ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Тема за алпинизъм. Българските осемхилядници и не само.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 94, 95, 96  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Тема за алпинизъм. Българските осемхилядници и не само.
Автор Съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
https://dnes.dir.bg/obshtestvo/doychin-vasilev-ako-boyan-ne-se-e-okopal-v-snega-trudno-shte-otselee

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Май 07, 2018 5:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
«Първият ден от издирването на алпиниста Боян Петров, който е в неизвестност от 3 май в подножието на връх Шиша Пангма (8027 м.), приключи.

Тримата шерпи, които участват в спасителната операция, са стигнали под Лагер 1 - на височина около 6 хил. м., и ще останат да спят там, защото има много силни пориви на вятъра, съобщи съпругата на алпиниста Радослава Ненова пред БНР. От думите й не става известно дали е достигнат лагерът, който по данни на намиращата се там унгарска експедиция, е на височина около 6 700 м., т.е. по-високо, или спасителите са останали на по-ниско, за да пренощуват и да продължат търсенето утре.

От софийския екип на Боян Петров коментираха за "Дневник", че все още нямат връзка с базовия лагер и пълна информация за случващото се.

Все още няма официална информация и от Министерството на външните работи. От пресцентъра на ведомството съобщиха, че се очаква да разпространят съобщение по-късно днес.

По информация на Радослава Ненова при добро време шерпите, които се включиха в издирването, ще продължат утре нагоре.

В същото време италианският журналист Алесандро Филипини, който следи отблизо алпинизма, написа във "Фейсбук", че Тибетската алпинистка асоциация е изпратила шестима спасители, които в момента се намират на 5800 - 6 хил. м. надморска височина, но са възпрепятствани да продължат заради силния вятър. Филипини е съпруг на бившата волейболна националка Цветана Божурина и се познава с Петров.

По негови данни Лагер 1 е видим, но в него за момента не се забелязва движение. Към Лагерите 2 и 3 няма видимост.»


https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2018/05/08/3175227_boian_petrov_ne_e_otkrit_v_lager_1_pod_shisha_pangma/



_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Вто Май 08, 2018 2:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
«Eкипът, който започна издирването на българския алпинист Боян Петров, e успял да стигне днес до Лагер 1 на 6400 м височина. Там обаче не са открили Петров. След това са се върнали в базовия лагер за нощта и в сряда, ако времето го позволява издирването ще продължи.»

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2018/05/08/3175484_po_posledna_informaciia_boian_petrov_ne_e_v_lager_1/

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Вто Май 08, 2018 8:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Към тези, които следят експедицията на Боян и към тези, които разбират от алпинизъм: Боян сам ли ходи и ако е така, това не е ли прекалено рисково дори при "тривиални" инциденти - паднал, наранен, но жив?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Май 08, 2018 10:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Към тези, които следят експедицията на Боян и към тези, които разбират от алпинизъм: Боян сам ли ходи и ако е така, това не е ли прекалено рисково дори при "тривиални" инциденти - паднал, наранен, но жив?

За съжаление сам ходи, след Гашербрум 1 е все така. На Гашербрум 2/първия опит/ падна в ледникова пукнатина и за късмет двама испанци го видели отдалеч по ледника, дошли и го спасили. Доколко това е рисково говори сегашното положение.
Вто Май 08, 2018 11:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Founder



Регистриран на: 15 Апр 2016
Мнения: 13
Местожителство: Ямбол

Мнение Отговорете с цитат
Прекалено много дни го няма вече.
Казват , че е тръгнал с достатъчно инсулин за максимум 10 дни , а те вече минаха.
Всички стискаме палци, но нещата отиват все по на зле - особенно и с тази прогноза за лошо време поне до 12-ти.
Доста хора са се връщали дори и след повече от 10 дни в планината...дано и Боян успее по скоро да слезне от там.

https://www.sportal.bg/news.php?news=723638

_________________
Pray for Boyan Petrov!
Сря Май 09, 2018 1:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
Трябва да се търси до последно, за да се изключат варианти да е станало изключение от най-често случващото се. А то според мен се е случило на 4-ти май, което вече е твърде отдавна.
Сря Май 09, 2018 2:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meridi



Регистриран на: 17 Юли 2014
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
Непалец, който ще помага в търсенето на Боян Петров: 50% е вероятността да е още жив

https://dariknews.bg/novini/sviat/nepalec-kojto-shte-pomaga-v-tyrseneto-na-boian-petrov-50-e-veroiatnostta-da-e-oshte-zhiv-2095793
Сря Май 09, 2018 3:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Как може да има такива комплексари?
Докладвайте го този олигофрен
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1687125201336210&id=1549710625077669
Сря Май 09, 2018 4:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3281
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
alexvan написа:
Как може да има такива комплексари?
Докладвайте го този олигофрен
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1687125201336210&id=1549710625077669

Няма за какво да го докладваме. Той просто изразява собствено мнение и задава въпроси.
В България има свобода на словото, макар че страната ни е на незавидното 111-то място.

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Май 09, 2018 4:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Написани са лъжи - примерно, че държавата ще плаща за акцията. Боян си има застраховка, която ще покрие всички разходи.
Сря Май 09, 2018 4:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
illegal



Регистриран на: 29 Дек 2008
Мнения: 32

Мнение Отговорете с цитат
Работата е много крива. Тепърва ще се говори, пише, дават акъли......Ония дни се зачудих, какво става, понеже вече трябваше да е под Еверест и то тогава разпространиха новината, че е изчезнал, понеже аз оттук гледам инфото и линковете, които колегите дават към Дневник, но то стана национална новина. Няма и как да не е. Мъчно ми е....
vladofff е прав според мен, че това, което се е случило, се е случило още, когато е тръгнал сам нагоре. Но да се надяваме на чудо.... Sad
Сря Май 09, 2018 5:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Чел съм книгата му неведнъж, няма случай да се е бавил толкова на слизане. Винаги бърза да слиза при първа възможност, а такава вече имаше...Нещата отиват на падане или лавина. За друго не се сещам. Confused

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Май 09, 2018 5:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
illegal, работата е крива, а на мен ми е дваж по-криво.
Когато загазих с пострадал приятел в Джендема и не дойдоха да го приберат вечерта, после разбрах, че някои умували дали ще изкараме до сутринта. Боян станал и казал, че до сутринта ще оцелеем, а дотогава те/спасителната команда/ ще са там. Така и стана. Дойде и даже снимаше с едно апаратче, да показвал после как се оцелява на тези които се канят да повторят нашето безумие.
Сега ми се иска да кажа за него същото, макар че още на седми, когато разбрах новината, ми беше трудно да си представя как би могъл изобщо да е оцелял, още към датата, на която са му намерили палатката и чувала. Седмица преди да тръгне, ми дойде на гости да му оправя с полиуретан гетите на обувките, че ги скъсал с котките. На следващата вечер като дойде да му ги дам, се сбогувахме и му пожелах успех. Така бе и когато тръгна на Анапуна - видях го случайно в Билата. Само, че сега, като му казах обичайните пожелания, предварително, че няма да имам възможност да дойда на летище или автогара, не знам защо, след като казах, че пожеланието е предварително тъй като няма да се видим скоро в идните дни, без изобщо да искам, от устата ми излезе вместо думата "скоро", думата "повече".
mislesht, ти написа това което си мисля от 3 дни и не смея да го кажа.
Сря Май 09, 2018 6:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mitkomk



Регистриран на: 19 Юни 2012
Мнения: 10

Мнение Отговорете с цитат
той синия маршрут ли е избрал?

Сря Май 09, 2018 9:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 94, 95, 96  Следваща
Страница 26 от 96

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov