ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Планински застраховки
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Планински застраховки
Автор Съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Отговорете с цитат
Ivaylo87 написа:
Здравейте,
Смятам да си направя планинска застраховка. Но се чудя между Уника и Армеец.
Някой може ли да изкаже мнение?
И двете ще за по маркирани пътеки и извън тях + хоби.
За сега съм се насочил към Уника.

Благодаря Ви предварително за мненията!

Поздрави,
Ивайло


Здравей
Тези дни и аз се занимавах с проучване на застраховки и установих, че от българските Уника е най-добра (препоръчаха ми я и всички познати туристи). Накрая обаче си платих членски внос за 1 година към Немски алпийски клуб (DAV), което ми струваше 54 евро и 10 евро за издаване на документите (приемна такса). Членове могат да бъдат и чужди граждани. Включена е застраховка, която важи в целия свят, с покритие 25 000 евро за издирване, като са застраховани и дейности, които според българските застрахователи се водят екстремни спортове и изискват допълнителна застраховка (рафтинг, каране на каяк, каране извън писта). Не се включват само въздушни спортове. От застраховката се изключват също организирани пътувания от фирма извън Европа, т.е. ако отидеш на трекинг в Непал организиран от фирма. Към членския внос и планинската застраховка влиза и застраховка гражданска отговорност, както и застраховка при нещастни случаи и съответно поемане на лечение, също застраховка на багажа ти на хижите в Германия и Австрия. Като член на клуба ползваш намаление при нощувки по хижите в Германия и Австрия, намаление на курсове и пътувания организирани от клуба, ползване на съоръжения, екипировка, библиотеки и получаваш 6 пъти годишно списание Панорама (планинско списание).
Поствам линковете към информацията:
http://www.alpenverein.de/Become-a-Member-Membership-German-Alpine-Club-DAV/ на английски
http://www.alpenverein.de/Mitglied-werden-DAV/ на немски
Всяка секция има различно висок членски внос и приемна такса. Най-евтините секции на клуба към момента са:
Alpen.Net в Augsburg 54 евро плюс 10 приемна такса
Erding 52 евро плюс 5 приемна такса
Amberg 53 евро без приемна такса
Bad Waldsee 53 евро
Berchtesgaden 58 евро плюс 10 приемна такса
Dillingen an der Donau 51 евро без приемна такса
Dingolfing в Loiching 52 евро плюс 8 приемна такса
Haag 51,50 евро плюс 5 приемна такса
Leitzachtal в Fischbachau 52 евро без приемна такса
Leutkirch 59 евро без приемна такса
Bad Aibling 51 евро плюс 5 приемна такса

Така че не се чуди между Уника и Армеец, а ще те посъветвам направо да станеш член на алпийския клуб Wink
Съб Юни 10, 2017 7:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1218
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Не се занимавайте с глупости! Отговорете с цитат
Хем на шега, ама и хем истина.
Редовно си правех застраховки, годишни. Май сега за втора година не си правя.
Той Бащицата ще прати Кугъра. От последните 3 години доста случаи имаше, с незастраховани хора. Пък акциите все успешни, къде живи, къде не чак толкоз ги намериха, ПСС си разбират от работа, не чух после някой да ги съди нуждаещите се или пари да им иска.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Съб Юни 10, 2017 9:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
galen



Регистриран на: 21 Юни 2017
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Както всяко едно нещо в БГ, навсякъде има уловки. Примерно това:
"Териториалното покритие на застраховката е само на територията на Република България в планинските райони, в които има обслужване от Планинската спасителна служба (ПСС)"
Трябва да се ходи само там, където има ПСС
Ето една малка история: http://www.bulgarian-mountains.com/forum/10/245 Като я прочетох се замислих: ами като трябва да се прави операция (не е задължително да се спешна) но на БГ лекарите не може да се доверим, дали застрахователната компания ще покрие разходите за чужбина? Друг е въпроса как се определят разходите.
И както вече беше споменато, това си е договор, който трябва добре да се прочете, преди да се подпише и няма да се учудя, ако в сайтовете и в хартиения носител пише различни неща.
Пон Юни 26, 2017 5:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NorthBridge



Регистриран на: 12 Авг 2017
Мнения: 67

Мнение Отговорете с цитат
Привет.

Вчера ходих в Уника да си правя планинска застраховка за 1 година - 30 лева базов пакет, сиреч само по маркирани и "утвърдени" пътеки, каквото и да значи това + 30 лева пакет за екстремни спортове, т.е. разходка встрани от въпросните пътеки + 15 лева за спасяване с хеликоптер. Общо 76 лева и стотинки, като покритието е 1000 лева за първите два пакета и 3000 за акция с хеликоптер. Преди това ги питах по телефона колко ще ми струва ако искам покритие от 3000 лева по първите два пакета, и ми цитираха цена малко над 190 лева пак за 1 година. Та...всеки да си направи сметката Smile

Лахесис написа:
Накрая обаче си платих членски внос за 1 година към Немски алпийски клуб (DAV), което ми струваше 54 евро и 10 евро за издаване на документите (приемна такса). Членове могат да бъдат и чужди граждани. Включена е застраховка, която важи в целия свят, с покритие 25 000 евро за издирване.


Поздрави и бира.
Съб Авг 12, 2017 10:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irgnet



Регистриран на: 12 Окт 2017
Мнения: 17
Местожителство: Благоевград

Мнение Отговорете с цитат
Мисля е момента е най-добре да се прави застраховка в ЛЕВ ИНС, базовата мисля е към 30лв на година + 15лв за спасяване с хеликоптер, като важи и за инциденти на пътя, не само в планините.

_________________
Личният ми блог с описания на изминатите напоследък преходи - http://www.borisandonov.com/
Съб Окт 21, 2017 2:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
shaggy86



Регистриран на: 12 Фев 2017
Мнения: 29

Мнение Отговорете с цитат
irgnet написа:
Мисля е момента е най-добре да се прави застраховка в ЛЕВ ИНС, базовата мисля е към 30лв на година + 15лв за спасяване с хеликоптер, като важи и за инциденти на пътя, не само в планините.

За 2018 е 36 лв и включва 1000 лева спасителни разходи към ПСС и до 10 000 лв за хеликоптер.

Аз дълбоко се двоумя между нея и тази на алпийския планински клуб. Цената е близо 130 лв на година
Ето ги и условията>
https://online.lev-ins.com/pdf/mountain_care_terms.pdf
алпийски планински клуб.>
http://www.alpenverein.at/portal_wAssets/docs/service/versicherung/2018_AV-WWS-insurance-folder_english.pdf

Причината за чуденето е че лимита на алпийския планински клуб е 750 ЕУР, ако не се ползват услугите на техните ассистанс партньори.
https://www.europ-assistance.de/ това са им партньорите.. и не ми е ясно с кой работят във България.
Нед Фев 11, 2018 12:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zlia



Регистриран на: 03 Ное 2014
Мнения: 204

Мнение Отговорете с цитат
shaggy86 написа:
irgnet написа:
Мисля е момента е най-добре да се прави застраховка в ЛЕВ ИНС, базовата мисля е към 30лв на година + 15лв за спасяване с хеликоптер, като важи и за инциденти на пътя, не само в планините.

За 2018 е 36 лв и включва 1000 лева спасителни разходи към ПСС и до 10 000 лв за хеликоптер.

Аз дълбоко се двоумя между нея и тази на алпийския планински клуб. Цената е близо 130 лв на година
Ето ги и условията>
https://online.lev-ins.com/pdf/mountain_care_terms.pdf
алпийски планински клуб.>
http://www.alpenverein.at/portal_wAssets/docs/service/versicherung/2018_AV-WWS-insurance-folder_english.pdf

Причината за чуденето е че лимита на алпийския планински клуб е 750 ЕУР, ако не се ползват услугите на техните ассистанс партньори.
https://www.europ-assistance.de/ това са им партньорите.. и не ми е ясно с кой работят във България.

Здравейте,
В горния пост е спомената застраховка от Австрийския алпийски клуб. Аз си направих такава и доколкото прочетох покрива 25000 евро за целия свят естествено има и уточнения кое за колко в условията. Но аз го разбирам 25000 за спасяване и транспорт. Споменатите 750 евро са ограничение ако не се обадиш предварително, но само за транспорта до държавата където постоянно живееш( тоест спасяването не се включва там си е до 25000- планински спасители, хеликоптери ...). Незнам дали правилно съм разбрал де. Ще е хубаво някой който ползва такава застраховка да разкаже по конкретно.

Иначе ми харесва идеята тази такса от 50-60 евро да отива и за поддръжка на доста хижи ( в Австрия и Германия) и според мен си заслужава. Ако БТС предлагаха такава застраховка и гарантираха, че парите ще се използват по предназначение винаги бих си взел от тях.
Пон Фев 12, 2018 9:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
БТС ??? Laughing Laughing Laughing
Вто Фев 13, 2018 10:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
zlia



Регистриран на: 03 Ное 2014
Мнения: 204

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
БТС ??? Laughing Laughing Laughing

Е просто споменах аналога на алпийските клубове в Германия и Австрия Very Happy
Не пречи да помечтаем Smile
Вто Фев 13, 2018 11:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3267
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
zlia написа:
...
Ако БТС предлагаха такава застраховка и гарантираха, че парите ще се използват по предназначение винаги бих си взел от тях.
Dimo Kolev написа:
БТС ??? Laughing Laughing Laughing

Е просто споменах аналога на алпийските клубове в Германия и Австрия Very Happy
Не пречи да помечтаем Smile

БТС не е застрахователна компания и не може да продава застраховки. ПСС също не може.
Все едно да влезеш в кварталната бакалия и да се чудиш защо не ти предлагат застраховки.

Между другото - преди БТС предлагаше застраховка на участниците в неговите събития, но застраховката се сключваше към застрахователна компания. Може би е добре някой да запознае БТС със застраховката към Австрийския алпийки клуб и БТС да започне да я популяризира и предлага, щом е толкова добра?


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Фев 13, 2018 2:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
neillmakoli



Регистриран на: 29 Юли 2015
Мнения: 223
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
А някакво мнение и параметри за застраховките от БулИнс?
Вто Фев 13, 2018 3:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hlebarov



Регистриран на: 04 Сеп 2017
Мнения: 91

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
zlia написа:
...
Ако БТС предлагаха такава застраховка и гарантираха, че парите ще се използват по предназначение винаги бих си взел от тях.
Dimo Kolev написа:
БТС ??? Laughing Laughing Laughing

Е просто споменах аналога на алпийските клубове в Германия и Австрия Very Happy
Не пречи да помечтаем Smile

БТС не е застрахователна компания и не може да продава застраховки. ПСС също не може.
Все едно да влезеш в кварталната бакалия и да се чудиш защо не ти предлагат застраховки.


Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!


В един от линковете пише, че застраховката към Австрийския алпийки клуб е от Generali
Versicherung AG.
Вто Фев 13, 2018 4:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zlia



Регистриран на: 03 Ное 2014
Мнения: 204

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
БТС не е застрахователна компания и не може да продава застраховки. ПСС също не може.
Все едно да влезеш в кварталната бакалия и да се чудиш защо не ти предлагат застраховки.


Знам, че БТС не е застрахователна компания, но и немския и австрийския клубове също не са, но могат да го предлагат. Пак казвам това освен застраховка е и членство, което дава отстъпки в над 2000 обекта. Въпрос на желание, но четейки тук това ръководство и решенията, които взимат тази организация не е друго освен хранилка на шепа хора. За съжаление са собственици или стопанисват повечето от хижите в БГ. За това не съм им член, а реших да пробвам в австрийския клуб. Поне видях на какво ниво са им няколкото хижи, които посетих. Явно парите се харчат по предназначение, но и там туристопотока е огромен в сравнение с тук де.
А и след като аз съм се запалил от 3-4 години да ходя по планините и съм успял да стигна до такава информация все си мисля, че и БТС я знаят.
Вто Фев 13, 2018 7:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
zlia написа:
Цитат:
БТС не е застрахователна компания и не може да продава застраховки. ПСС също не може.
Все едно да влезеш в кварталната бакалия и да се чудиш защо не ти предлагат застраховки.


Знам, че БТС не е застрахователна компания, но и немския и австрийския клубове също не са, но могат да го предлагат. Пак казвам това освен застраховка е и членство, което дава отстъпки в над 2000 обекта. Въпрос на желание, но четейки тук това ръководство и решенията, които взимат тази организация не е друго освен хранилка на шепа хора. За съжаление са собственици или стопанисват повечето от хижите в БГ. За това не съм им член, а реших да пробвам в австрийския клуб. Поне видях на какво ниво са им няколкото хижи, които посетих. Явно парите се харчат по предназначение, но и там туристопотока е огромен в сравнение с тук де.
А и след като аз съм се запалил от 3-4 години да ходя по планините и съм успял да стигна до такава информация все си мисля, че и БТС я знаят.


Само да вметна. БТС почти нищо не стопанисва вече. Повечето хижи са си на ТД по места. Имат си и норариални актове вече. Това с многото хижи си е залъгване от тяхна страна и спомен от миналото. Всъчност БТС си е частно търговско дружество. Нищо друго. Всичко де беше едно време е само спомен....
Сря Фев 14, 2018 5:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
bgrali



Регистриран на: 31 Май 2015
Мнения: 53
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Моята застраховка е от Женерали, за 30 лв. годишно. Никъде не виждам да пише само за маркираните пътеки. Включва и други екстрички, като медицинска помощ и спешно зъболечение - не е само за планините.
https://www.generali.bg/zastrahovki-zlopoluki/turisticheska-zastrahovka-za-bulgariq/
Между другото, като се потроших преди 8 години на Славянка, ПСС-то ме свали до болницата в Сандански, преснимаха полицата (нямам спомен на компания е била), и изобщо не са ме търсили след това.
По повод на спасяването с хеликоптер, отразявани медийно и без застраховка- според мене трябва да имаш връзки с премиера, за да имаш такъв късмет. Два месеца след моето счупване, докато бях затворничка в къщи след идиотската операция, някакъв със сърдечни проблеми беше прибран на държавни разноски от Типиците. Коментарът беше - на тебе някой изпрати ли ти хеликоптер?
(След свалянето с носилка до Марина поляна се натоварихме на една Уазка, поне на половин век, която караше с една и съща скорост както по черния път, така и по Е79. При това май беше лична собственост на един от спасителите...)
Така че моят съвет е - не разчитайте да ви огрее медийно отразявано безплатно спасяване, защото надали ще се случи.
И още един съвет при проблем в нашите планини - не звънете на 112, а на централата на ПСС, както ние направихме. Защото само в този случай ще има мигнавена реакция, а и дежурният е опитен планинар, който знае какво да направи (в моя случай веднага запита кой отряд да изпрати - от Сандански или от Гоце Делчев. 20 минути след нашето обаждане се обади да каже, че отрядът е тръгнал).
Чет Май 10, 2018 7:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 2 от 7

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov