ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
НЕ НА БРАКОНИЕРИТЕ
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
НЕ НА БРАКОНИЕРИТЕ
Автор Съобщение
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение НЕ НА БРАКОНИЕРИТЕ Отговорете с цитат
Rolling Eyes


Последната промяна е направена от jordy на Пет Юли 15, 2011 1:10 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Вто Яну 12, 2010 2:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
matix



Регистриран на: 11 Дек 2009
Мнения: 110
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Напълно подкрепям написаното по-горе. И на мен ми се случи към края на януари тази година да се натъкна на бракониери в НП Централен Балкан. Бях сам, не ги видях, но чух изстрели. Когато стигнах до колата им, поседях 2 минути да си почина и се появи един от тях. Попитах го дали са ловци, той отговори "Не, аз съм на разходка. Да пробвам джипа."

Та така. Какво се прави в подобни случай? На полицията едва ли има смисъл да се звъни, може би някой от парка ще може да реагира по-адекватно?
Сря Фев 10, 2010 5:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
GOART



Регистриран на: 29 Яну 2010
Мнения: 68
Местожителство: БГ-SE

Мнение Отговорете с цитат
Миналата седмица ходихме до х.Русалка (Централен Балкан) и след това може би на километър-два след КИП-а.
И докато се кефехме на гледката се чуха изстрели на автоматична от отсрещния хълм.
След 30-40минути се зададе НИВА-та на охраната на Парка, и като му казахме, че се стреля.....ми той май само си го премести от единия крачол в другия.
...Дори останахме с чуството, че отива да си получи пая от бракониерите......от които всъщност ,повечето са ченгета ...... Cool
Сря Фев 10, 2010 8:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SixKillerVR6



Регистриран на: 30 Апр 2010
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
пая от бракониерите......от които всъщност ,повечето са ченгета

Попринцип си абсолютно прав...повечето бракониери са ченгета.

Колкото до риболова обаче не съм съгласен с крайностите които чета.
Няма как да запратиш риболова само във стопанските водоеми, но има как ситуацията да се промени към добор...за целта обаче трябва да се намеси КАЧЕСТВЕНО държавата и съответно да има съвест и култура във всеки риболовец, каквито липсват на повечето българи. За резерватите е ясно че е 100% задължително риболов/лов да са забранени!!! За парковете до колкото знам обаче има изключения и не всяка река е забранена.
За тази цел ИАРА са написали един не малък закон в който пише кои са целогодишно забранените водоеми в България. Това обаче никак не е достатъчно защото всичко се изчерпва само с написания закон...липсва качествен контрол, липсва гласност, никаде освен в сайта им нейде няма оказано каде и как може да се риболовства. Трябва на границите на всеки парк (и не само на парковете) на пътеките, а и на самите водоеми да има ясно указани забрани или уточнения каде,кога и как може да се риболовства. В малко по-разумните страни към които винаги се стремим (поне в повечето) има такива табели и указания през определено разстояние на всеки водоем (дори и по протежение на реките). Е в БГ сигурно е непосилно да се сложат метални табели щото мангалите ще ги разграбят още преди да са ги сложили Laughing Но поне на информационните табели по границите на парковете е възможно да се направи. И все пак докато сме с месарските си мисли в главите няма да се оправят нещата...неможе квото и да измъкнеш от ряката и да го прибираш в найлоновото пликче...та ако ще жабешки хайвер само да си извадил. За съжаление няма съвест и култура в повечето риболовци и повечето имат месарски инстинкт да прибират всички разновидности на месо. В този ред на мисли си има и наредба за дневна норма на улова и минимални размери на уловените екземпляри...надали обаче повечето риболовци са я прочели. Та така...прави сте че издевателствата са много (ама МНОГО МНОГО), но си мисля че неможе до края на света наща държавица да залите се в крайности...са има крайно много бракониери и издевателства, дай сега пък да забраним всичко на всякаде. НЕ бива така...надявам се рано или късно да видим светлина в тунела и да се получи нещо като хората в страната ни! АМИН Alcohol Наздраве! Croc

П.П.: Мога още много да си разсъждавам ма ме домарзя Oops
Пиша предимно за риболова защото нямам нищо общо с лова и не знам там как стоят нещата, но риболова го практикувам няколко пъти в годината...и с всеки риболовен излет съм все по-тъжен за ситуацията в страната по отношение на аквакултурите (и не само)

Ако някъде нещо съм сгрешил моля да ме поправите...Поздрави Wink
Съб Май 01, 2010 7:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Балкана



Регистриран на: 28 Юни 2010
Мнения: 162
Местожителство: на душата завинаги на Балкана-тялото днеска тук утре там..

Мнение Ловци или брконери..... Отговорете с цитат
Бандити застреляха 7 ловци в Русия???

" Ловците били нападнати от четирима нелегални бандити въоръжени с два автомата, лека картечница и пистолет..."

Може би думата НЕЛЕГАЛНИ се е отнасяла за ловците...


http://kurier.bg/krimi/13526.html
Сря Дек 29, 2010 10:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivapenkova



Регистриран на: 07 Яну 2011
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
В някои цивилизовани страни са си решили въпроса с бракониерството .Ако хванат бракониери било то -ловци или риболовци директно отива на съд без право на обжалване.Тук точно като ги осъдят и почват да се "разболяват"напирайки да излезнат под парична гаранция.Там закона е безпощаден спрямо нарушителите, които ловят риба с неразрешени от закона средства.Затова по реката има много, ама наистина много риба, но от друга страна хората си пазят това което имат , а ние тук само гледаме да рушим.Жалко, че след време ще разказваме на внуците си какво е това риба или какво е това животно, защото както е тръгнало наистина ще унижом и малкото което е останало.
Пет Яну 07, 2011 6:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Балкана



Регистриран на: 28 Юни 2010
Мнения: 162
Местожителство: на душата завинаги на Балкана-тялото днеска тук утре там..

Мнение Наказват 30 ловджии за разстрел на 27 диви прасета Отговорете с цитат
Можеби в нашата страна другото име за бракониер е ловец.....



Наказват 30 ловджии за разстрел на 27 диви прасета
Нели СУКОВА
Авджиите от две ловни дружинки в Свищов и Ореш направили капан на дивите животни с тежки машини

Около 30 ловджии от две дружинки в Свищов и Ореш ще бъдат изправени пред ловна комисия заради кървава баня през уикенда над 27 диви прасета. Любителите на екстремните спортове заградили цял царевичен блок в свищовската местност Платото с трактори и друга селскостопанска техника и направили капан за животните, като ги примамили в неожънатия блок със зърно. В събота и неделя хайката успяла да загради 27 прасета, които били избити от ловджиите. След това и за да стане по-бързо прибирането на плячката, авджиите използвали фадрома, с която буквално наривали животните.
В НЕДЕЛЯ ОКОЛО 23 ЧАСА ПОЛИЦЕЙСКИ ПАТРУЛ ОТ СВИЩОВ ОБАЧЕ ЗАСЯКЪЛ при рутинна проверка натоварени в тежка машина 10 убити животни, които ловджиите карали към кланица. При проверки след това в свищовски гараж полицията намерила простреляно и наполовина одрано диво прасе, за което нямало разрешително за лов. Животното било с тегло около 100 кг, а край него се вайкали И. Б., на 38 г., и Т. Л., на 43 г., от Свищов. Единият от мъжете имал криминални регистрации, а двама се оказали от двете дружинки, устроили кървава баня по време на разрешения лов на диви прасета. Прокуратурата в Свищов е образувала досъдебно производство срещу неизвестни извършители по чл. 237 от НК за убийство на едър дивеч без надлежно разрешение.
Този четвъртък се очаква експертната ловна комисия към Горското стопанство в Свищов да реши съдбата на 30 ловджии, на които най-вероятно обаче ще бъдат отнети ловните билети за злоупотреба и нарушаване на етичните норми по време на законен лов.
Пон Яну 17, 2011 2:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Балкана



Регистриран на: 28 Юни 2010
Мнения: 162
Местожителство: на душата завинаги на Балкана-тялото днеска тук утре там..

Мнение Мързела обхвана и бракониерите... Отговорете с цитат
.......направили до нея хранилка, за да привличат по-лесно дивеча и да могат да стрелят по него от прозореца......


http://www.dnesbg.com/krimi/hvanaha-brakonieri-izgradili-svoya-baza-v-balkana.html

Без коментар...
Вто Яну 25, 2011 5:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stflyfisher



Регистриран на: 02 Сеп 2009
Мнения: 75

Мнение Отговорете с цитат
Наглостта няма край: Цък Twisted Evil Evil or Very Mad Evil or Very Mad Twisted Evil

п.п. прочетете коментарите Shocked
Пет Юли 15, 2011 9:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stflyfisher



Регистриран на: 02 Сеп 2009
Мнения: 75

Мнение Отговорете с цитат
Отровен Царски орел Twisted Evil Evil or Very Mad Shocked Mad




Пет Юли 15, 2011 11:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Отговорете с цитат
Тези безобразия с дивите кози в Рила са били и ще бъдат, за съжаление…
Само че, преди повече от половин век, Законът е давал ПЕТ години затвор,
за една застреляна!
Сега в наше време, често и човешки живот не е оценен на толкова!

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Пет Юли 15, 2011 12:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
geagleiam



Регистриран на: 04 Юли 2011
Мнения: 216
Местожителство: С. Дагоново

Мнение Отговорете с цитат
Може да го снимаш и да предадеш доказателствата на местния директор на ловното стопанство. Поне при нас човека е свестен и постъпва според закона. Аз живея на село, имам много приятели ловци и зная, че няма разлика между ловци и бракониери- представи си го пред него сърна, а той не стреля, понеже сезонът за отстрел на сърни е затворен. Проблемът е друг- най-голямата опасност за туриста е ловецът. Например, нападение на мечка над човек стане веднъж на десетилетия, докато всяка година умират десетки туристи, застреляни от ловци по невнимание. Тази мрачна статистика лесно се установява като се ползва гуугъл. Мислим за мечки, вълци, змии и пр., но опасността не са те.
Съб Юли 23, 2011 9:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Вълци пазят стадото Отговорете с цитат
Как искате да се озаптят бракониерите, като всички с власт - от полицейските началници през кметовете и депутатите та чак до директорите на парковете са бракониери? Нека директорът на парка "Рила" ми посочи един успешен двубой с бракониер и тогава ще го отпиша от списъка си. Че кое е спрял той, та да спре отстрела на диви кози? Да не би риболова? Да не би джиповете? Да не би конете? Или може би палатките? (Сред последните "бракониери" съм и аз - всъщност доказвам думите си.) Кметът на Созопол Ремзи Осман беше хванат с убита кошута, с пушка в ръката и в компанията на полицейския началник и други велможи. И какво? Осъдиха ли го? Бил за гъби човекът! Не усещате ли, че бракониерите танцуват върху главите ни само защото властите плюят в лицата ни? Затова аз виждам единственото спасение във взаимния отстрел на бракониерите. Никакво християнско съчувствие не събужда у мен съобщението, че някой ловец бил убит по погрешка. Напротив, радвам се! За нещастие те убиват и нищо неподозиращи туристи. Помните ли гъбаря? Убиха го човечеца, а осъдиха ли убиеца? Изкараха виновен туриста, че се бил изпречил на пътя на куршума! Те това ни е държавата, Бог да я прости - отдавна е мъртва!
Съб Юли 23, 2011 11:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
geagleiam



Регистриран на: 04 Юли 2011
Мнения: 216
Местожителство: С. Дагоново

Мнение Re: Вълци пазят стадото Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Как искате да се озаптят бракониерите, като всички с власт - от полицейските началници през кметовете и депутатите та чак до директорите на парковете са бракониери? Нека директорът на парка "Рила" ми посочи един успешен двубой с бракониер и тогава ще го отпиша от списъка си. Че кое е спрял той, та да спре отстрела на диви кози? Да не би риболова? Да не би джиповете? Да не би конете? Или може би палатките? (Сред последните "бракониери" съм и аз - всъщност доказвам думите си.) Кметът на Созопол Ремзи Осман беше хванат с убита кошута, с пушка в ръката и в компанията на полицейския началник и други велможи. И какво? Осъдиха ли го? Бил за гъби човекът! Не усещате ли, че бракониерите танцуват върху главите ни само защото властите плюят в лицата ни? Затова аз виждам единственото спасение във взаимния отстрел на бракониерите. Никакво християнско съчувствие не събужда у мен съобщението, че някой ловец бил убит по погрешка. Напротив, радвам се! За нещастие те убиват и нищо неподозиращи туристи. Помните ли гъбаря? Убиха го човечеца, а осъдиха ли убиеца? Изкараха виновен туриста, че се бил изпречил на пътя на куршума! Те това ни е държавата, Бог да я прости - отдавна е мъртва!


Да беше само гъбарят хубаво. С ключови думи в Гуугъл като „лов + нещастен случай” откриваме десетки убийства на невинни туристи всяка година. Преди 2 години в моя регион с един невнимателен изстрел бяха убити трима туристи. В най-често използваният тип ловджийски патрон има стотици сачми, които при изстрел се пръсват като дъжд чийто диаметър расте с разстоянието. В това занимание няма никакво предизвикателство, особено предвид, че пътуват предимно с автомобили из гората. Това са хора, израстнали на улицата, радват се на повърхностни неща и не са научени да правят разлика между добро и зло. И човек да падне няма как да почувстват нещо. Sad
Нед Юли 24, 2011 4:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение А Гоце? Отговорете с цитат
Изведнъж се сетих... Помните ли, че имаме президент, който обича да се снима пред убити от его вълци и беше ловувал за защитен вид архар? А ние говорим за някакви авджии от Говедарци! Ако използвам ловджийската образност, нисък ни е мерникът.
Нед Юли 24, 2011 5:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov