ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
И аз имах крава Пенка

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
И аз имах крава Пенка
Автор Съобщение
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение И аз имах крава Пенка Отговорете с цитат
През летата на първи и втори клас бях пастирче. Имах крава Пенка и козичка Плавуша (означава: чисто бяла, много бяла). Сутрин се събирахме с другите пастирчета - повечето братовчеди - и дружно подкарвахме животните към горите, поляните и потоците. Приказно селско детство! Сега никъде в България няма такова нещо.
Моята Пенка също беше много немирна. Все гледаше да се отдели от другите крави и да забегне нанякъде. Особено налиташе на ябълковите дървета. И веднъж се задави с ябълка. Как сме стигнали двете до дома - абсолютно не помня, но помня добре, че вуйчовците и чичовците веднага се събраха, завързаха Пенка, разтвориха челюстите и дружно здраво държаха, а вуйчо Кольо бръкна в гърлото ѝ и извади ябълката!
На следващото лято отидох на пионерски лагер за 20 дни. Пенка пак се задавила с ябълка, но тоя път нямало кой да я спаси. Умряла. Не ми писаха в писмата от къщи. Помня страданието си, когато се прибрах. Вече нямахме крава.
А в началото на септември се изселихме в Пловдив, на 100 км от село. Градското си детство не го обичам. Безрадостно време беше за мен. Също, както и за Димчо Дебелянов:
"И толкоз черни мисли ми тежат, че аз не искам нищо да си спомна." ( "Пловдив")
Съб Юни 16, 2018 9:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3412
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат


_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Юни 18, 2018 10:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:


Това го видях някъде и много ме умили. Браво, че го качи! Искам да се появи такъв шоколад. ръкопляскания
Пон Юни 18, 2018 11:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Между другото, виолетовите "милки" се произвеждат в България (Своге) и по една или друга причина е относително трудно да бъдат открити в чужбина, особено някои от разновидностите им -- не са много "масови". Племенника ми докато странстваше из задгранични университети мечтаеше за тях и при всяко прибиране в България се запасяваше сериозно. Smile

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пон Юни 18, 2018 12:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
Между другото, виолетовите "милки" се произвеждат в България (Своге) и по една или друга причина е относително трудно да бъдат открити в чужбина, особено някои от разновидностите им -- не са много "масови". Племенника ми докато странстваше из задгранични университети мечтаеше за тях и при всяко прибиране в България се запасяваше сериозно. Smile


Но те са просто продължение на традицията по швейцарска рецепта, след стария "фин млечен шоколад", който се произвежда и до днес, но с нова опаковка. Това е старата българска "Милка" с която са отраснали нашите (моите) родители, която нищо чудно да е била и "Пенка". Така че още един път - НЕ ПОСЯГАЙТЕ НА КРАВАТА ПЕНКА!!! --



_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Пон Юни 18, 2018 2:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3412
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
Между другото, виолетовите "милки" се произвеждат в България (Своге) и по една или друга причина е относително трудно да бъдат открити в чужбина, особено някои от разновидностите им -- не са много "масови". Племенника ми докато странстваше из задгранични университети мечтаеше за тях и при всяко прибиране в България се запасяваше сериозно. Smile


Естествено! Миналата година в Лугано нарочно се оглеждах за Милка, и реклами също, но такива няма. В специализиран магазин за шоколад не видях тукашните "швейцарски" марки изобщо. Винаги съм бил сигурен, че тези посредствени продукти Милка се правят за "четвърти" държави като нас.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Юни 21, 2018 5:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov