ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
заслон Тевно Езеро, Малък Полежан, Стражите, ТБ връх Мочара?

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
заслон Тевно Езеро, Малък Полежан, Стражите, ТБ връх Мочара?
Автор Съобщение
JimBoj



Регистриран на: 21 Юли 2009
Мнения: 157

Мнение заслон Тевно Езеро, Малък Полежан, Стражите, ТБ връх Мочара? Отговорете с цитат
Някой ходил ли е от заслон Тевно Езеро, през Джангала, Джангалска порта, връх Малък Полежан, връх Стражите, връх Десилица до Туристическа база Мочара?

На ясно съм за това, че това не е лесен маршрут, знам за гребена на Джангала, знам и за мърдащите камъни на малък Полежан, чувал съм за връх Стражите и особено за голямата Стража..., но все пак колко ли и приблизителното време за извършването на това приключение ?? : )Smile Става ли за дълъг летен ден
Сря Май 16, 2018 2:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
Става, но ще се изкъртите от ходене.

Имам една-две бележки по маршрута:

1. в. Дженгал (Момини двори) можете да си го спестите, подсичайки отдолу.
2. Отсечката от главното било при Валявишки циркус, докъм тъй наречения Малък Полежан, ще ви бъде най-тегава.
3. След Стражата в посока в. Каймакчал трябва да се отделите по реброто към в. Десилица (помислете дали да не си спестите Десилица).
4. Ще трябва да слезете до малкото езерце на СЗ от Десилица и оттам да гоните най-горното Плеше езеро. Имайте предвид, че дадената натам пътека е само от пирамиди и е доста тегава за ходене.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Май 16, 2018 3:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
JimBoj



Регистриран на: 21 Юли 2009
Мнения: 157

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря, за бързия и точен отговор. Respect Respect


Аз лично преди три години на ски съкратих наполовина връзките в лявото си коляно. Е Доктор Василев като истински вълшебник ги върза прекрасно, но все пак което е божия направия трудно има човешка поправия Smile
Та въздържам се от изкъртвания Smile

Част от групата, обаче имат силни амбиции и мога да ги пусна да си трошат краката по камъняка на Полежан и Стражите Smile

разбирам, че не е лошо да имат готовност да нощуват по езерцата около Десилица , ако се решат ще ви въоръжа с дъртия Гармин + телефон.. става идеална, комбинация Smile Alcohol
Пет Май 18, 2018 11:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
JimBoj написа:

разбирам, че не е лошо да имат готовност да нощуват по езерцата около Десилица , ако се решат ще ви въоръжа с дъртия Гармин + телефон.. става идеална, комбинация Smile Alcohol


Точно там ще трябва да се въоръжат с други предмети предвид тлъстите мечки, които обитават района.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Май 20, 2018 8:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
JimBoj



Регистриран на: 21 Юли 2009
Мнения: 157

Мнение Отговорете с цитат
Surprised Capitulate ами памперси, явно ще им трябват HarHar ли масажно легло, нали преди време една Баба Меца направи масаж на един човек около хижа Триглав в Стара Планина и до колкото знам при аварийното изтегляне от ситуацията той се наранил повече от колкото при масажа Smile
Сря Юни 20, 2018 3:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov