Уеб базираната версия на BGMountains, както и останалите слоеве с геореферирани карти и снимки, вече са достъпни през обновен интерфейс на обичайните места:
Съществена новост е адресирането на различните слоеве през URI-то, което позволява използването на връзки към конкретни слоеве. Има и множество други полезни промени.
Обновена е и версията на OpenLayers библиотеката.
Голяма благодарност към Емил Тодоров и Даниел (Дани), разработили новия интерфейс!
_________________ "Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar." -- Antonio Machado
Пон Юли 02, 2018 6:08 pm
NorthBridge
Регистриран на: 12 Авг 2017 Мнения: 67
Няколко забележки:
- липсва възможността да се измери разстояние от точка до точка (пак има опция за чертаене на път, но липсва прозорчето и табелите с разстоянието)
- липсва линк към легендата (преди беше долу вдясно)
- слоят Tourist Map поне при мен изкарва tiles с надпис на чешки "Pro toto priblizeni nemame k dispozici mapovy podklad"
Иначе - браво и благодарности за труда.
_________________ Well I came upon a man at the top of a hill
Called himself the savior of the human race
Said he come to save the world from destruction and pain
But I said how can you save the world from itself?
ETK 1:5000 слоят е обновен. Поправени са забелязаните до този момент грешки и е подобрено качеството. Преди тези промени общият обем на слоя беше около 34 GB, сега е 160 GB.
_________________ "Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar." -- Antonio Machado
Измерването на разстояния и площи отново е достъпно благодарение на NorthBridge. Сърдечно му благодаря!
_________________ "Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar." -- Antonio Machado
Сря Юли 04, 2018 1:01 am
ivailo.hr
Регистриран на: 22 Мар 2010 Мнения: 1355 Местожителство: София
Каква е функцията на слоя Hiking, който се появи отскоро? Гледам, че някои от маркираните трасета на картата при активен слой Hiking се виждат още на ниво (2 км. мерна линия долу вляво), което е безспорно удобство.
Слоят вероятно е от външен източник, а не е към BG Mountains.
От друга страна има и такива случаи: това е това, а то не е изцяло по маркирания маршрут, въпреки, че носи точно неговото име: "Маршрут 3: Пещера Голубовица - вр. Черковата - пещера Надарска - с. Могилица". Та май се оказва, че не само маркирани туристически маршрути са включени в Hiking.
Чет Юли 05, 2018 9:53 pm
dido
Регистриран на: 03 Яну 2007 Мнения: 6375
Това е проба за овърлеи - наслагване на прости слоеве върху базовия. Така можем да сложим примерно Е-тата и паркове/резервати.
_________________ Бутам след осмата бира
Чет Юли 05, 2018 10:04 pm
TheGrave
Регистриран на: 09 Дек 2008 Мнения: 92
GPS координати
Не виждам да е дискутирано преди за уеб версията - по GPS координати дирене може ли? Пробвах в десетичен формат със и без N/E префикси, с празно място между ширина и дължина, със запетая и без празно място...Единствено ми дава най-близкото населено място (или така поне си мисля).
Не виждам да е дискутирано преди за уеб версията - по GPS координати дирене може ли? Пробвах в десетичен формат със и без N/E префикси, с празно място между ширина и дължина, със запетая и без празно място...Единствено ми дава най-близкото населено място (или така поне си мисля).
ol-geocoder библиотеката, която ползваме за търсене, все още не поддържа reverse geocoding. Има такъв feature request от ноември 2016 г., който изглежда все още не е удоволетворен.
Иначе, "търсене" по географски координати и сега е възможно, чрез upload или drag-and-drop на GPX файл, който съдържа точка с търсените координати.
_________________ "Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar." -- Antonio Machado
Пон Юли 09, 2018 1:44 am
tribaleo
Регистриран на: 27 Апр 2015 Мнения: 124 Местожителство: Sofia
Здравейте, всичко наред ли е със сайта, защото немога да го отворя?
Здравейте, всичко наред ли е със сайта, защото немога да го отворя?
Имало е прекъсване с продължителност няколко часа в неделя вечерта. Услугите отново са достъпни.
_________________ "Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar." -- Antonio Machado
Нед Сеп 09, 2018 11:59 pm
taurus
Регистриран на: 08 Юли 2009 Мнения: 204 Местожителство: София
Разгледах картата на Витоша в http://www.kade.si и съм доста впечатлен, както и от опциите за различните слоеве, може да се разглеждат и директно от смартфон.
Имам следните въпроси.
1. Едва ли ще може, тъй като с опцията за измерване на разстояние - по вертикала и хоризонтала дава едно и също разстояние, но...
Има ли опция (поне за някои маршрути, които са трасирани с GPS) - от точка до точка да видиш денивелацията в графичен вид, като графиката по-долу?
- Не успях да разбера (не откривам легендата) - разликата между маркираните маршрути и тези с прекъсната линия (пътеки) каква е?
2. Понеже не винаги може да се разчита на интернет връзка и батерия (а и съм фен на старата школа) - има ли нещо по-актуално на хартия от това издание на Домино (2008), с което разполагам (разгледах я днес и установих, че липсва пар. Св. Иван Рилски... та ми светна лампичката.
_________________ - Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Има ли опция (поне за някои маршрути, които са трасирани с GPS) - от точка до точка да видиш денивелацията в графичен вид, като графиката по-долу?
В момента това е възможно в MapSource или BaseCamp. Обмисляли сме добавяне на подобна функционалност и в онлайн картата, но все още не сме я реализирали. Нещо подобно на това:
Има връзка към нея в долния десен ъгъл на онлайн картата.
На различни нива на приближение в онлайн картата някои обекти (вкл. пътеки) се изобразяват по различен начин.
Ако има допълнителни въпроси след разглеждане на легендата ще се радваме да отговорим.
_________________ "Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar." -- Antonio Machado
Нед Окт 07, 2018 11:35 pm
PKI
Регистриран на: 10 Сеп 2014 Мнения: 3
QMapShack
Здравейте,
отскоро ползвам QMapShack за работа с карти. QMapShack може да използва и онлайн карти, като достъпът до тях се конфигуира с помощта на tms или wtms файл. Възможно ли е Web-базираната версия на картата да бъде "отворена" в QMapShack ? Ако е възможно, какъв трябва да бъде и с какво съдържание, конфигурационният файл за връзка ?
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети