ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Дискусия за новия план на НП Пирин 2014-2023г.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Дискусия за новия план на НП Пирин 2014-2023г.
Автор Съобщение
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
Хе-хе, с носталгия си спомням сагата за Скакавица - Джерман. Пак така мъгляви бяха експертните становища. Полиция и военни, едва ли не способстват за построяването... Правителството се кълне в необходимостта и функционалността на деривацията, а година след построяването порои разрушават великото съоръжение. Ех, сякаш нищо ново под слънцето.

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Вто Юли 31, 2018 10:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
В продължение на 10 години Юлен не са плащали екотакса за концесията в Пирин

https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2018/10/25/3333432_v_produljenie_na_10_godini_julen_ne_sa_plashtali/
Пон Окт 29, 2018 1:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rumen radev



Регистриран на: 17 Ное 2013
Мнения: 192

Мнение Отговорете с цитат
https://www.dnes.bg/sofia/2018/12/17/ministri-nishtiat-razvitieto-na-ski-zona-bansko-s-jirardeli.396833
Вто Дек 18, 2018 12:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Със собственика на "Юлен" - като как? Отговорете с цитат
Нали се чудехме кой е собственикът? Е, сега го знаем! Само се питам, що си не купи той част от Алпите, па там да прекроява зоните и да не плаща концесията? Ама тука нали всичко може...
Вто Дек 18, 2018 3:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
rumen radev



Регистриран на: 17 Ное 2013
Мнения: 192

Мнение Отговорете с цитат
Гротеска, която може и да не е добре обмислена като последствия. А участието на трима министри в постановката е нелош пример за водевил. На път са да отвратят и тези, които симпатизират на идеята за разширяване на капацитета.
Вто Дек 18, 2018 9:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3412
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Ами това?

https://bivol.bg/georgius-augusta-yulen.html?fbclid=IwAR39eWim7FcT1UqGyBLXAQQ5QXeD_CRGzzL2pJHCQcO-KDTf8oTWB7BAbB8

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Дек 18, 2018 4:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1692
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Вече не се казва " Прави се на луд.." , а "Прави се на Марк Жирардели"
Сря Дек 19, 2018 10:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
Бойко Борисов от Австрия:

"В Австрия хората изкарват милиарди от туризъм. Имат с пъти, пъти, пъти, пъти повече лифтове, писти и никаква екология. Тук няма ли зелени? Ако нашите зелени дойдат, ще ликвидират целия бранш в Австрия, който има около 30-40% провинции и си изкарват хората хляба от това. Аз съм горд, че България може би има най-силните зелени организации в света. Такива силни организации аз не мога да си представя другаде да ги оставят да съществуват. Но нашите са такива, че успяват. Както виждате, 20 години няма правителство, няма президент, който да намери смелост и кураж и да каже: „Това все пак е едно правилно решение да се развива туризма“, каза още Бойко Борисов.

Ха, коментирайте!
Аз, ако бях млада, щях да кажа: "Не! Никакви лифтове, никакви писти!"
Сега, като съм стара, казвам: "Ех, да можеше една кабинка Тодорка - Вихрен -Кутело!" Crying or Very sad Very Happy
Сря Дек 19, 2018 6:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d_genov



Регистриран на: 30 Яну 2014
Мнения: 263

Мнение Отговорете с цитат
И избутаха на сцената Марк Жирардели
https://www.dnevnik.bg/analizi/2018/12/20/3364002_i_izbutaha_na_scenata_mark_jirardeli/
06:52, 20 дек 18

Цитат:
...

Базовият въпрос: Как е управлявана държавата, ако е вярно, че ски шампионът е започнал да придобива "Юлен" през 2012 г. и финализирал сделката през 2016 г. и никой от управляващите, нито прокуратурата знаеше кой стои зад концесионера в Банско или поне така твърдеше.

След базовия въпрос никнат и конкретните питания:

- Какво става с онова твърдение на премиера Бойко Борисов в отговор на въпрос, че Цеко Минев е собственик на "Юлен" АД. Ако Жирардели казва сега истината, значи Борисов просто не знае? Или са го лъгали? Или е излъгал? Но ако премиерът е държан неинформиран или в заблуда, кой е бил заинтересуван от това? Какъв е този премиер, когото могат да дезинформират, и така ли е управлявана държавата? С премиер, който говори каквото му падне, понеже не знае; или понеже крие истината?

- Но това не е всичко: Марк Жирардели беше представян в медиите като съветник на министъра на туризма Николина Ангелкова още от служебното правителство на Георги Близнашки. Ангелкова знаеше ли, че шампионът вече е придобил концесията или е бил в процес на придобиване, когато ѝ е станал съветник (сега тя започна да твърди, че не й бил съветник, а бил посланик на българския туризъм зад граница през 2014 - 2016) ? Ако не знае кой е човекът, когото е взела за съветник, какъв министър е? А ако знае, защо не е казала на премиера?

А кога ли Цацаров е научил, че Жирардели е собственик

Един от въпросите опира и до главния прокурор, доколкото той стои на върха на властовата пирамида независимо от номинално разделените власти. Стои, в смисъл че ако поиска, може да я срути с едно постановление, а може и да я крепи "в интерес" колкото пожелае, игнорирайки мълчаливо поразиите ѝ.

Та знаеше ли г-н Цацаров, че Марк Жирардели е собственикът, когато неотдавна в "Шоуто на Слави" обяви, че прокуратурата вече е установила кой е, но той - главният прокурор - не можел да се сети в момента. Нормално е да е бил установен собственикът - нали още през март март главният прокурор е разпоредил проверка и е била изискана информация от Вирджинските острови кой стои зад офшорката "Такс сървисиз лимитид", която държала (или държи) най-големия дял в концесионера "Юлен" АД, но се оказа, че не е. Още се чакало информация, обясни после говорителят му.

Премиерът знае едно, главният прокурор не е ясно какво знае и какво не иска да си спомни в ефир. Какво прави правителството по установената от проверка на прокуратурата неправомерно увеличена площ на концесията - никой не казва.


...

Чет Дек 20, 2018 2:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение ВАС реши: Втори лифт на Банско няма да се строи. Отговорете с цитат
Бях се поотчаял, ВАС /Върховния Административен Съд/ ме изненада приятно. При това решението е окончателно - без право на обжалване...
Новината

Trampoline

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Яну 16, 2019 8:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petarpstone



Регистриран на: 21 Дек 2010
Мнения: 182
Местожителство: Провадия

Мнение Отговорете с цитат
Това вече е новина Croc

_________________
ТПД "Орлови скали"
http://www.orloviskali.eu
Сря Яну 16, 2019 8:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Умерена радост Отговорете с цитат
Новината е чудесна, но нека все пак имаме едно на ум, докато министри са Нено Димов, Валери Симеонов, Красен Кралев и Николина Ангелкова. Основно Нено Димов. Валери Смеонов лично ни предупреди, че еуфорията ни е прибързана. Не знам каква ще бъде следващата им стъпка заедно с Цеко Минев, кмета на Банско, Марк Жирардели и тям подобните, но със сигурност те ще измислят нещо. Като начало очаквам да прочета, че Банско е продадено на папата, защо не? Представям си в каква треска сега търсят име на следващата поразия, която само по име да се различава от "втори лифт". Няма да мирясат тия изроди!
Чет Яну 17, 2019 5:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
gerito



Регистриран на: 22 Яну 2019
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
За първи път ВАС да свърши нещо полезно и в името на народа, а не на олигархията.
Вто Яну 22, 2019 4:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3031

Мнение Re: Умерена радост Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Новината е чудесна, но нека все пак имаме едно на ум, … еуфорията ни е прибързана.

Не съм запознат с подробности, но доколкото разбрах е отменен един административен акт, с който се приема нов план за управление на парка. Тъй като плановете по закон са срочни документи, това означава, че трябва да се изготви нов, който … не виждам причина да не може да е и същия... и … да попадне при евентуално обжалване, … на вече подходящ съдебен състав. Като имам наблюдения как работят върховните съдилища, даже си мисля, че това даже може да е нарочен ход на Цеко и пасмина, за да си помислим, че може нещо да се промени в кочината. Съответно ще "поработят" малко, Прасун ще арестува няколко от най-активните активисти да ги "респектират" в кауша /вижте какво се случва с Иванчева, адвокатите и свидетелите по делото с КТБ/, и накрая всички в бяло...
Вто Яну 22, 2019 4:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Абсолютно съм съгласен с Владофф, нещо се мъти и трябва да сме готови, Цеко и Нено да не са си опекли работата не ми се вярва! Rolling Eyes

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Вто Яну 22, 2019 9:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Следваща
Страница 13 от 14

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov