ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
СтаРа Планина 100х24/2018
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
СтаРа Планина 100х24/2018
Автор Съобщение
tanys



Регистриран на: 16 Окт 2017
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, аз съм от София и мисля да се включа. Сама съм, затова моля който е от София и също е решил да ходи, да ми пише на лични, за да се организираме заедно да тръгнем. Благодаря! Smile
Вто Юли 24, 2018 5:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d0n7on1



Регистриран на: 10 Юни 2018
Мнения: 16

Мнение Отговорете с цитат
tanys написа:
Здравейте, аз съм от София и мисля да се включа. Сама съм, затова моля който е от София и също е решил да ходи, да ми пише на лични, за да се организираме заедно да тръгнем. Благодаря! Smile


Аз съм сигурен.... Ама ти знаеш вече...
Вто Юли 24, 2018 9:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maratonec



Регистриран на: 08 Юни 2010
Мнения: 74
Местожителство: Австралия

Мнение Отговорете с цитат
И аз ще се включа тази година в това любимо събитие в любимата част на Балкана. Ще пристигна в Габрово към 11:30-12:00 с автобус от Плевен. Ако някой иска да си поделим таксито до Партизанска Песен да се обади тук или на лични.

_________________
nnikolaev.wordpress.com
Сря Юли 25, 2018 10:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
brammo



Регистриран на: 26 Яну 2013
Мнения: 13
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
maratonec написа:
И аз ще се включа тази година в това любимо събитие в любимата част на Балкана. Ще пристигна в Габрово към 11:30-12:00 с автобус от Плевен. Ако някой иска да си поделим таксито до Партизанска Песен да се обади тук или на лични.


Здравей. Аз и Златко (той е писал по-нагоре) ще тръгнем от Търново с автобус до Габрово и ще пристигнем около 11:30. Може да си поделим такси до Партизанска песен.
Сря Юли 25, 2018 12:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
runbabyrun



Регистриран на: 25 Юли 2018
Мнения: 2
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Бих искала да се включа в някое общо пътуване за четвъртък, за качване.
Не шофирам, но мога да се придвижа до някъде с автобус, влак.
Сря Юли 25, 2018 4:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BUDDY BLACK



Регистриран на: 25 Юли 2018
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
Търся някой, който ще пътува с кола с идеята да се синхронизираме, така че ако я остави на някоя от изходните точки за хижа Мазалат или под хижа Ехо, ние да оставим нашата на другия край на маршрута, за да се превозим взаимно преди и след похода.
Сря Юли 25, 2018 11:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mishonsa



Регистриран на: 26 Юли 2018
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте. Към 16 ч., 16 без нещо ще съм в Габрово. Свързаха ме с такси, което кара до Партизанска песен за 20 лв курса. Ако има други желаещи по това време, да пишат
Чет Юли 26, 2018 8:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d0n7on1



Регистриран на: 10 Юни 2018
Мнения: 16

Мнение Отговорете с цитат
maratonec написа:
И аз ще се включа тази година в това любимо събитие в любимата част на Балкана. Ще пристигна в Габрово към 11:30-12:00 с автобус от Плевен. Ако някой иска да си поделим таксито до Партизанска Песен да се обади тук или на лични.

Може ли телефон?
Чет Юли 26, 2018 10:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
philm



Регистриран на: 06 Сеп 2015
Мнения: 56
Местожителство: София / Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Използвам момента да благорадя на Станислав за страхотното събитие! Respect

Радвам се че бях част от него, макар да стигнах само до Козя Стена!
Пон Юли 30, 2018 8:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Станислав



Регистриран на: 08 Юни 2010
Мнения: 172

Мнение Отговорете с цитат
Мина и тазгодишното издание. Ето я равносметката:






Благодаря от сърце на всички, които взеха участие тази година. Колкото и клиширано да звучи, но за мен беше огромно удоволствие да се срещна отново с всички, които дойдоха на х.Мазалат, с отделни изключения. Имаше дебютанти, които от раз се "врязаха" в челните места, но лично аз не мога да не отбележа своето възхищение от фантастичните резултати на Николай, Боян (SakatOrel), Роман (brammo) и всички останали, които отбелязаха забележителен напредък въпреки трудните атмосферни условия. Искам да привлека внимание и върху Павел Огнемиров Василев от Плевен, който не бяга, но въпреки това поддържа изключително висока средна скорост и на този етап е може би най-бързият пешеходец учствал в проявата.

Благодарности и на хижарите на Мазалат и Ехо за добрите условия, които ни осигуриха. Специално първите, работиха усилено в последните дни специално за да осигурят допълнителни места за нас в новата къщичка. Благодаря ви за положените усилия!

ВАЖНО!!! ОТ ДОГОДИНА ЩЕ ИМА НОВИ УСЛОВИЯ ЗА УЧАСТИЕ. РАЗПРЕДЕЛЕНИЕТО НА МЕСТАТА ЗА УЧАСТИЕ ЩЕ СТАВА НА КВОТЕН ПРИНЦИП И СПОРЕД РАНГА НА ВСЕКИ ДОСЕГАШЕН УЧАСТНИК, НО ЩЕ ИМА И КВОТА ЗА ДЕБЮТАНТИ. МОЛЯ, СЛЕДЕТЕ ТЕМАТА ЗА ПОВЕЧЕ ИНФОРМАЦИЯ.

И накрая нещо под черта. В четвъртък следобед, когато се бяхме събрали на хижа Мазалат преди похода, възнамерявах да Ви запозная с един проект. С група приятели учредихме в началото на годината туристическо дружество „НАСАМ-НАТАМ“ и се заехме активно да обновяваме съществуващата планинска маркировка. Бях планирал да потърся помощ и съдействие от всички участници в похода, но по една или друга причина не успях да го направя. За целта направих Кутия за дарения, която остана на хижа Мазалат. Ако някой прояви интерес и иска да се включи в тази дарителска кампания може да го направи по някой от посочените в линка начини.

Повече по темата има и в настоящия форум, а именно тук. С апела, който е поставен непоследствено до кутията за дарения на х.Мазалат, може да се запознаете тук.

Вашето участие или неучастие в Дарителската кампания на ТД „НАСАМ-НАТАМ“ за набиране на средства за нови табели по никакъв начин не е задължително, препоръчително или обвързващо условие с участието Ви в което й да е досегашно издание на СтаРа Планина 100х24, както и не би следвало да се разглежда като такова условие за участие в следващите издания на похода.


Това е от мен, бъдете здрави и до скоро!
Вто Юли 31, 2018 5:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d0n7on1



Регистриран на: 10 Юни 2018
Мнения: 16

Мнение Отговорете с цитат
Та да се изкажа и аз, първо и най-важно искам да благодаря на Станислав. Перфектна организация, уникален човек!
Аз не успях да финиширам, не защото нямах сили или време, а защото реших да спра с другите на Козя стена...
Първото ми впечатление и разлика от последното ми участие през 2006... Колко много хора са го ударили на рекорди...
После искам да ви изкажа моето възмущение от това, че няма толерантност... Нима времето е по-важно от човек в беда? Не, не е по-важно. Точно поради тази причина аз изостанах и не финиширах... Защото едно от момчетата беше много зле с краката едвам спускаше и се беше притеснил, че ще е сам и ще се изгуби. Аз му обещах, че ще ходя до края с него, но той сам реши да се откаже на Орлово гнездо... Просто никой не обръща внимание на другия, на проблема на другия...

Според мен трябва да се разграничи бегачи от пешеходци, дори ако трябва в различни дни!!!

Живот и здрасе, другия месец, ще го мина наново, за да го завърша и да видя какво време ще направя...

Надявам се за другата година да получа покана, но също се надявам да сме разделени с бегачите... Иначе бих я отказал... Надявам се Станислав да каже какви са плановете му завбъдеще, ако се наложи да се измисли начин още ПЕШЕХОДЦИ, да могат да участват...
Благодаря, още веднъж на Станислав
Вто Юли 31, 2018 9:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Станиславе, поздрави за поредното добре организирано бързо разхождане из Балкана с приятели!

Абе днеска случайно попаднах на някакво писане на Денка из Фейсбуко. Тя е дезориентирана явно нещо, щото говори за състезания, рекорди и прочее. Дали е разбрала, че не участва в състезание?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Юли 31, 2018 10:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
d0n7on1 написа:
Надявам се за другата година да получа покана, но също се надявам да сме разделени с бегачите... Иначе бих я отказал...

Така или иначе бегачите сами се дистанцират още в първите метри след старта и крайна сметка допирните ни точки с тях са се видим и посмеем заедно в хижита, така че не виждам защо трябва да се лишаваме от това удоволствие. Всеки си намира различно предизвикателство в прехода, а що се отнася до заклейменото "гонене на рекорди", там всъщност не седи въпросът до искам, не искам, а предполага много сериозна подготовка и то не месец-два, а цялата предходна година, така че проява на криво разбрана толерантност е да демонстрираме съчувствие към бавните именно чрез залеймяването на труда на по-бързите.

Виж да беше казал "Тия гадове изяждат кебапчетата на Ехо, свършват водата в бойлера и заемат хубавите легла, давай да ги банваме!!!", тогава бих те разбрал, но иначе ... Smile
Сря Авг 01, 2018 6:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
d0n7on1



Регистриран на: 10 Юни 2018
Мнения: 16

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
d0n7on1 написа:
Надявам се за другата година да получа покана, но също се надявам да сме разделени с бегачите... Иначе бих я отказал...

Така или иначе бегачите сами се дистанцират още в първите метри след старта и крайна сметка допирните ни точки с тях са се видим и посмеем заедно в хижита, така че не виждам защо трябва да се лишаваме от това удоволствие. Всеки си намира различно предизвикателство в прехода, а що се отнася до заклейменото "гонене на рекорди", там всъщност не седи въпросът до искам, не искам, а предполага много сериозна подготовка и то не месец-два, а цялата предходна година, така че проява на криво разбрана толерантност е да демонстрираме съчувствие към бавните именно чрез залеймяването на труда на по-бързите.

Виж да беше казал "Тия гадове изяждат кебапчетата на Ехо, свършват водата в бойлера и заемат хубавите легла, давай да ги банваме!!!", тогава бих те разбрал, но иначе ... Smile



Казвам го в друг смисъл, защото лично на мен ми се обадиха 5 човека (туристи) които се отказаха защото имало бегачи, имах впредвид, при вкарване на лимит от 50 човека, та те ще са си само бегачите минимум 50. Аз искам да го виждам с идеята за поход/преход. Голямо уважение към теб и още няколко човека за найстина положените усилия, но не и за тези който карат на химия.
Неможе да сравняваш един човек дошъл като мен 100+кг и 10 кг раница със един човек на химия? Най-малкото аз го казах съвсем сериозно дайте да го направим и зимата този преход, тогава поне химици няма да има Wink

Пс. Неискам да натрапвам собственото си мнение, и бих участвал с удоволствие пак.
Сря Авг 01, 2018 9:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Станислав



Регистриран на: 08 Юни 2010
Мнения: 172

Мнение Отговорете с цитат
Мда, Иван Гърбев го е казал преди мен, че така или иначе бегачите винаги тръгват най-отпред и допирните точки между тях и пешеходците, ако има такива, са само през първите 30 метра, като контакта тогава е изцяло визуален. Е да, и най-накрая на х.Ехо, като се съберем всички финиширали. В този ред на мисли не виждам смисъл, ама никакъв смисъл, поне засега, бегачи и пешеходци да бъдат в различни дни.

По отношение на подготовката и познаването на маршрута - всяка година в анонса и поканата за това мероприятие аз пиша следното:

Цитат:
....... Нека всеки, преди да реши да участва, да направи трезва преценка за себе си и собствените си възможности и опита, който има в подобни начинания........... преминаването на трасето е автономно, без водач/водачи ...........


Но за съжаление, хората не четат или не се замислят дали това мероприятие е лъжица за тяхната уста, действат на принципа "Видяла жабата, че подковават коня и тя вдигнала крака", идват неподготвени и непознаващи маршрута или част от него, подлъгват се по чуждото темпо и затова се получава така, че има участници с крампи и такива, които се страхуват, че ще се загубят и молят други да се движат с тях за да ги използват като водачи. Не е само твоят пример, знам за още един такъв през тази година. Ти, ако си във форма ще получаваш ли крампи? Как ще обясниш на някой, че понеже не си тренирал и ти се схващат краката (пък за капак и не познаваш маршрута), той трябва да върви с теб, с твоето темпо и да те води, че иначе може да се загубиш?! Защо си дошъл тогава?! Нормално ли е да тръгнеш от Мазалат уж за Ехо, а на Юрушката грамада да се откажеш?! Не на Ботев и не заради травма, а далеч по-рано просто защото "това не е нашата година".

Иначе за химиите и аз ги подочух тези разговори от една групичка в четвъртък вечерта на х.Мазалат и ми стана неприятно, то се видя на сутринта на старта, че има хора, които заедно със себе си са качили в планината и вижданията и навиците си, приемливи до някъде в градска среда на милата ни татковина, но будещи остро недоумение в планината.

Та затова съм решен да въведа и от догодина наистина ще има нови Условия за участие, пък ако ще земята да се продъни. Щом като хората сами не могат да се отсеят и губят представа за себе си, аз ще се заема с това, но така не ми се иска да продължава. Знам, че ще има много сърдити, но също така знам, че ще им мине Wink

Апропо, новите Условия за участие ще бъдат публикувани първо тук, далеч преди да е обявена датата за следващото издание на похода.
Сря Авг 01, 2018 11:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov