ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Славянка (a.k.a. Алиботуш) - Обиколка на всички двухилядници
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Предишната тема
Следващата тема
Славянка (a.k.a. Алиботуш) - Обиколка на всички двухилядници
Автор Съобщение
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 317

Мнение Славянка (a.k.a. Алиботуш) - Обиколка на всички двухилядници Отговорете с цитат
Здравейте!

Реших най-накрая да споделя във форума една тема с не малко снимки от последния ми преход.
Отдавна ми беше цел да изкача първенеца на планината - Гоцев връх. Събирайки инфомация, обаче реших, че травест на билото с всички върхове над 2000м. в рамките на един ден, е възможно начинание, което би следвало да предлага незабравими панорами.

Разбира се, възможно е, но далеч не е лесно. Пътувах с обществен транспорт от София до Гоце Делчев и село Парил. Стигнах до селото около 6 вечерта (09.Ноември) и продължих пеша на челник до хижа Славянка - около 2.5км за около 45м.
Хижата е ремонтирана със средства от Европейски фондове и предлага наистина условия, като в хотел. Хижарят беше любезен и отзивчив.

На сутринта тръгнах в 7, беше доста облачно и идеята за панорами от билото беше сериозно застрашена.

хижа Славянка by Dobromir Dimov, on Flickr[/img]

Това е пътят, който минава през Парилската седловина, която отделя Славянка от Пирин:

[img]Парилска седловина by Dobromir Dimov, on Flickr[/img]

Стигайки разклона след 15 мин, поех на юг през широколистната гора.

[img]Гора в Алиботуш by Dobromir Dimov, on Flickr[/img]

На около 1600м. надморска височина се достига до месността Койнар. Това са няколко по-открити участъка, от които се разкриват гледки на изток. Отказах се да опитвам да достигна до котата на връх Койнар - 1649м. Беше изцяло в мъгла и не се различаваше каквато и да е пътека.
Право на юг се разкри чудесна гледка към Малък Царев връх, до който трябваше да стигна по-късно:

[img]Малък Царев връх 2087м. by Dobromir Dimov, on Flickr[/img]

По-високо гората вече е иглолистна, а на тези места, където е по-рехава се открива гледка и към Пирин:

[img]Пирин by Dobromir Dimov, on Flickr[/img]

Според мен, равнището на облаците беше до около 1600м. По-нагоре целият ден беше изцяло слънчев.
Вече на над 2000м. преди да достигна Голям Царев връх, за първи път видях и първенеца: Гоцев връх, вдясно е връх Шабран:

[img]Гоцев връх, връх Шабран by Dobromir Dimov, on Flickr[/img]

Над 3ч. и 30мин. и около 1150м. денивелация дотук - Голям Царев връх 2183м.

[img]Голям Царев връх 2183м. by Dobromir Dimov, on Flickr[/img]

Зад бетонната кота(която не беше поставена на най-високата точка от върха) се открива отново Пирин.

Продължава...


Последната промяна е направена от Dimov на Пет Ное 23, 2018 2:04 am; мнението е било променяно общо 3 пъти
Вто Ное 20, 2018 11:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 317

Мнение Отговорете с цитат
Ето тук съм на най-високата точка от върха. Бетонният знак е видимо по-ниско, което ме кара да се питам къде е измерена височина от 2183м.

[img]Голям Царев връх 2183м. by Dobromir Dimov, on Flickr[/img]

Билото продължава на юг, а това разклоние вляво (на изток) е Малък Царев връх.

[img]Малък Царев връх 2087м. by Dobromir Dimov, on Flickr[/img]

Докато слизам се обръщам към Голям Царев връх:

[img]Голям Царев връх 2183м. by Dobromir Dimov, on Flickr[/img]

Вижда се граничната бразда и гранична пирамида 104. България е вляво, Гърция вдясно.

[img]Малък Царев връх 2087м. by Dobromir Dimov, on Flickr[/img]

На Малък Царев връх направих почивка с няколко сандвича и тази гледка към Пирин:

[img]Пирин by Dobromir Dimov, on Flickr[/img]

Връщайки се на основното било през малката седловина, която отделя върха, срещнах за втори път за деня убиец на диви животни. Честно казано, доста развалят удоволствието, но не искам да се спирам по-подробно. Това е въоръжения в гръб, навлизайки спокойно в Гърция.

[img]Малък Царев връх 2087м. by Dobromir Dimov, on Flickr[/img]

Обратно на основното било, това е поглед към връхчето и стръмните му склонове от гръцка страна. Над облаците на хоризонта се различават и Родопите:

[img]Малък Царев връх 2087м. by Dobromir Dimov, on Flickr[/img]

Обръщам се назад към Голям Царев връх, Пирин отново обогатява панорамата:

[img]Голям Царев връх 2183м. by Dobromir Dimov, on Flickr[/img]

Пред мен е следващия връх: Алипутус 2171м. Изполвам гръцкото име, с идеята да го разгранича от Голям Царев връх. В bgmountains и двата върха са отбелязани с "Царев връх". Изчетох пътеводителя на Атанас Панчелиев, който описва върха с това име. Прочетох и мненията на dido, че това е гръцко название за Алиботуш. Предполагам е така, но според мен двата върха трябва да са разграничени и ако гърците са го именували, бих използвал тяхното име.


[img]връх Алипутус 2171м. by Dobromir Dimov, on Flickr[/img]

На запад отново към Гоцев връх и връх Шабран:

[img]Гоцев връх, връх Шабран by Dobromir Dimov, on Flickr[/img]

И пак назад към Голям Царев връх. Вижда се ясно пътеката, на мене обаче ми беше приятно да се движа по браздата (вляво от нея) и да прескачам ту в България, ту в Гърция. Вероятно се събраха стотина посещения в чужбина за този ден. Smile

[img]Голям Царев връх 2183м. by Dobromir Dimov, on Flickr[/img]

А това е върховата кота на връх Алипутус 2171м. - номер 4 в планината - след Гоцев връх, връх Шабран и Голям Царев връх:


[img]връх Алипутус 2171м. by Dobromir Dimov, on Flickr[/img]

Вече слизайки се обръщам отново към върха (килърът в червено беше грък).

[img]връх Алипутус 2171м. by Dobromir Dimov, on Flickr[/img]

Пак назад към връх Алипутус:

[img]връх Алипутус 2171м. by Dobromir Dimov, on Flickr[/img]

На снимката се вижда Гоцев връх и седловината преди него на 1900м. Това значи спускане от 270м. и после изкачване към първенеца от над 310м.

[img]Гоцев връх, връх Шабран by Dobromir Dimov, on Flickr[/img]


Последната промяна е направена от Dimov на Сря Ное 21, 2018 2:16 am; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Ное 21, 2018 12:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Dimov написа:
Ето тук съм на най-високата точка от върха. Бетонният знак е видимо по-ниско, което ме кара да се питам къде е измерена височина от 2183м.

Височината вероятно се отнася за означената с бетонен знак кота. В различни източници стойността ѝ не е съвсем еднаква:

ЕТК би трябвало да е най-точна всред публично достъпните засега източници. Имайки предвид и констатираното по-горе, спокойно би могло да се твърди, че този връх е висок (най-малко) 2184 m.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Сря Ное 21, 2018 1:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 317

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:

ЕТК би трябвало да е най-точна всред публично достъпните засега източници. Имайки предвид и констатираното по-горе, спокойно би могло да се твърди, че този връх е висок (най-малко) 2184 m.


Благодаря за изчерпателната информация отново, vedrin!
Доколкото знам, най-вече от този форум, бетонните знаци на един връх служат основно за измерване. Ако измерената надм. височина на Голям Царев връх е при бетонната кота, то при "гърбицата" тя е с поне 4-5 метра по-високо.
Сря Ное 21, 2018 2:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
В лека грешка си за предназначението.

Не служат за измерване на височина на съответния връх, а са част от геодезична мрежа. Предназначението на мрежата е да служи за опора на измерване на позиция и височина на различни други обекти - примерно съседен връх или седловина.

В тоя смисъл пирамидите се слагат там, където е най-удобно (примерно са най-видими от съседни други възли на мрежата). Това донякъде обяснява защо пирамидата е изтеглена леко на север, а не е поставена по-близо до границата.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Ное 21, 2018 3:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 317

Мнение Изкачване към Гоцев връх Отговорете с цитат
Мислех си, че след продължителното изкачване на Голям Царев връх, тези 310м. денивелация до Гоцев връх ще са преодолими без големи мъки, но признавам, че тук усетих понатрупалата се умора.

И все пак, тази част от прехода беше също много красива. Облачността на по-ниска височина не даваше възможност да се видят по-ниските планини наоколо. Но се виждаха много атрактивните стръмни склонове към Гърция, както и внушителната "Козя стена". Като бях на ръба до нея, гледката надолу ми напомни тази към "Злите потоци" от седловината между Злия зъб и Орловец в Рила.

[img]Козя стена by Dobromir Dimov, on Flickr[/img]

Билото от Голям Царев връх до връх Алипутус:

[img]Голям Царев връх, връх Алипутус by Dobromir Dimov, on Flickr[/img]

Беше най-приятно да се движа до самия ръб. Козята стена право напред:

[img]Козя стена by Dobromir Dimov, on Flickr[/img]

Поглед назад към ръба:

[img]Погранично било by Dobromir Dimov, on Flickr[/img]

Ето тази гледка до Козята стена:

[img]Козя стена by Dobromir Dimov, on Flickr[/img]

И отново поглед назад. Вижда се голяма част от изминатия маршрут по билото:

[img]Кота 2061м., Голям Царев връх, връх Алипутус by Dobromir Dimov, on Flickr[/img]

А това е възвишението при пирамида 100 и Гоцев връх на заден план:

[img]Гоцев връх, Пирамида 100 by Dobromir Dimov, on Flickr[/img]

Първенецът е достигнат. Мисля, че беше малко преди 14 часа:

[img]Гоцев връх 2212м. by Dobromir Dimov, on Flickr[/img]

[img]Гоцев връх 2212м. by Dobromir Dimov, on Flickr[/img]

На Гоцев връх се запознах с един съфорумец - Владислав - хижарите от хижа Извора му казали, че има човек тръгнал от хижа Славянка. Той ме е видял, че идвам към върха и ме изчака. Разменихме няколко приятни думи, но не се спуснахме заедно. Идеята ми беше да стигна и до петия двухилядник в планината. И така Владислав тръгна към хижата, а аз към връх Шабран.

[img]връх Шабран 2195м. by Dobromir Dimov, on Flickr[/img]

А това е Сухото езеро, намиращо се между двата най-високи върха в планината:

[img]Сухото езеро by Dobromir Dimov, on Flickr[/img]

Поглед към Гоцев връх от седловината:

[img]Гоцев връх 2212м. by Dobromir Dimov, on Flickr[/img]

Малко преди връх Шабран, според пътеводителя на Атанас Панчелиев, това са окопи от войните 1912-1918г:

[img]Окопи by Dobromir Dimov, on Flickr[/img]

Пирамида 98, а зад нея е връх Шабран. За последно съм в Гърция, оттук маршрутът е на север и се напуска основното било:

[img]връх Шабран, Пирамида 99 by Dobromir Dimov, on Flickr[/img]

Пирамидата на връх Шабран 2195м.

[img]връх Шабран 2195м. by Dobromir Dimov, on Flickr[/img]

Панорама от връх Шабран: Голям Царев връх, връх Алипутус, Гоцев връх:

[img]Голям Царев връх, връх Алипутус, Гоцев връх by Dobromir Dimov, on Flickr[/img]

[img]Голям Царев връх, връх Алипутус, Кота 2061м., Кота 2110м. by Dobromir Dimov, on Flickr[/img]

Спускайки се от Шабран, последен поглед към Гоцев връх:

[img]Кота 2110м., Гоцев връх 2212м. by Dobromir Dimov, on Flickr[/img]

Минах покрай заслон Ливадето. Беше заключен и не намерих чешма, което много ме разочарова, на връх Шабран тотално свърших водата. Ако правите такъв преход лятото, трябва да се вземе минимум 2 литра вода на човек, дори повече. Както е известно самото било е безводно.

Продължих по синята маркировка, като минах по съкращаващата пътека само за голямата серпентина. В един момент заради умората, предпочитах да вървя повече по-полегато, отколкото да се спускам по-стръмно и по-кратко.

След общо 9ч45мин, около 25км, над 1700м. положителна денивелация и 2000м. слизане, стигнах хижа Извора. Хижарите бяха гостоприемни и любезни, и имаха желание да помогнат. В стаите беше чисто, но условията са повече от скромни. Ще запомня страхотния пирински чай, който ми приготвиха.

На следващата сутрин тръгнах в 5 сутринта на челник до село Петрово (6.5км). Оказа се обаче, че в неделя маршрутка до Сандански няма.

В заключение много съм доволен, че успях да обходя най-високата част на планината и да стигна до всички 5 върха, с височина над 2000м. Благодарен съм, че времето беше отлично, макар и облаците да поскриваха някои от околните красоти.
Сря Ное 21, 2018 3:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Страхотно време си заварил! Снимките са прекрасни.

Относно названията на върховете. Ако ти се чете... една моя писаница по темата на кой връх принадлежи името Алѝботуш?

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Сря Ное 21, 2018 2:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 317

Мнение Отговорете с цитат
Speedy написа:

Относно названията на върховете. Ако ти се чете... една моя писаница по темата на кой връх принадлежи името Алѝботуш?


Много интересна статия! Изчетох много внимателно материала. Но ето, че и местните жители дават противоречива информация относно имената на върховете. Различия, вероятно свързани и с различната гледна точка на селата към основното било на планината.

Давайки си сметка, че проучването сред местните е основен научен метод за установяване на топонимията, не винаги това проучване разрешава подобни казуси. Във всеки случай, подобни материали са много интересни.


Последната промяна е направена от Dimov на Сря Ное 21, 2018 5:53 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Ное 21, 2018 5:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Re: Изкачване към Гоцев връх Отговорете с цитат
Dimov написа:

Минах покрай заслон Ливадето. Беше заключен и не намерих чешма, което много ме разочарова, на връх Шабран тотално свърших водата. Ако правите такъв преход лятото, трябва да се вземе минимум 2 литра вода на човек, дори повече. Както е известно самото било е безводно.

Хм...направил си абсолютно същото като нас-ние бяхме там в началото на месеца...
заслончето не е заключено-поне не и стаята с наровете и кюмбето
чешмата е под заслона-до заградените дървета-за съжаление и при нас само капеше,но в долното корито имаше достатъчно вода за охлаждане на бирите Wink
и последно-относно водата-ние го направихме същия преход с по 600мл вода,така че заключенията-много моля,всеки за себе си!!!(преди като правихме Е4 ни уплашиха с ужасната жажда,дето щяла да ни разяжда и помъкнахме по 1500мл-в резултат долу на Хасфалта преди Извора използвах половината от водата за да си я излея на краката...)
Сря Ное 21, 2018 5:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Dimov,
поздрави за чудесното докосване до Алиботуш! Имал си наистина хубаво време и много добри гледки.

Малко по-горе ти писах за триангулачния знак на Царев връх. Ето малко инфо за водата и заслона в м. Ливадето.

Заслонът - северната стая - не се заключва, но вратата леко заяжда. Има също така външна ключалка, която може да е превъртяна от някой посетител - пробвай я ако вратата изглежда заключена.

С водата е леко деликатно положението. Чешмата е тук - http://www.kade.si/#map=19/2628109.85/5071158.03/0 . Захранва се с вода от каптажа тук: http://www.kade.si/#map=19/2627907.52/5070816.92/0

На 10 метра от чешмата в посока заслона има шахта, затапена с каменна плоча. Ако чешмата е без вода, трябва да се вдигне плочата и да се развие леко крана на една водопроводна тръба. Тази тръба е положена вероятно преди много години, когато под заслона е имало граничен пост и през нея се е докарвала питейна вода от каптажа.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Ное 21, 2018 7:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 317

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:

Хм...направил си абсолютно същото като нас-ние бяхме там в началото на месеца...
заслончето не е заключено-поне не и стаята с наровете и кюмбето
чешмата е под заслона-до заградените дървета-за съжаление и при нас само капеше,но в долното корито имаше достатъчно вода за охлаждане на бирите Wink
и последно-относно водата-ние го направихме същия преход с по 600мл вода,така че заключенията-много моля,всеки за себе си!!!(преди като правихме Е4 ни уплашиха с ужасната жажда,дето щяла да ни разяжда и помъкнахме по 1500мл-в резултат долу на Хасфалта преди Извора използвах половината от водата за да си я излея на краката...)


Аз пък тръгнах със 750мл. Хижарят ме убеждаваше да ми даде по-голяма бутилка, но отказах, така или иначе нямаше къде да я нося. Аз смятах, че температурата горе ще е около нулата, и вероятно някои места ще са леко заснежени или заскрежени. Е, нищо подобно. Следобяд температурата вероятно стигна 16-18 градуса под слънцето, носих си якето и бях по къс ръкав. Съответно имах нужда от повече вода. На Шабран я изпих с идеята да си напълня на заслона, но не я намерих. Smile



dido написа:
Dimov,
поздрави за чудесното докосване до Алиботуш! Имал си наистина хубаво време и много добри гледки.

Малко по-горе ти писах за триангулачния знак на Царев връх. Ето малко инфо за водата и заслона в м. Ливадето.

Заслонът - северната стая - не се заключва, но вратата леко заяжда. Има също така външна ключалка, която може да е превъртяна от някой посетител - пробвай я ако вратата изглежда заключена.

С водата е леко деликатно положението. Чешмата е тук - http://www.kade.si/#map=19/2628109.85/5071158.03/0 . Захранва се с вода от каптажа тук: http://www.kade.si/#map=19/2627907.52/5070816.92/0

На 10 метра от чешмата в посока заслона има шахта, затапена с каменна плоча. Ако чешмата е без вода, трябва да се вдигне плочата и да се развие леко крана на една водопроводна тръба. Тази тръба е положена вероятно преди много години, когато под заслона е имало граничен пост и през нея се е докарвала питейна вода от каптажа.


Благодаря за информацията, dido! Всъщност, след като подминах заслона се сетих да потърся знака за вода/чешма в BgMountains и видях, че е на 50-60 метра от заслона, но не се върнах. Реших, че ще изкарам до хижата. Не е голяма драма, но го споменах в темата за да се знае, че при самата сграда няма чешма.


Последната промяна е направена от Dimov на Пон Дек 03, 2018 8:12 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Ное 21, 2018 8:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
Dimov написа:
Ето тук съм на най-високата точка от върха. Бетонният знак е видимо по-ниско, което ме кара да се питам къде е измерена височина от 2183м.

Височината вероятно се отнася за означената с бетонен знак кота. В различни източници стойността ѝ не е съвсем еднаква:

ЕТК би трябвало да е най-точна всред публично достъпните засега източници. Имайки предвид и констатираното по-горе, спокойно би могло да се твърди, че този връх е висок (най-малко) 2184 m.


Само да вметна нещо за ЕТК 1:5000 покрай границата. Със съвременните сателитни и дриги източници може да се види, че граничната линия дадена в тази карта е доволно неточна (средно 10-40 м.). Аз самият съм мерил с любителски GPS приемник отделни участъци от граничната линия и мога да потвърдя това и с "живи данни". Скоро разговарях с двамата собственици на една картографска фирма, правила карти на Пирин, Странджа и др. които не запомних. И двамата са бивши офицери от военния картографски институт в гр. Троян. Та те ми казаха, че едно време не са били допускани цивилни топографи да мерят физически границата, а ЕТК е стопанска, а не военна карта. Това обяснява и нетипичната й неточност покрай границата (повече от 5 м. грешка).
Сря Ное 21, 2018 11:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
aliosha77



Регистриран на: 31 Дек 2019
Мнения: 191

Мнение Re: Славянка (a.k.a. Алиботуш) - Обиколка на всички двухиляд Отговорете с цитат
Dimov написа:
Здравейте!

Реших най-накрая да споделя във форума една тема с не малко снимки от последния ми преход.
Отдавна ми беше цел да изкача първенеца на планината - Гоцев връх.


Направил си невероятен преход - браво! И на мен от известно време ми се върти в главата този маршрут, само че с тръгване от х. Извора и съответно - нощувка на х. Славянка от другата страна.

Времето за теб е било чудесно, гледките - уникални, и с това "море от облаци" във всички посоки... Та се питам, защо нямаш (или не си ни показал) снимки в южна и в западна посока? Примерно гледки към връхчето на Атон, към Олимп и към Беласица - нямаш ли такива? Smile

Още веднъж - поздравления!
Вто Окт 04, 2022 4:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimov



Регистриран на: 22 Дек 2017
Мнения: 317

Мнение Re: Славянка (a.k.a. Алиботуш) - Обиколка на всички двухиляд Отговорете с цитат
aliosha77 написа:

Направил си невероятен преход - браво! И на мен от известно време ми се върти в главата този маршрут, само че с тръгване от х. Извора и съответно - нощувка на х. Славянка от другата страна.

Времето за теб е било чудесно, гледките - уникални, и с това "море от облаци" във всички посоки... Та се питам, защо нямаш (или не си ни показал) снимки в южна и в западна посока? Примерно гледки към връхчето на Атон, към Олимп и към Беласица - нямаш ли такива? Smile

Още веднъж - поздравления!


Благодаря, че си разгледал, Aliosha!

Прегледах си още веднъж снимките от този ден, но не, нямам снимки в южна посока. Явно съм снимал това, което разпознавам. Интерсно защо не съм снимал Беласица, със сигурност съм я разпознал. Все още, обаче, не я бях изкачвал. Няколко месеца по-късно, когато бях на билото на връх Конгур в Беласица, снимах Славянка / Алиботуш.

Явно да снимам изкачвани вече планини ми е по-приятно. Така си връщам и спомена за миналите преходи.
Сря Окт 05, 2022 9:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
aliosha77



Регистриран на: 31 Дек 2019
Мнения: 191

Мнение Re: Славянка (a.k.a. Алиботуш) - Обиколка на всички двухиляд Отговорете с цитат
Dimov написа:
Благодаря, че си разгледал, Aliosha!

Прегледах си още веднъж снимките от този ден, но не, нямам снимки в южна посока. Явно съм снимал това, което разпознавам. Интерсно защо не съм снимал Беласица, със сигурност съм я разпознал. Все още, обаче, не я бях изкачвал. Няколко месеца по-късно, когато бях на билото на връх Конгур в Беласица, снимах Славянка / Алиботуш.

Явно да снимам изкачвани вече планини ми е по-приятно. Така си връщам и спомена за миналите преходи.


Сигурен съм, че си имал видимост и към Олимп - вероятно е стърчал достолепно над морето от облаци... Smile
Сря Окт 05, 2022 10:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov