ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Туричка черква-Тевното езеро-Чаирските езера-Туричка

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Туричка черква-Тевното езеро-Чаирските езера-Туричка
Автор Съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 469
Местожителство: София

Мнение Туричка черква-Тевното езеро-Чаирските езера-Туричка Отговорете с цитат
След като преди седмица Пирина ни посрещаше с дъжд и град, седмицата 19-26 юли беше прекрасна - слънчево и топло време и приятен ветрец по високото....Прекарахме си чудесно, разходихме се до Беговишко езеро и Бански гроб, понабрахме манатарки и пачи крак, пийнахме добре охладена биричка....и за капак изпълних едно отдавнашно намерение....
В петъка компанията ни намаля наполовина и със съпругата се юрнахме към Тевното езеро по маршрута Туричка черква-х. Беговица-Беговишки превал-Белеметски езера-Тевното...Имахме нагласа да срешнем albena и нейните спътници на Тевното, но когато се чухме при Даков мост се оказа, че са променили маршрута...Намалихме темпото и се пробвахме като фотографи....На Тевното имаше много хора, а още повече срещнахме на слизане, включително и две групи чужденци....
Тъй като ми беше мерак да видя, какво се вижда от ръба между Валявишки чукар и Момини двори се изкатерих и снимах Джангала, Джангалската порта, до която стигнахме по-миналата седмица, Голямото Валявишко езеро, Полежаните, както и следващата ми цел - вр. Газей и Газейските езера...
Беше около 15:30 и реших да минем през Мозговишка порта, по маршрута на Andimit от миналата година...От Портата през Превала слязохме до Чаирските езера и в подкововидното топнахме крака...оказа се топло и не можа да изстуди бирата.... От там продължихме до отклонението и зимната маркировка към х. Беговица и от там се прибрахме до Туричка черква. Целият преход беше 11 ч. и 30 мин....На другия ден, едва стигнахме до х. Беговица с другите ни приятели дошли в петъка, но прехода от предишния ден, си заслужаваше. Толкова красоти видяхме от Пирина...
Снимки: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=404774 - не са по хронология...
Белеметски езера...
,

Тевното езеро...
,
Превалските езера...
,
Чаирски езера...
,
,
.
И още три снимки - по-добрата ми половинка по пътеката за Беговишко езеро...

и самото Беговишко езеро...


Пирин е невероятен със своите величествени зъбери и върхове, кристално чисти езера и вечнозелена растителност. Пожелавам ви да усетите величието на планината Пирин, което изпитахме ние....


Последната промяна е направена от lubitel на Пон Юли 27, 2009 8:41 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Пон Юли 27, 2009 8:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Чудесен преход сте спретнали. Поздравления!

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пон Юли 27, 2009 8:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
mihaela10



Регистриран на: 26 Ное 2009
Мнения: 168
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Предлагам да се върнем на темата за Беговишко езеро - тук, а не на "Мочарата"! Още веднъж благодаря, lubitel, за удоволствието да видя това любимо мое кътче от Пирин чрез вашите снимки. Разгледах и галерията Ви в snimka bg. Снимали сте много места в Пирин от почти същата гледна точка, от която и аз съм ги видяла, но природните състояния, есетествено са различни. Ако Ви е интересно, можете да видите моите пирински снимки тук:
http://picasaweb.google.bg/mihaela10ster/PirinMountain2009#
http://picasaweb.google.bg/mihaela10ster/PirinMountain20071#
http://picasaweb.google.bg/mihaela10ster/PirinMountain20072#
Сря Яну 27, 2010 9:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 469
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И аз благодаря! Снимките на вр. Синаница и на езерото са вълшебни! Дано тази година имам щастието да ги видя лично!
Чет Яну 28, 2010 10:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mihaela10



Регистриран на: 26 Ное 2009
Мнения: 168
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Пожелавоам ви го от все сърце! Синаница също е една от уникалните красоти на тази невероятна планина!
Чет Яну 28, 2010 11:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov