ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Туристически обувки - мнения и коментари!
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Туристически обувки - мнения и коментари!
Автор Съобщение
Lyubomir



Регистриран на: 04 Окт 2015
Мнения: 16
Местожителство: София, България

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря ви за информацията. Хубаво е да знам, че има хубав отгоров в лицето на модел Аржентина.

Над 2200 не мисля да се качвам, но все пак - това беше полезна информация, благодаря за което.

Гледам в сайта на въпросната компания, имат и St Moritz, които били произведени в Италия - те ще свършат ли работа? Всъщност, питам, защото идеята ми е да подпомогна родния бизнес, пък ако са хубави и издръжливи да разпространя идеята сред приятели, които също ще оценят подобаващо наличието на родни качествени обувки за планина, но тъй като имам летни обувки, ми се щеше да си взема пролетно-есенни.

_________________
С уважение,
Любомир.
Нед Яну 06, 2019 12:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
За мен с моя скромен опит най-важното е обувката да ти е удобна. Каквито и качества да има, не ти ли пасва добре, значи не е за теб.
Ходил съм на планина с всичко от джапанки до сериозни туристически обувки и не съм имал никакви проблеми, защото внимавам къде и какво правя. Най-лоши спомени имам от военни кубинки. Тежки, твърди и адски хлъзгави. Помъчих се да ходя с такива покрай баща ми, който цял живот крастосва баирите с такива, но така и не свикнах да ходя с тях. Пък той сега си разхожда внуците с такива и за други не ще и да чуе, макар и да вижда как майка ми примерно ходи със Salomon XA Pro 3D Mid GTX Ultra (баси името има тоя модел) и е супер доволна... Аз изкарах 4 години като студент с едни велурени боти марка Seven lemon за 30лв и краката ми бяха сухи докато не се разцепи кожата около петите... Та хора всякакви...
Успех с избора и дано ги скъсаш от ходене!
Нед Яну 06, 2019 5:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rumen radev



Регистриран на: 17 Ное 2013
Мнения: 192

Мнение Отговорете с цитат
Lyubomir написа:

Над 2200 не мисля да се качвам, но все пак - това беше полезна информация, благодаря за което.

Е, един Черни връх защо да не направите - чувам, че и без гащи го покоряват/изкатерват Wink
Нед Яну 06, 2019 6:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
rumen radev написа:
Lyubomir написа:

Над 2200 не мисля да се качвам, но все пак - това беше полезна информация, благодаря за което.

Е, един Черни връх защо да не направите - чувам, че и без гащи го покоряват/изкатерват Wink

Като го писах точно това си мислех, Laughing не, че е смешно ама верно то за всеки екипировката си е индивидуална.
Аз Зимата ходя с раница 10-15кг дори и на еднодневно други шорти и маратонки им стигат, а и телефон за селфи трябва, ама да не спамя повече.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Нед Яну 06, 2019 7:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Lyubomir



Регистриран на: 04 Окт 2015
Мнения: 16
Местожителство: София, България

Мнение Отговорете с цитат
Twoo написа:
За мен с моя скромен опит най-важното е обувката да ти е удобна. Каквито и качества да има, не ти ли пасва добре, значи не е за теб.
Ходил съм на планина с всичко от джапанки до сериозни туристически обувки и не съм имал никакви проблеми, защото внимавам къде и какво правя. Най-лоши спомени имам от военни кубинки. Тежки, твърди и адски хлъзгави. Помъчих се да ходя с такива покрай баща ми, който цял живот крастосва баирите с такива, но така и не свикнах да ходя с тях. Пък той сега си разхожда внуците с такива и за други не ще и да чуе, макар и да вижда как майка ми примерно ходи със Salomon XA Pro 3D Mid GTX Ultra (баси името има тоя модел) и е супер доволна... Аз изкарах 4 години като студент с едни велурени боти марка Seven lemon за 30лв и краката ми бяха сухи докато не се разцепи кожата около петите... Та хора всякакви...
Успех с избора и дано ги скъсаш от ходене!


Благодаря за мнението и съветите. Лятото търкалям саломонки, доста удобна обувка. Още на първо обуване ми лепна идеално на краката. Бая ходене насам-натам са видяли, а още не са мръднали. На едно от първите по-сериозни ходения, около Черни връх в локви газих - никакви проблеми -не пуснаха вода, докато останалите, с които бях ги заобикаляха и пак по необясними за мен начини се намокриха.
Вярно, малко ми изкара ангелите като почнаха да се пързалят по едни мокри скали на Мальовица, но все пак не е топ модел, а пък и аз разбрах някои неща за мокрите скали и как да се движа по тях с подобни обувки.

rumen radev написа:
Е, един Черни връх защо да не направите - чувам, че и без гащи го покоряват/изкатерват Wink


Не ме гони грандомания, че да го качвам без гащи или по патлак, че после да се чета по новините и/или гледам по телевизията. Или още по-важното, да създавам главоболия на други хора със своята собствена олигофрения и/или липса на адекватна мисъл (мисля се досещате кой визирам).

В тоя ред на мисли, все още не сте ми казали дали съществуват на родния пазар други освен гореспоменатите производители на модела Аржентина, понеже моите търсения с гугъл не се увенчават с особен успех Smile

_________________
С уважение,
Любомир.
Нед Яну 06, 2019 10:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rumen radev



Регистриран на: 17 Ное 2013
Мнения: 192

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, Любомир. Далеч съм от идеята за заяждане или асоциация с грандомани. Извинявам се, че така е изглеждало написаното от мен - не съм бил достатъчно прецизен в коментара си, явно. Имах предвид, че сте регистриран в София, близко сте до Витоша и е твърде вероятно да предприемете изкачване на Черни връх, с което ще нарушите ограничението от 2200м, което си поставихте. Шегата беще в това, че е възможно да се заинатите и да се върнете около 90м под върха, но диахронията демонстрира, че вече има пълни изкачвания и от полуголи същества.
Иначе, за обувките - моделът Аржентина е съвсем удачен при непродължителни преходи в немокър сняг. Биха свършили работа и при пухкав сняг - ако ги комбинирате с подходящи гети. Подметката е мека и не особено подходяща за комбиниране с котки, но модели от типа на "дебелешките" (без фиксирането на котката към обувката да изисква напрягане в равнината на подметката, типично за автоматично и полуавтоматично закопчаване) могат да се ползват за кратко и на неангажиращи терени. Сиреч, по добра пъртина и при подходящ климат можете и до Мусала да предприемете приятно изкачване с тези обувки.
Дали са български - произвеждат ги в Русе, дружеството е наистина с българска регистрация, но с изцяло италиански капитал. Работят предимно ишлеме към компанията майка, но малко продават и на вътрешен пазар (под 9%). Някога замисълът беше да се покаже алтернатива на чисто военното производство (ползват бивша площадка на Дунарит).
Още веднъж, извинявам се, че съм бил приет като заядливец!
Сря Яну 09, 2019 12:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
И жената си взе модел Аржентина. Направихме няколко зимно-снежни преходчета в родопските околия на Пловдив и останахме много доволни. Обувките са доста топли и ни беше жега на краката, въпреки че бяхме само с чифт лидълски летни трекинг чорапи. Никъде не сме се пързаляли с тях. Краката ни останаха сухи, поне докато не се качихме в колата там духалката за нула време ми изпоти краката... Снощи ги пробвахме как се държат в града с малкото сняг който падна в Пловдив. Ами за градско по-скоро бих им дал 5 от 10. Иначе за 16 километра никаква умора в ходилата. Даже ги обух леко мокри от изпотяване и бяха напълно сухи като се прибрахме. На жената винаги са и сухи, но тя почти никога не се поти на стъпалата.
П.п Като ходихме за нейните забелязах, че два еднакви чифта няма. Различават се по кожа, стелки и връзки. И докато стелки и връзки се сменят, то различната кожа си е различна обувка. Та все пак трябва да се има едно на ум.
Чет Яну 10, 2019 11:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Lyubomir



Регистриран на: 04 Окт 2015
Мнения: 16
Местожителство: София, България

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте Румен,

съжалявам, че съм оставил грешно впечатление у Вас, че сте се заял с мен или сте ме обидил по някакъв начин. Държа да подчертая, че не приемам мнението Ви като опит обида или опит за заяждане, все пак всички сме тук заради едно - планините Smile
Мисля, че това е нещото наред с безопасността, което трябва да ни движи напред и с идеята да си помагаме- кой с каквото може. Приемам извинението Ви, макар и наистина да няма нужда от него, защото нищо не сте направил за да ме накарате да се почувствам обиден или нещо подобно.

Иначе сте прав, живея в София, но изкачвания до Черни връх почти не предприемаме. Да не кажа, че до сега сме го качвали само два или три пъти. По-скоро скитосваме из Витоша, но не задължително до върха.

Аржентина, както дори Twoo сподели, както и моделът St. Moritz изглеждат удачен избор, като начална пролетна обувка за не толкова претенциозни потребители като мен. Най-вероятно, ако не намеря друго, ще им се доверя, пък времето ще покаже дали съм направил правилният избор.

Благодаря още вендъж за споделеният опит и мнения.
Научих интересни неща.

_________________
С уважение,
Любомир.
Пет Яну 11, 2019 5:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jager



Регистриран на: 29 Яну 2019
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,

Имам нужда от помощ при избор на обувки. Спрял съм се на няколко модела, които са от един клас, но не знам на кой модел да заложа. Надявам се хора с по- голям опит от моя да дадът мнение.

https://campingrocks.bg/bg/product/2082/turisticheski-obuvki-dachstein-gams-feld-gtx-dark-brown

https://www.basecamp-shop.com/product/scarpa-ladakh-gtx-w2019/42-12?fbclid=IwAR1FlNQ7EQVNsgxNOqZfBrq01cGMNe_km1WqQZ_FZexqQkv8DqFPeAuplBY

https://www.basecamp-shop.com/product/scarpa-kinesis-pro-gtx-w2019

https://www.skisharki.bg/p759-hanwag-alaska-gtx-brown/pol=mazhe/cvyat=brown

https://www.sportdepot.bg/product/lowa_obuvki_tibet_gtx-N_210680-5599-basic.html?i=2706

http://outsider-bg.com/produkt/%D0%BE%D0%B1%D1%83%D0%B2%D0%BA%D0%B8-crispi-nevada-legend/

Това са моделите. Обувките ще се носят всеки ден, защото е свързано с работата ми.
Вто Яну 29, 2019 2:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Обърквация Отговорете с цитат
jager написа:
Здравейте,

......……..……. избор на обувки...……………………...


Здравей другарю ловец,

Недей депресира целокупното форумно общество с избор на толкова скъпи обувки. Та ние тук възстановяваме изронена подметка, лепим нови грайфери /спр. съседни теми/, пък ти четиристотин, петстотин, че и кусур, биля. Ай стига, моля ти се!

Иначе които и да грабнеш ще си капитан!
Вто Яну 29, 2019 5:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NorthBridge



Регистриран на: 12 Авг 2017
Мнения: 67

Мнение Re: Обърквация Отговорете с цитат
jager написа:
Здравейте,

......……..……. избор на обувки...……………………...


Здрасти. Малко повече подробности за каква работа и през кои сезони ще се ползват? Първото криспи и дахщайна май бяха с борд за котки отзад, иначе всичките са достатъчно добри обувки, така че отиваш, пробваш, харесваш, купуваш. Щом ще даваш толкова пари е добра идея и да прочетеш малко ревюта в нета за всяка от тези.
tzezko написа:

Та ние тук възстановяваме изронена подметка, лепим нови грайфери...

... и къртим мивки, лепим плочки и пренареждаме паркети BG

_________________
Well I came upon a man at the top of a hill
Called himself the savior of the human race
Said he come to save the world from destruction and pain
But I said how can you save the world from itself?
Сря Яну 30, 2019 2:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Crocs



Регистриран на: 20 Ное 2018
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
Привет! От скоро си търся зимни обувки, с които ще кръстосвам високите части на Витоша, Пирин и Рила евентуално. Грабнаха ми вниманието тези Raichle Futura Avanti. Мислите ли, че биха били удачен избор или да се насоча към нещо друго.
http://eurotourist.club/img.php?img=http://eurotourist.club/img/forum/3195609335.jpg
http://eurotourist.club/img.php?img=http://eurotourist.club/img/forum/7995609334.jpg
Чет Яну 31, 2019 8:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Crocs написа:
Привет! От скоро си търся зимни обувки, с които ще кръстосвам високите части на Витоша, Пирин и Рила евентуално. Грабнаха ми вниманието тези Raichle Futura Avanti. Мислите ли, че биха били удачен избор или да се насоча към нещо друго.
http://eurotourist.club/img.php?img=http://eurotourist.club/img/forum/3195609335.jpg
http://eurotourist.club/img.php?img=http://eurotourist.club/img/forum/7995609334.jpg

Това са обувки, бракувани от складовете на швейцарската армия. По принцип, за времето си, бяха едни от най-добрите...за зимен алпинизъм...т.е. катерене и стоене на едно място, практикувано преди 30 и повече години...С такива обувки се катереше през осемдесетте и деветдесетте години на миналия век. Не знам дали ще са удобни за дълго ходене, защото са си копани отвсякъде. Аз купих на жената едни такива, че ако ходим на Монблан или нещо подобно високо и студено, да не давам цифри за обувка, която ще се обуе няколко дена на няколко години... Все пак цената от около стотина лева си е отвсякъде Avanti. Единствено рискуваш ако са много стари, да ти се спука пластмасата точно когато не трябва - имах два кофлаха, които се спукаха при катерене от остаряване на матРЯла. Затова като тръгнеш, си носи запалка и тел - спукат ли се нагряваш телта и кърпиш цепката с тел - за да може да си слезеш не по терлици.
Чет Яну 31, 2019 9:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Райхл отдавна я закриха като марка, тъй че тия обувки са на минимум 10 години. Освен проблема дето Владов го извади на показ, пяната на средната подметка старее и и нищо чудно на второ-трето носене подмегката на обувката да се раздели на две по цялата дължина - да цъфнат едни стотици хубави бобчета отвътре. Лепене тук не става, то е като да се опитваш да залепиш дунапрен с дунапрен. След преживян такъв случай с нови Мазоло, но седяли без да се ползуват , само прясна стока предпочитам. Пари за обувки правени преди десетилетка или втора употреба, са фърлени на вятъра.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Чет Яну 31, 2019 1:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
аngel написа:
пяната на средната подметка старее и и нищо чудно на второ-трето носене подмегката на обувката да се раздели на две по цялата дължина

Моите извинения, ако не е така, ама ти изобщо виждал ли си точно този модел и тази обувка на живо?
Въпросът ми е не за друго, ами щот и аз си имам, пък досега не съм открил средна подметка там.
Вземи да покажеш на всички къде се крие тая пущина пяната, та да почвам да мажа превантивно с Уепило…
За в България тия обуща са повече от перфектни за цената си. Много топли, кракът се мокри само от конденз. Единствено рискът от спукване, щот са стари си стои. Другото са глупости, така че ако персонално си ги чувстваш удобни и прецениш, че можеш да ходиш с тях, не виждам пречка да си ги вземеш.
Чет Яну 31, 2019 4:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Страница 7 от 9

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov