ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком - Емине: Опит за нов рекорд с байк от Илко Илиев
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком - Емине: Опит за нов рекорд с байк от Илко Илиев
Автор Съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Не виждам нищо чудно в това. Все пак фейсбук е преди всичко маркетингова платформа и основната цел там е раклама/продажба. Аз не бих взел нещо прочетено там за чиста монета.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Пон Сеп 18, 2017 11:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Остап Бендер



Регистриран на: 22 Яну 2015
Мнения: 59

Мнение Отговорете с цитат
Tito написа:
Не виждам нищо чудно в това. Все пак фейсбук е преди всичко маркетингова платформа и основната цел там е раклама/продажба. Аз не бих взел нещо прочетено там за чиста монета.


Не съм съгласен. Хубавото на фейсбук е, че е това, което сам си го направиш. Аз рекламите съм ги премахнал и следя само това, което искам. Велоносният поход го следих единствено заради Боби, защото е изключителен планински колоездач и направи просто извънземни неща. Но щеше да е сто пъти по-симпатично ако той сам или просто негови приятели и участници водеха фейсбук събитието, ей така лаишки и неподправено.
Вто Сеп 19, 2017 7:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Остап Бендер написа:
Да оставим настрани постиженията на Илко и Боби. Нечовешки са и аз не мога дори да си ги представя. В крайна сметка (засега) единият от двамата постигна с 3 - 4 часа по-добро време от другия.

Все пак, нещото, което мен леко ме дистанцира от едното от двете събития, е начинът на медийното му отразяване, и по-специално във фейсбук. И до ден днешен страницата безмилостно ни бомбардира с гръмки хвалебствени излияния за постижението и неговия автор, непремерено "продуктово позициониране", и други подобни изкуствени и нагласени послания, сякаш искат да ни продадат праха за пране на леля Мария. Общо взето цялото излъчване, спретнато от комуникационната фирма е: вижте кви сме яки и как ги умеем нещата с комуникациите. А липсва най-важното - чисто човешкото докосване, това несъвършеното, скромното и почтителното към успехите на другите; това което би грабнало и вдъхновило много хора да метнат раницата и да тръгнат по Пътеката. Липсва усещането за неподправеност и искреност. Освен това, стилът на комуникацията трябва да отговаря на натурела и характера на спортиста, а не да го прави да изглежда изкуствен като восъчна фигура и да му приписва някакви фрази, които той едва ли е изричал. Съжалявам, но аз подобен повърхностен комерс, стил Вип брадър, в който някой решава какво да ми показва или да ми спести половината факти (като например факта на самия старт), повече не бих следил.

П.П. Чак сега виждам, че дори на резонния въпрос на един наш стар познайник (ZCP...) Smile защо стартът не е бил обявен, обвинително отговарят да не се търсят "теории на конспирацията".

Не бих могъл да го кажа по-добре.
И Антония Григорова във фб продължава да бълва реклами, което мен лично ме дразни много. Ясно, че който плаща, той поръчва музиката, ама...
Боби Йорданов не го познавам лично, но от писано от него и от други за него в мтб-форума, стигам до извода, че хич не го бива в комуникациите (за разлика от карането). И за първия му рекорд, 5 дни и 4 часа, който е постигнал съвсем сам, не се знаеше абсолютно нищо. Някъде някой написа, че е спал по не повече от 5 часа по хижите и през другото време е карал. И толкоз. А толкова много може да се каже, и за него (примерно как след едно падане преди години му извадили далака), и за преживяванията по време на рекордите... Наистина би било вдъхновяващо, ама на... явно за екипа рекламите са по-важни.
Вто Сеп 19, 2017 11:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Аз догодина като тръгна с кУелото да правя рекорд ще назнача Пацко Пацев да отразява събитието. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Сря Сеп 20, 2017 9:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
Аз догодина като тръгна с кУелото да правя рекорд ще назнача Пацко Пацев да отразява събитието. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


Пацко е Титан!
Само да не е обезбирен, че тогава хич не го търси... Laughing
Сря Сеп 20, 2017 9:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
Аз догодина като тръгна с кУелото да правя рекорд ще назнача Пацко Пацев да отразява събитието. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


Абе, Кольо, бая свободно време имаш, гледам Smile Да го впрегнем в няква сБирка?

Аз събития не мога да отразявам, че нямам Сурат Тефтер, ама виж, за пийсър може да ме вземеш, ще уредя по проходите да ни чака лед студена бира.

Ся точно си подреждам из нас и реших най-после да махна последния трън от Странджа от задната гума... Отворих бирка, ама нещо ме засърбяха задните части, я преди да извадя ремонтния компект да видя какво става из Форума - с Борката верно за мен пишете. Smile

След като няма подробна информация за 4те бързи вело КЕ-та тая година, последните 2-3 дни прочетох за пореден път разказа на Борката от 2011 с Митака, Стампата и брат му. Тъкмо свърши той и се сетих че следва в темата на Райко рекорда... направо ми се прииска да я лепна тая гума по-бърже и да дам газ Smile

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Сря Сеп 20, 2017 11:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение И отново! Отговорете с цитат
Илко пак е тръгнал. Не мога да намеря много подробности, май тихичко си кара, ама за малко под 23 часа от тръгването си го гледам на живото проследяване, че вече е между Ехо и Козя стена.

.......................
За 34 часа е стигнал някъде около Тъжа, ама проследяването нещо е блокирало в момента... Статистиците на рекорда могат ли да кажат как се движи спрямо предните минавания, че така не е интересно Wink Аз за толкоз време при моето "рекордно" преминаване съм бил някъде към Арабаконак сигурно Laughing
Пет Авг 10, 2018 10:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Ахахаха Отговорете с цитат
Бойко да реже лентата на скоростната магистрала Ком Емине!!![/list]

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Съб Авг 11, 2018 12:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Остап Бендер



Регистриран на: 22 Яну 2015
Мнения: 59

Мнение Отговорете с цитат
70 часа и 4 минути! Нов рекорд! Предполагам, че Борислав вече се готви. Целта под 70 часа все още не е достигната. Very Happy
Нед Авг 12, 2018 1:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Няма да коментирам рекорда, дори и без да съм колоездач знам, че това е извънземно постижение. Smile

Друго ми е чуденето на мен... каква е крайната точка на прехода, когато се поставя рекорд? Началната предполагам е паметника на Ком, макар че върхът не е чак толкова голям и разликата ще бъде няколко секунди. Обаче на Емине има разлика дали финишираш пред оградата на военното поделение или горе на фара. Гледам, че вече засичат не до минути, а до секунди, така че явно има значение.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Авг 13, 2018 3:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Остап Бендер



Регистриран на: 22 Яну 2015
Мнения: 59

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Няма да коментирам рекорда, дори и без да съм колоездач знам, че това е извънземно постижение. Smile

Друго ми е чуденето на мен... каква е крайната точка на прехода, когато се поставя рекорд? Началната предполагам е паметника на Ком, макар че върхът не е чак толкова голям и разликата ще бъде няколко секунди. Обаче на Емине има разлика дали финишираш пред оградата на военното поделение или горе на фара. Гледам, че вече засичат не до минути, а до секунди, така че явно има значение.


Предполагам, че до оградата на поделението. Но по самия маршрут има достатъчно много вариации, които да дадат по-сериозни отклонения във времето, така че с тия рекорди, които вече са въпрос на минути, трябва да сме леко скептични.
Пон Авг 13, 2018 10:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rumen radev



Регистриран на: 17 Ное 2013
Мнения: 192

Мнение Отговорете с цитат
Запис: https://connect.garmin.com/modern/activity/2925592190/share/0?lang=bg#.W3Mdo1gmd5E.gmail
Екипът е почти същия, отново не търсихме спонсори - не мисля, че са нужни за това начинание.
Имаше много кал, локви, буйна растителност и паднали дървета, което струваше допълнителни усилия за да се поддържа целевия график - този от второто ни миналогодишно преминаване (преди да се вглиним ...).
Илко този път стоеше доста уморен на финала, но такава е действителността - няма как да има сходни условия. Примерно, преходът от Върбишки до Ришки проход озори много момчетата - Илко и двамата в този участък с него (Лари Лозов и Николай Костадинов). Случи се за 5 часа и 20 минути. Хм, при отчетени от други екипи под 3 и половина часа за същия етап, развивам и аз скептицизъм (рационален, естествено) поне що се отнася до избора на маршрут.
Иначе, чисто в спортен аспект, Илко има още резерви за подобрение на времето Smile
Относно подробност на отчета (имаше такава забележка миналата година от участник в този форум) - струва ми се, че в приложения запис има детайлна информация за маршрута, скоростта на движение, престоите, сърдечната дейност, в т.ч. по зони, както и статистика за прехода. Предполагам, на страницата има (или ще има) качени снимки/видео от преминаването. Не сме силни в литературните описания и да, тук заслужаваме критика.
Засичането на време/дистанция стана до оградата на поделението - по-близкия до морето портал. Този път не получихме разрешение да влезем и да стигнем до сградата с фара.
Вто Авг 14, 2018 10:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Страница 7 от 7

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov