ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
дойде време за "Кацнал бръмбар на трънка"....
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Срещи и уговорки Предишната тема
Следващата тема
дойде време за "Кацнал бръмбар на трънка"....
Автор Съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Достигнати бяха нови върхове -- планински, кулинарни и най-вече -- духовни. Благодаря на всички!

А ето ги и трите торти в тяхната все още цялост.



_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пон Ное 12, 2018 9:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Те го и мотото - оригинал на събитието.
Следващия път в хор, че трима-четрима бееме малко. тра-ла-ла

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Ное 12, 2018 9:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
staria написа:
Ето малко снимки от събирането. Ми хубаво стана. Голям кеф е да се срещнеш на такова място (под Ботев) с такива хора. Благодаря на всички, че дойдоха. Последните снимки от върха на другия ден са специален поздрав за meco puh. Да не забравя, туристическата спалня на върха работи. Вътре е чисто и уютно. Има храна. Ще работи и през зимата.

Tito написа:
Следваща среща предлагам да е посред лято в с.Езерче, община Цар Калоян, обл. Разград. Защо лято? За да мога да разпръсна достатъчно агитационни материали от въздуха. От Шуменското плато е на 2-2.5 часа по въздух при един хубав югоизток.

Липсваш ни, ага...

Поздравявам всички, които са били на една от най-хубавите сбирки(срещи) на Балкана!
Благодаря ви от все сърце, че се сещате и за мен. Това е огромно удоволствие.
Как бих искал да съм с вас. Жалко!
Знам колко малко е от Мазането до х.Плевен. Не ме плашеше това вървене, щях да лазя нагоре един час, но нали с пазене стоя все още на крака. При всяко изстиване, започват болките в коляното. Дълго мислих мълчешката, дали да не тръгна. Разума надделя.
Бях решил никога вече да не обещавам, но следващо лято(живот и здраве) ще се опитам да дойда на Мечулица!
Приемете моите извинения, винаги бях от първите заявители за участие, но вече само чета и си въобразявам, че съм бил с вас.

Довиждане, до лято 2019 година.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Ное 12, 2018 10:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pagane



Регистриран на: 15 Юни 2011
Мнения: 385
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
staria написа:
Ето малко снимки от събирането. Ми хубаво стана. Голям кеф е да се срещнеш на такова място (под Ботев) с такива хора. Благодаря на всички, че дойдоха. Последните снимки от върха на другия ден са специален поздрав за meco puh. Да не забравя, туристическата спалня на върха работи. Вътре е чисто и уютно. Има храна. Ще работи и през зимата.

Благодаря ти за хубавите снимки, приятно е да видя познатите лица от минали срещи и майстор Цецо в действие. Живи и здрави до нови планински заходи.
Пон Ное 12, 2018 11:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3279
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
Те го и мотото - оригинал на събитието.
Следващия път в хор, че трима-четрима бееме малко. тра-ла-ла

Ето „оригинал“ от събитието: Very Happy

https://photos.app.goo.gl/DkWYemyFkR3tjWzL7


____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Ное 13, 2018 9:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Много хубаво си беше от северната страна на Балкана.........
Дай Боже да има повече такива срещи.
Надявам се всички да са се чувствУвали Very Happy добре и сред приятели тъй както го усетих аз.
До нови срещи.


Стефко, ако с Тито прецакахме сватбата с мацката ще оправим нещата ......не бери грижа, само кажи да почваме организацията.
Вто Ное 13, 2018 10:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Видовден Отговорете с цитат
Уважаеми другари, сестри, братя, други,
Щастлив съм, че има- няма 50-60 човека изядохме със задоволство всичката чорба, приготвена с любов и старание „на ползу роду“. Дори Доброто Куче Караман, изяждайки в неделя сутрин последната купичка, с благодарност ме маркира като своя собственост.
Радост в живота е да има с кого да се посмееш, с кого да пообщуваш, дори и без думи, дори и рядко, но с увереността, че когато и да потропаш на тази или онази врата, ще ти се отвори, да се насладиш на киселите краставички и маслинки, пренесени след десетчасов преход през Балкана само и само да бъдат споделени с верни приятели за да не изгаря небцето лютата анасонлийка, да възпяваш ведно с Рилски Титани „пълния с блян, с песен хайдушка Роден Балкан“.
Благодаря на всички по реда на пристигане, че споделихте част от живота си със скромната ми персона в този празник на душата и вкусовите рецептори.
Ето чия е главната заслуга за насладата на душата и празника за стомаха в съботно-неделния мохабето-хепънинг:
1. Това са Другаря с Другарката, безрезервно отдадени на каузата за напояване и изхранване на населението.(да се проверят щателно всички раници, щото едно ножче в кожено калъфче отиде някъде)
2. Имаше един ОДговорен другар със своя помощник.
3. Дойдоха и пет Шогуна. Красива Корава Шогунка устоя на Стефко до самия финал.
4. Шестима подрастващи попиваха бликащата отвсякъде мъдрост на туризЪма, кулинаризЪма и планинарстването. Доказаха, че са усвоили един от най-важните уроци за пребиваване в планината-този за екипировката. Носеха около 12 кг. чист свинсковратов протеин.
5. Един Войвода с петобройна чета.
6. Вездесъщият Атомен Човек, вещаещ дебнещ отвсякъде апокалипсис като пропаднали пътища и пр.
7. Настигналият ариегардна група, лутащ се из гората, отлъчено-отлюспен от безплатно мероприятие остроезичник-педант.
8. Два скъпи Фена плюс Маклауд-този последният не се бе появявал от четиристотин години.
9. Имаше и два Ведрина, които ми оставиха индулгениция за опрощение пред благоверната съпруга за всички мои грешни помисли за следващите 40 години, сервирайки вечер любимата й dunjevaca. ( и mezzek-а е на сигурно място)
10. Двама корави Балканджии- единия жилав, другия мощен.
11. Явиха се и трима заблудени с колела. Нагоре ги носели, надолу ги бутаха. А като стигнаха асфалта, махаха на автостоп.
12. Трима Рилски Титани.
13. Щастливо семейство, доволно от живота, материализирали хармонията на духа в бурканчета кьополлу и лютеница.
14. Бат Пацо, който въпреки 14-те си изречения за три години казва много, ведно с човека от Родата, осигурил победата над хипогликемията. Тук усещам и Задокеанска поръка.
15. Дойде и един с летало. Вятърът го бутнал и закачил в четвъртия стълб на въжената линия. Така беше измръзнал, че стоя три часа на скарата и ръцете му бяха постоянно над огъня.
16. Имаше чета чавдарчета.
17. Отряд пионери.
18. Един-два комсомолеца.
19. Харна лъскава муцуна от екрана и сцената, харчеща се еднакво добре и за блудкави тв сериали и за култови театрални спектакли, барабар с нейната № 1 бг-стилист-колорист, за да се следи непрестанно развитието на фоликулния кутикул.
20. АГ Д-р Бастунов бдеше за благоприятното развитие на спешните ситуации.
21. Няколко четирикраки другари.
22. Както завършват приказките: И аз бях там, ядох пих и се веселих заедно с моята шестица от тотото, която намерих преди повече от 30 години на плажа.


Но всяка приказка има край! Дойде време за отрезвяване.
Всички знаем, че безплатен обяд няма. Няма и безплатен курбан. Даже безплатна зелева салата няма. За алкохол изобщо да не говорим, дори и малко.
Ето защо се бяхме събрали на хижата: В условията на дълбока секретност, съюзническо-съзаклятнически, тайно дори от самите нас- бъдещите корпоратори, всички ние станахме учредители на неправителствената организация БЧК-2/п/, което ще рече Българска Чевермеджийска Корпорация. Две, защото организацията има две крила- /п/ планинници, това са тези, които обичат чевермето в планината и /р/ равнинници, предпочитащи шиша да се върти на по-ниска надморска височина. Какви основни идеали изповядват членовете на сдружението и към какви цели се стремят:
1. Всички свободни корпоратори действат в частен интерес. Това ще рече, че който каквото си изяде и изпие, е негова изключителна и неприкосновена собственост.
2. Всеки корпоратор е свободен да самоопределя принадлежността си към някое от крилата на корпорацията. Може и към двете. Даже е задължително.
3. Дружеските и градивни критики към качеството и/или количеството на чевермето не водят до низвергване на покаялия се критикар.
4. За неконсумиращите крехко месце наши сестри и братя, корпорацията ще осигурява алтернативно препитание с марули, джоджен, магданоз и кориандър, всички загинали по естествен път. Учредява се секция „Левурда и див лук”.
5. Има свобода на членството в повече от една организация. С други думи не се изисква подписване на декларация за лоялност към корпорацията, участвайки единствено в нейните форуми.
6. Всеки желаещ може да е върховен вожд на Корпорацията. Достатъчно е да изяви желание. Което ще рече: „Слагам казана, идвайте!”
7. На потърсени съвети и помощ всеки корпоратор е длъжен да се отзове според своя капацитет и апетит.
Списъкът с идеали и цели е отворен.......Историята ще пишем.
И тъй като по време на оживените учредителни дебати се поставиха ребром и някои остри въпроси, наложи се и учредяването на БТС/с/. Брожението за Тетевенска Саламура надигна глас с оглед на престоящите Коледни пости и прекъсващия ги Никулден. /С/ от сезонно, тъй като броженниците имат право на брожение само през всеки сезон.
С две думи: Това е. Или: Дръжте печено!
Благодаря, съучредители.
Ако някой се е почуствал злоупотребен, нека подготви дванайсетина пиленца за казан здравословна пилешка чорбица и ще го „баннеме” от списъка на учредителите.
Вто Ное 13, 2018 4:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Croc
Вто Ное 13, 2018 5:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат


_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Вто Ное 13, 2018 5:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SHOGO



Регистриран на: 10 Окт 2014
Мнения: 229
Местожителство: град София

Мнение Отговорете с цитат
Събитието беше уникално добро.

Еваларка на Цецко и Кооперацията от съмишленици. Много добра организация, изпълнение и като цялостна атмосфера.

Наред с всичко, съм радостен за появата на (Злия) Дънкън-Гърбев Маклауд (от Рода Маклауд) с първо ходене на планина и Сбирка от повече от 460 години насам след забвението ... повел най-елитните мечоносци от Маклауната - Феновете-Титани.

Най-късно до Коледа се надявам на обработя, планинските снимки от септемри до днешни дни, и ще приложа снимков материал от мероприятието....

Поздрави, живи и здрави и да ви е арно....
Вто Ное 13, 2018 5:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Непростим пропуск! Отговорете с цитат
tzezko написа:
.........Ето чия е главната заслуга …………...


В списъка на заслужилите корпоратори съм пропуснал Главния Генератор на плеяда Дебелянови герои, замръкващи, осъмващи, отново замръкващи и пак осъмващи по трасето...…

За което се покайвам пред него.
Сря Ное 14, 2018 10:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Отговорете с цитат
Отдавна не се бях наслаждавал така на сбирка. Благодаря!
Сря Ное 14, 2018 3:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Цецко,казвай колко е чУенския ФФнос-обещавам да дам всичко от себе си да го изпия...твааа-не,ами-да го платя Alcohol
Сря Ное 14, 2018 11:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Отговорете с цитат
Добре сте си изкарали! дъра-бъра
Компроматите показват кой колко ял и пил Very Happy Alcohol и доказахте, че Форумът не е умрял. Laughing Laughing

Ееей, големи връзкари! Very Happy Откраднахте последните златни дни от Балкана и след вас - зима и сняг. Cold Cold

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Чет Ное 15, 2018 12:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
Яли, пили и се веселили Laughing Те ги те:
































дъра-бъра Alcohol Croc Наздраве!
Чет Ное 15, 2018 7:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Срещи и уговорки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Следваща
Страница 7 от 12

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov