ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Джамджиев ръб, кончето, църномогилски чал
Иди на страница Предишна  1, 2

Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Джамджиев ръб, кончето, църномогилски чал
Автор Съобщение
Митак

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
и въобще не ме беше страх от пълният мрак.

Мракът сам по себе си не е страшен, нито хапе, нито жили. Но да се спънеш в тъмното и да се повредиш е вече кофти нещо. Вземи си един челник. И най-проста Тикина за 30лв върши работа.
Дядо Владимир пише редовно в този форум, сам ще се сетиш кой е.
Чет Сеп 20, 2018 9:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
chiochips

Цитат:
Дядо Владимир пише редовно в този форум, сам ще се сетиш кой е.

Very Happy Oops
vladofff Благодаря ти отново за приятната компания, разговорите и съветите. Самото ти присъствие амбицира Wink именно ти ми вдъхна кураж за Монблан. Пожелавам всичко най-добро от сърце! Надявам се пак да се срещнем някъде.
Чет Сеп 20, 2018 9:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров

Местожителство: София

Мнение Привет! Отговорете с цитат
Здравей, приятелю! Радвам се, че се събрахме и под Вихрен, и във форума. Само че съм Владимир, без да съм Vladofff - той е друг герой. Чудесна компания стана с твоите приятели и моите внуци. Възхитен съм от амбициите ти, а имаш и възможностите да ги осъществиш. Добре си екипиран, имаш сили, имаш и свободно време - какво друго ти трябва? Все пак без рискове по стените на Пирин и никога сам! Тука има едни титани на туризма, които, без да са алпинисти, вървят по отвесите като паяци. Завиждай им, но не ги следвай, те го могат! За Митикас, както ти казах, нямаш никакви проблеми, но по класическия маршрут. И по другия вероятно няма да имаш, но аз не съм минавал оттам. Ако пуснеш в търсачката "Зевс" в "теми", ще отвориш много описания, включително за втория маршрут, който е по-рисков и изморителен. Нашият е описан тук:

При Зевс с внуци

Внуците бяха на 11 и 9 години, та ти ли ще имаш трудности? И в никой случай не пропускай реката! Ще я видиш на снимките.

И... до нови срещи!
Чет Сеп 20, 2018 10:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
chiochips

Мнение Re: Привет! Отговорете с цитат
Сотиров написа:
И... до нови срещи!

Благодаря отново за съветите и добрите думи! Хубаво е от време на време да си контролирам ентусиазма посредством думи от хора като теб, защото понякога желанията изпреварват възможностите. Ще действам стъпка по стъпка с повечко търпение. С интерес разглеждам и чета пътешествията ви. Надявам се и аз да мога да се похваля с подобно скоро. Мисля тази зима да пробвам как е планинският туризъм и през студените месеци. С интерес ще следя и чета форума и публикациите. Ще се старая да не тормозя много съфорумци с въпроси Very Happy даже предварително се извинявам...

До нови срещи Smile .
По здрави.
Чет Сеп 20, 2018 2:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Даниел

Присъединявам се към мнението, че вероятно няма да имаш проблем с Митикас, а според мен дори и по "алтернативния" маршрут, ако се има предвид кулоара Локи. Но също така съм съгласен и че Монблан е друга бира, просто защото там парадигмата е друга - при планинарство в снежни условия се появяват нови опасности като лавини, повишен риск от хипотермия и т.н., а в случая също ходене по ледник и проблеми с височината. Не зная как го планираш - ако е през хижа Гуте и с нает водач, няма защо да се притесняваш. По-трудно ще ти бъде ако решиш да не ползваш услугите на гид или ако избереш друг маршрут. Тогава бих те посъветвал задължително да се запишеш на някой зимен курс по планинарство, където ще ти обяснят каква екипировката ти е нужна и как се борави с нея, движение по ледник и по ръб, самозадържане, някакви дребни трикове, които ще ти улеснят живота и т.н. На такъв курс ще се запознаеш с други надъханяци и веднага след като приключи можеш да се организираш с тях да упражните каквото сте научили, защото зимата не е чак толкова дълга, а е задължително да имаш някаква практическа подготовка. Дори да избереш най-лесния и сигурен вариант - с водач - той пак ще изиска от теб да имаш някаква базова подготовка. Така че, при всички случаи, поразрови се отсега, защото ако си решил да го правиш догодина, нямаш време за губене.
Накрая за още нещо искам да повторя мнението на колегите от форума - закъде си се разбързал? Постави си малко по-близки и лесни цели, които изпълнявай с кеф и след това ще знаеш по-добре по какъв начин да качиш целта, която явно ти е основна. За да не се разочароваш - защото представи си следната ситуация: форсираш нещата, което те задължава да наемаш водач, качваш върха по най-лесния маршрут и после ти остава едно чувство на неудовлетвореност, защото се осъзнал, че ако си понатрупал малко опит, си можел след време да го направиш сам или по различен начин. Върховете са си там.
Чет Сеп 20, 2018 6:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

Вземи рекламен банер   

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.