ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Запитване за крепост Малкото Кале край Созопол

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Предишната тема
Следващата тема
Запитване за крепост Малкото Кале край Созопол
Автор Съобщение
haio



Регистриран на: 01 Юни 2016
Мнения: 26

Мнение Запитване за крепост Малкото Кале край Созопол Отговорете с цитат
Здравейте
някой от вас посещавал ли е крепостта Малкото кале край Созопол и може ли да сподели как може да бъде достигната?
В Bgmountains намирам хълм в района наречен Калето, но дали реално там е Малкото кале? Наблизо се намира Лободово кале, но той явно е съвсем друг обект
Ето малко снимки от мястото от сайта почивка: https://pochivka.bg/malkoto-kale-krepost-e864
Съб Окт 20, 2018 8:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
http://kade.si/#map=17/3081522.53/5211648.29/0 - според това описание.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Окт 20, 2018 10:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
haio



Регистриран на: 01 Юни 2016
Мнения: 26

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
http://kade.si/#map=17/3081522.53/5211648.29/0 - според това описание.

Благодаря за отговора dido. Виждам че на картата на BGmountains най близката пътека е на 1 км от върха, където е "Калето". От пътеката до самото "Кале" се върви през треви и хръсталаци с мачете в ръка ли, или има пътека, която за момента не е качена на картата?
Моля, тези които са ходили да споделят впечатления, щом като описват в сайтовете мястото като туристическа забележителност, значи трябва да има някакъв път.
Ще очакваме мнения
Съб Окт 20, 2018 12:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6364

Мнение Отговорете с цитат
Вкарах черни пътища в района - ще са ти от полза да избереш оптимален маршрут. Ще са достъпни в онлайн-картата след 00:15 на 22.10.2018.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Окт 21, 2018 11:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Бориската



Регистриран на: 29 Апр 2010
Мнения: 30
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Може би няма да навреди, ако се има в предвид, че в момента районът е тотално " окупиран " от ловджиите.
Пон Окт 22, 2018 5:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
haio



Регистриран на: 01 Юни 2016
Мнения: 26

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Вкарах черни пътища в района - ще са ти от полза да избереш оптимален маршрут. Ще са достъпни в онлайн-картата след 00:15 на 22.10.2018.

Видях ги dido, много ти благодаря, ще проуча кога няма да има ловджии и по възможност - зимата ще посетя мястото, когато ще има по-малко треви и кърлежи.
Поздрави
Вто Окт 23, 2018 8:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Бориската



Регистриран на: 29 Апр 2010
Мнения: 30
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте почти 6 месеца по-късно. Това което ще напиша е колкото за тази тема, толкова и за другата касаеща проблемите с лова в Странджа. Накратко - неотдавна, в един хубав ден, в стил Светльо Витков си кaзах " СЕГА или NEVER" и " юруш на маслините" към Малкото кале. Вие това за сметките без кръчмаря сте го чували нали ? Него ден "кръчмарят" се материализира под формата на няколко служители на ДЛС Ропотамо. Кратката но изчерпателна ретроспекция на проведената "беседа" гласи така :
- обектът към който съм се отправил се намира на територията на ДЛС Ропотамо.
- в момента ние също се намираме на територията на ДЛС Ропотамо.
- за територията на ДЛС Ропотамо, конституционното право на свободно придвижване, за простосмъртни и не-багрянородни НЕ се прилага.
(това последното е изцяло моя интерпретация, но смисълът е на 100% същият)
Следва да поясня, че аз се придвижвах ПЕШ, а МПС-то ми беше оставено някъде далеч-далеч на републиканската или общинската пътна мрежа, не го знам пътят Равадиново-Веселие към коя от двете се води.
Последва най-задушевната част на беседата - ще пишем ли акт или няма да пишем. На което аз им предложих така - Хайде да тръгнем обратно по пътя по който дойдох, и където видим табела на която пише примерно " Влизането на външни лица забранено" заставам под нея, вие ме снимате, пишете акт и прилагате снимката към него. Щото такава няма никъде, включително и на широко отворения ви портал през който влязох. Тук си стиснахме ръцете, че акт няма да има, но аз да мина в режим "дим да ме няма."
Горното публикувах за сведение на други мераклии да се наслаждават на "уникалния и мистичен чар и богатото културно-историческо наследство на Странджа планина".
P.S. Тук във форума има юридически компетентни хора, може би някой от тях би бил така добър да разясни в правото си ли са били служителите на ДЛС-то, или аз съм бил "лапни-шарана" него ден и са се изгъбаркали с мен, въобще тез ДЛС-та (не само Ропотамо ами като цяло) по отношение на външни лица нещо като резиденция Бояна ли са, като АЕЦ Козлодуй ли са или какво ?
На прочелите / коментиралите благодаря от сега още !
Пон Апр 15, 2019 7:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov