ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Къмпингуване в Доломитите? Къде?

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Алпи Предишната тема
Следващата тема
Къмпингуване в Доломитите? Къде?
Автор Съобщение
dreamking



Регистриран на: 10 Яну 2016
Мнения: 3
Местожителство: Пазарджик

Мнение Къмпингуване в Доломитите? Къде? Отговорете с цитат
Здравейте! Ще ходя това лято в Доломитите, но до колкото разбрах няма доста места за къмпингуване там? Има ли обозначено къде може да се разпъне палатка и къде вие бихте препоръчали? Другият ми въпрос е дали на паркинги или по пътя в колата може да се спи? Колата е комби и достатъчно удобно да се спи в нея, дали братята италианци ще правят проблеми ако се спре някъде по път и просто спим за нощта ?. По хотели е изкл. за момента, защото са доста скъпи пък и сме с бюджет от около 2000лв, които едва ли ще стигнат за спане в хотелите. Екскурзията е с цел разглеждане и снимане и не сме претенциозни за спането. Всеки съвет е добре дошъл Smile. До момента само пътят от България до там е избран, но нищо друго, дори може и той да не е избран правилно Laughing
Нед Апр 29, 2018 4:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
Ние спахме в къмпинг до село Auronzo. Май така се пише, цените са поносими. Това е точно под Трите кули, малко след отбивката за масива.

Трите кули.















Във форума имам и пътепис /не е нещо особено/, на връщане от Алпите м.г. преминахме през Доломити. За съжаление галерията със снимките се прецака и не знам кога ще се хвана да възстановя линковете, Поздрави!!!



Нед Апр 29, 2018 4:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dreamking



Регистриран на: 10 Яну 2016
Мнения: 3
Местожителство: Пазарджик

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за отговора. С кола се стига до там и се спи на палатка или се оставя колата някъде и оттам пеша. Защото ще пътуваме с кола оттук и ми казаха много да гледам за паркингите, защото много скъпо взимали и т.н . Снимките са страхотни и мисля, че съм чел пътеписа Ви. На втората снимка виждам една къщичка, някъде около нея ли е къмпинга където се разпъват палатките или?
Нед Апр 29, 2018 9:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
brammo



Регистриран на: 26 Яну 2013
Мнения: 13
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
Миналото лято на връщане от Гросглокнер спахме на къмпинг в Кортина д'Ампецо
https://goo.gl/maps/n2NwQCWYkYv

Там са 2 къмпинга един до друг: Речета http://campingrocchetta.it/it/ и Кортина http://www.campingcortina.it/
Предварително бях набелязал Рочета, за другия дори не знаех. Но там нямаше хубави места за палатки. Беше останало само едно малко местенце и то на слънце. Но пък там има бунгала, ако някой търси такова.
В съседния къмпинг Кортина имаше хубави широки места на сянка, където паркирахме колите, опънахме няколко палатки и имаше място за масички. Нощувките бяха по около 10 евро на човек.
Има бяня, тоалетна, ток (контактите са за кемпери, но може да се вземе преходник от рецепцията, хубаво е да си носите и разклонител)

Единия ден минахме виа ферата Ивано Дибона на Монте Кристало, на следващия ден обиколихме Трите Чими и спахме на хижа Ауронцо http://www.rifugioauronzo.it/en.html
До хижата, от където тръгва обиколката на Трите Чими има път, но таксата е 25 евро на кола (ако не и повече). Има огромен паркинг, който през лятото се препълва. Има тълпи от от хора които обикалят пътеките.

Малко снимки от там:
https://goo.gl/photos/Rj94fpaa9GaUu2Ty8
https://photos.app.goo.gl/SUREmLULABMep9z62
Пон Апр 30, 2018 5:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
Къмпинга е долу до селото с едноименното езеро. От него започва шосе до подножието на масива, май имаше и някаква бариера с такса. Горе има хижа до паркинга, там пихме бира. Нощувката беше скъпа за нас а бирата не, зад масива също имаше друга хижа, там отново пихме бира Very Happy тоя масив се обикаля бавно за около два три часа и се излиза на изходния пункт, паркинга.

Изпращам ви и линк, към едни карти практически за всяко място. ползвахмче такава за района / а и не само за този/ чрез телефоните си и Оруксмапс.


http://www.wanderreitkarte.de/garmin_de.php

Поздрави!!!
Пон Апр 30, 2018 6:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
В този къмпинг спахме, когато ходихме към Трите Върха.
Отлични отзиви

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Апр 30, 2018 8:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dreamking



Регистриран на: 10 Яну 2016
Мнения: 3
Местожителство: Пазарджик

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря , Ви за включването в темата. С ваша помощ мисля, че успях да си наредя маршрута и къде ще спя. Първият или първите дни ще сме в Кортина, после може да пообикаляме малко и мисля, че ще ни е по - близо toblacher и вече оттам има още доста неща за разглеждане. Като гледам картата и върховете 10тина дни може и да не ни стигнат и може да се наложи някои неща да пропуснем, но до тук сме набелязали

Monte Cristallo
Paternkofel
Elferkofel
Zwolferkofel
Pomagagnon
Fiames
Monte Piana
трите чими

и за момента нещо май са почти това.
Съб Май 19, 2018 3:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
2 пъти съм бил в Доломитите и съм виждал няколко пъти отстрани на пътя в горичка спряла кола и палатка.
Най вероятно вечер разпъват палатката и сутрин рано я сгъват.
По принцип е забранено да се разпъва на случайни места и слагат глоби.
Съб Май 19, 2018 9:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
БТВ по време на активния сезон (август специално) е възможно къмпингите да са пълни, особено в навечерието на събота и неделя - трябва да се има едно на ум като се планира деня за пристигане.
Вто Юни 05, 2018 4:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Алпи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov