ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Къде се мотахте последно?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 143, 144, 145 ... 190, 191, 192  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Къде се мотахте последно?
Автор Съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
vladofff написа:
peca написа:
кучешки бисквити

Защо ще им уйдисвате на помиярите с глезотии?
Досега никога не съм имал проблем с куче. Като дойде, ако се кани да напада, просто го пребивам с подръчни средства и толкова. ...

Е, с подръчни средства... Направо с пистолет/пушка/калашник ги разстрелвай, какво ще си играеш да си мориш ръцете...


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!


Уточнение за теб и подобните на теб дразнители:
Казах, и виждам че си ме цитирал в цялост, когато СЕ КАНИ ДА МЕ НАПАДА пес, не подбирам средствата за отпор, това е мое право и в такива ситуации изобщо не ми пука за никакви кучелюбители.
Иначе - ако животинката си е кротка, защо да я бия или по твой съвет, разстрелвам?
Ти с всичко и с всички ли се заяждаш така дребнаво и каква е конкретната цел на коментара ти?
Чет Окт 18, 2018 12:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3281
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
stefan_iliev38 написа:
vladofff написа:
peca написа:
кучешки бисквити

Защо ще им уйдисвате на помиярите с глезотии?
Досега никога не съм имал проблем с куче. Като дойде, ако се кани да напада, просто го пребивам с подръчни средства и толкова. ...

Е, с подръчни средства... Направо с пистолет/пушка/калашник ги разстрелвай, какво ще си играеш да си мориш ръцете...


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!


Уточнение за теб и подобните на теб дразнители:
Казах, и виждам че си ме цитирал в цялост, когато СЕ КАНИ ДА МЕ НАПАДА пес, не подбирам средствата за отпор, това е мое право и в такива ситуации изобщо не ми пука за никакви кучелюбители.
Иначе - ако животинката си е кротка, защо да я бия или по твой съвет, разстрелвам?
Ти с всичко и с всички ли се заяждаш така дребнаво и каква е конкретната цел на коментара ти?

Vladofff, ама защо се дразниш? Кое те подразни в коментара ми?

Много хора носят оръжие с цел самозащита. Ами ако следващия път те нападне куче и нямаш подръка метален крак от вентилатор?

Погрешно твърдиш, че моят съвет е да разстрелваш кучета, „ако животинката си е кротка“. Напротив, не твърдя това.

Целта на коментара ми е не да се заяждам дребнаво. Ти с такова удоволствие и плам разказа как си причинил болка и страдание на едно живо същество, че реакцията ми беше спонтанна. Като че ли си се наслаждавал на чуждото нещастие...

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Окт 18, 2018 2:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Предлагам ви или да прекратим коментарите на тези тема, или да ги премести някои модератор в отделна тема в раздел лафче, за да не загрозяваме хубавата тема.
Бях на четири когато за пръв път гръмнах куче в гората над нас. Естествено въздушната пушка не му навреди особено и то просто избяга. Същото куче през годините го стрелях поне още пет-шест пъти. То беше в двора на някаква вила заедно с една немска овчарка и един ротвайлер, които въпросния помяр нападаше постоянно. В крайна сметка това куче си умря от старост след десетина години от както го бях гръмнал за пръв път. По друго не съм стрелял, не искам и да стрелям, макар че в Родопите често си мъкна въздушния пистолет защото почти няма случай да не сме попаднали на разярени кучета или коне, а там няма кой знае каква посещаемост по пътеките. В почти всички случай метода на Vladoff да се наведеш за камък върши чудесна работа и ги праща на далеч, но все пак предпочитам да имам и други алтернативи. Защото както стана на въпросната пътека към Калоферския мъжки манастир и бивак Бяла река. Без пистолет или камъни и тояги, а номера с навеждането не подейства, единствено факта че не отстъпихме в крайна сметка разколеба кучета дали сме плячка или не.
Чет Окт 18, 2018 3:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
...Ами ако следващия път те нападне куче и нямаш подръка метален крак от вентилатор?

Не бери грижи са следващия път... За пръв път бях нападнат от глутница още като бях в седми клас. Наистина нямах нищо подръка. Има си обаче разработена метода - трябва бързо да откриеш "тартора" и с един точен и премерен шут да го поразиш в носа - там имат доста чувствителни зони. При добра работа зверът веднага изпада извън строя, а останалите започват да лаят и да обикалят в кръг, след което драсват... Най-опасни са обучените за борба със спецназа погранични песове. Преди ги въдеха в Берковица, но сега нямам представа дали има още такива. Срещу тях нямаш особени шансове, освен ако и ти не се обучаваш наред с тях за същото.
А в оня случай, дето пердаших със стойката на вентилатора, просто беше необходимост - Мурджо "изяде" ръката на наша колежка, цялата стена на входа беше оплискана в кръв от ръката й. А наслада имаше, но не от мен, че аз в такива случаи трябва да съм концентриран и нямам възможност да влагам чувства, а от всички нахапани съседи, които от вдигнатата олелия наизлязоха да гледат сеир. Но вече са други времената, такива неща не бива да правите, освен ако вече не са изяли повече от половината ви ръце и крака, че вече промениха НК и е подсъдно. По-добре да си циганин и да претрепеш и изнасилиш баба, отколкото на публично място да налагаш пес.
p.s. Стефчо, когато следващия път пак ми заговориш "за болка и страдание на едно живо същество", ще намеря начин да те пратя при роднините на жената от Севлиево, която загина с разкъсан гръклян от две отървани немски овчарки, ей така, просто да видиш и другата страна на страданието, човешката.
Чет Окт 18, 2018 3:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3281
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
Момчета, не се разбира "Къде се мотахте последно?" Smile

Че аз ако взема всеки път да публикувам къде съм се мотал - ще взема да омръзна на хората... Smile

Лунатична разходка - 20:00 часа 16.10.2018 г. - 00:30 часа 17.10.2018 г. в Плана планина:

Дяволския мост 636 м н.в. - Кокалянски манастир „Свети Архангел Михаил“ - Кръстатия дъб - връх Егеница 1253 м - обратно.

Чудна разходка - имаше лаещи манастирски кучета, тигрови гъби, тигрови кожи, връх Егеница, който се оказа ливада, разтопен шоколад, сияеща София - и всичко това под погледа на младата Луна...

Накрая събрахме 2 големи чувала боклук на слизане по пътеката и от Дяволския мост. Сега там #БоклукътЕсъбран и има #ЧистиПътеки.

Инициативата за почистването е на фейсбук група ТДДМ (продължението на тукашния раздел „Доброволчески дейности“), ТД КПДМ, група Лунатични разходки и други.

Повече снимки и джипиес трак – в краткия пътепис http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=128362#128362.


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Окт 18, 2018 6:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Момчета, не се разбира "Къде се мотахте последно?" Smile

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Окт 18, 2018 8:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение Иленденски камък Отговорете с цитат
с."Челопеч"-природен феномен "Илинденски камък"-с."Мирково"


от ляво: "Челопешка Баба"-"Мургана"

..
"Илинденски камък", най-големият монолитен къс скала в България, поглед от север/навес до скалата, водоснабден/долината на "Илинденска река и вр."Петровден"


..
от коритото на реката скалата през летния сезон се забелязва трудно от буйната растителност/ловджийска хижа при "Зли дол"/"Фънкая" на рида "Чуговица"

https://photos.app.goo.gl/pbyScD7jcPdxeRdF9
Пет Окт 19, 2018 9:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gandi



Регистриран на: 08 Май 2015
Мнения: 136
Местожителство: Варна

Мнение Десетте планински Първенци Отговорете с цитат
По линия на книжката на БТС от 17 до 20 октомври на Витоша, Рила, Осогово и Руй планина.
https://photos.app.goo.gl/yDM4g99CQyo5xegM7
https://photos.app.goo.gl/gCTfwDgiJJic3pVz9
https://photos.app.goo.gl/qd9bsxqeegi9ryvQ6
https://photos.app.goo.gl/s5NunrgHhbkYTRgA8
https://photos.app.goo.gl/fvnDLpcnuznZfdk99
Пон Окт 22, 2018 9:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
Из витошките мъгли в търсене на есенни багри































Пон Окт 22, 2018 2:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Станислав



Регистриран на: 08 Юни 2010
Мнения: 172

Мнение Отговорете с цитат
dobrifin, много са ти хубави снимките, фотоапаратът явно много може, но си личи, че и задапаратното устройство си го бива. Браво!
Пон Окт 29, 2018 11:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
Чудна е есента, хубави са и снимките. Добре е компенсирал липсата на слънце със засилена яркаст на цветността, само трябва дасе внимава с тънката работа Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Сря Окт 31, 2018 3:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
До Момина скала над храбрино. Тръгнахме в два от Пловдив и се върнахме в 5 и 20 точно за задръстванията. Все едно си правиш разходка в парка само дето гладките са впечатляващи и определено си заслужава посещението пак и пак...
Чет Ное 01, 2018 10:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Хората се научиха да тръгват от Извор, откакто онази година реката отнесе мостчето и навлече камъни и кютуци и пролетта трябваше да се гази.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Ное 02, 2018 12:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Лари



Регистриран на: 03 Ное 2013
Мнения: 469
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Сред Чукари, Спанополски и Чаирски езера, облени от облаци и мистична светлина...

Върху Дъговидното (Бъбрековидно) Чаирско езеро слънцето хвърля разтопено злато...

Спанополски чукар и спанополски езера обвити в мистична мъгла...

_________________
“Fais de ta vie un rêve, et de ce rêve une réalité!”
Antoine de Saint-Exupéry
The American Dollar | Anything You Synthesize | By Onesize
Пет Ное 02, 2018 5:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Хората се научиха да тръгват от Извор, откакто онази година реката отнесе мостчето и навлече камъни и кютуци и пролетта трябваше да се гази.

Ами и ние пролетта минахме през Извор понеже нямахме много време, а имахме много мерак да го видим това място, даже и дъжд ни валя тогава... Иначе и сега няма мост, но с малко повече внимание се пресича на някое по тясно място като се стъпва от камък на камък. Жената малко се оплаши като почнаха наклоните, че си е забравила инхалатора, после като се качихме осъзна колко е кратък пътя.
Пет Ное 02, 2018 9:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 143, 144, 145 ... 190, 191, 192  Следваща
Страница 144 от 192

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov