ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком - Емине 2018
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком - Емине 2018
Автор Съобщение
сидката



Регистриран на: 22 Фев 2014
Мнения: 19

Мнение Отговорете с цитат
Миналото лято минавах през Петроханския пр. , заговорих се с човека от кръчмето и той ми даде ето този телефон 0876730401-Анатоли, превоз от Сф до Петрохан, или от Петрохан до Сф на цената на редовните курсове.Лично аз не съм звънял.
Вто Юни 19, 2018 9:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
kaboul написа:
Здравейте!
13.Пет 27.07: т.сп.Нейково - седл. под вр.Еньовска чука - Котел - Алмаджика - х.Върб.проход;
14.Съб 28.07: х.Върб.проход - Ришки проход;
15.Нед 29.07: Ришки проход - седл.Побит камък - Планиница - Дъскотна;


колега, тука вече си ми в обсега. ако имаш нужда от логистика по тези може да мислим нещо. аз също съм от варна и ми е близо
Вто Юни 19, 2018 9:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Относно автобусите от София до Берковица, това е информация от информационния център в Берковица:
Автобуси от София за Берковица има в 13,00 часа, 16,30 часа и 17,30 часа, превозвачът е "Монтана АТ".
Всяко такси може да ви превози от Берковица до хижа Ком /нова/,за всеки случай телефон на едно от такситата /Комфорт/ 0877 83 00 69.
Името на служителката в инф. център е Димитринка Цветкова, тел. 0885 00 65 85, каза ми че би помогнала с нещо, ако може.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Юни 20, 2018 6:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
kaboul написа:

3.Вт 17.07: х.Тръстеная - х.Лескова - седл.Погледец - ловен дом Търсава;

Shocked
Едни отсечки сте изправили, но други сте изкривили Laughing Как мислите да го направите това - предполагам, че от Дълбокия трап ще слезете по пътя Врачеш-Ябланица до ловния дом? А качването пак по същия начин или ще опитате да излезете след папратливите поляни? Или ще следвате пътя покрай река Еловица до газопровода и от там ще се прехвърлите на Пътеката?

Другите две хижи защо са в червено? Като преходи са добре, може би заради това, че ще бъдат пълни петък и събота? Запазете си места и няма да има проблем. На Ехо не съм спала отвън, но на Добрила е много хубаво на поляната, даже по-добре отколкото в хотелската част Wink

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Юни 20, 2018 7:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NorthBridge



Регистриран на: 12 Авг 2017
Мнения: 67

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Относно автобусите от София до Берковица, това е информация от информационния център в Берковица:
Автобуси от София за Берковица има в 13,00 часа, 16,30 часа и 17,30 часа, превозвачът е "Монтана АТ".
Всяко такси може да ви превози от Берковица до хижа Ком /нова/,за всеки случай телефон на едно от такситата /Комфорт/ 0877 83 00 69.
Името на служителката в инф. център е Димитринка Цветкова, тел. 0885 00 65 85, каза ми че би помогнала с нещо, ако може.


Супер, мерси Smile Щом има таксита, май все пак ще се пътува с влак, така ще мога още първия ден да стигна до в. Ком и после до Петрохан, вместо да го минавам два пъти. Ако БДЖ не фалира дотогава де Laughing Laughing

_________________
Well I came upon a man at the top of a hill
Called himself the savior of the human race
Said he come to save the world from destruction and pain
But I said how can you save the world from itself?
Сря Юни 20, 2018 2:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaboul



Регистриран на: 14 Юни 2009
Мнения: 35
Местожителство: Мьонхенгладбах

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Относно автобусите от София до Берковица, това е информация от информационния център в Берковица:
Автобуси от София за Берковица има в 13,00 часа, 16,30 часа и 17,30 часа, превозвачът е "Монтана АТ".
Всяко такси може да ви превози от Берковица до хижа Ком /нова/,за всеки случай телефон на едно от такситата /Комфорт/ 0877 83 00 69.
Името на служителката в инф. център е Димитринка Цветкова, тел. 0885 00 65 85, каза ми че би помогнала с нещо, ако може.

Благодаря много за ценната информация! Не се бях замислял, че финалът на Световното първенство е в деня, когато стартираме и ще ползваме почти сигурно услугите на такси компанията до х.Ком, за да можем да имаме достатъчно време да стигнем до прохода преди първия сигнал Smile
Mariana1000 написа:

Едни отсечки сте изправили, но други сте изкривили Laughing Как мислите да го направите това - предполагам, че от Дълбокия трап ще слезете по пътя Врачеш-Ябланица до ловния дом? А качването пак по същия начин или ще опитате да излезете след папратливите поляни? Или ще следвате пътя покрай река Еловица до газопровода и от там ще се прехвърлите на Пътеката?

Другите две хижи защо са в червено? Като преходи са добре, може би заради това, че ще бъдат пълни петък и събота? Запазете си места и няма да има проблем. На Ехо не съм спала отвън, но на Добрила е много хубаво на поляната, даже по-добре отколкото в хотелската част Wink

Слизането към Търсава е единствената нова забежка Very Happy Но дори считам, че така става по-добре, защото се изравняват като дължина и евентуално времетраене двата дневни прехода. Точно по пътя за с.Ябланица смятам да се спуснем, разстоянието до ловния дом е около 3км от билото. А на следващата сутрин ще се изкачим по пътя покрай р.Еловица и след това по газопровода. Ще пропуснем известна част от маркираната пътека, но няма да си посипваме главите с пепел Laughing
Колкото до червения цвят, използвах го единствено да подчертая новите етапи в плана ни Smile
Сря Юни 20, 2018 8:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
kaboul написа:
Точно по пътя за с.Ябланица смятам да се спуснем, разстоянието до ловния дом е около 3км от билото.

4 километра

kaboul написа:
А на следващата сутрин ще се изкачим по пътя покрай р.Еловица и след това по газопровода.

Предполагам ще ползвате GPS. Ако не - има едно, две разклонения, на които трябва да внимавате.
Ако е валяло да знаете, че там стават хубави локви и кал Laughing
От Еловица до газопровода е кратко, но много стръмно.
Не са малко десетина километра отгоре, но вие си знаете най-добре. То няма да е Ком-Емине, ако мине по план и без грешки Wink

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Съб Юни 23, 2018 7:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NorthBridge



Регистриран на: 12 Авг 2017
Мнения: 67

Мнение Отговорете с цитат
Ще се радвам ако някой даде мнение за моя график по-долу.

04.08 - гр. Берковица - Ком - Петрохан
05.08 - Петрохан - Тръстеная
06.08 - Тръстеная - Лескова
07.08 - Лескова - палатка около Мургаш
08.08 - Мургаш - Чавдар
09.08 - Чавдар - Свищиплаз
10.08 - Свищиплаз - Ехо (или палатка, че се пада петък Sad )
11.08 - Ехо - Добрила
12.08 - Добрила - заслон Ботев
13.08 - заслон Ботев - Мазалат
14.08 - Мазалат - Узана
15.08 - Узана - Бузлуджа
16.08 - Бузлуджа - Грамадлива
17.08 - Грамадлива - Буковец или Чумерна
18.08 - Чумерна - палатка край Агликина поляна
19.08 - Агликина поляна - гр. Котел
20.08 - гр. Котел - х. Върбишки проход
21.08 - х. Върбишки проход - палатка край проход Риш/заслона на Хазим Горския
22.09 - проход Риш - село Дъскотна
23.09 - село Дъскотна - село Козичино
24.09 - село Козичино - село Емона

Планът е за 21 дни, сравнително лежерно, с 2 резервни в случай на много кофти време, лека палатка и чувал, и общо 9 кила в раницата. Между Лескова и Бузлуджа нарочно съм оставил няколко леки прехода, с идеята ако почна да издъхвам да мога да възстановя сили, пък ако се окаже че няма нужда винаги мога да ги комбинирам и после да лежа на плажа.

Също така колко време предварително е хубаво да се звъни по хижите да се разпитва за места (специално заслон Ботев, Ехо и Мазалат)?

_________________
Well I came upon a man at the top of a hill
Called himself the savior of the human race
Said he come to save the world from destruction and pain
But I said how can you save the world from itself?
Чет Юни 28, 2018 1:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1692
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Гледам бая лежерно става накрая от Върбишки до Ришки проход. Very Happy Very Happy Very Happy -Цял месец
Ами още сега си запази места на хижите ако вече не е късно.
Успех и лека крачка
Чет Юни 28, 2018 9:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1218
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Втория ден Отговорете с цитат
Втория ден е доста ходене, башкъ спускане и качване. Аз не бих се зорил толкова в началото, верно че си свеж, но като гледам после няма изнасилвания. Да, Пробойница не работи, но нали имаш палатка???

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Чет Юни 28, 2018 10:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Аз бих преосмислил носенето на палатка при този график, така тясно обвързан с хижите. Като цяло ми се струва малко небалансиран планът ти - има както лежерни дни като третия и единадесетия така и доста натоварващи като последните четири. Като избор на крайна за деня дестинация бих избягнал по възможност засл. Ботев и х.Грамадлива и бих предпочел туристическата спалня на върха или хижите Химик или Предела на Хаинбоаз.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Чет Юни 28, 2018 4:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NorthBridge



Регистриран на: 12 Авг 2017
Мнения: 67

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
Гледам бая лежерно става накрая от Върбишки до Ришки проход. Very Happy Very Happy Very Happy -Цял месец
Ами още сега си запази места на хижите ако вече не е късно.
Успех и лека крачка

Very Happy
Чукча писател, чукча не читател.
Мерси!

packo packov написа:
Втория ден е доста ходене, башкъ спускане и качване. Аз не бих се зорил толкова в началото, верно че си свеж, но като гледам после няма изнасилвания. Да, Пробойница не работи, но нали имаш палатка???


Няма да гоня график, ако ме домързи може и около Лакатник да остана. Палатката винаги е вариант, но ще гледам да се придържам към хижите заради храната и леглото.

Tito написа:
Аз бих преосмислил носенето на палатка при този график, така тясно обвързан с хижите. Като цяло ми се струва малко небалансиран планът ти - има както лежерни дни като третия и единадесетия така и доста натоварващи като последните четири. Като избор на крайна за деня дестинация бих избягнал по възможност засл. Ботев и х.Грамадлива и бих предпочел туристическата спалня на върха или хижите Химик или Предела на Хаинбоаз.


Палатката и чувала предпочитам да ги нося и да съм спокоен че имам къде да спя без значение къде съм и колко място има в най-близката хижа. Последните четири дни съм ги подбрал така защото гледам че всички ги минават по същия начин, пък и по равно ходя сравнително бързо.

Иначе какво им е на заслон Ботев и Грамадлива, че да трябва да се избягват? А хижа Химик въобще работи ли? За нея така и не намерих телефон или информация.

_________________
Well I came upon a man at the top of a hill
Called himself the savior of the human race
Said he come to save the world from destruction and pain
But I said how can you save the world from itself?
Пон Юли 02, 2018 5:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
След 500км зад гърба равното си е чист баир Wink

Заслон Ботев е малко руска рулетка с местата и отношението на домакините. Я ги има, я не. Докато спалнята на върха събира само добри отзиви. Грамадлива до колкото знам също не е от най-надеждните откъм функциониране хижи, но може и да греша. Просто е много оскъдна информацията за нея. За Химик съм чел, че предлага отлични условия на цената на стандартна хижа, но и за нея не се чува много.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Пон Юли 02, 2018 6:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DimSimeonov



Регистриран на: 14 Юли 2014
Мнения: 76
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Химик също е руска рулетка. На Хаимбоаз телефона който е даден е на много бивш хижар и той ми каза, че от две години не е там. По информация от друго място там сега не може да се спи. Новия стопанин не се занимавал с настаняване, а само с кръчмата.
Една молба: Ако осъществиш връзка с някой на Предел сподели я тук и някакво инфо изобщо за там.
Като държиш на легло на Риш има нова възможност за спане. Къщи за гости "Хан Крум". Написах за тях днес(02.07) във темата къде е подслонът.
Пон Юли 02, 2018 9:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Аз преди две години спах на Ски-база Грамадлива, сега не знам какво е положениета с нея.

_________________
Добрата преценка се дължи на опита, а той - на лошата преценка.
Пон Юли 02, 2018 10:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 3 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov