ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Garmin eTrex 10 20 30 отзиви и проблеми
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Garmin eTrex 10 20 30 отзиви и проблеми

Ползвам следния модел:
eTrex 10
0%
 0%  [ 0 ]
eTrex 20
42%
 42%  [ 12 ]
eTrex 30
57%
 57%  [ 16 ]
Общо гласове : 28

Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
В 60CSX няма лимит на броя дневни GPX файлове, записани на microSD картата (за тях пита ilievvli). По спомен лимита от 20 бройки беше за импортирани GPX траци във вътрешната памет на машинката.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Юни 14, 2018 10:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
В 60CSX няма лимит на броя дневни GPX файлове, записани на microSD картата (за тях пита ilievvli). По спомен лимита от 20 бройки беше за импортирани GPX траци във вътрешната памет на машинката.

Останах с впечатление, че пита за стари следи, които би могъл да извика за визуализиране върху картата (виж по-назад в темата). В 60Csx е невъзможно да се направи това със следи, записани на microSD картата. Те са използваеми само след прехвърляне на компютър.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Юни 14, 2018 10:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 254
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Двата ми въпроса бяха съвсем разделени и отговорите ме удоволетворяват.
Аз имам etrex 30, а не 60Csx.
Но аз си мислех, че ограничението за броя тракове е общо - за импортнатите през компютър и тези, които машинката си записва сама.
От думите на Дидо излиза, че ограничението е само за импортнатите следи, а броя на ежедневните тракове зависи от обема на SD картата, ако правилно съм разбрал.
В този ред на мисли излиза, че в ограничението влизат сумата от импортнатите следи и направените любими архивни следи.
В характеристиките на etrex30 на страницата на Garmin https://www.garmin.bg/?s=5&i=390 дават обобщени цифри:
- Вградена памет: 1.7 GB;
- Допълнителна памет: microSD™ карта (не в комплекта) - мисля че чете до 32GB
- Любими дестинации: 2000
- Памет за маршрути: 200
- Памет за следи: 10, 000 точки, 200 записани следи

Никъде не дават разбивки, каквито посочва Дидо.
Това означава ли, че мога да импортна 200 трака и отделно да запиша 200 дневни маршрута?
Ако бъркам, моля да ми кажете какви са верните цифри, защото паметта на устройството е доста по-голяма от тези данни, а и с външна карта от 32 GB - просто лимита става все едно неограничен?
Пет Юни 15, 2018 1:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
ilievvli написа:

От думите на Дидо излиза, че ограничението е само за импортнатите следи, а броя на ежедневните тракове зависи от обема на SD картата, ако правилно съм разбрал.
В този ред на мисли излиза, че в ограничението влизат сумата от импортнатите следи и направените любими архивни следи.


В 60CSx това са различни типове памети. Дневните тракове отиват в MicroSD картата (памет номер 1) и максималната бройката вероятно е лимита на поддръжка на FAT32 директорията.
Импортираните 20 бройки са някакъв вътрешен NVRAM (памет номер 2) - дали RAM с батерия, FLASH или ЕЕРОМ.
За да станат нещата още засукани и по-нелогични, има и памет номер 3, отново вътрешен NVRAM, за трак-лога Very Happy

Връзка между паметите 1 и 2 не търси - няма такава.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Юни 15, 2018 2:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 254
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, каква опция трябваше да се активира на ertex 30, за да не започва новия трак с дълга права линия (някой път многокилометрова) от края на предния трак?
Чет Юли 26, 2018 12:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
ilievvli написа:
Здравейте, каква опция трябваше да се активира на ertex 30, за да не започва новия трак с дълга права линия (някой път многокилометрова) от края на предния трак?

Аз прилагам следния подход. Започвам нов запис на следа едва след като уредът е определил вече местоположението си. Преустановявам записа при достигане на определено място, както и преди да изключа уреда.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Юли 26, 2018 12:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ilievvli написа:
Здравейте, каква опция трябваше да се активира на ertex 30, за да не започва новия трак с дълга права линия (някой път многокилометрова) от края на предния трак?


След като уредът определи местоположението си, т.е. осъществи контакт с нужните му сателити, просто чистя текущата следа (било то дълга или къса права линия от мястото, на което последно е бил изключен уредът) и тръгвам напред. При достигане на крайна точка, преди да изключа уреда, записвам текущата следа, изтривам я като текуща и тогава изключвам уреда.
Чет Юли 26, 2018 7:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ilievvli



Регистриран на: 22 Мар 2012
Мнения: 254
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Появи ми се следния проблем с etrex30.

Когато отида на диспечер следи, или диспечер точки не ми се появяват никакви следи и точки, които съм качвал във времето назад през компютъра.
За диспечер следи виждам само текущата следа, архивните следи, записани от уреда и последната следа, която съм качил през компютър.
За диспечер точки се виждат само точките, които съм отбелязвал през etrex-a.

Когато свържа etrex30 към компютъра и в Basecamp се виждат абсолютно всички тракове и точки, които съм качвал през времето назад, а също и всички точки и тракове, които са записвани от etrex-a.

На какво може да се дължи това и по какъв начин мога да си възстановя да виждам и през etrex-a всичките тракове и точки, качвани през компютър, защото са ми необходими.
Нед Май 05, 2019 5:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vic



Регистриран на: 18 Май 2019
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте! Имам следния проблем, свалих си безплатна карта на р.Дунав от сайта на Гармин. Сложих я както беше посочено в картата памет в папка Гармин. На устройството Етрекс 20 картата се визуализира. Не успявам да я отворя в Bace camp. Моля за помощ.

_________________
Navigare necesse est.
Чет Май 23, 2019 1:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vic



Регистриран на: 18 Май 2019
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
Описвам по-подробно проблема си. Предстои ми плаване с каяк по Дунава за 2 месеца. За всеки ден искам да си направя маршрутi който да ми помага: 1. да държа курс по -близо до талвега на реката (разбира се като се съобразявам с разрешенията и движението на корабите), 2. да се ориентирам за шлюзовете от коя страна на реката са ( имам предварителна информация на кой километър какво препиятствие има и от коя старна е) , 3. да вкарам GPS координатите на местата за почивка (кооито успея да открия). Свалената от сайта на Гармин безплатна карта на Дунав не се визуализира в Бейс Камп-а, както ми казаха от Гармин - не е лицензирана и затова. И така ... Как да го направя?

_________________
Navigare necesse est.
Чет Май 23, 2019 3:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
@Vic, ако използвате Windows, следвайте тези стъпки:

1) Изтеглете и разархивирайте на подходящо място този файл:

http://web.uni-plovdiv.net/vedrin/Danube.zip

2) Изпълнете install.bat от името на потребител с администраторски права и потвърдете инсталирането на картата.

В резултат Garmin картата на р. Дунав ще бъде видима в MapSource и BaseCamp.



Би могло да огледате също и тази карта, както и нужния за визуализирането ѝ софтуер:

https://www.bulris.bg/river-information-services/electronic-navigation-charts

Тя би трябвало да е най-подробна, точна, актуална и авторитетна за българския участък от р. Дунав. Останах с впечатление обаче, че, по една или друга причина, в текущото ѝ издание от 24 април 2019 г. е наличен само участъка от Сомовит до Силистра...

Има подобни карти и за останалите участъци от реката.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Май 23, 2019 4:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Vic



Регистриран на: 18 Май 2019
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
Лаик съм, как се прави 2) Изпълнете install.bat от името на потребител с администраторски права и потвърдете инсталирането на картата. ?

_________________
Navigare necesse est.
Чет Май 23, 2019 5:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Vic написа:
Лаик съм, как се прави 2) Изпълнете install.bat от името на потребител с администраторски права и потвърдете инсталирането на картата. ?

С десен бутон на мишката върху файла излиза меню, в което би трябвало да има "Run as administrator". Възможно е да е достатъчен и само double-click, без това усложнение (вероятно това зависи и от други фактори/настройки на системата).

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Май 23, 2019 5:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Vic



Регистриран на: 18 Май 2019
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря! "Лекарството" свърши работа и сега я виждам. Very Happy

_________________
Navigare necesse est.
Чет Май 23, 2019 5:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vic



Регистриран на: 18 Май 2019
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
1. Направих първите си опити да създам Марштрут. Тъй като го правя маршрута по повърхноста на язовир, не използвах "Създай маршрут", което ме вкарва по пътищата, а използвах "бутона с крачетата" и с моливчето цъках по картата. След това го запомних като "Марщрут" и сега в събота, "на терен" ще видя какво съм направил. Та, първият ми въпрос е става ли така да се прави маршрут или има друг начин? И вообще, къде мога да попрочета как правилно да работя с Бейс Камп-а?
2. В разпечатката на маршрута ми (по язовир) се появяват "изкачвания" до 15 метра в рамките на 0,5 до 2 километра Wink Какво не правя както трябва?

_________________
Navigare necesse est.
Чет Юни 06, 2019 9:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Страница 8 от 9

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov