ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Не ходете на заслон Ботев
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Не ходете на заслон Ботев
Автор Съобщение
Kars



Регистриран на: 05 Авг 2018
Мнения: 4

Мнение Не ходете на заслон Ботев Отговорете с цитат
Искам да споделя разочарованието си и това на мойте приятели от простотията на заслон Ботев. Преди всичко Ви съветвам да потърсите "отзиви за заслон Ботев" и да почетете, преди да решите да останете тук.
Списъка с безумия е безкраен, но най-брутално е идиотското отношение на съдържателите. Тези хора или са психично болни, или много са си повярвали или и двете. Крещят на всеки за всичко - за тола, за банята, за трохите на масата, за крушките... Правят скандали за всяка дреболия и без причина, затова че, не им харесва обръщението, например.
Условията в заслона са примитвини, което е нормално, но храната е отвратителна и нямат никакво отношение към хората с хранителни изисквания, като вегетарианците.
Атмосферата е кошмарна - непрекъснато се чувстваш виновен за нещо, а всъщност си плащаш за това. Не сме срещали чак такава простотия по Балкана, въпреки че доста сме ходили. Ние повече няма да стъпим тук и не бихме препоръчали на нормални хора да идват тук. Вече има добри алтернативи недалече от заслон Ботев.
Безкрайно съжаляваме, че в прекраната Стара планина има такава долна измет, която да съсипва туризма и удоволствието на хората.
Нед Авг 05, 2018 11:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d0n7on1



Регистриран на: 10 Юни 2018
Мнения: 16

Мнение Отговорете с цитат
Бях на заслона миналата седмица, храната беше супер вкусна. Имаше голям избор, аз обядвах наденички със салата и супа. Видях, че има и омлети, няколко вида супа и тн.
Че подвикват е вярно, но сигурно и на тях им омръзва... От толкова разглезени туристи...
След като сте вегетарианци, не очаквайте да ви сготви отделно. Има супи и салата която може да ядете...
Нед Авг 05, 2018 11:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gollum



Регистриран на: 23 Фев 2011
Мнения: 273
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
Ходим редовно,обаче извън активния сезон и нямаме абсолютно никакви забележки,даже напротив.

Може би зависи от подхода.Ние изглежда сме го уцелили.
Пон Авг 06, 2018 10:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
АЙДЕ стига мрънкане.......
Пон Авг 06, 2018 11:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
Ходя откакто имаше само кози вътре, и смятам пак да ходя като съм наблизо.Винаги са се държали адекватно отговорниците с нас /ако са били там/ Very Happy
п.п. В края на краищата това е заслон/последния път се заслонихме там от гръмотевична буря/. Супите, бирите и трохите по масата са допълнителни екстри.
Пон Авг 06, 2018 1:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
regnauld



Регистриран на: 19 Окт 2017
Мнения: 75

Мнение Отговорете с цитат
Никакви забележки нямам към заслона. Въпреки, че съм чувал легенди (не знам колко е истина) за това как единия хижар ги е строявал с пушка.... Very Happy
Пон Авг 06, 2018 1:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kars



Регистриран на: 05 Авг 2018
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
[quote="d0n7on1"]Бях на заслона миналата седмица, храната беше супер вкусна. Имаше голям избор, аз обядвах наденички със салата и супа. Видях, че има и омлети, няколко вида супа и тн.
Че подвикват е вярно, но сигурно и на тях им омръзва... От толкова разглезени туристи...
След като сте вегетарианци, не очаквайте да ви сготви отделно. Има супи и салата която може да ядете...[/quote]
Като сме вегетарианци и сме предупредили 2 месеца по-рано и сме си платили 100% авансово и после попитахме 3 пъти изрично, дали боба е постен и 3 пъти потвърдиха, че е постен, тогава очакваме да е постен и да не намираме в него кокали и парчета месо. Ако имаш хранителна алергия, едва ли ще с толкова толерантност ще подходиш.
Но дори това не е основния проблем - ок, хората са селяни, не знаят, че някой хора не ядат всичко и това е важно за тях. Отношението им е идиотското - има човешки начин да се създаде ред, а не с викове и обиди към хората, от които ти плащат и се изхранваш от тях. Все пак оставихме сметка 4 стотака... А получихме храна, която не ядем и много лайна с кофата - не признават нито жени, нито деца - серат наред... Това не е ОК!
Пон Авг 06, 2018 8:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kars



Регистриран на: 05 Авг 2018
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
[quote="Gollum"]Ходим редовно,обаче извън активния сезон и нямаме абсолютно никакви забележки,даже напротив.

Може би зависи от подхода.Ние изглежда сме го уцелили.[/quote]

Не знам, защо само тук, 16 човека не намерихме правилния подход, към крехката хижарска душевност? Как от 20 години все намираме подхода, на десетки хижи? Само с тези говеда не се разбрахме... Може би, не сме свикнали в ежедневието да се отнасят с нас така и затова ни е направила лошо впечатление бруталната простащина на заслон Ботев...?
Пон Авг 06, 2018 8:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kars



Регистриран на: 05 Авг 2018
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
[quote="EXIIIT"]АЙДЕ стига мрънкане.......[/quote]

Ясно съм написал - това е предупреждение и то е само към нормалните хора. Разбирам, че някой приемат това отношение за нормалното. Аз не ям наденица, не пия бира и не съм свикнал да ми крещят и да ме обиждат, особено като си плащам всчко, честно точно, а камо ли, някакви алкохолици-психопати...
Пон Авг 06, 2018 8:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
цитат "Ясно съм написал - това е предупреждение и то е само към нормалните хора."
Значи излиза, че всички са ненормални,които са доволни от заслона?
Добра тема се очертава. Very Happy
Пон Авг 06, 2018 8:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Kars написа:
Как от 20 години все намираме подхода, на десетки хижи?

Сякаш би било по-интересно да поразкажете нещичко за 20-те години и десетките хижи. Smile

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пон Авг 06, 2018 9:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Адаш, нито сме вего-екстремисти, нито хомо ... таковата де, нито нещо друго модерно ... де се/ни буташ при нормалните Smile.
Наистина е добра темата Laughing

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Пон Авг 06, 2018 9:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
Не знам адаш, мен ме озадачи резервацията на заслон. Как ще си направиш резервация на заслон? Това е аварийно обиталище. Не е хижа, къща за гости или хотел. На "Марника" е без резервация, тя е съвсем близо...храна каквато искаш освен това. Напълно безплатно. Чудя се на хората.
Пон Авг 06, 2018 9:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Вярно е, че на заслона понякога са в цикъл и се държат като ръбове, но причината е:
Kars написа:


Ясно съм написал - това е предупреждение и то е само към нормалните хора. Разбирам, че някой приемат това отношение за нормалното. 1. Аз не ям наденица, не пия бира и не съм свикнал да ми крещят и да ме обиждат, 2. особено като си плащам всчко, честно точно, а камо ли, някакви алкохолици-психопати...

1. тука има нещо нередно. - Чакай малко, хората ходят на планина да понасят несгодите. Да се върнат към първичното, към себе си. Ядеш каквото има, ако не искаш си носиш, каквото искаш. И аз не ям наденица и не пия бира, ама там хрупам и прекарвам.
Без месо аз на маса не сядам, но не парадирам с това и не се цупя, че има само леща по хижите.

2. че те всички си плащат, не си само ти. - Отделно разбирам двама души да сте оставили 400 лв. (щом сте оставили, значи сте ги консумирали), а то 16 човека. Че за тези пари в града няма да си наемете и бекярска квартира.

П.С. Без да съм част от която и да е хижа или заслон ще ти кажа нещо от кухнята.
"По-добре без такива,че ти късат нервите. Минал съм им от парите. Но е планина, няма как да ги върна."

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пон Авг 06, 2018 9:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Kent написа:
Не знам адаш, мен ме озадачи резервацията на заслон. Как ще си направиш резервация на заслон? Това е аварийно обиталище. Не е хижа, къща за гости или хотел. На "Марника" е без резервация, тя е съвсем близо...храна каквато искаш освен това. Напълно безплатно. Чудя се на хората.

Да бе, наблизо бил Маринка. На 50 мин. е, а таксита няма.

И един истински случай:
Добър вечер, имаме резервация за 4 човека.
– Не нямаш!
– Как така нямам, аз преди два месеца се обадих? А има ли места в хижата?
– Цялата хижа, но резервация нямаш. Ей го на, тефтера празен.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пон Авг 06, 2018 9:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov