ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на зимно Яке
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на зимно Яке
Автор Съобщение
Jonnie_Walker



Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 94

Мнение Избор на зимно Яке Отговорете с цитат
Моля някой да сподели какви моделчета използва, и какво трябва да се гледа най-вече в едно яке? Остават ми около 5-6 дни и трябва да реша, защото след това отивам да пазарувам.

За момента съм се спрял на това :

http://www.stenata.com/drehi/yaketa/produkti/yake-icepeak

Бях си харесал едно на Ferrino, но незнайно защо изведнъж изчезна от онлайн каталога, а не му запомних и модела. Та разликата между това на Ferrino, и това което сега ви показвам на "Hannah" е, че другото беше с 10лв по-скъпо и имаше "Climatic EXTREME 2L" , вместо два, беше 3L, до колкото разбирам това е двуслойна и трислойна мембрана. Моля за съвет!

_________________
Take the first step and keep walking
Пет Окт 02, 2009 7:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ще го ползваш за ходене нали?
Тогава гледай да е яке само с мембрана. Отделно си купи полар. Има фирми които предлагат якета на които подплатата им се сваля и може да се носи отделно, за мен това си е комбинацията за зимен трекинг. Много често ще ходиш навлякал само една част от якето - горната или долната, сам ще разбереш кога кое да сложиш. А в комбинация получаваш стандартно зимно яке.
За това на което си се спрял Дидо може да каже, той има подобно мисля.
Поздрави.

_________________
Който пие бира не умира!
Пет Окт 02, 2009 11:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
А, да, като моето е. Като гледам аз го пазарих на задрасканата цена, мамка му ... Cool

Якето е добро, особено за тия пари ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Окт 02, 2009 11:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Jonnie_Walker



Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 94

Мнение Отговорете с цитат
Щом ти казваш, че ползваш такова и е добро, значи го взимам и хич се не замислям. Също така и "Bestard Top Mountain II" които ми предложи. Много съм ти благодарен за съветите.

_________________
Take the first step and keep walking
Съб Окт 03, 2009 8:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pssiho



Регистриран на: 31 Юли 2009
Мнения: 31
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Хах....аз като гледам в бедните ми студентски години няма да успея да събера толкоз пари за яке, та се бях замислил за друга комбинация за през зимата в планината. Мисля, че един анураг от средно качество ще ( ми) свърши работа. Януари месец изкачвах Мальовица по тениска и яке( якето беше от Илинци купено преди 4-5 години за 30 лв Very Happy ) та...пълен боклук. Единственото му хубаво беше, че малко или много пазеше от вятъра. А на мен ми трябва точно това - в първите 15-20 минути със суичери/пуловери и т.н, но след това махаш всичко оставаш по тенисак и анураг - и е идеално.
Та...вашия съвет относно това? Smile
Нед Окт 04, 2009 12:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Jonnie_Walker



Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 94

Мнение Отговорете с цитат
Като цяло добре измислено, но аз предпочитам да ми е топличко. Smile палатка

_________________
Take the first step and keep walking
Нед Окт 04, 2009 12:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Хах....аз като гледам в бедните ми студентски години няма да успея да събера толкоз пари за яке, та се бях замислил за друга комбинация за през зимата в планината. Мисля, че един анураг от средно качество ще ( ми) свърши работа. Януари месец изкачвах Мальовица по тениска и яке( якето беше от Илинци купено преди 4-5 години за 30 лв Very Happy ) та...пълен боклук. Единственото му хубаво беше, че малко или много пазеше от вятъра. А на мен ми трябва точно това - в първите 15-20 минути със суичери/пуловери и т.н, но след това махаш всичко оставаш по тенисак и анураг - и е идеално.
Та...вашия съвет относно това? Smile


Съвета ми е: Дерзай.
Най-важно е желанието. Аз също не съм от добре екипираните. И с мижава екипировка последните три зими обиколих нашите планини и върхове, а лятото - Алпите, Елбрус и т.н.
Искам да кажа, че безпаричието /или ограничения бюджет/ не бива да те спира и ако желанието ти е голямо, ще намериш начин.
Поглеждай и в магазините втора ръка - там често има добри попадения. Няма срамно, че се водят магазини втора употреба /дори често там има чисто нови дрехи/. Много хора ги е срам да си кажат, но са редовни клиенти на тези магазини.
Ако наистина държиш да си марков и последен писък на модата /екипировката/ - лошо няма, разбира се, стига да можеш да си го позволиш.
Най-важното в зимната планина е да не ти мързнат крайниците - пръстите на краката и ръцете. И ако се в постоянно движение, не е нужно да си навлечен.
Жалко е да си въоръжен до зъби, а да не използваш пълноценно добрата си екипировка. Понеже знам и за такива примери.. Wink

По-здрави...и до-скитане.. Cool

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Нед Окт 04, 2009 4:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Същото е ако пътуваш 1000 км. с кола. С Корса или с Омега. И в двата случая ще пристигнеш до целта, при равни други условия. Разликата е в подробностите - комфорт, удоволствие от шофирането, физическо състояние след пристигане до местоназначението, време за възстановяване от пътуването и др нюанси.

Но както казва Никси - "човекът е човек когато е на път" Very Happy
Най-вече горе.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Нед Окт 04, 2009 6:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slavei



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 261

Мнение Отговорете с цитат
risto_turisto написа:
Същото е ако пътуваш 1000 км. с кола. С Корса или с Омега. И в двата случая ще пристигнеш до целта, при равни други условия. Разликата е в подробностите - комфорт, удоволствие от шофирането, физическо състояние след пристигане до местоназначението, време за възстановяване от пътуването и др нюанси.

Но както казва Никси - "човекът е човек когато е на път" Very Happy
Най-вече горе.


@risto_turisto Именно Smile

@Pssiho Не винаги времето е хубаво за да ходиш по тениска. Тя по-голяма част от екипировката се ползва именно при лошо време. Може да ти потрябва, ама може и да не ти потрябва. Но когато ти потрябва, ще разбереш нуждата от хубава екипировка.


http://befsa.com/?q=node/view/6200
Пет Окт 16, 2009 10:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pssiho



Регистриран на: 31 Юли 2009
Мнения: 31
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Доста полезен линк Smile Благодаря.
Пон Ное 02, 2009 11:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
avitohol



Регистриран на: 26 Яну 2009
Мнения: 6
Местожителство: София

Мнение яке MARVEL X Отговорете с цитат
Здравейте,

бих искал да питам за мнения за продуктите на HANNAH. Харесал съм едно яке MARVEL X, което се предлага в магазин MAKALUSPORT - http://www.makalusport.com/index.php?code=1&pid=211

Предварително благодаря,
Сря Яну 13, 2010 12:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Това яке е мисля най-доброто от гамата на hannah. Аз нося по-долния модел и генерално съм доволен. А, провери дали не са спестили мембрана на ръкавите ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Яну 13, 2010 1:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
avitohol



Регистриран на: 26 Яну 2009
Мнения: 6
Местожителство: София

Мнение яке HANNAH Отговорете с цитат
гледах едно яке в магазин ekipirovka http://www.ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=556, но не знам доколко цената е надута.
Сря Яну 13, 2010 1:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мурзилка



Регистриран на: 07 Дек 2009
Мнения: 14

Мнение Отговорете с цитат
Niksi написа:


Съвета ми е: Дерзай.
Най-важно е желанието. Аз също не съм от добре екипираните. И с мижава екипировка последните три зими обиколих нашите планини и върхове, а лятото - Алпите, Елбрус и т.н.
Искам да кажа, че безпаричието /или ограничения бюджет/ не бива да те спира и ако желанието ти е голямо, ще намериш начин.
Жалко е да си въоръжен до зъби, а да не използваш пълноценно добрата си екипировка. Понеже знам и за такива примери.. Wink

По-здрави...и до-скитане.. Cool


Колко истина има в тия думи. Всички ние, съвременните любители на планината колко сме се изнежили - мамути, бестардове, ласпортива, патагония... Мисля си за пионерите, българските и чуждите. Като съм чел и слушал българите какви са ги творили само преди 40-50 год. Изнежили сме се. А Нансен, Амундсен, Скот, Шекълтън, какво да кажем за тях. И те са хора и те имат физиологично същия организъм като нас. Правили са неща, които ние дори неможе да сънуваме. И то как, с каква екипировка. Ами Херман Бул, Мелъри, Ървин..., да, изнежено поколение сме. Се ни е студено, мембраната ни не била качествена. Раницата не не била удобна, обувките не са качествени... А е важно единствено желанието. Ако го имаш, имаш всичко.
Имам един колега. Екипировката му е за 10 000 бинки. Качвал се е до Черни връх веднъж зимата и ми наду главата - герой. Това по повод имането и неизползването.
Якета има. На всякакви пари. Знам магазин за екипировка в Бг, в който продават Мамут за 90 кинта. Прави си изводите. Как ти звучи, от собственика - "Плата е един и същ, ся дали пише Мамут или Нордфейс е се едно". Ако ти го пусне на 600 ти гарантирам, че разлика няма да направиш на прима виста, особено ако не разбираш.
Сря Яну 13, 2010 2:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hobbit



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
Виждам, че темата е стара, но използвам възможността да похваля якетата на Trimm, мисля че ги продават в Екипировка. От една година имам такова, не мога да цитирам характеристиките, те им се различават от модел до модел. Моето конкретно е с отделяща се подплата. Нося го и през зимата, и през хладните вечери в останалите сезони. Без да е "луксозно" топли, проветрява и спира вятъра. Супер е. Хубавото е, че в края на миналата зима бяха направили много добро намаление, и взехме още едно за без пари. Това в БГ магазините за туристически стоки е рядко попадение. Дано не е прозвучало като реклама от моя страна, пиша с най-искрени чувстваSmile)))
Сря Яну 13, 2010 2:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Страница 1 от 9

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov