ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Храните, които ядем
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 15, 16, 17

Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Храните, които ядем
Автор Съобщение
vedrin

Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
В Гърция по принцип няма охраняеми плажове, или поне аз не съм попадал на такъв. Smile

Пон Юли 02, 2018 9:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel

Има и охраняеми, но в Халкидики са много малко на двата по-диви ръкава - Ситония и Атон. Повечето охраняеми плажове в Гърция са по островите и Крит, където е основният туристопоток от летищата . Спасителите взимат около 800 евра, зимата 5 месеца се пишат на помощи, имам познат грък работи така. Но за Гърция това е малко, съчетават с даване на нещо на плажа под наем - лодки, джетове, сърфове.
Специално Халкидики, е далече от големите летища и затова разчитат на основно на балканци да почиват там. До 1990 година е било напълно неразвито. Има много плажове, които както казват византийците са неорганизирани - няма достатъчно хора на плажа, заради които си заслужава да се отвори кафене с чадъри , кантина му казват . Рядко има охраняеми плажове и това е чаровността , все едно си в Созопол през 70-те години . В околностите на Йерисос - Неа Рода, с около големи 10 плажа наоколо само на градският в Йерисос има 2 - 3 поста, а спасител видях само на единия.
Морето в Гърция няма такива коварни течения, а и пияници не се виждат - всеки влиза на своя отговорност.
Даже и на организираните плажовете със спасители и кафенета , има още повече хора придружени от кучета.

Пон Юли 02, 2018 12:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
joy_boy

Благодаря за разясненията. Просто това за кучето ми се стори неоснователен аргумент.
Пон Юли 02, 2018 11:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel

joy_boy написа:
Благодаря за разясненията. Просто това за кучето ми се стори неоснователен аргумент.

Може би нямаш куче. Дара един път само я оставихме, на хотел за кучета за 10 дни, уж всичко беше наред - взимам я, отслабнала та ребрата й се броеха, нямаше сили даже да ни се зарадва. От мъка не е хапнало нищо май .... оттогава не я оставям никъде. Кучето е чиста душа, много по-наранима от хората - и то му е кеф да пътува, зяпа, души, плува и др., но иска да е заедно с поне един от любимите си хора. Та заради Дара е аргумент №1. В Гърция никой не ти иска пари за кучето, а за Дара си имаше и малка стаичка - предверие в апартамента, с легло, шкафчета за вещите и играчките му, чешма с маркуч за миене на лапите. 2/3 от почиващите на това място са с кучета.

Вто Юли 03, 2018 2:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
joy_boy

Тука позна, нямам куче.
Но постоянно виждам хора с кучета по нашите "организирани" плажове във Варна и по "неорганизираните" наоколо. Затова и ми се стори несъстоятелен аргумента "в България на плаж с куче не може", и то при положение че в Гърция ходиш на някакви пусти плажове, дето и да е забранено няма кой да ти направи проблем. Както и да е, извинявам се още веднъж за офтопика, нищо лично Smile. Сигурен съм, че в Гърция е чудесно и за хора и за кучета.
Вто Юли 03, 2018 7:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
Страница 17 от 17

Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

Вземи рекламен банер   

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.