ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Топографска карта на България BGtopoVJ
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Топографска карта на България BGtopoVJ
Автор Съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
didonch написа:
Та на въпроса, както до сега правя селектирам си една област, като се старая да не е прекалено голяма че крайния файл се получава доста големичък, и давам create atlas, след няколко минутно сваляне, като скоростта на даунлоад пада прогресивно до достигане на няколко кб/с, MOBAC минава в режим пауза или гръмва грешка за липсващи слоеве. Някой с подобен проблем, или има наложени рестрикции за сваляне?

Няма ограничения за тегленето на данни.

Една възможна причина за забавяне биха могли да бъдат някои глобални обновления на тайловете, които правим от време на време след промени в настройките за цялостния изглед на картата. Тези обновления водят до голямо натоварване на сървъра и отнемат около седмица за нивата с най-голямо приближение -- 18 и 19. В момента, например, извършваме такова обновление. Ако се случи така, че бъдат заявени тайлове, които не съществуват или "са остарели", сървъра ги генерира динамично, но това става сравнително бавно. Един начин да заобиколите подобни проблеми е при създаването на атласа да го ограничите до по-ниски нива на приближение (например 16), тъй като тяхното цялостно пресъздаване завършва значително по-бързо, за не повече от 3 часа, и поради това вероятността да попаднете на несъществуващи или остарели тайлове е значително по-малка.

Разбира се, може да има и други причини за подобен проблем -- качество на Интернет свързаността, наличие на достатъчно памет за MOBAC и т.н., които също е добре да имате предвид.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пон Мар 05, 2018 10:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
didonch



Регистриран на: 05 Мар 2018
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
vedrin, благодаря за бързия и изчерпателен отговор. По принцип свалям нива на приближение 12-19, които за разглеждане през телефона са си предостатъчни. Преди малко пробвах нива 12-14 и всичко се свали бързо и коректно. Явно причината е обновяването .... което върви в момента, или по-голямо натоварване на сървъра. Ще опитам след ден два ... да си сваля заплануваните "изрезки".
Пон Мар 05, 2018 10:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vandu



Регистриран на: 03 Апр 2012
Мнения: 202

Мнение Отговорете с цитат
Някой може ли да ми каже как да подкарам "kyde si" на huawei P9.
Добавил съм го към програмите които да ползват местоположение но като му дам "position" изобщо не отреагира.
Със са Сунгурларе нямах никакъв проблем.
Съб Апр 14, 2018 8:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
vandu написа:
Някой може ли да ми каже как да подкарам "kyde si" на huawei P9.
Добавил съм го към програмите които да ползват местоположение но като му дам "position" изобщо не отреагира.
Със са Сунгурларе нямах никакъв проблем.

Съществено е да ползвате https (в противен случай browser-a не дава достъп до функциите за позициониране):

https://kade.si/

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Съб Апр 14, 2018 9:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Ведрине, да си жив и здрав! Отговорете с цитат
vedrin написа:
vandu написа:
Някой може ли да ми каже как да подкарам "kyde si" на huawei P9.
Добавил съм го към програмите които да ползват местоположение но като му дам "position" изобщо не отреагира.
Със са Сунгурларе нямах никакъв проблем.

Съществено е да ползвате https (в противен случай browser-a не дава достъп до функциите за позициониране):

https://kade.si/



Лелееее, а аз се чудя, защо на лап топа ме позиционира, а на телефона не иска, и аз го отдадох като дефект в телефона...
Даже с братчед ми се бяхме сработили пр каранията на колело преди да имам Орукс, аз отварям къде си, той гугъл за позициониране и така се ориентирахме....

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пон Апр 16, 2018 12:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
haio



Регистриран на: 01 Юни 2016
Мнения: 26

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте на всички
начинаещ съм в използването на Basecamp, но ми е необходимо да кача част от картата на BgTopoVJ - http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/
Тегля отрязъка от картата ( който ми трябва) като архив и след разархивиране се получава IMG файл, но как мога след това да го инсталирам в Basecamp?
Информацията ми трябва само за настолния компютър, не за приемник или смартфон.
В инструкциите пише че се прави с някакъв файл install.bat но аз не намирам такъв след разархивиране.
Някой може ли да ми помогне?
Съб Сеп 22, 2018 5:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
haio написа:
Здравейте на всички
начинаещ съм в използването на Basecamp, но ми е необходимо да кача част от картата на BgTopoVJ - http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/
Тегля отрязъка от картата ( който ми трябва) като архив и след разархивиране се получава IMG файл, но как мога след това да го инсталирам в Basecamp?
Информацията ми трябва само за настолния компютър, не за приемник или смартфон.
В инструкциите пише че се прави с някакъв файл install.bat но аз не намирам такъв след разархивиране.
Някой може ли да ми помогне?

Файловете с отделни листове са предназначени единствено за GPSr уреди. За BaseCamp е нужно да се изтегли и инсталира архива с цялата карта.

Като по-добра алтернатива бих препоръчал да ползвате онлайн версията:

https://kade.si/#BG50K=8/2810000/5250000/0

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Съб Сеп 22, 2018 9:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
haio



Регистриран на: 01 Юни 2016
Мнения: 26

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за отговора, реших си проблема по друг начин, но както и да е
Сега се интересувам от следното - някой от вас знае ли как мога да си сложа като подложка в Basecamp картата на природен парк Странджа от техния сайт?
http://www.strandja.bg/bg/gpsmaps/23-GPS-karti-i-marshruti
Те имат електронна карта на която са нанесени множество маршрути но е доста орязана като възможности - не се изписват координати, не можеш да сваляш маршрути само на местата които те интересуват и др.
Когато ходя в Странджа ми е много по-лесно да използвам oruxmaps с BGmountains и да налагам отгоре GPX-ове. За целта си подготвям предварително Gpx-овете във kadesi или в Basecamp - просто си рисувам маршрута следвайки изобразената пътека и след това ги зареждам в смартфона
Та, за да си направя такива GPX-ове би ми било доста лесно ако имам като подложка картата на Странджа - някой знае ли как се зарежда в Basecamp?
Нед Окт 14, 2018 8:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
haio написа:
Та, за да си направя такива GPX-ове би ми било доста лесно ако имам като подложка картата на Странджа - някой знае ли как се зарежда в Basecamp?

Ползвайте този архив:

http://web.uni-plovdiv.net/vedrin/Strandja.zip

Разархивирайте го на (трайно) подходящо място, изпълнете install.bat с права на администратор и потвърдете в прозореца с команден ред инсталирането. След това картата ще бъде видима в Basecamp. Евентуално деинсталиране е възможно посредством включения в архива uninstall.bat.

По принцип преобразуване на *.img файлове за ползване в Basecamp може да се прави посредством GMapTool, нещо, което в случая аз вече съм сторил за картата на Странджа.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Нед Окт 14, 2018 9:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
haio



Регистриран на: 01 Юни 2016
Мнения: 26

Мнение Отговорете с цитат
Много благодаря Vedrin, това ще ми свърши чудесна работа, вече си я инсталирах. Малко е орязана спрямо картата на техния сайт - липсват имена на дестинации, населени места и др. но това не е проблем със превключване към Bgmountains човек може да се ориентира.
Между другото - един страничен въпрос. Забелязвам, че на версиите на Bgmountains (и за Basecamp и за директен ъплоуд в приемника), които могат да се свалят - липсват пътеките в Странджа.
На онлайн версията - kade.si - ги има подробно показани.
На какво се дължи това - оптимизиране на версиите за download с цел по-малък размер за зареждане в смартфона ли?
Или предстои тези версии да бъдат обновени и допълнени с тези пътеки?
Пон Окт 15, 2018 9:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
haio написа:
Много благодаря Vedrin, това ще ми свърши чудесна работа, вече си я инсталирах. Малко е орязана спрямо картата на техния сайт - липсват имена на дестинации, населени места и др. но това не е проблем със превключване към Bgmountains човек може да се ориентира.
Между другото - един страничен въпрос. Забелязвам, че на версиите на Bgmountains (и за Basecamp и за директен ъплоуд в приемника), които могат да се свалят - липсват пътеките в Странджа.
На онлайн версията - kade.si - ги има подробно показани.
На какво се дължи това - оптимизиране на версиите за download с цел по-малък размер за зареждане в смартфона ли?
Или предстои тези версии да бъдат обновени и допълнени с тези пътеки?

Актуалната offline версия на BGMountains е 20181002. Би трябвало да няма липсващи пътища/пътеки в нея, освен евентуално малък брой добавени през последните десетина дни в online версията. Ако дадете конкретен пример бихме проверили по-подробно.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пон Окт 15, 2018 9:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
haio



Регистриран на: 01 Юни 2016
Мнения: 26

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
"Актуалната offline версия на BGMountains е 20181002. Би трябвало да няма липсващи пътища/пътеки в нея, освен евентуално малък брой добавени през последните десетина дни в online версията. Ако дадете конкретен пример бихме проверили по-подробно.



Да Vedrin, прав си, имал съм по-стара версия на телефона си и затова не съм виждал тези пътеки, които ги има на kade.si
Сега си изтеглих най-новата версия за ъплоуд в приемника и се уверих, че пътеките са налични.
Благодарности
Вто Окт 16, 2018 8:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sk67



Регистриран на: 05 Фев 2012
Мнения: 55

Мнение Отговорете с цитат
Не можах да я подкарам на BaseCamp 4.7.1
Изтеглих картата от http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/BGtopoVJ-raster-jnx-v3.00.7z
Разархивирах, но нещо не правя както трябва и не мога да я отворя...
Чет Ное 28, 2019 7:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
sk67 написа:
Не можах да я подкарам на BaseCamp 4.7.1
Изтеглих картата от http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/BGtopoVJ-raster-jnx-v3.00.7z
Разархивирах, но нещо не правя както трябва и не мога да я отворя...

JNX версията е предназначена за ползване в Garmin уреди, които подържат JNX формат и са с пачнат firmware за отключване на неограничен достъп до неподписани JNX файове. Възможно е да бъде използвана и в GIS приложения с вградена поддръжка за този формат. Недостъпна е за BaseCamp, тъй като не е подписана и не би могла да бъде.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Ное 28, 2019 7:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sk67



Регистриран на: 05 Фев 2012
Мнения: 55

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря. Аз останах с впечатление, че може да се ползва на лаптопа заради тези указания от сайта:

"...Подходящо за използване в по-новите модели GPSr уреди на Garmin™, които поддържат BirdsEye™ растерни изображения, както и в BaseCamp™..."
Чет Ное 28, 2019 7:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 4 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov