ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Нощувка в с. Аврамово

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Нощувка в с. Аврамово
Автор Съобщение
panzer6



Регистриран на: 14 Мар 2011
Мнения: 100
Местожителство: Варна

Мнение Нощувка в с. Аврамово Отговорете с цитат
Привет!Случайно някой да знае дали в с.Аврамово има къде да се пренощува/къща за гости,вила/- нищо не открих в мрежата?!
Сря Окт 10, 2018 6:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1218
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение На гарата Отговорете с цитат
Аз над гарата в боровата горичка на палатка съм спал. Инак бяхме трима, предложиха ни в гарата на топло, че беше зима, но не искахме да ги притесняваме.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Сря Окт 10, 2018 6:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
panzer6



Регистриран на: 14 Мар 2011
Мнения: 100
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Всъщност първоначалният замисъл беше да оставим колата в Якоруда,да се качим на теснолинейката,да слезем на гара Аврамово,да преспим там/ тръгваме от Варна сутринта и нямаме друга опция/,и на сутринта тръгваме за Орцево.Там преспиваме и се спускаме през Бунцево за Якоруда,при колата.Но заради неудобното разписание на влакчето се оказа,че е по-удобен обратния маршрут:оставяме колата на гара Аврамово,с трена до Якоруда и оттам - към Балкана.Та ако може някой да сподели впечатления от този маршрут,дали е удачна промяната на посоката и прочие...Благодаря предварително!
Пет Окт 12, 2018 8:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
panzer6 написа:
Всъщност първоначалният замисъл беше да оставим колата в Якоруда,да се качим на теснолинейката,да слезем на гара Аврамово,да преспим там/ тръгваме от Варна сутринта и нямаме друга опция/,и на сутринта тръгваме за Орцево.Там преспиваме и се спускаме през Бунцево за Якоруда,при колата.Но заради неудобното разписание на влакчето се оказа,че е по-удобен обратния маршрут:оставяме колата на гара Аврамово,с трена до Якоруда и оттам - към Балкана.Та ако може някой да сподели впечатления от този маршрут,дали е удачна промяната на посоката и прочие...Благодаря предварително!


Пресни впечатления от миналия уикенд, оставихме колата в Якоруда, оттам с влака до Аврамово и оттам до Орцево. Нощувка и на другия ден към Якоруда през Бунцево...

Мен лично няма да ми е кеф да се катеря от Якоруда до Орцево, към 800м. положителна денивелация... Пак бих го направи в реда Аврамово - Орцево - Якоруда. Вижте дали не може да спите на Юндола някъде... Smile
Пет Окт 12, 2018 10:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
panzer6



Регистриран на: 14 Мар 2011
Мнения: 100
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
А колко ви отне като време?
Нед Окт 14, 2018 7:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
panzer6 написа:
А колко ви отне като време?


Без да се бърза Аврамово - Орцево 4 часа, към 15км. е...
Орцево - Якоруда, май беше 11км., за 3 часа. Не е само слизане този участък, първо от Орцево качваш и после вече е само слизане. Сууупер много горски пътища, без gps нямам идея как ще се ориентира човек...
Ето ви трак : http://dox.bg/files/dw?a=d74e0558aa
Пон Окт 15, 2018 9:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Заинтригувахте ме Laughing района е много красив но слабо посещаван от пеши туристи,и мисля да се възползвам от трака ви, ако не тази година може би напролет когато е Зелено.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Пон Окт 15, 2018 8:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
panzer6



Регистриран на: 14 Мар 2011
Мнения: 100
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за тракчето!Има ли интересни обекти в района на Орцево,ако решим да останем за две или три нощувки?
Вто Окт 16, 2018 7:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
panzer6 написа:
Благодаря за тракчето!Има ли интересни обекти в района на Орцево,ако решим да останем за две или три нощувки?


Не познавам добре района, тук съм чел и за други дестинации наоколо : http://decanaplanina.com/2018/07/ortsevo/

Муса е местния човек, който ще ви посрещне и разкаже повече, има чудесен фургон, в който може да спят до четирима човека. Има и къща, в която може да нощувате, на Даскала и Айше. Може и на палатка.
Вто Окт 16, 2018 3:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
loudidd написа:
panzer6 написа:
Благодаря за тракчето!Има ли интересни обекти в района на Орцево,ако решим да останем за две или три нощувки?


Не познавам добре района, тук съм чел и за други дестинации наоколо : http://decanaplanina.com/2018/07/ortsevo/

Муса е местния човек, който ще ви посрещне и разкаже повече, има чудесен фургон, в който може да спят до четирима човека. Има и къща, в която може да нощувате, на Даскала и Айше. Може и на палатка.

Муса има магазин,не фургон(поне не знам за такъв)
Къщата за спане е на Фатме-не на Айше и е суупер!
п.п Зимата в пресен сняг до колене от Аврамово е 6 часа...със снегоходки....
Нед Окт 21, 2018 8:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
Муса има магазин,не фургон(поне не знам за такъв)
Къщата за спане е на Фатме-не на Айше и е суупер!



Къщата е на Айше и Даскала, Фатме е дъщеря им... Smile

На поляната под площадчето Муса и негов съдружник са сложили чудесен фургон за 4ма човека, с печка, баня и wc до него, а около фургона може да се разпъват палатки. Ако не си носиш палатка, шалте и спален чувал - Муса дава целия комплект срещу 5лв./вечер.
Вто Окт 23, 2018 8:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov