ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Нов заслон "Три кладенци"
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Нов заслон "Три кладенци"
Автор Съобщение
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Нов заслон "Три кладенци" Отговорете с цитат
В неделя се разходихме до Черни връх от Кумата и попътно видяхме новият заслон "Три кладенци", почти е готов като гледам, на финалната права е.








Какво е мнението съфорумната общност за него Question
Вто Авг 28, 2018 2:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Re: Нов заслон "Три кладенци" Отговорете с цитат
dobrifin написа:
В неделя се разходихме до Черни връх от Кумата и попътно видяхме новият заслон "Три кладенци", почти е готов като гледам, на финалната права е. ... Какво е мнението съфорумната общност за него Question

Бяхме обсъждали конкурсните предложения в тази тема:

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=11930

Аз не съм виждал новия заслон на живо все още. Бих допълнил към написаното в съседната тема, че все пак е добре когато нещо бива създавано и приветствам това.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Вто Авг 28, 2018 3:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Отговорете с цитат
Хубаво заслонче! Very Happy

Радостно е това, което се наблюдава - младите хора пазят и се включват във всякакви доброволчески акции
в планината. Дано се стопанисва добре и да радва туристите! палатка

Oops Добри, ти ли слизаше така смело от гърбицата на Камилата към заслон БАК в събота предиобед? Laughing

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Вто Авг 28, 2018 5:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Re: Нов заслон "Три кладенци" Отговорете с цитат
dobrifin написа:
Какво е мнението съфорумната общност за него Question


Преди да коментирам построеното ще изчакам да видя новия заслон завършен най-малкото защото ми е интересно дали ще има отклонения от описанието в проекта. За разлика от Ведрин обаче не мисля, че "когато нещо бива създавано" е достатъчно основание за одобрение и приветстване. Има значение какво е нещото, дали е нужно и полезно. Ще ми е любопитно дали съмненията ми относно нефункционалността ще се потвърдят. Да речем основното пространство за спане е на пода, по който вероятно ще стъпват всякакви преминаващи излетници. Според проекта вътре не бива да се влиза с мръсни обувки, мокрите обувки следва да се оставят в специална кутия за изсушаване, вградена в стол отвън на "верандата", може би практически неизпълнимо условие... Също така ми се струва, че щеше да е добре преди появата на спорни нови сгради да се възстановят съществуващите при Самара и Конярника.

П. п. Първата разлика спрямо проекта може би вече е налице. Ако това е прозорец, той не е близо до пода, а горе при тавана:







https://gradat.bg/news/2017/10/06/3054739_izbraha_pobeditelia_v_konkursa_za_alpiiski_zaslon_na/
Вто Авг 28, 2018 5:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
ДИАНА написа:

Oops Добри, ти ли слизаше така смело от гърбицата на Камилата към заслон БАК в събота предиобед? Laughing

Да, ние бяхме, с Liubitel, слизахме към БАК и даже се чудехме дали вашата група и тази на Асим сте сред многото хора на Злия прелез.

Sineva написа:
Също така ми се струва, че щеше да е добре преди появата на спорни нови сгради да се възстановят съществуващите при Самара и Конярника.

Да, добре би било, ако можеше да се възстановят споменатите сгради.
Вто Авг 28, 2018 6:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Re: Нов заслон "Три кладенци" Отговорете с цитат
Sineva написа:
...не мисля, че "когато нещо бива създавано" е достатъчно основание за одобрение и приветстване...

Всяко действие поражда противодействие. Бездействието е безплодно, подобно на всяка друга последица от термичната смърт. "Залудо работѝ, залудо не стой!". Това, впрочем се отнася и за засаждането на изкуствени гори в националните паркове, измежду много други видове създаване. Както и за неразчистването на падналите дървета, пак там. Smile

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Вто Авг 28, 2018 9:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Re: Нов заслон "Три кладенци" Отговорете с цитат
Sineva написа:
...щеше да е добре преди появата на спорни нови сгради да се възстановят съществуващите при Самара и Конярника...

Едното не пречи на другото, нито непременно е нужно да бъде точно в тази последователност, а и защо само тези две сгради? Ти с какво точно възнамеряваш да допринесеш това да се случи? И мрънкането по форуми е нещо, и аз понякога го правя, но дали е достатъчно?...

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Вто Авг 28, 2018 9:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Re: Нов заслон "Три кладенци" Отговорете с цитат
vedrin написа:
Sineva написа:
...щеше да е добре преди появата на спорни нови сгради да се възстановят съществуващите при Самара и Конярника...

Едното не пречи на другото, нито непременно е нужно да бъде точно в тази последователност, а и защо само тези две сгради? Ти с какво точно възнамеряваш да допринесеш това да се случи? И мрънкането по форуми е нещо, и аз понякога го правя, но дали е достатъчно?...


Ведрине, да наричаш аргументираната критика мрънкане едва ли е проява на добър вкус. Също толкова неуместно е да задаваш въпрос за личния принос към човек, след чиито постове в друг форум е започвал ремонт на рушаща се инфраструктура и който сам се е включвал в доброволни акции по възстановяването й. Съжалявам, но "щом се прави нещо, значи е добре" не може да бъде аргумент. Вече съм обяснявал защо според мен спечелилият проект не е достатъчно практичен и дуракоустойчив. От досегашните дискусии се вижда, че не съм единственият, който има съмнения към полезността на цялостната концепция на конкурса и на участвалите в него предложения. Както вече казах, любопитен съм какво ще представлява заслон "Три кладенци" в завършен вид и доколко ще се отклонява от публично обявения проект. Възможно е някои от смущаващите ме елементи да бъдат променени. Що се отнася до цялостната ситуация, доста странно е съществуващите сгради да са в неподдържано и порутено състояние, а между тях да се поставя минатюрен технологизиран заслон с подово отопление и интернет, в който обаче по-висок човек няма да може да стои прав, а прозорците са при пода, на който ще трябва да се седи и спи, ако изобщо е възможно да бъдат накарани хората да не влизат вътре с обувки и да не цапат по някакъв друг начин. Разбира се, възстановяването на заслон "Три кладенци" не пречи на ремонтирането на останалите сгради, но от точно такъв нов заслон ли има най-голяма нужда и това ли е най-полезната последователност на действията?
Вто Авг 28, 2018 9:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Re: Нов заслон "Три кладенци" Отговорете с цитат
Sineva написа:
... да наричаш аргументираната критика мрънкане едва ли е проява на добър вкус ... "щом се прави нещо, значи е добре" не може да бъде аргумент ...

Нито пък може да бъде аргумент "щом някой е против, значи не трябва да се прави", нали? Smile

Времената на привидно единодушните решения отминаха преди има-няма тридесет лета.

Критиката е полезна, но много трудно би могла да бъде по-полезна от творчеството, създаването на новите неща. Иначе нямаше да съществува нищо от създаденото, което е налично днес. Всъщност времето за критикуване и изказване на мнения конкретно за проектите подадени в този конкурс приключи с избора на победител. Добър или лош, той е избрания. Аз също имах резерви, които съм споделил в съседната форумна нишка, но предпочитам да се въздържа именно да мрънкам година след избора...

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado


Последната промяна е направена от vedrin на Вто Авг 28, 2018 10:14 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Авг 28, 2018 9:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Отговорете с цитат
Какво предпочиташ ти е въпрос на твой избор. Моето мнение е различно. Мисля, че при наличие на основания един проект може и трябва да бъде критикуван от първата до последната фаза на осъществяването му, от предлагането на концепцията през избора на конкретно решение и строителството та до използването и поддържането му. За да не бъдат повтаряни вече допускани грешки. Надявам се, че времената на привидно единодушните решения са отминали, но също така се надявам и че са отминали времената на задушаване на критиката за вече взети спорни решения.
Вто Авг 28, 2018 9:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Re: Нов заслон "Три кладенци" Отговорете с цитат
Sineva написа:
...човек, след чиито постове в друг форум е започвал ремонт на рушаща се инфраструктура и който сам се е включвал в доброволни акции по възстановяването й...

Няма как да знам това, не следя всички форуми. Ако би искал стореното да бъде известно на читателите на този форум тук, би могъл да споделиш за какво иде реч.

А пък аз пак ще попитам -- какво точно възнамеряваш да направиш за възстановяването на Самара и Конярника? Защо вменяваш това задължение на създателите на "Три кладенци", а не, например, на себе си?

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Вто Авг 28, 2018 10:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Sineva написа:
...надявам и че са отминали времената на задушаване на критиката за вече взети спорни решения...

А критикувай си на воля, не виждам някой да те задушава, по-скоро обратното се получава. Smile

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Вто Авг 28, 2018 10:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Отговорете с цитат
Ведрине, личните провокации няма да успеят да заместят липсата на убедителни твои аргументи в този случай.
Вто Авг 28, 2018 10:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Sineva написа:
Ведрине, личните провокации няма да успеят да заместят липсата на убедителни твои аргументи в този случай.

Цитат:
"… защото, с какъвто съд съдите, с такъв ще бъдете съдени; и с каквато мярка мерите, с такава ще ви се отмери. А защо гледаш сламката в окото на брата си, пък гредата в своето око не усещаш? Или, как ще кажеш брату си: чакай, да извадя сламката от окото ти; а пък на, в твоето око има греда! Лицемерецо, извади първом гредата от окото си, и тогава ще видиш, как да извадиш сламката от окото на брата си". (Мат. 7:1-5).


_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Вто Авг 28, 2018 10:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Отговорете с цитат
Да, цитирането на Новия завет е неоспорим аргумент в дискусията за практичността и полезността на един планински заслон.
Вто Авг 28, 2018 10:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov