ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Дрон

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Дрон
Автор Съобщение
djambarski



Регистриран на: 23 Авг 2017
Мнения: 26

Мнение Дрон Отговорете с цитат
Здравейте, от доста време събирам пари за дрон, и най-после имам приблизително 1 000лв, бихте ли ми препоръчали дронове до 1000лв или малко над? Smile Искам когато съм на планина да си го пускам и да снимам цялата красота, която не мога да видя от ниско Rolling Eyes Ще се радвам да ми препоръчате откъде и какъв дрон Smile Благодаря!
Чет Юни 07, 2018 12:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Миналата есен закупихме един DJI Phantom 4 с резервна батерия и зарядно за кола от магазина на Copter.bg в Пловдив. Машинката се справя отлично с поставяните ѝ задачи и не е създавала особени неудобства досега. Цената ѝ в момента (2300 лв с ДДС) е значително по-висока от споменатата от вас, но бих казал че си заслужава парите, особено ако бъде използвана и за работа, освен за удоволствие. Ето едно видео, заснето при един от първите полети на този дрон:

https://youtu.be/UxKQRBkTF6c

Бих ви посъветвал при избора да обръщате внимание на следните параметри:

-- максимална продължителност на полета с напълно заредена батерия;
-- необходимо време за пълно зареждане на батерия;
-- възможност за замяна на изтощена батерия с резервна;
-- тегло и размери (особено в случай, че ще го ползвате на трудно достъпни и отдалечени от път/превоз места);
-- разделителна способност на камерата;
-- параметри на оптиката;
-- възможност за насочване на камерата независимо от ориентацията на дрона;
-- възможност за смяна на камера/оптика;
-- ефективност на стабилизацията на камерата.

Имайте предвид също, че по принцип управляването на дрона е най-добре да се прави от устройство с голям екран (например таблет), така че човек да вижда повече детайли в реално време от това, което дрона снима. Софтуера на различните марки/модели дронове понякога не е еднакво добър за различните OS (Android, iOS и т.н.), тъй че и това би могло да бъде съществен критерий при избора.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Юни 07, 2018 2:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3412
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Мой бивш колега си купуваше модули от ибей и си сглобяваше сам дронове. Твърдеше, че му излиза доста по-евтино.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Юни 08, 2018 11:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
monsita



Регистриран на: 19 Фев 2018
Мнения: 20

Мнение Отговорете с цитат
Това, което си намислил е много хубаво! Мога да ти кажа от къде един мой приятел си взе дрон, но неговият е за над 2 хиляди лева и е много доволен.. Разгледай ги тук https://dice.bg/ , но мисля, че ще се наложи да посъбереш още парички..
Пет Юни 08, 2018 2:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
И като стана дума за дронове и технологии за летене, ето една много интригуваща статия за начинаещ бизнес в тази сфера -- https://www.investor.bg/imenata-na-biznesa/263/a/chernite-lebedi-na-dronamics-se-gotviat-za-polet-263093/ Дано да имат успех момчетата, идеята звучи добре.

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Пон Юни 18, 2018 11:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
lidmn



Регистриран на: 28 Фев 2019
Мнения: 14

Мнение Отговорете с цитат
Много практично решение за вкъщи са модерните плъзгащи врати. Особено, ако човек не разполага с голямо и просторно жилище, като мен. Всички врати ги поръчах такива и сега имам много повече пространство. Отделно, че изглеждат доста ефектно и интересно. Леко се отварят и затварят, много съм доволна и не съжалявам за решението си.
Чет Фев 28, 2019 2:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov