ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
BGMountains - планинарската GPS карта за Android - OruxMaps
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 21, 22, 23  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
BGMountains - планинарската GPS карта за Android - OruxMaps
Автор Съобщение
NuclearWinter



Регистриран на: 24 Юли 2015
Мнения: 94
Местожителство: ГА701

Мнение Отговорете с цитат
Орукса вече само платен ли е?
Сря Юли 25, 2018 8:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
NuclearWinter написа:
Орукса вече само платен ли е?

Безплатен е в сайта на разработчкика му:

http://www.oruxmaps.com/cs/en/

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Сря Юли 25, 2018 8:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
NuclearWinter



Регистриран на: 24 Юли 2015
Мнения: 94
Местожителство: ГА701

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
...


Благодарско! Явно нещо са се сдърпали с алчните гугъли Oops
Чет Юли 26, 2018 8:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
desmod



Регистриран на: 24 Юли 2018
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Някой сеща ли се какво се пише в onlinemapsources.xml, за да се покаже Google maps сред онлайн картите? Пробвах някои неща, които намерих в интернет, но не ми се получава. Моля някой да сподели работещ, изпробван код. Благодаря.
Чет Авг 02, 2018 12:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
desmod написа:
Някой сеща ли се какво се пише в onlinemapsources.xml, за да се покаже Google maps сред онлайн картите? Пробвах някои неща, които намерих в интернет, но не ми се получава. Моля някой да сподели работещ, изпробван код. Благодаря.

Код:
   <onlinemapsource uid="0">
      <name>Google Maps</name>
      <url><![CDATA[http://mt{$s}.google.com/vt/lyrs=y&hl=en&x={$x}&y={$y}&z={$z}]]></url>
      <minzoom>0</minzoom>
      <maxzoom>19</maxzoom>
      <projection>MERCATORESFERICA</projection>
      <servers>0,1,2,3</servers>
      <httpparam name=""></httpparam>
      <cacheable>1</cacheable>
      <downloadable>1</downloadable>
      <maxtilesday>0</maxtilesday>
      <maxthreads>0</maxthreads>
      <xop></xop>
      <yop></yop>
      <zop></zop>
      <qop></qop>
      <sop></sop>
   </onlinemapsource>



_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Авг 02, 2018 1:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
desmod



Регистриран на: 24 Юли 2018
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Много благодаря Smile.
Пет Авг 03, 2018 10:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
milko.milkov



Регистриран на: 23 Апр 2017
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Това не ми работи на orux-a:
Search of Routes between two points, by road: To look for a Route between two
points, using roads, button ‘route - look for route’. Select the mode of travel, and click
on the map the first and the point of arrival. OruxMaps seek the best route, and
indicate on the map the Wpts. of pass.

Някой от вас ползвал ли го е?
Пет Сеп 28, 2018 4:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Божидар



Регистриран на: 21 Окт 2018
Мнения: 2
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте и добре съм ви заварил!
Първо, да кажа, че съм един неделен планинар. По-скоро неделен ентусиаст-разхождач по планините. Далеч съм от планинар.
Днес за пръв път ползвах Оруксмапс с картата на BGMountains. Маршрута беше Хасково-Вкаменената гора. От къщи пуснах търсене на адрес онлайн и като го намери, просто затворих картата и я пуснах чак като пристигнахме на отбивката за вкаменената гора. И чудо- имаше трак по който да се движим. Нямаше да намерим мястото ако не беше орукса и картата на BGMountains. Разминахме се с едни хора, които се бяха отказали да я търсят и се връщаха. И ни съветваха и ние да сме се откажели.
Имам няколко въпроса. Вероятно са ламерски, ама пък си имам добро оправдание Smile
Както вече казах, когато бяхме вече на пътеката за вкаменената гора, видях че има трак. Или поне имаше едни червени чертички на пътеката по която трябваше да се движим. Това само маркировка на пътеката ли е (както на автомобилните навигации) или ако има трак- навигацията си го сваля (когато е онлайн) и после го ползва?

Защо когато екрана загасне и после пак отключа телефона- навигацията не работи и трябва време докато пам ме локализира.

Дали мога да "заключа" екрана винаги да ми сочи стрелката напред, а да се върти картата?

Благодаря предварително

П.П.
На сайта на BGMountains има GPS маршрути и GPS тракове. Каква е разликата?
Нед Окт 21, 2018 11:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Божидар написа:
Здравейте и добре съм ви заварил!
Първо, да кажа, че съм един неделен планинар. По-скоро неделен ентусиаст-разхождач по планините. Далеч съм от планинар.
Днес за пръв път ползвах Оруксмапс с картата на BGMountains. Маршрута беше Хасково-Вкаменената гора. От къщи пуснах търсене на адрес онлайн и като го намери, просто затворих картата и я пуснах чак като пристигнахме на отбивката за вкаменената гора. И чудо- имаше трак по който да се движим. Нямаше да намерим мястото ако не беше орукса и картата на BGMountains. Разминахме се с едни хора, които се бяха отказали да я търсят и се връщаха. И ни съветваха и ние да сме се откажели.
Имам няколко въпроса. Вероятно са ламерски, ама пък си имам добро оправдание Smile
Както вече казах, когато бяхме вече на пътеката за вкаменената гора, видях че има трак. Или поне имаше едни червени чертички на пътеката по която трябваше да се движим. Това само маркировка на пътеката ли е (както на автомобилните навигации) или ако има трак- навигацията си го сваля (когато е онлайн) и после го ползва?

Защо когато екрана загасне и после пак отключа телефона- навигацията не работи и трябва време докато пам ме локализира.

Дали мога да "заключа" екрана винаги да ми сочи стрелката напред, а да се върти картата?

Благодаря предварително

П.П.
На сайта на BGMountains има GPS маршрути и GPS тракове. Каква е разликата?


Здравей,

Предполагам говориш за това място - http://kade.si/#map=16/2842074.91/5095757.84/0
Червените лентички са червена лентова туристическа маркировка върху пътека. Можеш да видиш всички условни знаци на легендата, клик долу вдясно на сайта.

Не знам кой вариант на картата си ползвал с Орукс (онлайн или офлайн-гармински формат). В първия вариант данните се свалят като картинки от интернет, във втория са ти на телефона и Орукс ги изобразява в движение. И в двата варианта не се свалят тракове.

Заключването и заспиването по време на работа на Орукса е заради настройките на телефона ти. Поиграй си с машинката за да видиш как да изключиш режима на заспиване.

В сайта BGMountains траковете са обикновено GPS-данни за сваляне, докато маршрутите дават повече детайли. Все пак наистина разликата е малко ефимерна Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Окт 23, 2018 11:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Петър



Регистриран на: 20 Авг 2012
Мнения: 425
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Божидар написа:
Защо когато екрана загасне и после пак отключа телефона- навигацията не работи и трябва време докато пам ме локализира.

Възможно е и това:
dido написа:
Заключването и заспиването по време на работа на Орукса е заради настройките на телефона ти.

Иначе това е опция в програмата/освен в Орукс я има и в други подобни, нещо като стандарт/, поиграй си с настройките. Не мога да бъде конкретен, защото вече не я ползвам.
Вто Окт 23, 2018 1:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Божидар написа:


Защо когато екрана загасне и после пак отключа телефона- навигацията не работи и трябва време докато пам ме локализира.


Махни Орукса от списъка с програми пестящи батерията на телефона и ще се оправи. В настройките на телефона е
Вто Окт 23, 2018 2:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Божидар



Регистриран на: 21 Окт 2018
Мнения: 2
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
@dido: Да, това е мястото. Много ми хареса. Не знаех, че маркировката на пътеките я има и на картата. Респект! И явно ще уча много на стари години Smile Орукса ми е с офлайн картата на BGMountains. Да, за траковете и маршрутите прочетох одеве. Маршрутите били някак си с "по-свободна интерпретация" и можели да се прекалкулират в движение. Ще проверя в настройките за заспиването.
@Петър: Ще пробвам и с телефона и с навигацията да си поиграя.
@Dimo Kolev: За това не се бях сетил. Ще пробвам и това.

Иначе, относно издръжливостта на батерията, направо съм смаян. В неделя няколко часа беше включен навигацията (да,де... ясно стана че не е работила през цялото време, ама пък телефона -Самсунг Галакси гранд нео Дуос- не е първа младост) Сега батерията е на 37%. Вчера и днес (в самолетен режим-прочетох този съвет тук, във форума) за проба на програмите (процеса на учене за който стана въпрос по-горе Smile ) си записвах трак, докато си разхождах кучето и още не е загаснал телефона.
Сря Окт 24, 2018 11:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:

Можеш да видиш всички условни знаци на легендата, клик долу вдясно на сайта.


Не можах да намеря какво значи този зелен триъгълник:

http://kade.si/#map=19/2618690.77/5184655.03/0

Има го тук таме.

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Чет Окт 25, 2018 10:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Хм, палатка е това Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Окт 25, 2018 11:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
А защо в легендата има два вида означение "Без пътека" - каква е разликата?

_________________
Добрата преценка се дължи на опита, а той - на лошата преценка.
Пет Окт 26, 2018 5:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 21, 22, 23  Следваща
Страница 12 от 23

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov