ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на Раница
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 74, 75, 76 ... 86, 87, 88  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на Раница
Автор Съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
А защо се забиваш в Дойтер, това са раници от миналия век, много скъпи при това. Има много по-добри решения в Лове, и в Оспри. Който веднъж е сложил на гърба си тези две, никога няма да купи повече Дойтер.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Съб Фев 24, 2018 1:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Някой ползвал ли е Грегори?
Съб Фев 24, 2018 9:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
neillmakoli



Регистриран на: 29 Юли 2015
Мнения: 223
Местожителство: Sofia

Мнение Re: aircontact lite vs act lite Отговорете с цитат
ShakE написа:
Здравейте планинари Smile

Предстои ми покупка на нова раница. Спрял съм се на Deuter 40+10. Обаче съм пред голяма дилема.
Виждам, че в сайта на стената има 2 много близки модела:
http://www.stenata.com/bg/products/product/раница-act-lite-40-10
http://www.stenata.com/bg/products/product/раница-aircontact-lite-40-10-18
В официалния сайт на deuter act lite 40+10 пренасочва към продукт aircontact lite.
Предполагам, че официално модела Act Lite се е слял с модела Aircontact като са му добавили Lite.
Вероятно Act Lite вече се води стар модел и за напред ще има само AirContact Lite.
Разликите между двете раници са минимални, като гледам Aircontact е с малки подобрения. Цената им е с малка разлика също.
Въпроса ми е свързан по-скоро с качеството на новите и старите модели на deuter.
Aircontact е изработена от други материали PES 600/Mini Check 100HT, докато Act Lite e с Deuter-Super-Polytex/Ripstop 210/Macro Lite 210.
Иска ми се да взема aircontact lite, като по нов модел, но имам притеснения, че качеството няма да е като на по-стария act lite модел.
Някой от вас има ли лични наблюдения за качеството на двата модела или като цяло за качеството на новите deuter?


Две години ползвам този модел deuter act lite 40+10 и съм доволен като цяло.Моя грешка е, че не взех 50+10 защото там грамажа бе само 80 грама в повече за по-голямата раница.Като здравина засега нямам проблем, само катарамите на кръстният колан не са много здрави.
Нед Фев 25, 2018 8:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ShakE



Регистриран на: 13 Ное 2013
Мнения: 2
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
В крайна сметка се сдобих с Deuter Aircontact Lite 40+10 и съм доволен (благодарности на Стената).
Функционална и удобна. Качеството е на много добро ниво.
Като основни предимства пред Act Lite мога да посоча:
- по-голям кръстен колан
- 2 джоба на кръстния колан
- доста големи джобове на капака
- капака се откача и става на мини раница
- страничните мрежести джобове не са обхванати от компресиoнната лента и това позволява пристягането на раницата без да се ограничава пространството на тези джобове
- профила на раницата е по-висок и тесен сравнение с Act Lite.

_________________
"some people feel the rain, others just get wet"
Нед Мар 04, 2018 12:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ilko



Регистриран на: 16 Яну 2013
Мнения: 215
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Честито, колега, добър избор! Със здраве да си я носиш! Smile
Нед Мар 04, 2018 1:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nik8848



Регистриран на: 24 Мар 2018
Мнения: 1
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
аngel написа:
А защо се забиваш в Дойтер, това са раници от миналия век, много скъпи при това. Има много по-добри решения в Лове, и в Оспри. Който веднъж е сложил на гърба си тези две, никога няма да купи повече Дойтер.


Чисто технически погледнато даже са от по-миналия век. За мен лично, ако сравняваме един и същи клас раници, Дойтер са по-здравите и надеждни раници...
Съб Мар 24, 2018 9:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Nik8848 написа:
аngel написа:
А защо се забиваш в Дойтер, това са раници от миналия век, много скъпи при това. Има много по-добри решения в Лове, и в Оспри. Който веднъж е сложил на гърба си тези две, никога няма да купи повече Дойтер.


Чисто технически погледнато даже са от по-миналия век. За мен лично, ако сравняваме един и същи клас раници, Дойтер са по-здравите и надеждни раници...

Аз също от три месеца съм пак с Дойтер. Сега взех Aircontact Lite 50 + 10, защото това е оптималния обем за моите багажи. Раницата е идеална. Тествах с два Северни Джендема. Важно обаче е да се знае, че имат и много тежки модели, които са откровено куци, затова не е важно само марката, а и конкретния модел. Иначе не съм претенциозен, и ако не криви, не убива или занася в една посока, мога да ходя и с обикновена чанта от женския пазар, пригодена към раница.
Пон Мар 26, 2018 9:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
[ че имат и много тежки модели, които са откровено куци

Има и тежки,които не са куци-за мен най-удобна си остана...най-тежката ми-една стара eclipce 60+10(дето върху нея бяха правили модела "Стената").Сега ползвам по-лека и според хората по-модерна-Osprey Mutant 38 но онова удобство го няма Sad -все едно ти "щраква" на гърба Дойтера...
Пон Мар 26, 2018 9:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hitch-hiker



Регистриран на: 03 Авг 2013
Мнения: 71
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Като стана дума за Osprey обърнете внимание на модела Atmos.Досега ползвах Kestrel ,той е по универсален .както и дамския Kyte за жена ми.Atmos за мен е уникална раница„ препоръчвам.Колкото и качествени раници да ползваме,без правилната настройка им се губи смисъла.Поздрави!
Вто Мар 27, 2018 1:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Hitch-hiker написа:
Колкото и качествени раници да ползваме,без правилната настройка им се губи смисъла.


може би аз не съм я регулирал както трябва...ше зема да мина един преден мост пак... Confused
Вто Мар 27, 2018 7:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hitch-hiker



Регистриран на: 03 Авг 2013
Мнения: 71
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Не зная дали се оклоняваме от темата но се разрових за начините на настройки на раниците.Открих една малка подробност на която до сега не съм обръщал внимание.Повечето знаем че кръстният колан се стяга на тазовите кости.Презрамките зад рамото трябва да имат луфт около 1 пръст.По този начин не се претоварват раменете. 80% на кръста /20%на раменете Smile
Вто Мар 27, 2018 10:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
qwerty7757



Регистриран на: 03 Яну 2016
Мнения: 14

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте! Спрял съм се на тези две раници, коя ще ми препоръчате?
https://www.zajo.net/bg/%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8/lhotse-65-backpack-black.p6472-1.html ИЛИ
https://www.alpibg.com/%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D0%B3/%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8-%D1%87%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8/%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-60-transalp?filter=11
Сря Апр 25, 2018 6:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
qwerty7757 написа:
Здравейте! Спрял съм се на тези две раници, коя ще ми препоръчате?
https://www.zajo.net/bg/%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8/lhotse-65-backpack-black.p6472-1.html ИЛИ
https://www.alpibg.com/%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D0%B3/%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8-%D1%87%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8/%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-60-transalp?filter=11
Този, която ти е по-удобна на гърба, напълнена и тежка 10-тина кила.
Накарай ги в магазините да я напълнят и я пробвай пристегната като за преход.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Апр 25, 2018 8:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Аз не бих взел никоя от двете, защото са твърде големи и много тежки. Но аз държа да ми е леко като ходя, за теб не знам.
От друга страна ако ти се налага да носиш багажа на някой друг ще ти свършат работа която и да избереш.

_________________
И нека се знае:
1) Щастлив съм, че живея в България, а не някъде другаде.
2) Балкана е единствен и неповторим и добре, че е така та да ги има Рила, Пирин ...
Чет Апр 26, 2018 9:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SixKillerVR6



Регистриран на: 30 Апр 2010
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
Някой има ли впечатления от раниците на ZAJO и по специално от модела Eiger? Търся си така наречената алпийска раница, която ще използвам преди всичко за ски-туринг и 2-3 дневни преходи.
Имам Deuter Guide 45, от по-старите модели /ползва я жена ми/ и една ниско бюджетна раница 35Л+. На база това което съм ползвал до сега, екипировката и нуждите ми съм установил, че раница
в диапазона 35+ до 45+ литра ми идва тамън като размер. Огледах се в доста модели, както в нета така и в някои магазини. За сега се колебая отново за Deuter Guide, един модел на BCA, също и
Ortovox ми грабнаха вниманието, но ZAJO-то някак ми допада най-много, заради някои конструктивни / дизайнерски решения. Бюджета също е от голямо значение, но да речем че +/- 20лв. не са фактор.
Някой ползвал ли е раниците им и по-конкретно модела, има ли впечатление за здравината и качеството на изработка и циповете най-вече?

Това е старият модел, който имат наличен:
https://www.zajo.net/bg/%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8/eiger-45-backpack-red-black.p4749-4.html

А това новия модел, който се очаква скоро:
https://www.zajo.net/bg/%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8/eiger-l-backpack-flame.p6508-4.html
Чет Апр 26, 2018 12:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 74, 75, 76 ... 86, 87, 88  Следваща
Страница 75 от 88

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov