ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Планиране на 4 дневен маршрут

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Планиране на 4 дневен маршрут
Автор Съобщение
jordankov



Регистриран на: 07 Окт 2017
Мнения: 2
Местожителство: plovdiv

Мнение Планиране на 4 дневен маршрут Отговорете с цитат
Здравейте
Планирам първият си 4 дневен маршрут в Пирин в средата на Август.Групата е камерна,аз и половинката.Опорните точки са нощувките в хижите които вече са уговорени.Маршрута е следният:
1 ден хВихрен-хДемяница(тръгване от хВихрен около обяд) 4.30 мин
2 ден Демяница-Тевно езеро 3 .30
3 ден Тевно езеро -Спано Поле(през Чаирски езера)3.30
4 ден Спано Поле-Синанишка порта-хВихрен 5.30
Имам следните въпроси и ще се радвам по -опитните планинари да ми помогнат
1Ще мога ли да стигна с кола по обяд поне до хБъндерица(делничен ден)?Мога ли да взема някакво разрешително или важат правилата от миналата година-след 9 до Шилигарника?
2 За ден 2 като оставим раниците мисля от Тевно до Дженгал( по пътеката с оранжевите точки),но имам и резервни варианти .До Кралев двор(най-кратко) и до малка Каменица(по - трудно).Някакви други предложения.Чудя се дали да не използвам някой от вариантите за 3 ден сутринта?
3 Нямам Вариант за нещо кратко като пристигнем на Спано поле.Примерно до Башлийски чукар или до Спанополски езера.Как са като времетраене,?
4 За ден 4 реалистично ли е да се качим до вр Синаница.Как е пътеката като трудност от Синанишка порта,и колко време би ни отнело от портата през върха ,хижата и пак на портата за да продължим за хВихрен?

Благодаря Ви предварително!
Съб Юли 28, 2018 8:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
По обяд над Шилиганика вероятно няма да ви пуснат, което обърква всичко. Confused
От Тевно, същия ден, може да се качите на всеки от околните върхове. Само сили да имате.
От з. "Спано поле", същия ден, изкачване е възможно както на Башлийски, така и Спанополски чукар.
В последния ден изкачването на Синаница може да ви дойде в повече. Предвид умората от предните дни. Всичко зависи от физическата ви подготовка. Имайте предвиод, че катеренето от Спанополска река до Синанишка порта е дълго, тегаво и изморително.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Съб Юли 28, 2018 9:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
jordankov



Регистриран на: 07 Окт 2017
Мнения: 2
Местожителство: plovdiv

Мнение Планиране на 4 дневен маршрут Отговорете с цитат
Тогава ще помисля за вариант с колата до Шилигарника,от там автобус който трябва да минава в 13.56 според разписанието.Ок ли е да оставя колата на Шилигарника и колко ще е слизането от хВихрен последният ден 30 мин?
Предложеният вариант за Спанополски чукар по Малка спанополска река ли е?Колко е вероятното времетраене ако се върнем през спанополските езера?
Съб Юли 28, 2018 10:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
О Шилигарника до х "Вихрен" са малко над 4 км, като в участъка от къмпинга до хижата се ползват преките пътеки. Вие си преценете как да го направите.
От Спанополски чукар на югоизток и юг се спуща един рид в посока Малко спано поле. По гърба на същия този рид, от з. "Спано поле", помоему е най-добре да се изкачи върха. А и да се слезе от последния. За колко време ми е трудно да кажа. Много е относително. Всеки сам да си прецени възможностите.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пон Юли 30, 2018 10:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov