ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Приложение за Android освен Orux maps?
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Приложение за Android освен Orux maps?
Автор Съобщение
wing70



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 10

Мнение Приложение за Android освен Orux maps? Отговорете с цитат
Има ли някое по леко и опростено,на което може да се качи планинарската карта или оф-роуд картата на България?
Чет Юли 19, 2018 10:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
Лично мнение - по-просто от орукса няма... Еле пък да чете гармински карти...

Иначе тествайте maps.me, тегли си картите (две са за БГ) и работи офлайн... Но орукса и картата bgmountains нямат аналог...
Чет Юли 19, 2018 11:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Soviet Military Maps Pro Отговорете с цитат
Привет , от 10тина години ползвам това:

Soviet Military Maps Pro

До миналата седмица , не знаех ,че може да добавяш допълнителни карти от tile servers,
Писах едно ПМ на vedrin за да се ориентирам в "схемите" и работата тръгна.


Map settings


Select Map work


Cache work


Картата се кешира без проблеми и се ползва offline , онлайн версията на картата.
Работи доста по бързо от орукса , като се има предвид ,че не борави с един файл а с тайлове.


Недостатък /ако изобщо е / е ,че версията която го поддържа е платена ~15лв беше някъде

Предполагам по подобен начин , могат да се вкара всички карти от kade.si

Поздрави

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Сря Мар 13, 2019 9:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: Soviet Military Maps Pro Отговорете с цитат
Psychosapiens написа:
...
Soviet Military Maps Pro
...
Недостатък /ако изобщо е / е ,че версията която го поддържа е платена ~15лв беше някъде
...

25.99лв. в момента...

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Нед Ное 17, 2019 2:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Любомир Илиев



Регистриран на: 19 Окт 2015
Мнения: 126
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Напоследък все повече хора ползват Locus Map Pro.
Какви са предимствата и недостатъците на Locus Map Pro спрямо Oruxmaps и кое от двете приложения работи с BGMountains.IMG (за директен ъплоуд в гарминския приемник) с по-малък разход на батерия?.
Пет Яну 24, 2020 11:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
icpart



Регистриран на: 02 Яну 2012
Мнения: 119
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Любомир Илиев написа:
Напоследък все повече хора ползват Locus Map Pro.
Какви са предимствата и недостатъците на Locus Map Pro спрямо Oruxmaps и кое от двете приложения работи с BGMountains.IMG (за директен ъплоуд в гарминския приемник) с по-малък разход на батерия?.

Аз съм активен потребител на ЛокусМап още от създаването на приложението. Лично за мен то е в пъти по-добро от Оруксмапс. Много по интуитивно ми е някак си разположението на менюто и функции. Редактора за тракове и маршрути е в пъти по лесен за боравене можеш да си чертаеш точки с докосване, имаш функция да ти показва времето на дадена локация и допълнителни плъгини към приложението от трети разработчици. Не лоша базова функционалност за смарт часовници базирани на Тизен и WearOS. Макар че разработката за тях временно да е спряла поради напускането на екипа на един от разработчиците които се е занимавал с тях. Но има шанс да продължи поддръжката и развитие за Тизен. За Гармин отдавна има поддръжка която така и си остана бета. БГМаунтинс се чете но тъй като Локусмап не поддържа цветовата схема на гарминския typ файл то полигони и друга векторна информация си излиза в стандартните за Гармин цветове и икони. Но бъдещето на БГМаунтинс за Андроид е картата в mapsforge варианта тук: http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=13310
Без това Гарминската карта в Орукса изглежда ужасно претруфена особено на по-голям мащаб. За мен е доста трудно четима ако я сравня с това как се вижда в Гармин приемник.
Предимството на Орукса е че голяма част от основната му функционалност е безплатна. Е има и платен вариант но той не се различава съществено от безплатния. Другото е че поддържа 3D изобразяване на картата докато в ЛокусМап се ползва само 3D изобразяване със светлосенки на релефа. За мен лично винаги втория вариант в комбинация с изолиниите по картата ми е бил предостатъчен да за визуализация и преценка на релефа и 3D то е ала бала, даже на моя Гаримн Монтана имам такава функция но никога не съм я ползвал тъй като е безсмислена. Е може и да разочаровам някой но ЛокусПро сигурно по някое време ще му спре разработката тъй като вече се прави нова вариант на приложението което ще бъде най-вероятно с годишен абонамент, но той е още в бета стадий. Но и така да е който си е закупил Про версията ще получава ъпдейти поне за фиксиране на разни бъгове.
Вто Май 19, 2020 7:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
angrybird



Регистриран на: 02 Авг 2020
Мнения: 1
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз ползвам ViewRanger. Доста просто е за ползване, Premium версията поддържа офлайн карти. Можеш да си чертаеш маршрути онлайн, както и да импортираш такива в GPX формат.
Нед Авг 02, 2020 1:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
haio



Регистриран на: 01 Юни 2016
Мнения: 26

Мнение Отговорете с цитат
Можете ли да кажете накратко дали приложенията Alltrails и Pocket Earth Offline Maps имат някакво предимство спрямо Oruxmaps и дали заклетите и опитни планинари в Бг използват някое от тях?
А какво е вашето мнение за платената глезотийка PeakFinder - приложение, което като насочиш камерата към върховете ти казва кой връх кое е името му и на какво разстояние се пада от теб? Несъмнено можеш да си свършиш сам тази работа, като погледнеш картата и компаса на oruxmaps, но сигурно трябва малко да се понапънеш.
Съб Дек 19, 2020 4:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
haio написа:
А какво е вашето мнение за платената глезотийка PeakFinder - приложение, което като насочиш камерата към върховете ти казва кой връх кое е името му и на какво разстояние се пада от теб? Несъмнено можеш да си свършиш сам тази работа, като погледнеш картата и компаса на oruxmaps, но сигурно трябва малко да се понапънеш.


PeakFinder е чудесно приложение, с което да разбереш околния пейзаж до ниво, което е недостижимо откъм бързина и подробност с никое друго средство (от моя гледна точка). Затова си заслужава напълно парите. А ако не искаш да подкрепиш разработчиците му и/или част от парите ти да отидат в гугъл, можеш да го намериш и безплатно (без опция за ъпдейт) в мрежата и да си го инсталираш ръчно, ако телефона ти и неговия софтуер позволяват...
Пон Дек 21, 2020 3:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NuclearWinter



Регистриран на: 24 Юли 2015
Мнения: 94
Местожителство: ГА701

Мнение Отговорете с цитат
PeakFinder си го имам платено.
За навигация, платено, ползвам Locus Maps

_________________
Който го е страх от гората да не ходи при мечките!
ДА! На АЕЦ Белене.
Вто Дек 22, 2020 2:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
На телефона съм си инсталирал приложението Windy Maps:

https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.seznam.windymaps

Това е познатата ни карта Tourist Map от kade.si (използва картата на Open Street Maps):

https://www.kade.si/index.html#tm=7/2800856.58/5238310.57/0

След като я инсталираш на телефона, после можеш да си свалиш офлайн карти за всички държави по света.

Външният облик на картата е много приятен за окото и ориентирането е много лесно, особено ако си в чужбина.

Освен това при маркиране на обект можеш да видиш допълнителна онлайн информация за него - снимки, телефон, уебсайт...

Предимство спрямо OruxMaps е опростеният дизайн. Недостатък – опростеният дизайн, няма толкова функции като OruxMaps.

За приложението PeakFinder няма какво да говорим – бих казал, че е задължително. Вече дали ще платиш за него е друг въпрос.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Дек 22, 2020 4:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
haio



Регистриран на: 01 Юни 2016
Мнения: 26

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за отговорите.
Можете ли да кажете дали на Locus Maps Pro може изобщо да се инсталира BGMountains? Или на Locusa се използва като офлайн карта OpenStreetMap?

Доколкото разбирам, голямото предимство на Locus-a спрямо Orux-a e ,когато чертаеш маршрут и си на теренни условия, и това , че има готови бутончета да ти показват времето. Това е подходящо, за експерт-планинари, които правят дву-седмични преходи в екстремни условия и ще решават на място - в палатката, или в хижата, от къде точно ще минат. Т. е. за дълги преходи, при които настъпват промени в метеорологичните условия, пътеките са заснежени и т.н. и трябва да си динамичен.
Ако правиш кратки еднодневни разходки, при хубаво време, можеш да си начертаеш два варианта за трака на настолния компютър у дома, чрез BaseCamp (примерно), както и да се информираш за времето от Синоптик ( примерно).
Съб Яну 02, 2021 5:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aliosha77



Регистриран на: 31 Дек 2019
Мнения: 191

Мнение Отговорете с цитат
icpart написа:
Аз съм активен потребител на ЛокусМап още от създаването на приложението.


А Локус Мап може ли да работи офлайн?
На мен също ми е доста по-прегледно. Даже съм бил на места, където в Локуса има дадена пътека, а в Орукса я няма...
Но големият недостатък е, че ми иска постоянна интернет връзка. Или може би пропускам нещо? Smile
Вто Яну 05, 2021 11:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
haio



Регистриран на: 01 Юни 2016
Мнения: 26

Мнение Отговорете с цитат
aliosha77 написа:
icpart написа:
Аз съм активен потребител на ЛокусМап още от създаването на приложението.


А Локус Мап може ли да работи офлайн?
На мен също ми е доста по-прегледно. Даже съм бил на места, където в Локуса има дадена пътека, а в Орукса я няма...
Но големият недостатък е, че ми иска постоянна интернет връзка. Или може би пропускам нещо? Smile

Порових се малко и намерих отговори на тези въпроси. Locus Map има безплатна версия - Locus Map Free: https://play.google.com/store/apps/details?id=menion.android.locus&hl=bg&gl=US
На нея може да се инсталира BGMountains и да се работи офлайн. Цветовете и графиката, обаче са малко неприятни спрямо BGMountains в Oruxmaps.

С малко ровене намерих още една полезна опция на Oruxmaps, за която не знаех. Имало начин човек да си изтегли дял от OpenStreetMap - картата с отворен код, на която има нанесени много маршрути и пътеки. Правиш си правоъгълник със сегмента от картата, който ти трябва и се тегли. Записва се в телефона и където ти трябва - ползваш си го офлайн. Ето тук има описание как се прави: http://bghiking.weebly.com/105310721074108010751072109410801103-1089-android.html
В Open Street Map няма толкова много маршрути, като в BGMountains, но ми се е случвало, макар и рядко, да попадам на пътеки, които ги има в OPenStreetMAP , а ги няма в BGMountains
Вто Яну 05, 2021 1:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aleksrobert



Регистриран на: 11 Сеп 2021
Мнения: 8

Мнение Отговорете с цитат
Някой пробвал ли е да извърви Ком - Емине използвайки Maps.me и ако да - срещнахте ли някакви спънки?

За тези които не знаят, Maps.me e приложение за Android и iOS, използващо GPS където можете да изтеглите картата на цялата страна и да я използвате офлайн (без интернет) за навигация.

Намерил съм всички хижи (или поне повечето) от Е3 в това приложение. Чудя се дали може да му се разчита на 100% високо из планините, че по света се е случвало да ме губи.
Нед Сеп 12, 2021 11:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov