ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Вихрен или Кутело?
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Вихрен или Кутело?
Автор Съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
isi написа:
Здравейте, за да не отварям новатема, бихте ли споделили мнение по следното питане. В неделя на 15.07 искам да изкачим Кутело. И се чудя от х. Вихрен или х. Бъндерица е по -бързо. Мин година минахме Кончето от х. Вихрен, така че пътя ми е познат от тази страна. Работа е, че трябва да се върнем в Сф по-рано и затова търся по-бързия път. Не планувам слизане до Кончето, въпреки че мнг ми се иска. И знаете ли дали има още сняг по пътя


Като разстояние е горе долу едно и също, но от х. Вихрен се качва по-малко денивелация. Обаче само при условие, че ви допуснат с автомобил до хижата. След 08.30 ч май трябва да оставите колата на паркинга до къмпинга и тогава ще е по-добре от х. Бъндерица да тръгнете.
Чет Юли 12, 2018 1:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
isi



Регистриран на: 09 Май 2012
Мнения: 51
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
О аз възнамерявам в 6 часа да съм стартирала. Пък и от петък вечер ще спим на х. Бъндерица. А има ли някаква немаркирана пътека за Кутело, която да започва преди Премката, долу от заслон Казана нещо?
Чет Юли 12, 2018 2:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
isi написа:
О аз възнамерявам в 6 часа да съм стартирала. Пък и от петък вечер ще спим на х. Бъндерица. А има ли някаква немаркирана пътека за Кутело, която да започва преди Премката, долу от заслон Казана нещо?

Пътечка има, започва добре в северна посока от заслона, но само 100-тина метра след това приключва. Има и еделвайси.

Ето малко снимки, ако ще са полезни: https://photos.app.goo.gl/M3qGRTho8tDy4z596

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Юли 12, 2018 4:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение Отговорете с цитат
Щом ще спите на Бъндерица, качете се от там. Да - 100м. в повече денивелация, но ще бъде разнообразие (не сте го минавали явно, в Казаните е зелено и красиво) и няма да се занимавате с коли до х.Вихрен, което за мен е изнервящо. От заслон Казане се качете право нагоре както е писал Стефан, трябва да стигнете ръба, там вече започва отчетлива пътечка, вижда се на Гугъл, стръмното е до ръба и пътечката, но е наистина много стръмен тревно-каменен склон, изисква внимание. После слезте през Премката, смятам, че ще е по-бързо. И може да се тръгне и преди 6ч. на челник, ако много бързате, дневна светлина ще ви трябва след заслона.
И един "дисклеймър", понеже четат всякакви хора - качването от заслона не е за начинаещи.
Чет Юли 12, 2018 5:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение От опит Отговорете с цитат
Isi, преди три години се качихме на Кутело от заслона право нагоре. Наклонът е доста голям, вероятно 45 градуса, но го изкачихме, макар и с малки деца. За съжаление не видяхме никакви еделвайси. Чак после в лични писма с Ведрин разбрах откъде е трябвало да минем. Писмата обаче са се изтрили и е останал само цитат от тях:

Към Кутело

Ако го попитате, сигурно ще получите и карта.

Имам известни съмнения за удоволствието от слизането към Бъндерица. Заради дългия участък с остър чакъл ни се подбиха краката. Тогава си помислих, че по-приятно ще е да се отклоним към хижа "Вихрен" и оттам по пряката пътека през гората към хижа "Бъндерица". И двете пътеки са съвсем полегати и затова разликата в дължината не се усеща. Може и да греша.
Чет Юли 12, 2018 6:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
isi



Регистриран на: 09 Май 2012
Мнения: 51
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
И аз клоня през х. Бъндерица, за да е различно. Иначе на самия заслон има еделвайс. Миналата година идвайки от Премката минахме през заслона от любопитство и буквално щях да го настъпя Smile дано тази година ако мина, да е там. Тогава забравих да го оградя с камъни поне, за да се открои
Чет Юли 12, 2018 7:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Сакън! Отговорете с цитат
Не го откроявайте еделвайса, ами ако можете, го скрийте! Минават всякакви... Cool И приятна разходка! Пътеката от "Бъндерица" е чудесна като изглед - скали, стари дървета... Само слизането по чакъла е досадно.
Чет Юли 12, 2018 8:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
isi



Регистриран на: 09 Май 2012
Мнения: 51
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
http://www.photovitan.com/blog/archives/707
Можете ли да погледнете 21-ва снимка. Там по билото на Кутело се вижда път. Него трябва да търсим и по него да се качим до билото на върха[/img][url][/url]
Чет Юли 12, 2018 10:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
isi написа:
http://www.photovitan.com/blog/archives/707
Можете ли да погледнете 21-ва снимка. Там по билото на Кутело се вижда път. Него трябва да търсим и по него да се качим до билото на върха[/img][url][/url]

Това е илюзия - няма никакъв път. Теренът е каменисто-тревист. Ето за какво става въпрос:



Ето още мои снимки от заслон "Казана" до връх Кутело, но не ги гледай, ако не искаш да си развалиш изненадата. Wink

Pirin - 10-12.07.2015g.- Bander.-Koncheto-Koteshkia rid-Dunino kuche-K.chal-B.-7for.sreshta(otStef

Успех!

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!


Последната промяна е направена от stefan_iliev38 на Пет Юли 13, 2018 12:11 am; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Юли 12, 2018 11:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Ето и нашите снимки Отговорете с цитат
Може би ще дадат някаква допълнителна представа за терена:

Към Кутело

Абе, давайте нагоре - каквото и да ви се каже, няма да е така! Very Happy
Пет Юли 13, 2018 12:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Ако наистина ще тръгвате много рано, излезте през Бъндерица, от там, като стигнете заслона на казана, тръгнете надясно по реброто, което Стефчо ви е дал на снимка. Като изкачите Кутела, може да идете чак до Кончето, където да слезете по долната подсичаща пътека и от там - към Вихрен, който като изкачите, ще слезете от към х.Вихрен и надолу към Бъндерица, за да затворите кръга, така няма да се връщате по нито един участък от пътя, а ще направите пълен кръг.
Пет Юли 13, 2018 7:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Добавка Отговорете с цитат
Малка добавка към маршрута на Владоф. От хижа "Вихрен" в никой случай не слизайте по шосето, а хванете пряката пътека, която започва веднага под хижата. Тя излиза на шосето при чешма. След малко е Байкушевата мура, а от нея отново може да продължите по приятна пътека през гората, която ще ви изведе директно над бунгалата до "Бъндерица".
Пет Юли 13, 2018 9:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
isi



Регистриран на: 09 Май 2012
Мнения: 51
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Ох ако успея и Вихрен , ще е голямо щастие Smile него съм го качвала през Кабата. Ходили сме до Кончето през подсичащата, също и до х. Вихрен от къмпинга. Изобщо районът ми е много добре познат Smile честно казано хич нямам интерес да мина подсичането на Кутело, защото за мен то е мнг по-опасно от самото Конче. Пък и като сложиш целия народ в неделя, но вижте да кача Вихрен по стръмната стена, ми е мечта Smile в събота ще загреем с Тодорка и живот и здраве Кутелото Smile
Пет Юли 13, 2018 12:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov