ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Пътя до Беговица?

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Пътя до Беговица?
Автор Съобщение
DimSimeonov



Регистриран на: 14 Юли 2014
Мнения: 76
Местожителство: Русе

Мнение Пътя до Беговица? Отговорете с цитат
Проходимо ли е до там с нормален лек автомобил?
Не ме оплювайте и аз съм против движението на автомобили там горе, но искам да накарам жената да се качи до Тевно, а знам, че ако тръгнем от Попина лъка, тя ще спре със сигурност на Беговица и ще каже повече не мога.
Пон Окт 08, 2018 12:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение Отговорете с цитат
Първите 2-3 километра след Туричка черква са дооста гадни, след това следва рехабилитиран участък, където спокойно се кара с 30-40. Аз съм с паркетен джип и ме болеше в началото. Инфо от юли. Горе имаше Шкода Фаворит.
Аз лично (макар и тази година да не съм го минавал) бих подходил през Демяница. Миналата година спокойно се стигаше на 800 метра преди хижата.
Пон Окт 08, 2018 6:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И до Демяница пътят не е добре - има доста изровен участък, който трудно се минава, ако колата ти е ниска. Инфото ми е от първа ръка от миналата седмица. До водопада си е зле за лека кола, трябва поне малко да ти е височка. А от Туречка черква първата 1/3 е много зле. Ако се организирате поне с още двама, за да не ви излезе скъпо, Чавдар от Беговица ще ви вземе с джипа, не сме го питали колко струва, но предлага такава услуга. И последно, тук във форума има такава тема "Срещи и уговорки", може някой съфорумец с джип да е в същата посока по същото време, толкова ли е трудно да се напише, че търсите споделено пътуване?

_________________
Всичко е възможно.
Пон Окт 08, 2018 7:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Re: Пътя до Беговица? Отговорете с цитат
DimSimeonov написа:
Проходимо ли е до там с нормален лек автомобил?
Не ме оплювайте и аз съм против движението на автомобили там горе, но искам да накарам жената да се качи до Тевно, а знам, че ако тръгнем от Попина лъка, тя ще спре със сигурност на Беговица и ще каже повече не мога.

Пътят след Туричка черква е проходим за нормален лек автомобил, но само ако си готов да рискуваш. Според мен си заслужава риска, ако залогът е да заведеш жена си до Тевно езеро.

Само първите 200-300 метра от пътя в началото след Туричка черква са много зле - минеш ли ги тях, нататък няма сериозни препятствия, а от средата нагоре пътят става идеален. Така че нека не те отказват първите няколкостотин метра - веднага след тях пътят става много по-добър.

Може да помолиш хижаря на х.„Беговица“ или някой местен (хижарят може да ти даде координати) да ви закара до хижата, едва ли ще ви вземе много скъпо, а може да си спестите главоболия.

Успех!

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Окт 10, 2018 12:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Една друга може би дори по-интересна възможност е качване с моторна шейна през втората половина на зимата или пролетта. Много бръмчат смоукърите из района, качват се обикновено по въпросния път от Туричка черква и продължават до къде ли не. През март и първата половина на април обикновено е почти безопасно качване и до самото Тевно езеро с моторна шейна, нещо, което стопаните на заслона често правят. Евентуално бихте могли да се спазарите с някой.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Сря Окт 10, 2018 1:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Шейнарите се качват по всяко време стига да има сняг. Минават почти навсякъде - виждал съм ги да слизат примерно ето оттук - http://kade.si/#map=19/2613128.36/5116298.74/0 към Превалските езера на СЗ.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Окт 10, 2018 2:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
DimSimeonov



Регистриран на: 14 Юли 2014
Мнения: 76
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за инфото. Ще бъда на Сандански, така че варианта ми е Попина лъка, Туричка черква. Питах, защото и аз съм виждал нормални автомобили на Беговица, но това беше преди година и нещо.
Сря Окт 10, 2018 2:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rozzza



Регистриран на: 12 Юни 2019
Мнения: 9

Мнение Отговорете с цитат
Някой има ли актуални сведения за текущото състояние на пътя в околността?
Сря Юни 12, 2019 4:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
"Може да помолиш хижаря на х.„Беговица“ или някой местен (хижарят може да ти даде координати) да ви закара до хижата, едва ли ще ви вземе много скъпо, а може да си спестите главоболия."
=========
Търсил съм подобни услуги, не е толкова лесно. Само в Добринище има джипкаджии, които прибират закъснелите от Безбог.
Сря Юни 12, 2019 5:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov