ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Транспорт до Стара планина
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Транспорт до Стара планина
Автор Съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
packo packov написа:
Жп гара Орешец и от там такси. Автогара ще да има, но нямам контакти


Благодаря. Аз знам за ЖП гарата, но ме интересуват автобусите, особено до Чупрене, Стакевци, Горни/Долни Лом.

_________________
Добрата преценка се дължи на опита, а той - на лошата преценка.
Чет Сеп 13, 2018 11:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис



Регистриран на: 15 Яну 2012
Мнения: 237

Мнение Транспорт из Дефилето Отговорете с цитат
Някой има ли актуално разписание на маршрутките, които движат до селата по Дефилето? Предполагам част от тях тръгват от Своге, от Лакатник? Писах до някакъв туристическо-информационен център в Своге, но, както и очаквах, отговор няма. ЖП-то е ясно.
Как да разбера от Враца какви маршрутки/автобуси вървят до съседните села и разписанието?
До Леденика освен пеша или с кола има ли друг начин да се стигне от Враца?
Много сложно е с планирането и доста ограничаващо, когато не искаш да правиш кръгов маршрут, а трябва да направиш връзка с влака.
Пон Юни 10, 2019 10:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gogyto



Регистриран на: 14 Сеп 2014
Мнения: 23

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, някой да знае до ж.п. спирка Бъзовец има ли достъп с лек автомобил?
Пет Юли 10, 2020 8:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
gogyto написа:
Здравейте, някой да знае до ж.п. спирка Бъзовец има ли достъп с лек автомобил?

Колата на Гугъл е стигнала на 1 км и 200 метра от Бъзовец, но това е било отдавна:

https://goo.gl/maps/FzErQU3ViZJSUQQcA


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Пет Юли 10, 2020 10:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gogyto



Регистриран на: 14 Сеп 2014
Мнения: 23

Мнение Отговорете с цитат
Да, забравих да спомена,че това го видях, ама не смея да я зарежа там в нищото, че цял ден ще съм на върха. Там дървосекачите са разказали играта на асвалта и не знам нагоре как ще е, или да хващам влака от Трявна...
Пет Юли 10, 2020 10:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gogyto



Регистриран на: 14 Сеп 2014
Мнения: 23

Мнение Отговорете с цитат
Да споделя за информация, по силата на неволята стигнах до спирка Бъзовец, но е хубаво колата да е с по-голям клирънс! На места има огромни ями, благодарение на дървосекачите в района.
Съб Юли 11, 2020 8:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didkopitko



Регистриран на: 27 Юни 2016
Мнения: 287

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,

за хижа Ехо откъм Рибарица къде може да се паркира най-напред по пътя, с лека кола?
Тук: https://map.bgmountains.org/#map=16/2723030.91/5285671.87/0 или може и по-напред след края на асфалта?

Благодаря.
Чет Авг 25, 2022 9:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Нито дума! Отговорете с цитат
Първо казваш за Мальовица.
Едва след това имаш право да питаш за други неща.
А след като си разказал и за Ехо, можеш да продължиш с питанките.
Чет Авг 25, 2022 11:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didkopitko



Регистриран на: 27 Юни 2016
Мнения: 287

Мнение Отговорете с цитат
Very Happy
Още не ми е останало време да опиша нещо като бегъл пътепис, но ще кача някои снимки.
Чет Авг 25, 2022 11:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv



Регистриран на: 22 Авг 2018
Мнения: 2242

Мнение Отговорете с цитат
didkopitko написа:
Very Happy
Още не ми е останало време да опиша нещо като бегъл пътепис, но ще кача някои снимки.


Задължително снимай и обувките с които ходиш!
Чет Авг 25, 2022 12:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didkopitko



Регистриран на: 27 Юни 2016
Мнения: 287

Мнение Отговорете с цитат
didkopitko написа:
Здравейте,

за хижа Ехо откъм Рибарица къде може да се паркира най-напред по пътя, с лека кола?
Тук: https://map.bgmountains.org/#map=16/2723030.91/5285671.87/0 или може и по-напред след края на асфалта?

Благодаря.

С внимателно каране се стига до тук: https://map.bgmountains.org/#map=18/2723744.47/5283931.43/0
Има рибарници, виждат се на слоя със сателитните снимки: https://map.bgmountains.org/#bing=18/2723744.47/5283931.43/0 , има и уширение (нещо като кръстопът е).

След това, точно при моста, има здрава желязна спусната бариера на НП Централен Балкан. Не знам защо я няма изобразена на онлайн картата.
Пон Авг 29, 2022 11:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Alina



Регистриран на: 15 Юли 2016
Мнения: 218

Мнение Отговорете с цитат
Автобусът от 15:00 ч. - Пловдив - Карлово - Сопот - Беклемето - Троян - Ловеч - Плевен - са го спрели.
Търсих варианти за Беклемето - и от юг, и от север - няма. Обадих се на автогарата в Троян да ги питам.

Някой има ли идея, ако се отиде с влак/автобус до Кърнаре - дали може да се хване нещо срещу заплащане в района, и на стоп качват ли?
За стоп къде е най-добре да се застане?
Пет Сеп 16, 2022 11:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Alina написа:
Кърнаре - дали може да се хване нещо срещу заплащане в района, и на стоп качват ли?
За стоп къде е най-добре да се застане?

Имам спомен, че през далечната 1996г. от Кърнаре се качих до Дерменка за има-няма 2 часа. Не знам дали за два часа човек би могъл да успее да вземе нещо на стоп там.
Инак от север има таксисти, които редовно качват от Троян до Беклемето и обратно. Един от тях се явява по съвместителство и нещо като началство на едно от тур. дружества там, ползвал съм му услугите преди няколко години. За съжаление не съм сигурен дали още му пазя номера. Питай Екзита, той по - редовно шари там, може да е запознат с тия врътки.
Пет Сеп 16, 2022 11:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Alina



Регистриран на: 15 Юли 2016
Мнения: 218

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря, Vladofff - посоката ни е Ехо и затова от Беклемето ни е по-удобно.

ПС: Миналата година приятели ходиха пеша до Дерменка и срещнали една голяма Баба Меца на около 40 минути под хижата на някаква полянка.
Пет Сеп 16, 2022 11:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Alina написа:
...Ехо ...

Ехо е една от най-противните хижи по нашите зами. Прозорците й не се отварят, респ. проветрение няма. Например при успешно достигане след "Мазалат - Ехо" вонята и задухът в стаите са такива, че само смъртна умора може да те накара да заспиш. Спането там, ако няма и вода, е достойно за сравнение с хижата Гуте. Не разбирам какъв мазохизъм ви влече натам. Козя Стена е далеч по-приятно място за спане.
Пет Сеп 16, 2022 12:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Следваща
Страница 10 от 11

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov