ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком - Емине 2018
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком - Емине 2018
Автор Съобщение
Gavazov



Регистриран на: 25 Сеп 2014
Мнения: 11
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, прегледах, но не видях някой да е писал та затова да опитам да съм малко полезен. Скоро звънях на телефона на х. Лескова от bulgarian-mountains-0882/077747. Човекът от този телефон ми каза, че вече не е той и ми даде телефона на този който я стопанисва в момента.
Та по същество - 0877500753 - Цецо
Чет Юли 05, 2018 2:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaboul



Регистриран на: 14 Юни 2009
Мнения: 35
Местожителство: Мьонхенгладбах

Мнение Отговорете с цитат
montesuma написа:
Химик също е руска рулетка. На Хаимбоаз телефона който е даден е на много бивш хижар и той ми каза, че от две години не е там. По информация от друго място там сега не може да се спи. Новия стопанин не се занимавал с настаняване, а само с кръчмата.
Една молба: Ако осъществиш връзка с някой на Предел сподели я тук и някакво инфо изобщо за там.

В петък, 6-и юли, успях да се свържа и с двете места за настаняване. Резултатът е, че и двете могат да минат вече в графата "бивши". Телефонът, който е публичен в интернет-пространството за х.Предела, е на стар неин наемател (0898/674267). От него взех друг номер, който се оказа, пак по информация от мрежата, че е на туристическото дружество в Дебелец (0888/331720). Мъжът, с когото разговарях, вече ми даде номера на сегашния арендатор (0876/422196). На въпроса ми дали можем за разчитаме на подслон в хижата, веднага и категорично ми отговори, че не може!

Ясно, че такъв необоснован отговор няма как да ме удовлетвори и поисках да знам причината за това. Общо взето, въпреки че по думите на човека хижата е "държавна", собственикът й (вероятно дружеството от Дебелец) не искал да влага пари в нея (за ремонт най-малко) и състоянието й било мизерно, като нямало дори баня. А недоброто състояние на базата щяло да накара хората да коментират и искал да си спести подобни коментари като не пуска никой да нощува там Confused Това само затвърждава догадките, блуждаещи из интернет, че т.нар. ресторант (заведението до пътя) е основния обект, представляващ интерес за актуалния ползвател!
В интерес на истината, след продължителния ни разговор, човекът каза, че все пак няма да ни остави без покрив, ако се появим в лошо време.

Не ми е ясно какъв договор за наем и между кого е сключен в тази ситуация, но очевидно в момента потърпевши са туристите. Знам, че положението не бива да остава така и при отявления страх от публичност нещата много лесно могат да се променят към по-добро, но за съжаление не съм аз човекът, който може да се заеме с тази кауза чисто физически. Мога да си отворя единствено студен радлер, както и направих в петък всъщност Smile и да продължа с търсенето.

Разговарях след това и с някого от комплекс Стария балкан и отново получих категоричен отговор, че не се предлага вече настаняване. Обектът е частна собственост и притежателят му е решил да не приема туристи по никакъв повод. Дори ми каза, че им се иска телефонните номера, които се разпространяват из мрежата, да не се ползват за връзка с тях. Спокойно човек може да не си прави труда да ги търси повече.

В крайна сметка вчера, 7-и юли, се свързах с човек от дружеството, което стопанисва х.Грамадлива и дори го хванах на път за нея. Изключително доволен съм от разговора с господина, който беше не само учтив, но и готов да ни помогне. Информацията от него е, че на хижата постоянно има човек и след като разбра, че ще вървим към морето, сам предложи да ни осигурят вечеря, закуска и сух пакет за обяд, както всъщност каза, че правели за всички комеминейци Smile Номерът му 0884/332221.
Нед Юли 08, 2018 12:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaboul



Регистриран на: 14 Юни 2009
Мнения: 35
Местожителство: Мьонхенгладбах

Мнение Отговорете с цитат
Сега, когато всички уговорки за пренощуване по маршрута според графика ни са вече направени, мисля, че е полезно да споделя информацията. Поне актуалността на телефонните номера е проверена Smile

Творческа къща Петрохан (0884/336244) - първият ни ден, финалът на Световното първенство, искаме телевизор, бира и нещо за хапване. Има всичко;
х.Тръстеная (0886/407495) - въпреки че е сезонът на прибиране на реколтата от малини, ще намерят място и за нас, а и ще ни нахранят;
Ловна резиденция Търсава (0895/785566) - подслон и храна, платени 30лв капаро, предпочитам да няма изненади с местата, че няма почти алтернатива;
х.Чавдар (0897/783199) - подслон и храна, лека доза късмет, тъй като предните 3 дни хижата е пълна до дупка по думите на хижаря;
х.Момина поляна (0889/623087) - подслон и храна;
х.Ехо (0885/994129) - подслон и вечеря, за закуска вероятно ще се наложи да си вземем от лавката кроасани и вафли;
х.Добрила (0884/102501) - събота вечер, платих предварително две двойни стаи с общ санитарен възел (90лв общо за четири човека, алернативата е 18лв за легло в общите стаи), които могат да се ползват и в различен от уречения ден, храна в изобилие;
х.Тъжа (0896/688552) - телефонът за връзка е на дружеството в Русе, заявката ни за подслон и храна е приета, надявам се всичко да е благополучно;
х.Бузлуджа (нова) (0889/997751) - подслон и храна;
х.Грамадлива (0884/332221) - подслон и храна;
х.Чумерна (0896/693176) - подслон и храна;
т.сп.Нейково (0887/510731 - Димитров) - телефонът е на председателя на дружеството в Сливен, има постоянно човек в селото, който се грижи за обекта, храна от хранителен магазин, работещ до 20.00ч или заявка на жената от селото, както и заведение със скара;
х.Върбишки проход (0897/047271) - подслон и храна;
Къща за гости "Хан Крум" в Ришкия проход (0888/992108) - подслон и храна;
т.сп.При Ральо в Дъскотна (0887/795896) - в момента обектът е запълнен изцяло от работници, Ральо не знае докога ще останат, но за неделя вечер се надявам да не е проблем настаняването ни там, храна от хранителни магазини в селото;
х-л Вятърна мелница в Козичино (0888/468734) - подслон и храна.
Нед Юли 08, 2018 12:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Ски База Грамадлива също може да се ползва за подслон и храна.
Хижар е Марин-Лондона - 0898 765 424 Smile

Химик се посещава предимно от автотуристи и е повече като хотел.
На Предала (Хаин Боаз/Прохода Републиката) е крайпътно заведение тип кръчма
Сря Юли 11, 2018 8:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
От фейсбук:
Цитат:
Скъпи приятели,
искаме да ви уведомим,че хижа Кашана работи. За момента разполагаме с две бунгала,в които могат да се настанят до 15 човека.Всяко от бунгалата има собствен санитарен възел,въпреки претърпяния пожар и липсата на столова се предлага храна и топло посрещане.
Заповядайте,надяваме се да останете доволни!
Молим ви, ако е удобно предварителна резервация на телефон 0882714416-служебен
0878539160-Иво(новият хижар)


_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Юли 16, 2018 7:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NorthBridge



Регистриран на: 12 Авг 2017
Мнения: 67

Мнение Отговорете с цитат
В пътеводителя на ойларипи има описана една точка - Синият вир, малко преди да се влезе в гара Лакатник, при събирането на реките Петраница и Пробойница. Предполагам че мястото е това. Описано е като естествено джакузи с приятна температура за къпане. Някой знае ли нещо повече? В събота тръгвам по маршрута, и една баня на подобно място доста би вдигнала мотивацията. Laughing

_________________
Well I came upon a man at the top of a hill
Called himself the savior of the human race
Said he come to save the world from destruction and pain
But I said how can you save the world from itself?
Чет Авг 02, 2018 1:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Баш там е. Отговорете с цитат
Преди месец киснах последно краци там. Идеално ще ти дойде! И аз съм го описвал в моя пътепис в ден втори, има и снимки, задължително се отбивам там, кога пеш, кога с колело, че и с колата като съм в района спирам за хапване и киснене, стига да е делничен ден и да не са налазили катерачите. Успех!

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Чет Авг 02, 2018 1:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NorthBridge



Регистриран на: 12 Авг 2017
Мнения: 67

Мнение Отговорете с цитат
Трябва човек да внимава като прави списък с неща които да вземе. Първоначалният план беше за не повече от 10кг с палатка, чувал, шалте, дрехи, храна и вода. Сега си претеглих раницата и излезе 13кг BG Сега ще трябва в движение да умувам какво да изхвърля. Следващия път май ще използвам и аз ятаци Laughing

_________________
Well I came upon a man at the top of a hill
Called himself the savior of the human race
Said he come to save the world from destruction and pain
But I said how can you save the world from itself?
Пет Авг 03, 2018 8:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
NorthBridge написа:
Трябва човек да внимава като прави списък с неща които да вземе. Първоначалният план беше за не повече от 10кг с палатка, чувал, шалте, дрехи, храна и вода. Сега си претеглих раницата и излезе 13кг BG Сега ще трябва в движение да умувам какво да изхвърля. Следващия път май ще използвам и аз ятаци Laughing

Кога тръгваш?
Пожелавам ти успешно завършване.
Трудно се изхвърля и по пътя. Ако си сложил много храна, намали я. Има по хижите и от умора апетита пада почти до нула.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Съб Авг 04, 2018 10:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NorthBridge



Регистриран на: 12 Авг 2017
Мнения: 67

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:

Кога тръгваш?
Пожелавам ти успешно завършване.
Трудно се изхвърля и по пътя. Ако си сложил много храна, намали я. Има по хижите и от умора апетита пада почти до нула.


Благодаря Smile Всъщност вече тръгнах, сега съм на Творческа къща Петрохан, оказа се много много добра находка - има храна, закуска, чисти удобни легла и дори баня с вана Very Happy Благодарности на kaboul че сподели номера.

Всъщност наистина трудно се изхвърля по пътя, особено човек като не е сигурен дали ще има какво да яде следващите 2 дни. Въпреки това мисля да я съкратя наполовина от 900г суха храна (сухари, пастърма, кашкавал, масло) ще оставя половината, също 1/2 от 500г ядки и 1/2 от сладките 5 пасти. Като изхабя малко неща от аптечката, витамините и батериите за GPS-а, нещата ще станат доста по приятни. Нищо, нали и най-добрите планове за битка траят само до първата атака Mr. Green

Между другото, на хижа Ком стара всичко беше ок (хижата работи събота, неделя и по заявка, има храна и подслон), но на новата беше някакъв ад - десетки палатки и шатри, сергии с китайски играчки и други глупости, кебапчийници, чалга навсякъде - имаш чувството че си на цигански панаир. Добре че навреме се отказах да спя там, иначе щях да превъртя. Disgust

_________________
Well I came upon a man at the top of a hill
Called himself the savior of the human race
Said he come to save the world from destruction and pain
But I said how can you save the world from itself?
Съб Авг 04, 2018 7:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Успех!

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров

Последната промяна е направена от meco puh на Съб Авг 04, 2018 8:10 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Съб Авг 04, 2018 8:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
NorthBridge написа:
meco puh написа:

Кога тръгваш?
Пожелавам ти успешно завършване.
Трудно се изхвърля и по пътя. Ако си сложил много храна, намали я. Има по хижите и от умора апетита пада почти до нула.


Благодаря Smile Всъщност вече тръгнах, сега съм на Творческа къща Петрохан, оказа се много много добра находка - има храна, закуска, чисти удобни легла и дори баня с вана Very Happy Благодарности на kaboul че сподели номера.

Всъщност наистина трудно се изхвърля по пътя, особено човек като не е сигурен дали ще има какво да яде следващите 2 дни. Въпреки това мисля да я съкратя наполовина от 900г суха храна (сухари, пастърма, кашкавал, масло) ще оставя половината, също 1/2 от 500г ядки и 1/2 от сладките 5 пасти. Като изхабя малко неща от аптечката, витамините и батериите за GPS-а, нещата ще станат доста по приятни. Нищо, нали и най-добрите планове за битка траят само до първата атака Mr. Green

Между другото, на хижа Ком стара всичко беше ок (хижата работи събота, неделя и по заявка, има храна и подслон), но на новата беше някакъв ад - десетки палатки и шатри, сергии с китайски играчки и други глупости, кебапчийници, чалга навсякъде - имаш чувството че си на цигански панаир. Добре че навреме се отказах да спя там, иначе щях да превъртя. Disgust


На гара Лакатник и село Лакатник имаш храна. Много вероятно и на хижа Тръстеная.
Успех!

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Съб Авг 04, 2018 8:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NorthBridge



Регистриран на: 12 Авг 2017
Мнения: 67

Мнение Отговорете с цитат
Народе, имам нужда от малко помощ. В събота вечерта ще съм в Котел (надявам се), но петък събота и неделя разбрах че имало фестивал в Жеравна и там както и в Котел всичко било заето. Някой знае ли къде може да има останало поне 1 свободно място?

_________________
Well I came upon a man at the top of a hill
Called himself the savior of the human race
Said he come to save the world from destruction and pain
But I said how can you save the world from itself?
Вто Авг 14, 2018 8:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DimSimeonov



Регистриран на: 14 Юли 2014
Мнения: 76
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
NorthBridge написа:
Народе, имам нужда от малко помощ. В събота вечерта ще съм в Котел (надявам се), но петък събота и неделя разбрах че имало фестивал в Жеравна и там както и в Котел всичко било заето. Някой знае ли къде може да има останало поне 1 свободно място?

Опитай тук 0887 340 237 Кета
Вто Авг 14, 2018 9:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
0878 222412- и тук опитай това е в Жеравна
Сря Авг 15, 2018 9:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 4 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov