ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Първи стъпки в Стара планина
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Първи стъпки в Стара планина
Автор Съобщение
kysmet4e



Регистриран на: 15 Юли 2016
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
Много хубави снимки са станали, колега. Сигурен съм, че сте си прекарали хубаво Smile
Пет Юли 15, 2016 5:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
Имам сантимент към Балкана и ми е много приятно планинари като вас да откриват и споделят вдъхновението ми. ръкопляскания

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Пет Юли 15, 2016 10:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Най-накрая се "разписахме" и в Стара планина. Поехме от м. Мазането по "кабела" за вр. Ботев; оттам по зелената маркировка до х. Плевен и по стръмното към паркинга и колата. Получи се много прилична разходка. Много интересни места има в района и както намерихме подходяща къща за гости в кв. Видима, ще пообикаляме още.....


Поздрави за хубавите снимки. Направили сте съвсем стандартен преход и имайки в предвид сезона, със сигурност е било приятно. Как не ви е дошло на ум да изкачите и Млечния чал, и от там да слезете до х.Плевен, при ясно време гледките към Купените и Амбарица са неотразими. Нищо щом сте в района има време за компенсация Smile
Пет Юли 15, 2016 12:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Като за първо ходене в района и без да го познаваме, мисля, че стана добре. На вр. Ботев духаше силен вятър, който ни отказа дори от вр. Малкия Юмрук, към който се бяхме запътили. Стигнахме до един паметник и оттам хванахме надолу, за да се скрием от вятъра.
Пон Юли 18, 2016 8:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Съжалявам, но Snimka.bg имаше някакъв проблем и много снимки се загубиха, а ми е много трудно да ги възстановя, защото съм направил извадка от огромното количество направени кадри, която да кача там и от която да подбирам за описанията на разходките.
На 05.06.2018 г. се разходихме от бариерата (там оставихме колата) през х. Вежен и по зимната маркировка стигнахме връх Вежен, а се върнахме по синята марка, макар че подсякохме и не стигнахме Каменната порта. На няколко места имаше остатъци от снежни преспи и едната доста ни озори.















На 06.06.2018 г. се разходихме до хижа и връх Васильов, като се качихме с колите до отбивката.






Всички снимки.
Сря Авг 22, 2018 12:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
На 11.08.2018 г. се разходихме по Екопътека Царичина до вр. Голяма Шаля, хем да не уморим много приятелите, хем да видим връзката към х. Вежен.







Всички снимки.
Сря Авг 22, 2018 12:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
На 4-ти май направихме хубава разходка от края на с. Рибарица (м. Черната река) до х. Ехо. Имахме идея да се качим на вр. Юмрука, но когато стигнахме хижата, започна да вали. Върнахме се през вр. Кавладан по зимната пътека.








На 5-ти май обиколихме Екопътеката с начало и край в с. Рибарица. Качихме се по Габрови рът, а слязохме по Черния рът. По пътеката има беседки и заслони, но са неизползваеми, поради специфичния мирис на конски фъшкии, щедро посипани навсякъде. Има и три вишки за орнитоложки наблюдения, но тази на която се качих се поклащаше леко и вероятно след някое време ще са неизползваеми. Маркировка има, но на някои участъци се губи (или поне ние я губихме от време на време). В един участък се припокрива с маркировката (бяло-зелено-бяло) за х. и вр. Васильов, като има и подсичане.
Всички снимки.
Вто Май 07, 2019 7:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
На 13.07 2019 г. поехме от м. Паниците и през х. Рай се качихме до Райското пръскало (срамно е, че толкова години не се наканихме да посетим най-високия водопад на Балканския полуостров). Докато чакахме групата, с половинката отскочихме до малкия Райски купен.






Всички снимки.
П.П. Интересно е, че дебитът на водопада се променя непрекъснато.
Вто Юли 16, 2019 7:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
до lubitel:
Хубава расотка и снимки, както и идеята за малкия раиски купен. А до върха отскокнахте ли? Гледам, драматична промяна в екипировката си направил... Smile.
Вто Юли 16, 2019 8:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравей! Ако говориш за връх Ботев - не, нямахме време, пък и "не ми е тръпка", както казва Румен (exca...). Един път сме го качвали, стига толкова! Харесвам рядко посещавани чукарести върхове.
Не схващам каква толкова драматична промяна виждаш, освен че съм с фанелка Laughing .
Сря Юли 17, 2019 9:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
до любител: Това за ботев и чукарестите върхове е много хубаво и правилно, но да знаеш, че връх дето не си го качил с дънки аз поне не ти го зачитам Smile.
Сря Юли 17, 2019 9:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
В събота, 18.07, въпреки неблагоприятната прогноза за времето, направихме хубава разходка до х. Бенковски. Тръгнахме от м. Костина, над Рибарица, по зелената маркировка. След отклонението от черния път, пътеката е доста стръмна и на места много хлъзгава. Около хижата ни налази мъглата и не позволи да видим вр. Ушите и евентуално да се разходим до него. След като хапнахме по чорбица, попитахме хижаря (много услужлив и любезен младеж, адмирации Very Happy ) и той ни упъти да се върнем по черния път, по който той се движи. Така продължихме към паркинга на хижата и от там по черния път, като решихме да пропуснем пряката зелена марка. Мъглата отново ни похлупи здраво и приятелите попитаха едни овчари за пътя. Така се озовахме на пътеката по Булувански дол и след няколко пресичания на реката стигнахме черен път и по него достигнахме мястото, където по-рано през деня, се бяхме отклонили за хижата. Малко след като подкарахме пътеката по Булувански дол, започна да вали бавно и напоително и не спря чак до вечерта.
Интересното е, че пътеката през Булувански дол започва след края на черния път и има само една едва забележима табела "Рибарица". Нагоре по пътеката има поне четири табели "х. Бенковски". В горния край, където се среща с зелената маркировка и ЗКЛ за вр. Тетевенска баба, също е трудно откриваема, ако не ти я покажат. Та като изключим началото и края, пътеката се следи лесно, няма къде да се обърка човек, но се пресича реката и в дъждовно време е малко тегава, тъй като камъните стават хлъзгави. Поради това, аз преджапах смело с цената на малко вода в обувките, но по добре вода в обувките, отколкото да се изтърся в реката Laughing .
Така завърши тази приятна разходка - до хижата 7 км., общо близо 20 км. с 1080 м. положителна денивелация по интересни пътеки.
Имам и малко снимки, но поради проблема със снимка. бг и моята нерешителност да се регистрирам в гугъл снимки, в момента не мога да ги публикувам. Имам и трак, ако някой се интересува. Според мен пътеката по Булуванския дол дълго време се е ползвала за основна към хижата, след което е заменена от по-пряката пътека, сега с зелена маркировка.
Вто Юли 21, 2020 7:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Записахме се и на Тодорини кукли. Само не разбрах защо табелката е на втората скалиста кота след дъждомера, а на бгмаунтинс е на втората по височина?
Пон Окт 10, 2022 9:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov