памет на джипиеса.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Апр 18, 2018 10:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Бориската



Регистриран на: 29 Апр 2010
Мнения: 30
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
"Дай да видим съдържанието на вътрешната памет на джипиеса - файлове и папки. "
Имам доброто усещане, че сте ми подсказали правилната насока на търсене, благодаря за което. И така - отгоре надолу :
- BirdsEye
- CustomMaps
- CustomSymbols
- ExtData
- Filters
- GGZ
- GPS
- GPX
- Profiles
- SQL
- Text
Всичко до тук - папки с файлове.
След това :
GarminDevice - XML document
Garmintraingletm - Икона
gmapbmap.img - файл на образа на диска
gmapbmap.sum - SUM файл
gmapsupp.img - файл на образа на диска
gmaptz.img - файл на образа на диска
startup - текстов документ
system - XML document

Размерът на : gmapsupp.img - е 788 256 KB и датата му на промяна е 11.07.2017 когато горе долу инсталирах BGMountains.
Дали уредът така е маскирал картата и това ли трябва да изтрия ?
Чет Апр 19, 2018 12:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Бориската написа:

...
Размерът на : gmapsupp.img - е 788 256 KB и датата му на промяна е 11.07.2017 когато горе долу инсталирах BGMountains.
Дали уредът така е маскирал картата и това ли трябва да изтрия ?

Да, този файл трябва да е картата. Но джипиесът не я е маскирал, просто така си се казва файлът.

Триеш го, а инсталирането след това е просто копиране и пействане на файла на новата версия на картата във вътрешната памет на джипиеса. После можеш да преименуваш файла на картата - да не е gmapsupp.img, а например BGMountains2018g03m28d.img или друго име. Джипиесът ще си я разпознава и отваря без значение какво е името, а така няма следващия път да се чудиш коя е картата, особено ако имаш качени няколко карти.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Апр 19, 2018 4:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Бориската



Регистриран на: 29 Апр 2010
Мнения: 30
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Всичко стана перфектно, благодаря за съдействието.
Чет Апр 19, 2018 6:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pgenov



Регистриран на: 02 Авг 2018
Мнения: 1
Местожителство: Deutschland

Мнение Отговорете с цитат
Аз си купих Garmin 64s тези дни и останах неприятно изненадан от ограничението за Unicode картите. Оказа се, че това се решава като се пачне фърмуера. След това тръгват CN NTU, OSM и подобни.

Инструкции и линкове може да се намерят тук: https://www.digital-eliteboard.com/threads/universal-firmware-patcher-for-protected-devices.398057/

Ако някой среща трудности да пише.

Също така докато разучавах устройството успях да го докарам до положение да зарежда само до Loading Profiles и дотам. За късмет се разпознаваше от компютъра, а и си бях изкопирал цялото съдържание на вътрешната памет, та го закачих към компютър, форматирах го с LowLevel (!) Format, после на FAT32 и му върнах цялата информация обратно.
Чет Авг 02, 2018 2:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Страница 5 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov