ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
В планините - пазете се от ловджиите ...

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
В планините - пазете се от ловджиите ...
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение В планините - пазете се от ловджиите ... Отговорете с цитат
Последните няколко уикенда обиколих по-непопулярни туристически пътеки из Пирин, Алиботуш и Влахина планина. И на трите места се натъкнах на орди от ловджии, погнали да избиват добитъка посред зима.

В Пирин ни налетя стадо от 6-7 млади сърни, сгащени от Корнишките авджии. Животните бягаха панически, сиви на цвят, и в началото ги помислих за глутница вълци. Излязоха на 10-на метра от нас, изненадани, огледаха ни и хванаха към Бойков връх. През цялото време от ниските места се чуваше лай на кучета и редки изстрели.

На Алиботуш се повтори подобна гледка. 4-5 джипа ни подминаха по маркирания в синьо черен път към з. Ливада. Горе, на равното, спря един от тях и ни обяси как требе да сме тихи щото да не изплашим глиганите. Бяха бая хора, имаха доста оръжие, един от тях бил с боен автомат !!! На плахия въпрос чеее - все пак е резерват тука - антропоидо отговори - те тука е частен ловен периметър бе, какъв резерват ... Shocked

Та дружинката се беше наредила по цялото ребро, което минава над заслона и води към Шабран. Стреляха надолу, към ниското. Част от викачите им тръгваха отдолу от пътя, нагоре и трябваше да подплашат животните право към ловците. В случая има съществен риск за ходещите, които решат да подсекат последната голяма серпентина на пътя по добре известната пряка пътека. Те биха се натъкнали право на засадата горе и като нищо могат да получат някой откос от мераклията с бойния автомат ...

Във Влахина планина - подминахме Сушица и едва издрапахме заради поледицата още 4-5 км по асфалта към Брестово. На около 2 км преди Брестово зарязахме колата в навеищата и продължихме пеша. По пътя срещнахме хайка от 40 !!! души, които дебнеха диви прасета, въоръжени до зъби. Предупредиха ни да сме тихи и да внимаваме да не ни отстрелят. Няколкостотин метра по-нататък 3-4 мераклии тъкмо извлачваха един малък разстрелян глиган за зурлата от близкото дере ...

Та - приказката ми е да внимавате докато ходите зимно време из планините, особено без пътека по ниските места. До 31 Януари е разрешено отстрелването на диви прасета и е добре да не влизате в мерника на авджиите ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Дек 26, 2009 1:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Laughing и не само през зимата. През лятото около Мермера, преди години...и аз не знам точно къде, там си е без пътечка...подавам си тиквата от един каменяк и срещу мен...насочена пушка Laughing Човека ми казва"Абе вие луди ли сте, тук ходят само кози!"
Съб Дек 26, 2009 3:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Тоя откровен бракониер баси Shocked

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Дек 26, 2009 3:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Това с ловджиите колко ми е познато...и близко.
В началото на ноември из Родопите като скитах се скъсаха да гърмят ловни дружинки около мен.
Да се чудиш от кой да се пазиш - от тях ли, от подплашените животинки, от себе си ли..Smile

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Вто Дек 29, 2009 8:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
_dmp_



Регистриран на: 28 Яну 2009
Мнения: 64

Мнение Отговорете с цитат
Ловджии като че ли е комплимент вече. Обикновени мръвкари. Последните години ловците, които познавам, станаха такива, за да изхранват челядта си, даже и фризери си изпонакупиха специално за тази цел. Но, от друга страна, дивите прасета са нещо ужасно. Изорали са поляните и летните туристически пътеки до над 2000 м.н.в.
Вто Дек 29, 2009 9:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Отговорете с цитат
Последните месеци имаше няколко нещастни случая на простреляни авджии по нашенско.....нали знаете как ходят на лов тия кокорбашии пълни мешки с мръвка,яко вино и ракия и като се изпонапият става голямо мазало Rolling Eyes Таа ,както е тръгнало може и помежду си да се изпотрепят.То тоя башибозук все на някаде ще избие.....няма начин.
Вто Дек 29, 2009 9:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Оняден в могилата над селото ми. Тя е 538м. само, ако не бъркам, но там някъде. Тръгнахме нагоре, видяхме следи от джипове... ОК, ловците ги е мързяло да ходят пеш и са дошли с джип, продължихме. Не видяхме никакъв човек, докато не се чу звук като от клаксон, насред нищото. Баща ми каза: "Това е елен!" Аз казах "Това е клаксон, ако не е - изкуствено е, 100%", кучето реши да провери и напълни гащите на един иманяр, въоръжен между другото. Ама като ти скочи 40 и отгоре кила пес - ходи вади оръжия. Она изрева "Хубаво кучеееее, приберете си гоооооо", а "хубаво куче, приберете си го" го лаеше толкова дружелюбно, че го оставихме още малко да се порадва Twisted Evil "Клаксона" е бил звука на металотърсача.
Та и тия не са безобидни, по принцип се крият, но са въоръжени Confused
Сря Дек 30, 2009 5:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Опасна работа, колко пъти ми е минавало през ум...Все по-опасно става човек да ходи където и да е. Факт - едно време не беше така, но няма и да се върне...

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Яну 05, 2010 12:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Valio



Регистриран на: 28 Окт 2008
Мнения: 304
Местожителство: София, Враца

Мнение Отговорете с цитат
Стават инциденти и между самите ловджии...
Инфо тук:
Дали е ловджия или не, става въпрос за човешки живот. Sad
Вто Яну 05, 2010 2:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
JimBoj



Регистриран на: 21 Юли 2009
Мнения: 157

Мнение Отговорете с цитат
ходили си две мутри в гората на лов, единия опит другия новак, нещо прошумяло в храстите до новака, той вдигнал пушката и я свалил. Опитния попитал:
- Какво беше това Question
- Ами не знам, коза някаква .....
- Що не стреля бе серсем? Boxing
- Не знам дали е дива Question
- Дива е!!! Чатнах! Щом е в гора значи е дива !! – заключил стария ловец
Продължили лова и пак нещо шавнало от страната на новака, той бързо вдигнал пушката и стрелял.
- А това, какво беше? - стреснал се по опитния. Surprised
- А нищо..... някакъв див турист тра-ла-ла

ПП Оригинала на вица е с дива бабичка, но и с турист е добре
Вто Яну 05, 2010 3:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение Отговорете с цитат
Направо си е страшно.
Само около Нова година имах две срещи с "ловци" в гората. В единия случай седяха леля и чичо с две пушки до една 10 литрова туба с червено вино на пусия. Като ме видяха ми обясниха, че било пълна лудост да ходя в гората по това време (време за лов, де). Мястото на пусията беше на 5 метра от маркиран туристически маршрут над Търговишкия боаз.
Пак тези дни над Преслав - срещам в гората други трима "ловци", на единият пушката беше малко по-висока от него. Момчето беше на 12-13г. Без коментар.
Иначе върху пътека с туристическа маркировка в Лозенската планина съм срещал също ловци. За резервата "Стенето" пък хич не ща да споменавам...
Ярки дрехи и вдигане на шум. За други мерки не мога да се сетя.

Антон
Сря Яну 06, 2010 5:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Chamovsky



Регистриран на: 04 Ное 2007
Мнения: 57
Местожителство: БГ

Мнение Относно ловните дружинки .... Отговорете с цитат
Ще се радвам в хранителната верига да възникне по- висш вид от човека,жадуващ да се храни с човешко месо и да убива ей така за удоволствие ! Да ги питам аз ,тез копелета ловджиите ,как биха се чувствали като МИШЕНИ ! Да ги попитам аз,какво е чувството ,когато се чудиш на къде да захванеш,за да не умреш! Да чувстваш,че някой те дебне и ти мисли лошо . Ох,пожелавам им го да им се случи ....ВЕНДЕТА

_________________
Хората идват и си отиват,но ПЛАНИНАТА остава!
Съб Яну 09, 2010 2:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov