ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Туристически обувки - мнения и коментари!
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Туристически обувки - мнения и коментари!
Автор Съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:

Начи всички модели на БЕСТАРД, които са с думичката TOP в името си, са с обувка в обувката...

Като един от първите потребители на този модел, имам дългогодишни впечатления.
Обувката е възможно най-добрата за наши зимни планини.
Обаче - този модел има слабост в жлеба за котки отпред - издържа само няколко месеца в режим на ледено катерене и гумата се сцепи:

не знам дали изобщо го правят или просто го замениха с новите: явно са отчели масовата практика там да се цепи, защото в новия модел, точно там където се цепеше вече са сложили сериозна пластмасова подложка в жлеба.
сега си имам тези:

Но при сравнение с новите модели на Millet и Boreal от този клас, мисля, че Бестард са чувствително по-тежки, и не знам дали да не ги сменям вече. А са много запазени и не ми се хвърля такова нещо. Червените съм ги тествал повече от 24 часа непрекъснат зимен престой в Джендема - нито измръзване, нито запотяване, струват си парите.
Вто Авг 07, 2018 3:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
head_up



Регистриран на: 09 Авг 2014
Мнения: 12

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте. Надявам се да не се включвам неграмотно в чужда тема, но имам питане за туристически обувки.
Старите ми се предадоха - някакви взети почти на късмет Grisport Dakar V91 (полиуретан, gritex мемрана, лицева кожа), евала им изкараха много години. Но сега ми трябват нови, а финансовото ми положение не позволява кой знае какви разходи точно в момента. Пък мерака ме чеше да се разхождам по горите и да не се притеснявам много-много за стабилност и мокрене. За това - Grisport-a си бяха чудесни. И обиколих магазините за туристическа екипировка, разбира се обувки под 250 лв - не видях, които да стават за нещо. Всичко под тази цена беше с ужасна изработка или крайно неясни параметри. Дори и тези на Grisport, които видях бяха със значително занижено качество.
И се сетих, че преди години ми бяха казвали за netwalk argentina. Отидох до магазина им в Пловдив - сносна изработка, полиуретан с някаква вложка, директно леене (не лепени, евала, масово гледам лепени обувки за туризъм...), Comfortex. Обаче отзиви в интернет почти никакви - нито за удобство, нито за дишаемост и водоустойчивост на мембраната, нито за здравина на ходилото. Някой може ли да даде информация и изобщо отзиви от тях в първо лице, ако ги ползвал за ходене по гори/планини? Не са скъпи, а и предпочитам родното Smile
Сря Сеп 05, 2018 7:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NuclearWinter



Регистриран на: 24 Юли 2015
Мнения: 94
Местожителство: ГА701

Мнение Отговорете с цитат
Аз това лято си взех едни от новиобувки . ком (дано не се счете за реклама)

БГ производство, леки, евтини (60-тина лева), непретенциозни (смятам че подметката е директно лята, няма междинни подметки), но поръчах номер 41, пристигна нещо по-скоро отговарящо на 43, едната стелка е номер 42, другата 43. Почерпих ги обилно със спрей импрегниращ от Лидл, смених връзките и стелките. Яко ни валя по Родопите, но (почти) издъжаха. Като вървяхме по камънак, поне за мен, подметките ми идваха прекалено меки и прозрачни. По камънак обичам с твърди подметки. Но за пътеки в гората са чудесни!

Все пак, ако мога да те посъветвам, обувки и раница са основното планинарско оборудване, за което не си заслужава да пестиш. Еле пък за обувки. По някога хубавата обувка прави разликата в прехода. Спомням си далечната 2003, когато след години мъчения с гадните войнишки кубинки, стъпих на фирна към Вежен с чисто нивите Бестард...
Сря Сеп 05, 2018 9:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
head_up



Регистриран на: 09 Авг 2014
Мнения: 12

Мнение Отговорете с цитат
Мерси за отговора Smile Като казваш "взех едни" имаш предвид марката и модела за който питам или просто някакви български? Защото цената на аржентината е повече от споменатата от теб.
Колкото до това за пестенето от обувки - прав си с две ръце! Или с два крака е по-правилно да кажа в случая. Но въпросът е и малко финансов. А до момента от обиколите ми по магазини - поне външно обувка за 100 до 200-250 лв - разлика почти не видях, все тая са. Да не кажа, че някой по-скъпи бяха направо скръбни от към изработка. Нагоре, където са качествените, вече поне към момента цените ми идват малко трудни.
Сря Сеп 05, 2018 9:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Planika в момента са с 20 % намаление.
Чет Сеп 06, 2018 9:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
head_up написа:
Здравейте. Надявам се да не се включвам неграмотно в чужда тема, но имам питане за туристически обувки.
Старите ми се предадоха - някакви взети почти на късмет Grisport Dakar V91 (полиуретан, gritex мемрана, лицева кожа), евала им изкараха много години. Но сега ми трябват нови, а финансовото ми положение не позволява кой знае какви разходи точно в момента. Пък мерака ме чеше да се разхождам по горите и да не се притеснявам много-много за стабилност и мокрене. За това - Grisport-a си бяха чудесни. И обиколих магазините за туристическа екипировка, разбира се обувки под 250 лв - не видях, които да стават за нещо. Всичко под тази цена беше с ужасна изработка или крайно неясни параметри. Дори и тези на Grisport, които видях бяха със значително занижено качество.
И се сетих, че преди години ми бяха казвали за netwalk argentina. Отидох до магазина им в Пловдив - сносна изработка, полиуретан с някаква вложка, директно леене (не лепени, евала, масово гледам лепени обувки за туризъм...), Comfortex. Обаче отзиви в интернет почти никакви - нито за удобство, нито за дишаемост и водоустойчивост на мембраната, нито за здравина на ходилото. Някой може ли да даде информация и изобщо отзиви от тях в първо лице, ако ги ползвал за ходене по гори/планини? Не са скъпи, а и предпочитам родното Smile

Взимай имам такива от 6-7 години 3-4 години си ги носих яко и в планината и Зимата в града от 2 години ги ползвам за работни през студените месеци още стават. За тези пари не можеш да си вземеш нищо по-читаво.
Много приятели съм пратил да си купят от тях всички са доволни.
Въпреки, че имам и Бореал и Бестард, за Родопите си ползвам старите netwalk.
Вземи си такива с протектор на пръстите, помага по камънака.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Чет Сеп 06, 2018 9:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
head_up



Регистриран на: 09 Авг 2014
Мнения: 12

Мнение Отговорете с цитат
@peca, благодаря за информацията, може ли да попитам още - как се справят тези аржентина със запотяването на краката? Тази мембрана е като тъмна Индия - никаква информация върши ли работа и колко я върши.
За теглото им не мога да преценя - но като ги хванах в ръка ми се сториха малко по-тежки, има ли нещо такова спрямо регулярна турстическа обувка с такова предназначение? Някъде четох, че с такива еди-кой-си усещал натрупване на умора, докато с някакви-си-други такова нещо нямало. Зачудих се да не би тези да са тежки принципно.
Ще питам дали има такива с протектор за пръстите, но мисля, че тези които гледах - нямаха такова нещо.
Пет Сеп 07, 2018 1:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Не знам, на кой какво са му правили, на мен и още 5-6 човека които съм пратил да си купят са ОК.
Не са по-тежки определено, незнам какви обувки си имал ама като ги сравня с Бореала, Бестарда и мн.др. са много по-леки.
Мери ги и ако са ти удобни взимай ако ли не недей.
За 80-90 лв не може да очакваш чудеса, за тези пари свестни маратонки не можеш да си вземеш.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Пет Сеп 07, 2018 3:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
head_up



Регистриран на: 09 Авг 2014
Мнения: 12

Мнение Отговорете с цитат
Ей сега бях в магазина с ясното намерение да ги взимам, защото за тия пари, както казваш - по-добро няма да намеря.
И останах приятно изненадан - дясната беше като пантофка - супер удобно, пасна ми на крака все едно за мен е правена. Слагам лявата - трагедия. Имаше нещо криво в нея, не е кракът ми, но стъпалото стоеше повдигнато от ляво в петата и кривеше походката ми. Дори в горната част като завържа обувката стоеше странно, не като дясната. Разбира се нямаше друга бройка от моя номер. Малко "българска работа" се получи. Сега трябва да чакам до началото на следващия месец да видя какво ще изкарат от новата партида.

Но друго ми се стори забавно - гледам името на мембраната на етикета защит за обувката - coNfortex. Все си мисля, че трябва да е coMfortex. Ама пак се загледах - ами така беше написано - с N Laughing То вярно и аз съм с очила, ама...
Пет Сеп 07, 2018 5:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
honey1



Регистриран на: 23 Дек 2018
Мнения: 1

Мнение обувки Отговорете с цитат
Привет! Трябват ми обувки за планина, зимни. Максимумът на максимума ми като цена е 200лв. Харесала съм си Алпина, Каримор и Ванго :

https://maxeffect.eu/jeni/obuvki/turisticheski-obuvki/alpina-turisticheski-obuvki-cristalo-lady.html
https://www.sportihobi.com/%D0%B4%D0%B0%D0%BC%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B8-karrimor-hot-rock-ladies-walking-boots-black-pink
https://tashev.bg/store/bg/obuvki-vango-grivola-damski-1790
Ако някой има такива и е доволен, моля да сподели.
Ако някой може да ми предложи друга марка, която е пробвал за тези пари, също ще се радвам.
Весели празници!
Нед Дек 23, 2018 3:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Re: обувки Отговорете с цитат
honey1 написа:
Привет! Трябват ми обувки за планина, зимни. Максимумът на максимума ми като цена е 200лв. Харесала съм си Алпина, Каримор и Ванго :

https://maxeffect.eu/jeni/obuvki/turisticheski-obuvki/alpina-turisticheski-obuvki-cristalo-lady.html
https://www.sportihobi.com/%D0%B4%D0%B0%D0%BC%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B8-karrimor-hot-rock-ladies-walking-boots-black-pink
https://tashev.bg/store/bg/obuvki-vango-grivola-damski-1790
Ако някой има такива и е доволен, моля да сподели.
Ако някой може да ми предложи друга марка, която е пробвал за тези пари, също ще се радвам.
Весели празници!

Не ти препоръчвам с нито едни от тези обувки да ходиш в планината Зимата, след 15мин газене в най-добрият случай краката са ти мокри.
Това са летни обувки и то за добри метереологични условия!
За 200лв. ЗИМНИ обувки за планина няма как, не и нови. Rolling Eyes

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Нед Дек 23, 2018 5:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Привет! Трябват ми обувки за планина, зимни. Максимумът на максимума ми като цена е 200лв. Харесала съм си Алпина, Каримор и Ванго :


Както казва peca ...не стават. Аз имам Alpina-та, вътре са с мека пухкавка подплата и са много топли. Ако е студено и снега е пръхкав не пропускат и при много дълго ходене. Сцеплението също е добро. При мокър сняг и дълго ходене със сигурност ще се намокрят. Другите две марки твърдо не!
Нед Дек 23, 2018 8:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Lyubomir



Регистриран на: 04 Окт 2015
Мнения: 16
Местожителство: София, България

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте и честита нова година,

Искам да попитам знаете ли някаква марка български туристически обувки.

По-конректно търся високи обувки, които да стават за планина (говорим за ранна пролет средата на март, началото на април), и естествено, да не пропускат вода. Предполагаемо горе все още ще има сняг, вода, а-у.

Погледнах понадолу, в една тема се обсъждаха Net Walk, които разгледах и ми харесаха. Произвеждаме ли и други марки или е само това?

Благодаря за отделеното време Smile

_________________
С уважение,
Любомир.
Съб Яну 05, 2019 4:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Lyubomir написа:
Здравейте и честита нова година,

Искам да попитам знаете ли някаква марка български туристически обувки.

По-конректно търся високи обувки, които да стават за планина (говорим за ранна пролет средата на март, началото на април), и естествено, да не пропускат вода. Предполагаемо горе все още ще има сняг, вода, а-у.

Погледнах понадолу, в една тема се обсъждаха Net Walk, които разгледах и ми харесаха. Произвеждаме ли и други марки или е само това?

Благодаря за отделеното време Smile

Net Walk са много удобли но НЕ водоустойчеви въпреки, че имат някаква мембрана за в града няма проблем но да газиш сняг киша или някоя лятна буря НЕ ще подгизнеш на 2рата минута.
Имай в предвид, че средата на Март и началото на Април по-високото над 2200м. няма А-У ами си е Зима отвсякъде трябват си и котки и снегоходки.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Съб Яну 05, 2019 5:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Още не ми се е налагало да газя в киша с моите Net Walk Argentina и дъжд не ме е валяло, та за водоустойчивостта нищо не мога да кажа. Иначе ги пробвах на преход с доста разнообразен терен, минаващ през речен, пясък, кал, треви и храсти, големи наклони с варовикови скали и камънаци... И се държаха страхотно. Просто толкова удобна обувка не съм носил. На слизане нито веднъж не почувствах пръстите ми да опират някъде, а това си е проблем при мен, понеже преди 14 години си разбих палеца на левия крак и оттогава е с някаква гадна форма и още по-гадно подобие на нокът. Пробвах ги и на сняг и лед. На леда подметката не е особено впечатляваща. Лошото е че краката ми се потят дори и докато си лежа във вкъщи и обувките малко или много се навлажняват на стелките и отпред около пръстите и трябва да слагам вестник, иначе на стайна температура за около 20 часа, нямаше никаква промяна да са изсъхнали нещо.
Нед Яну 06, 2019 2:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Страница 6 от 9

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov