ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Каква е хавата по лятната пътека
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Каква е хавата по лятната пътека
Автор Съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Благодаря и на Antoon Отговорете с цитат
От 2-3 дена го обмислям/изучавам маршрута. От всеки коментар, писание си допълвам представата за това, което ме очаква. Много благодаря на всеки, който помага с опита си, защото за съжаление не мога да ходя в планината толкова често, колкото ми се иска-затова гледам като ходя, поне да е пълноценно!
Мен лично ме интересуват най-вече състоянието на пътеките и маркировката В МОМЕНТА!
Сря Май 13, 2015 8:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Re: Благодаря и на Antoon Отговорете с цитат
Планинец написа:
От 2-3 дена го обмислям/изучавам маршрута. От всеки коментар, писание си допълвам представата за това, което ме очаква. Много благодаря на всеки, който помага с опита си, защото за съжаление не мога да ходя в планината толкова често, колкото ми се иска-затова гледам като ходя, поне да е пълноценно!
Мен лично ме интересуват най-вече състоянието на пътеките и маркировката В МОМЕНТА!


Ако имаш фейсбук ТУК съм пуснал малко снимки за пътеката. Ако не си ги гледал вече де
Сря Май 13, 2015 9:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Re: Благодаря и на Antoon Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
Планинец написа:
От 2-3 дена го обмислям/изучавам маршрута. От всеки коментар, писание си допълвам представата за това, което ме очаква. Много благодаря на всеки, който помага с опита си, защото за съжаление не мога да ходя в планината толкова често, колкото ми се иска-затова гледам като ходя, поне да е пълноценно!
Мен лично ме интересуват най-вече състоянието на пътеките и маркировката В МОМЕНТА!


Ако имаш фейсбук ТУК съм пуснал малко снимки за пътеката. Ако не си ги гледал вече де


Прекрасни снимки, не бях ги гледал!
Сря Май 13, 2015 9:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Отговорете с цитат
W_sjankata написа:
..дадох сметка за две неща- тази широка пътека не може да изчезне просто така, т.е. ако човек се изкачва вероятно не би се заблудил и съответно не би имал проблем.

Така е Вангеле, пътеката си е широка и стига до горе. Ако човек се качва, би могъл интуитивно да я следва.

Направихме го ние тази събота-неделя. Нека споделя и аз впечатления:
От седловината е почти невъзможно да се хване пътеката без да я знаеш или без ГПС. Нито се вижда, нито интуитивно може да я намериш. Нашарено е през 2 метра с конски пътеки и правилната е тази, която най-не се вижда. Едва, като стигнеш до ръба и направиш няколко крачки, пътеката става изразена и широка.

Ние ползвахме следата от сайта на парка и така успяхме… донякъде. В откритите части следата е добра. Явно обаче парка ползват смотан ГПС и като влязохме в гората, отклонението стана 100м!!! При този джендемски терен и при 10м отклонение може да се вкараш в приключение, а 100 вече си е фатално.

Така и стана. След голямата поляна ние продължихме напред по билото. Не след дълго излязохме на малка полянка, където маркировката изчезна. Продължихме по ГПС следата и стана буквално глиганстване. Добре, че хванахме една кална пъртина на стадо глигани, та без особени щети се свлякохме до долу.

Иначе маршрута е страхотен!
Пон Юни 15, 2015 4:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iavkata



Регистриран на: 19 Окт 2009
Мнения: 61
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Страхотен пътепис и снимки от Тито !!!
Сря Юни 17, 2015 4:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
natchobg



Регистриран на: 04 Ное 2008
Мнения: 107

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,

повдигам тази стара тема с 4 конкретни питания:

1. Ситуацията към 15 май 2018 г. по лятната пътека вр.Ботев - х. Плевен. Интересувам се, ако някой скоро е минавал оттам, дали има опасни пасажи, дължащи се на преспи сняг, в подсичащите участъци. И въобще какво е положеието към момента.

2. Ситуацията към 15 май 2018 г. по пътеката паметник Ц. Дюстабанов - вр. Марагидик. Интересувам се дали би имало опасни пасажи под върха, поради остатъчни преспи снаг.

3. Тракът в MGMountains на пътеката вр. Марагидик - Кънчовото - м. Турски Рът. Доколко е точен и дали може да му имам доверие ако реша да мина по този маршрут в посока х. Видима

4. Времето за нормално ходене х.Тъжа - вр. Ботев - х. Плевен. Не съм минавал по този маршрут досега, но предполагам е около 10 часа. З. Ботев - х. Плевен мисля да го мина по лятната пътека (зелената маркировка, за която е питането по- горе).

Благодаря за отговорите.

_________________
Never Stop Exploring
Вто Май 15, 2018 1:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
ОТГОВОР:
По т.1 - данни лични от вчера 14.05.2018г.- минава се по лятната до вр Ботев. в 3 от улеите има доста сбит сняг първия /посока вр Ботев/ го минахме със щеките ама си е доста рисково /направо да не кажа тъпо изпълнение, като си помислиш какво ще стане като подхлъзнеш надолу/ останалите 2 ги заобиколихме в смисъл качихме 20 метра по нагоре на единият и слезнахме 5 метра по надолу на другия където няма сняг.На връщане и първият който пресякохме през снега го финтосахме отгоре.
Дано съм бил полезен.
Вто Май 15, 2018 4:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
voda4a71



Регистриран на: 06 Яну 2009
Мнения: 25

Мнение Отговорете с цитат
На 6 май група от 12 човека минахме по лятната пътека за Ботев от х. Плевен и нямаше никакви проблеми. На 3-4 места се минава през снежни участъци, но снегът беше мек и имаше стъпки от други и се минаваше безпроблемно. В групата имаше и две деца на 11 г.
Вто Май 15, 2018 7:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
ОТГОВОР:
По т.1 - данни лични от вчера 14.05.2018г.- минава се по лятната до вр Ботев. в 3 от улеите има доста сбит сняг първия /посока вр Ботев/ го минахме със щеките ама си е доста рисково /направо да не кажа тъпо изпълнение, като си помислиш какво ще стане като подхлъзнеш надолу/ останалите 2 ги заобиколихме в смисъл качихме 20 метра по нагоре на единият и слезнахме 5 метра по надолу на другия където няма сняг.На връщане и първият който пресякохме през снега го финтосахме отгоре.
Дано съм бил полезен.


А ти вера защо не си бил на работа?!?

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Вто Май 15, 2018 10:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
ЩОТО НЕ МИ СЕ ВНАСЯТ МНОГО МНОГО ДАНЪЦИ Very Happy
Сря Май 16, 2018 11:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov