ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком - Емине 2018
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком - Емине 2018
Автор Съобщение
kaboul



Регистриран на: 14 Юни 2009
Мнения: 35
Местожителство: Мьонхенгладбах

Мнение Отговорете с цитат
Tito написа:
Присъединявам се към по-горните мнения. Момина поляна, Вежен и Плевен са ненужно и натоварващо слизане (и после качване) от билото. Бих ги сложил като аварийни варианти в случай на буря или не дай Боже контузия. График за 18 дни предполага, че Кашана-Ехо и Добрила-Мазалат (или поне Тъжа) би трябвало да са ви по силите.

Тито, въпросът е дали избягването на отклоненията от билото и преминаването на посочените от теб две отсечки ще смъкне графика с ден.
Дидо Цветков е предложил по-нагоре план за 17 дни/16 нощувки, но при него има нещо в началото, което ме притеснява.
От друга страна пък всеки ден повече, който мога да прекарам със семейството си, ще е дар!
Сря Юни 06, 2018 8:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaboul



Регистриран на: 14 Юни 2009
Мнения: 35
Местожителство: Мьонхенгладбах

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:

Относно Момина поляна - става за отбивка и нощувка. Вежен по-малко, Ехо наистина е по-добре и постижимо от Кашана или от Момина поляна, въпреки че хижарите като цяло не струват (освен ако няма промяна през последните две години). Обаче ако се слезе до х. Плевен, не мога да си представя силата на духа, която ще издигне човек отново до Ботев. Много качване е там kaboul, направо я задраскай тази хижа от графика Smile
Първия ден, като включиш и пътя до Берковица (макар че не знам откъде си), идва малко в повече. Берковица - х. Ком пеша заради пълнота на маршрута ли ще го минавате или просто няма с какво да се придвижите до хижата?
Лошо е, че нямате нито един резервен ден, но щом разполагате само с 18 дена, ще трябва да се справите и така. Успех!

Здравей, Яница!
Признавам си, че твоят пътепис преди време беше капката, която отприщи потока от желания, мисли и копнеж по Ком-Емине и ето, че времето дойде Very Happy
Благодаря на теб, както и на всички, споделили преживяванията си по пътеката с нас, за вдъхновяващия пример!

Прибирам се у дома във Варна на 13-и вечерта, следващия ден е за приготвяне на раницата и за няколко мига с децата ми и вечерта тренът трябва да ни отведе към Балкана. В неделя, на 15-и, към 11:00 би трябвало да е старта от гарата в Берковица. Не искам такси до хижата, искам да стигна до морето пеш и то най-късно на 1 август, тъй като за нищо на света не трябва да пропускам рождения ден на голямата ми дъщеря. А той е на 2 август, тя става на 4, а аз вече съм пропуснал предишните два. Crying or Very sad Нямам право да не съм с нея отново!

Предпочетох Момина поляна пред Паскал, защото на първата все още не съм ходил, а и отзивите за нея са такива, каквито искам да чувам за всички местенца в планината, но уви не е така. Вежен не е много по-гостоприемна от Ехо, но в дадения момент ще ни свърши по-добра работа, а и има пътеки за извървяване към нея, по които не съм минавал.
Колкото до Плевен, ами и мен си ме е страх от тези 1000м денивелация и сега дори още повече, отколкото при изготвянето на плана. Последното ми качване на Ботев от там беше кошмарно и дори не стигнах до горе, а изчаках младежите на биричка в заслона. Опасявам се, че и сега няма да е по-различно, но ще проверим и за други алтернативи. Smile
Сря Юни 06, 2018 9:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
kaboul, с тези подробности, които каза, нещата изглеждат доста трудни за теб. Ще ти трябва голяма мотивация, след телефонен разговор с децата ти, да не се метнеш на първата кола, която видиш на някой проход.
Разбира се, не знам какви са ти възможностите, нито на хората с теб (правилно ли съм разбрала, че няма да ходиш сам?), но ако бях на твое място, щях да направя следното:
- Забравям желания от типа - искам да видя нови неща, да спя в добри хижи с дружелюбни хижари и да има хубава храна. Много добрини на едно място не може при дългите преходи, все някъде се налага бедстване, особено ако времето е силно ограничено, както при теб. Да не стане така, че опитвайки се да изпишеш вежди, да извадиш очи и да не видиш морето.
- Режа всички възможни отклонения от билото, особено хижа Плевен. Моля ти се, човече, кажи недвусмислено, че няма да слизаш до нея, защото още малко и ще сънувам голямото драпане нагоре над хижата, да не говорим за финалния гърч преди заслона, а аз съм го качвала това и в лошо време, та кошмарът ще е пълен.
- Едно леко спално чувалче под кило и шалте, решават въпроса с пълните хижи. Досега освен от хижа Ледницата, не съм чувала хора да се гонени в дъжда и да не могат да се опънат между масите в столовата или в някой коридор. Ще кажеш - трябва пълна почивка, как ще вървим на другия ден, ако не се наспим добре. Вярно е, но по-добре да вървиш недоспал по билото, отколкото да качваш едни допълнителни 1000 метра наспал се. Личен опит Wink
- Бих държала комуникация с хижарите още от първия ден, ако все пак спането ти е важно. В повечето случаи думите "Ком-Емине" отварят малко по-широко някои врати Very Happy Накарай някого да прозвъни всички хижи, в които мислиш да отседнеш, преди да тръгнете, да пита за това кога работят, дали вече са пълни за времето, когато мислиш да минете от там, каква храна предлагат и най-малкото ще си сигурен, че телефонните номера са актуални и като имаш обхват, няма да губиш време и батерия да търсиш контакти из нета. Понякога в най-пиковия уикенд, може да намериш свободни легла, ако звъннеш, все пак доста хора се отказват да ходят или не стигат до крайната цел.
- Бих тръгнала от хижа Ком, а не от Берковица, особено след пътуване от чужбина и после от Варна до Берковица в два последователни дни. За мен походът се казва Ком - Емине, а не Берковица - Емине. Разбира се, всеки сам си поставя границите, ако твоите са такива спази ги, обаче прецени добре дали си струва подобен маскимализъм. Ком- Емине все пак е по-добре от Берковица - Козичино. От моите наблюдения, отказването дори на по-късен етап, почти винаги води началото си от първия ден. Именно тогава човек се престарава и прави глупости. Ако решиш да вземеш такси до хижата, обади се предварително на някоя фирма, да ги питаш правят ли такива курсове и какви са вариантите за предварителна уговорка, за не останеш неприятно изненадан, защото Берковица е малък град и няма таксита под път и над път.

Тито, извинявай че ще се намеся с отговор на въпрос към теб Oops
Цитат:
Тито, въпросът е дали избягването на отклоненията от билото и преминаването на посочените от теб две отсечки ще смъкне графика с ден.

Няма да смъкне графика с нищо, но за сметка на това има голяма вероятност да предотврати фатално за успеха ви забавяне. Демек, като си удължите ходенето на три пъти с по пет часа и това ще ви е един ден отгоре, който вие нямате.
Няма да те убеждавам повече, защото сега пред компютъра е едно, но като минете Проклятието на Мургаш, слизането към Витиня и вляво през копривите, друго ще почнете да мислите за отклоненията. Само като извадите да погледнете картата и мислено ще чертаете правата линия Laughing

Благодаря за търпението, ако си успял са прочетеш всичко, което написах. Вече ми мина времето да давам съвети за дълги преходи, като се сетя миналата година от София до Рилския манастир какъв зор видях за пет дена само, позагубила съм и форма, и хъс Rolling Eyes А има още какво и къде да се минава... само време, желание и сили да има човек Very Happy

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Юни 08, 2018 6:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И нещо полезно от друга тема относно хижа Чавдар:
Петър написа:

нов хижар, тел:0897783199


_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Юни 08, 2018 6:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NorthBridge



Регистриран на: 12 Авг 2017
Мнения: 67

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:

- Бих тръгнала от хижа Ком, а не от Берковица, особено след пътуване от чужбина и после от Варна до Берковица в два последователни дни. За мен походът се казва Ком - Емине, а не Берковица - Емине. Разбира се, всеки сам си поставя границите, ако твоите са такива спази ги, обаче прецени добре дали си струва подобен маскимализъм. Ком- Емине все пак е по-добре от Берковица - Козичино. От моите наблюдения, отказването дори на по-късен етап, почти винаги води началото си от първия ден. Именно тогава човек се престарава и прави глупости. Ако решиш да вземеш такси до хижата, обади се предварително на някоя фирма, да ги питаш правят ли такива курсове и какви са вариантите за предварителна уговорка, за не останеш неприятно изненадан, защото Берковица е малък град и няма таксита под път и над път.


Тъй като аз също се облизвам за КЕ тази година (ако успея да се преборя за достатъчно отпуска), а има само 1 тема с инфо за транспорт до Петрохан, и то отпреди 5 години, ми се иска да запитам има ли някакъв транспорт от София до Петрохан или до Берковица, особено в събота? Аз също съм варненец и за момента единствения ми вариант е да пътувам с влак до Мездра, оттам до Бойчиновци и оттам до Берковица, откъдето да стартирам към 10:30 сутринта - не е твърде кофти вариант, но ми се иска да не разчитам на любимото БДЖ до такава степен, а нямам ятаци в София които да ме закарат до прохода.
Пет Юни 08, 2018 4:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DimSimeonov



Регистриран на: 14 Юли 2014
Мнения: 76
Местожителство: Русе

Мнение ден1: Отговорете с цитат
Ден 1: Берковица - х. Ком (пеша) - вр.Ком - х.Петрохан;
Доколкото разбирам ще отидете с влака до Берковица. Защо не хаванете от София автобус до Берковица и да слезете на прохода и от там:
Ден 1: Петрохан - вр.Ком - х.Петрохан;
Може да оставите раниците долу да не ги мъкнете.

Дерменка Добрила не е далече много и не е тежък терена. Така, че напънете се там. И на следвация ден Добрила - з.Ботев, т.с.Ботев или Тъжа докъдето Ви стигнат силите без да слизате до Плевен.

А за Чавдар на посочения от Яница телефон ми казаха, че няма проблеми. Само да се обядя предварително, че ще ходя. Човекът се казва Иво.
Пет Юни 08, 2018 4:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaboul



Регистриран на: 14 Юни 2009
Мнения: 35
Местожителство: Мьонхенгладбах

Мнение Отговорете с цитат
Яница, най-трудно от всичко лично за мен ще е липсата на адекватна физическа подготовка. Имаме огромен опит, прекрасна мотивация и висок дух ... но какво от това?! Те няма да ми носят раницата и да ме бутат по баира. Ще сме трима и се страхувам, че другите определено влагат повече в постигане на необходимата кондиция и вероятно ще кретам подире им Sad
Аз едва миналата седмица започнах с плахи опити за натоварване на тялото си, но ми липсва вече време за нещо повече. Но нейсе.

Зачерквам х.Плевен! След това, което прочетох току-що по-горе за спалнята на върха, нещата се наклониха към финал за конкретния ден на най-високото (след стартиране от х.Дерменка). А благодарение и на друг колега от форума, вече имам и телефон за връзка с момчетата.

След етапа на избистряне на маршрута сега на дневен ред е осигуряване на логистиката Smile Всичко, което и ти предлагаш, ще бъде свършено предварително и дано няма много непредвидени ситуации в последствие. Но за бедстване дори и не искам да си помислям, отхвърлям тази възможност. Разумни, интелигентни хора сме и непреценен риск няма да поемем в нито един момент!

Ясно е, че нещата сега изглеждат розови, а на терен да са в много по-тъмни краски естествено, но това само ще ни накара и ние да влезем в правия път и да следваме най-правата линия по картата Very Happy

Бях забравил за "проклятието на Мургаш", накара ме да се усмихна, благодаря. На всеки, каквото му е писано. Не можем да влияем на съдбата, но пък можем да улесним пътя към успеха, като например си вземем леко чувалче и шалте Smile

Извън шегата, съзнаваме колко ще е трудно приключението Ком-Емине, но го правим за себе си и сме много благодарни на всички ви за ценните съвети!
Пет Юни 08, 2018 7:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaboul



Регистриран на: 14 Юни 2009
Мнения: 35
Местожителство: Мьонхенгладбах

Мнение Re: ден1: Отговорете с цитат
montesuma написа:
Ден 1: Берковица - х. Ком (пеша) - вр.Ком - х.Петрохан;
Доколкото разбирам ще отидете с влака до Берковица. Защо не хаванете от София автобус до Берковица и да слезете на прохода и от там:
Ден 1: Петрохан - вр.Ком - х.Петрохан;
Може да оставите раниците долу да не ги мъкнете.

Дерменка Добрила не е далече много и не е тежък терена. Така, че напънете се там. И на следвация ден Добрила - з.Ботев, т.с.Ботев или Тъжа докъдето Ви стигнат силите без да слизате до Плевен.

А за Чавдар на посочения от Яница телефон ми казаха, че няма проблеми. Само да се обядя предварително, че ще ходя. Човекът се казва Иво.

А има ли в неделя рано сутринта автобус през Петрохан, гледам, че и колегата Нортбридж има подобно питане? Ако няма обществен транспорт през прохода, то ще трябва да се ходи до Берковица.

Благодаря за информацията за х.Чавдар!
Пет Юни 08, 2018 8:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
kaboul написа:
Зачерквам х.Плевен!

Зачеркни и Мургаш. Имаше плахи опити да проработи преди 3-4 години, но си останаха опити. Вариантите в района са два - говедарника на Зла поляна или бивак.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Пет Юни 08, 2018 9:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Tito написа:
kaboul написа:
Зачерквам х.Плевен!

Зачеркни и Мургаш. Имаше плахи опити да проработи преди 3-4 години, но си останаха опити. Вариантите в района са два - говедарника на Зла поляна или бивак.
Или Лескова - Витиня.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пет Юни 08, 2018 10:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
kaboul написа:
Яница, най-трудно от всичко лично за мен ще е липсата на адекватна физическа подготовка. Имаме огромен опит, прекрасна мотивация и висок дух ... но какво от това?! Те няма да ми носят раницата и да ме бутат по баира. Ще сме трима и се страхувам, че другите определено влагат повече в постигане на необходимата кондиция и вероятно ще кретам подире им Sad
Аз едва миналата седмица започнах с плахи опити за натоварване на тялото си, но ми липсва вече време за нещо повече. Но нейсе.

Зачерквам х.Плевен! След това, което прочетох току-що по-горе за спалнята на върха, нещата се наклониха към финал за конкретния ден на най-високото (след стартиране от х.Дерменка). А благодарение и на друг колега от форума, вече имам и телефон за връзка с момчетата.

След етапа на избистряне на маршрута сега на дневен ред е осигуряване на логистиката Smile Всичко, което и ти предлагаш, ще бъде свършено предварително и дано няма много непредвидени ситуации в последствие. Но за бедстване дори и не искам да си помислям, отхвърлям тази възможност. Разумни, интелигентни хора сме и непреценен риск няма да поемем в нито един момент!

Ясно е, че нещата сега изглеждат розови, а на терен да са в много по-тъмни краски естествено, но това само ще ни накара и ние да влезем в правия път и да следваме най-правата линия по картата Very Happy

Бях забравил за "проклятието на Мургаш", накара ме да се усмихна, благодаря. На всеки, каквото му е писано. Не можем да влияем на съдбата, но пък можем да улесним пътя към успеха, като например си вземем леко чувалче и шалте Smile

Извън шегата, съзнаваме колко ще е трудно приключението Ком-Емине, но го правим за себе си и сме много благодарни на всички ви за ценните съвети!

Ей тъй като стане, много мразя. Сега трябва да пиша и то в разбираем литературен стил. Ама тая няма да я бъде. Сам ще си разчетеш шифрограмата.
Ти от сега знаеш, че няма да успееш, но тайно се надяваш да ти се размине и да стигнеш до морето, при т'ва с най-гадния и неразумен план, който съм виждал.
Я се стегни, ако трябва върви пред огледалото и си удари два шамара.

Първо, какво е Ком-Емине?
Това е някакво разстоянием което много хора в ежедневието си го минават за 10-12 дена, но не го осъзнават.
Намали важността му, Не е нищо особенно. Толкова хора са го правили, че идея си нямаш. Щом те могат и ти можеш.

Второ, определи си график, към който да се придържаш.
Най-късно ставане и тръгване, и най- ранно спиране. При такива преходи аз предпочитам в 6 да съм тръгнал и към 19 да съм приключил. Включая брането на цветя и гоненето на пеперуди. Това са 13 часа ходене (с умерено темпо). То друга работа и нямаш,нали? Това са ти 35-40 км. на ден, според натрупаната умора и смачканата амбиция.

Трето, не гони дистанция. Какво ще стане, ако не я достигнете? А какво ще стане, ако имате още два часа и ви е рано да спирате, и мръднете напред? Ми нищо. Едното компенсира другото. За това си извади и местата за нощувка, които не планувате.

Четвърто, бах тоз Ботев.* Като видиш баирче или връхче, няма да търчиш да ги покоряваш. Организатора на "100х24 часа СтаРа планина" качва много, ама много бавно и спуска бързо. Май винаги е завършвал.
Ако даден баир ти идва стръмен го качвай на слалом. Така щадиш мускулите. Същия го спускай на слалом, така щадиш ставите и мускулите почиват.

Пето, слагай в раницата каквото искаш, но да е само най-необходимото. Тя трябва да е 10-15% от теглото ти. (тука има много какво да се каже, но сега ме мързи)

Шесто, когато е хубаво времето навсякъде може да спиш. Ако е лошо винаги може да се натегнеш за два часа и да стигнеш хижа, включая да слезеш от билото. Палатка не ти трябва, само спален чувал и шалте. Чувала е много полезен и при мизерни хижи, или ако ти откраднат одеалата.

Седмо, повече водка в тренировките, по-малко кръв в боя. Тези дето не ми вярват се дънят първи на Ком- Емине.

За сега това се сещам.

*Малий, едни път нищо ми нямаше, ама голям зор видях с тази билна поляна. От тогава като видя зор си повтарям "бах тоз Ботев". Определено помага. Незнам как, но помага.
И преходите които Тито ти даде за пример ще ти спестят поне ден, нищо, че са тежки.
Айде успех!

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Съб Юни 09, 2018 12:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
kaboul написа:
Имаме огромен опит, прекрасна мотивация и висок дух ... но какво от това?!

Shocked Shocked Shocked
Приятелю, повярвай ми, че освен изброените от теб неща, спален чувал и шалте, абсолютно нищо друго не ти трябва за да минеш Ком-Емине или който и да друг многодневен преход в летни условия. Физическа подготовка ти трябва за състезания и рекорди, но не и за обикновено преминаване по Е-тата.
Дидо е прав, стягай се психически, не пълни раницата повече от 10 кила и всичко ще е наред.
И ако тръгнеш да се отказваш, да не вземеш да се юрнеш утрепешката по баира надолу в момента, в който ти хрумне. Предварително се разбери с твоите хора, в такива моменти да се убеждавате взаимно да оставите решението за следващия ден. Утрото винаги е по-мъдро от вечерта.

И ако имаш телефони за някоя хижа, напиши ги тук за общо ползване, както и доколко са актуални, т.е. дали и кога някой е говорил с хижарите.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Нед Юни 10, 2018 2:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение организираните групи Отговорете с цитат
Да имате едно наум, ако искате или не искате, или ще ви се наложи да се засечете с организираните групи...

Организираните групи на БФТ тази година са от 20.07. до 07.08.2018 год. първата и от от 21.07. до 09.08.2018 год. втората.

Наредба и допълнителна информация за ПЪРВА ГРУПА, която тръгва на 20 юли 2018 г.
http://bftourism.net/naredbi/Nar_Kom_Emine_18_1_GRUPA.pdf
http://bftourism.net/naredbi/Kom-Emine_Info-1_grupa_18.pdf

Наредба и допълнителна информация за ВТОРА ГРУПА, която тръгва на 21 юли 2018 г.
http://bftourism.net/naredbi/Nar_Kom_Emine_18_2_GRUPA.pdf
http://bftourism.net/naredbi/KE_info-2_grupa_18.pdf

В календарния план на ТД Руен - Пловдив, пише че ще минават Ком-Емине от 9 юни до 30 юни.
https://www.facebook.com/TDRuenPlovdiv/photos/a.529167330458973.1073741827.473494769359563/1882267161815643/?type=3

ТД Сърнена гора - Стара Загора, ще правят Ком-Емине на три етапа


_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Нед Юни 10, 2018 6:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Съб Апр 14, 2018 3:26 pm Камеков написа:
Здравейте Wink Търся компания за преминаване на маршрут Ком-Емине за лятото на 2018г.Досега не съм минавал този маршрут и имам голямо желание.Ще се радвам да се запозная с някой който също иска да го мине още повече ако го е минавал досега или поне отчасти.Идеята ми е ако може да го минем този маршрут за около 18 дни.Мога да тръгна на 13 Август-Понеделник.Оставям e_mail :g_kamekov@abv.bg

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Юни 19, 2018 1:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaboul



Регистриран на: 14 Юни 2009
Мнения: 35
Местожителство: Мьонхенгладбах

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте!
Благодаря за ползотворната дискусия и за споделените съвети!
След осмисляне на нуждата от резервен ден и необходимостта от "изправяне" на някои отсечки, планът ни придоби малко по-друг изглед Smile

1.Нед 15.07: Берковица - х.Ком - х.Петрохан;
2.Пон 16.07: х.Петрохан - х.Пробойница - х.Тръстеная;
3.Вт 17.07: х.Тръстеная - х.Лескова - седл.Погледец - ловен дом Търсава;
4.Ср 18.07: ловен дом Търсава - Белия камък - Витиня - х.Чавдар;
5.Четв 19.07: х.Чавдар - х.Кашана - вр.Картала - х.Момина поляна;
6.Пет 20.07: х.Момина поляна - х.План.извори - х.Ехо;
7.Съб 21.07: х.Ехо - х.Добрила;
8.Нед 22.07: х.Добрила - х.Тъжа;
9.Пон 23.07: х.Тъжа - х.Бузлуджа;
10.Вт 24.07: х.Бузлуджа - х.Предела;
11.Ср 25.07: х.Предела - х.Чумерна;
12.Четв 26.07: х.Чумерна - Зурльова мандра - т.сп.Нейково;
13.Пет 27.07: т.сп.Нейково - седл. под вр.Еньовска чука - Котел - Алмаджика - х.Върб.проход;
14.Съб 28.07: х.Върб.проход - Ришки проход;
15.Нед 29.07: Ришки проход - седл.Побит камък - Планиница - Дъскотна;
16.Пон 30.07: Дъскотна - Козичино;
17.Вт 31.07: Козичино - Емине.

Мисля, че този вариант вече е по-балансиран Very Happy
Вто Юни 19, 2018 7:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 2 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov